18.Октомври.2019 /Петък/ 10:34:06
„Шумен 98” с втора победа -22:16 като гост на „Спартак” /Плевен/
10.Октомври.2019 /Четвъртък/ 15:44:38

Вицешампионките от „Шумен 98” тръгнаха в новото първенство на женската хандбална „А” група с победа срещу „Ники спорт” /Сливница/ с 28:19. В „Арена Шумен” домакините изиграха две коренно различни полувремена. Шуменки са без напусналите Глория Павлова, Маринела Панайотова и Мария Маслева. В замяна на това техния екип обличат две украинки – вратарката Ирина Никифорук и пивота Кристина Иванова. Отборът се води от Десислава Илиева, която включи не само в тимовия лист, а и в игра няколко от девойките на клуба и от Нови пазар. Те се отблагодариха за доверието, като Хрисиана Лазарова, Елеонора Тодорова и Натали Христова се отчетоха и с голове.

Гостенките от Сливница започнаха добре и след 2:2 водеха през цялото първо полувреме, като разликата достигна и четири гола в тяхна полза при 7:11. Почивката дойде при резултат 9:12.

След нея „Шумен 98” се преобрази, по-точно – намери себе си. Вероятно момичетата преодоляха притеснението си, изравниха и поведоха с поредния гол на неудържимата Ирене Иванова – 16:15. На вратата влязлата през първото полувреме Ирина Никифорук ставаше все по-убедителна, спаси и три дузпи. А Ирене наистина направи страхотна втора част, пробиваше и вкарваше, въпреки добрата игра на вратарката Силвия Бондова. Румънката Юлияна Таке беше острие в контрите, а вкара и от деветте метра. Отлично заработи и лявата ръка на Лидия Бакърджиева, която отбеляза важни голове.Окопитиха се и малките, за които вече стана дума. През това второ полувреме „Шумен 98” вкара 19 и допусна само 7 гола. Така стана възможна и убедителната победа – 28:19.

ШУМЕН 98” – „НИКИ СПОРТ” 28:19 /9:12/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова /капитан/, 3 Хрисиана Лазарова – 2 гола, 4 Силвия Андреева, 5 Елеонора Тодорова – 1, 7 Ирене Иванова – 10, 8 Християна Драганова – 1, 10 Юлияна Таке – 9, 11 Натали Христова – 1, 13 Кристина Иванова – 1, 17 Виктория Петрова, 18 Белла Стоянова, 77 Лидия Бакърджиева – 3.

„НИКИ СПОРТ”: 1 Лора Петрова, 2 Лия Иванова, 4 Виктория Кирилова – 5, 5 – Анита Костадинова – 3, 6 Теодора Петкова /капитан/ - 3, 7 Стиляна Павлова – 2, 8 Симона Петрова – 1, 10 Габриела Георгиева – 1, 12 Силвия Бондова, 13 Жанета Емилова – 3, 14 Биляна Кръстанова, 15 Деница Панайотова – 1, 17 Изабел Свиленова, 28 Ливия Варадинова.

СЪДИИ: Кристина Блажева, Станислава Димитрова /Велико Търново/.

ДЕЛЕГАТ: Саша Панджич /Велико Търново/.

09.Октомври.2019 /Сряда/ 13:05:59

В мач от осмия кръг на първенството на Североизточната група на Трета аматьорска лига „Хитрино” прие лидера „Добруджа 1919”. Гостите бяха с пълен актив от шестте си мача и не допуснаха прекъсване на серията от победи.

Тимът от Добрич е добра сплав от опитни бойци като Тодор Паланков, Михаил Венков и други с много мачове в професионалния футбол и млади таланти.

Редиците на „Хитрино” пък оредяха до критичния минимум. С контузии са капитанът Максим Недев, Енес Кахриев, Харун Якубов, Васил Христов...По тази причина в тимовия лист бе записан само един резервен играч, който... също имаше здравословни проблеми.

„Зелените”, които водят редовен тренировъчен процес, взеха инициативата веднага, комбинираха добре и създаваха положения. През първото полувреме те стигнаха и до два гола дело на Янчо Андреев. „Хитрино” можеше да върне един гол, но насочената в празната врата топка от Ивелин Василев бе избита пред самата голлиния.

Почти ведната след почивката Денис Кадир вкара трети гол за гостите. В 64-ата минута рожденикът Христо Александров би отсъдената дузпа, вратарят Димитър Недков отклони топката, тя се чукна в дясната греда и така „виолетовите” не стигнаха до попадение.

ХИТРИНО” – „ДОБРУДЖА 1919” 0:3

„ХИТРИНО”: 1 Орхан Осман, 99 Мартин Иванов, 18 Владимир Перчемлиев, 6 Живко Парашкевов, 3 Ивелин Василев, 17 Ивайло Иванов, 9 Христо Александров – капитан, 19 Даниел Желев, 8 Йордан Йорданов, 11 Светослав Славчев, 5 Боян Николов.

„ДОБРУДЖА 1919”: 12 Димитър Недков, 27 Иво Димитров, 6 Михаил Венков – капитан, 22 Мартин Дичев, 16 Симеон Митев, 4 Тодор Паланков, 7 Денис Кадир, 94 Кристиян Петков /71 Александър Георгиев/, 9 Кристиан Пешков /11 Стефан Митев/, 10 Янчо Андреев, 23 Антоан Вълчев /88 Георги Топалов/.

СЪДИИ: Драгомир Драганов – главен, Живко Петров и Георги Николов – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ: Калоян Кирилов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Велико Трифонов /Варна/.

04.Октомври.2019 /Петък/ 15:56:55

Мина доста време, но ние се връщаме отново в 2018-а, към еднн празник на шуменския спорт, който заслужава внимание. Правим го и защото само тук можете да видите какво се случи на Шуменското плато тогава.

Каратисти от различни поколения се събраха, за да отбележат 40-годишнината на карате киокушин в Шумен. Този нов за времето си спорт се появил в града под Илчов баир през 1978 година. Негови родоначалници станали местни джудисти.

Молебен за здраве и успехи отслужи отец Красимир. Последваха демонстрации на ката, тамешивари и приложни техники на момчетата и момичетата от младото поколение и на сенсеите Даниел Димитров и Стоян Обретенов. Родители, ветерани и гости бурно аплодираха, оценявайки по достойнство показаното.

На дългите маси след това разговорите се въртяха все около каратето киокушин – спомени за трудното начало, за успехите от световни, европейски и държавни първенства, за бъдещите изяви...И скромното пожелание достойни шуменци да обличат кимоната поне още 40 години...

24.Септември.2019 /Вторник/ 14:04:28

Шумен 2007” не стигна до победата в домакинския си мач със „Септември 98” за първенството на Североизточната група на Трета аматьорска лига. Гостите от Тервел играха организирано в защита, през второто полувреме задържаха топката, комбинираха добре, но не стигнаха до сериозен удар към вратата на младия Калин Младенов.

За сметка на това домакините имаха няколко възможности да стигнат до гола. Той не падна, защото или шуменци пропускаха, или вратарят им Дениз Александров спасяваше. В самия край на срещата той улови една топка, а след това даде знак, че кракът му се е схванал. Главният съдия Момчил Маринов от Разград отиде до него и дори му оказа помощ. Капитанът на ”Шумен 2007” Юлиян Загоров вкара пуснатата от вратаря топка в мрежата и настояваше, че не е имало сигнал за спиране на играта. Арбитърът не призна попадението и мачът завърши наравно – 0:0. От шуменския клуб имаха намерение да сезират зоналния съвет във Варна за спорната ситуация.

ШУМЕН 2007” – „СЕПТЕМВРИ 98” 0:0

ШУМЕН 2007”: 12 Калин Младенов, 17 Иван Иванов, 16 Емре Мехмед, 4 Благовест Гачев, 6 Евгени Стоянов, 19 Живко Герчев, 8 Едис Ефрахим /27 Алекс Наков/, 7 Христо Станчев /20 Алекси Алексиев/, 9 Юлиян Загоров – капитан, 10 Дениз Кадир, 22 Едвин Исмаил /11 Радостин Стефанов/.

„СЕПТЕМВРИ 98”: 1 Дениз Александров, 3 Младен Димитров – капитан, 13 Танер Юсню, 6 Николай Димитров, 2 Георги Димитров, 5 Гюрсел Осман /11 Дейвид Венциславов/, 10 Михаил Михайлов, 19 Тодор Вълканов /9 Денислав Андреев/, 15 Николай Атанасов /`17 Кристиян Георгиев/, 7 Стелиян Цеков, 18 Сонер Хюсеин.

СЪДИИ: Момчил Маринов – главен, Владимир Стефанов и Петър Иванов – асистенти /Разград/.

ЧЕТВЪРТИ: Тодор Киров /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Живко Димитров /Варна/.

17.Септември.2019 /Вторник/ 10:14:46

Страхотен завършек имаше първата вечер на държавното първенство по кик бокс в „Арена Шумен”. В спор за вакантното място в националния отбор на България за световното първенство в К1 в Сараево в категория до 67 кг един срещу друг се изправиха Димитър Стоянов от „Шуменска крепост” и Костадин Михайлов от „Прайд енд глори” /Нова Загора/. Адмирации за Българската конфедерация по кик бокс и муай тай за тази практика! Всичко става на светло, пред очите на зрителите.

Победата в тази драматична битка с 2:1 съдийски гласа бе за Димитър Стоянов и той ще излезе с екипа на България, за нейната чест и за честта на родния клуб през октомври. Вижте целия мач, а след него и интервюто с победителя.

Очаквайте разширен репортаж от ДП в Шумен в 6tv.bg.

13.Септември.2019 /Петък/ 09:57:33

На 14 и 15 септември „Арена Шумен” ще приеме отново държавно първенство по кик бокс. То ще бъде в стиловете лоу кик и К1 и във всички възрастови групи – от 11-годишни до мъже и жени. В събота от 10 часа е откриването и квалификационните боеве, а за финал е предвиден мачът, в който Димитър Стоянов от „Шуменска крепост” и Костадин Михайлов от Нова Загора ще определят кой ще замине за световното първенство в Сараево в категория до 67 кг в К1. В неделя са всички финали.

Домакините от „Шуменска крепост” ще участват с 23 бойци в двата стила и във всички възрастови групи.