23.Януари.2019 /Сряда/ 17:54:55
Кръстина Касабова ще става пак майка, а „Шумен 98” е трети след 31:22 срещу „Ники спорт”
27.Декември.2018 /Четвъртък/ 15:05:32

След две години и половина рехабилитация в Германия Дарин Тооров се върна в родния Шумен и присъства на благотворителния турнир, чиято цел бе да помогне със средства лечението му да продължи. Бившият футболист на „Шумен”, столичния „Левски” и „Спартак” /Варна/ претърпя тежка автомобилна катастрофа през януари 2010 година, бе в будна кома и след като излезе от нея, семейството му води дълга и тежка битка да го върне към нормалния живот. За това как той и майка му живеят в Магдебург и как протича лечението му там ще научите от интервюто с Даниела Тодорова. Ще видите интервюта и с неговите бивши съотборници в „Шумен” Христо Банчев и Кристиян Християнов. Професионалните футболисти - шуменците Румен Руменов и Пламен Гълъбов, участваха в турнира и също говориха за Дарко, за престоя си в „Етър” и за това къде ще продължат кариерата си.

В турнира играха 12 отбора, като всеки плати определената от организаторите такса. Някои тимове събраха и допълнително пари, като общата сума, която бе предоставена на семейство Тодорови, е 1250 лева, без даренията в специалната каса.

Тимовете бяха разделени по волята на жребия в четири предварителни групи. Ето и резултатите от тези мачове:

„Сватбари” – „Рендета” 8:3

Победителите от групите продължиха в полуфиналите, където „Цонев и компания” завършиха 2:2 с „АМ Ч. море” и загубиха след изпълнението на дузпи. ”Заслона” надделя над „Сватбари” с 9:6 и също се класира за финала.

Финалният двубой бе драматичен. „Магистралите”, в които ираят много футболисти от школата на „Шумен”, поведоха с 3:0, а след това и с 5:2. „Заслона”, където пък са събрани бивши играчи на мъжкия тим на „Шумен” с мачове в професионалния футбол и двамата сегашни грачи на „Етър”, стигнаха до пълен обрат, за да спечелят първото място със 7:5.

Разширен репортаж от всички мачове и с много голове можете да видите само тук – в 6tv.bg.

Веднага след Нова година Дарин Тодоров се връща в Германия, като вече ще работи и с нуждаещи се от рехабилитация пациенти...

25.Декември.2018 /Вторник/ 09:05:18

След като за пореден път спечели световната и европейската титла по муай тай, боецът от СК „Шуменска крепост” Християн Тотев бе обявен за спортист на годината на Шумен. Това му се случва за пети път. Неговият личен треньор в клуба Галин Методиев, който има във великолепната десятка още двама свои състезатели, за шести път е треньор N1. Отбор на годината са мажоретките на СКХГ „Ритмик”, спечелили второ място на европейското първенство за девойки.

За първи път церемонията по награждаването се състоя в новата зала „Арена Шумен” и събра рекорден брой зрители.

Ето и десетимата най-добри спортисти на Шумен за 2018 година:

1. Християн Тотев – СК „Шуменска крепост”, кик бокс.

2. Полина Галинова – СК „Шуменска крепост”, кик бокс.

3. Цветан Урумов – СК „Киокушин”, карате.

4. Пламен Борисов – СК „Шуменска крепост”, кик бокс.

5. Димитър Димитров – СКК „Киокушин-Шумен”, карате.

6. Калоян Колев – СК „Шумен”, ММА.

7. Вичко Николов – ФА „Волов”, фехтовка.

8. Виктор Иванов – СК „Шумен”, ММА.

9. Трифон Иванов – СКЛА „Шумен”, лека атлетика.

10. Аспарух Атанасов – ЕК „Шумен 2010”, конен спорт.

Треньор на годината: Галин Методиев – СК „Шуменска крепост”

Отбор на годината: СКХГ „Ритмик”.

Вижте разширен репортаж от церемонията по награжзаването на най-добрите шуменски спортисти за 2018 година и интервюта с победителите в отделните категории.

22.Декември.2018 /Събота/ 11:37:51

Хубав празник за своите малки хандбалисти направиха специализираните съответно в женското и мъжкото направление клубове „Шумен 98” и „Шумен 61”. Залата на Хуманитарната гимназия бе изпълнена от момчета и момичета, избрали хандбала за свой спорт, от техните родители и близки.

Под ръководството на треньорките Галя Александрова и Цветелина Стоева, на които помагаха по-големите техни възпитаници, бяха проведени щафетни игри и, разбира се, хандбални мачове. Силни емоции владееха и състезателите на игрището, и бурно окуражаващите ги зрители. Накрая всички получиха коледни подаръци.

Само тук, в 6tv.bg, можете да видите разширен репортаж от този празник на хандбала, да чуете защо децата и техните родители избраха този толкова шуменски спорт и какво кара игралите голям хандбал треньорки да обясняват търпеливо първите букви от азбуката му на тръгналите по техния път таланти.

18.Декември.2018 /Вторник/ 16:00:36

В последния мач за 2018 от хандбалното първенство на жените „Шумен 98” загуби домакинството си на „Етър 64” и ще зимува на четвъртото място в класирането. След 11 изравнявания в „Арена Шумен” гостите ликуваха, а резултатът на таблото бе 19:24.

Цялото първо полувреме се играеше гол за гол и в повечете случаи шуменки повеждаха, а „виолетовите” стигаха до равенството. Интересно е, че Кръстина Касабова вкара пет поредни гола за „Шумен 98”, след това за 6:4 се разписа Юлияна Таче. След 8:8, 9:9, 10:10 и 11:11 пак Касабова завърши тази част – 12:11.

След почивката равновесието се запази до 14:14. „Етър 64” успя да излезе напред – 15:19. Решителна отново бе ролята на вратарката Десислава Николова, която извади невероятни топки, а от нея тръгнаха и повечето контри, завършвани най-често от Данислава Петрова, която вкара 8 гола в мача. Вратарката на „Етър 64” спаси четири пъти на останалата сама срещу нея Таче, а отрази и много други удари. Колежките й от „Шумен 98” Станислава Стоянова и Фатме Юксел също направиха добри спасявания, хванаха и дузпи, но явно и този път момичетата на Николай Начев не издържаха и физически. Не помогнаха и 11-те гола на Кръстина Касабова. Гостенките удържаха преднината си дори когато останаха без капитанката си Соня Богданова, която получи трето двеминутно наказание и получи червен картон. Тук трябва да отбележим, че „Етър 64” изтърпя осем наказания, които обаче не бяха използвани от съперника му. Крайният резултат е 19:24.

В този седми кръг „Свиленград” победи като домакин „Поморие” с 35:20, а „Бъки” спечели гостуването си на „Ники спорт” с 40:21. Ето и временното класиране преди срещите напролет: 1. „Бъки” – 12 точки, 2. „Етър 64” – 11, 3. „Свиленград” – 9, 4. „Шумен 98” – 8, 5. „Поморие” – 2, 6. „Ники спорт” – 0.

„ШУМЕН 98” – „ЕТЪР 64” 19:24

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева, 4 Светлана Николаева – 1 гол, 7 Диляна Христова – 2, 9 Християна Драганова, 10 Юлияна Таче – 3, 11 Маринела Панайотова – 2, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Петрова, 18 Кръстина Касабова – 11, 77 Лидия Бакърджиева, 78 Ирене Иванова.

„ЕТЪР 64”: 2 Деница Асенова – 1, 3 Александра Бундева, 7 Миглена Христова – 4, 8 Соня Богданова – 1, 9 Ангелина Симеонова, 10 Мария Йорданова – 4, 11 Кристияна Караманлиева – 5, 12 Десислава Николова, 14 Данислава Петрова – 8, 16 Ралица Димова, 19 Петя Кръстева – 1, 20 Веселина Иванова.

СЪДИИ: Георги Дойчинов и Нено Башев /Габрово/.

ДЕЛЕГАТ: Андрей Андреев /Варна/.

14.Декември.2018 /Петък/ 17:08:00

В мач от 5-ия кръг на първенството на мъжете в баскетболната „А” група „Шумен” загуби от лидера във временното класиране „Черноморец” /Бургас/ с 69:80. Това бе втора домакинска среща на шуменци, като първата бе преди два месеца – на 14 октомври при победата над ИУ.

Гостите от „Черноморец”, водени от бившия играч и на „Фикосота” Йордан Колев, след първите десет минути имаха аванс от десет точки – 14:24. В тима на Янко Янков се завърна след счупването на носа Антон Диков, но липсваше оперираният по спешност от апендицит Милен Чолаков. През втората част разликата се запази и почивката дойде при резултат 30:39. Много силно в третата част игра Алесандър Делев, Диков поддържаше добро ниво, останалите също влязоха в мача и интригата остана – 55:60. С две тройки на Виктор Серафимов „Шумен” поведе при 61:60. За кратко, защото бургазлии наказаха няколкото грешки и спечелиха с 80:69.

Най-резултатен за домакините бе Антон Диков с 22 точки, а Александър Делев завърши с 20. 25 точки за „Черноморец” вкара Анди Франсис.

Така следващият домакински мач с „Чавдар” /Троян/ на 16 декември ще бъде пряк спор за третото място на Изток.

„ШУМЕН” – „ЧЕРНОМОРЕЦ” 69:80

„ШУМЕН”: 21 Александър Делев – 20 точки, 11 Антон Диков – 22, 7 Виктор Серафимов – 10, 0 Николай Леков – 2, 10 Теодор Димитров – 4 /33 Кирил Кирилов – 9, 26 Симеон Георгиев – 3, 4 Никола Николов – 1, 6 Тихомир Иванов, 9 Георги Минчев, 28 Пламен Русков/.

„ЧЕРНОМОРЕЦ”: 17 Виталий Телчоров – 14, 9 Робърт Георгиев – 12, 16 Георги Кендеров – 17, 18 Христо Николов – 5, 10 Стоян Милчев – 7 /13 Анди Франсис – 25, 5 Димитър Найденов /11 Николай Георгиев, 14 Мартин Чоков, 24 Марио Начев/.

СЪДИИ: Иван Николов, Владимир Вълчев, Евстати Иванов.

КОМИСАР: Васил Добрев.

29.Ноември.2018 /Четвъртък/ 08:29:54

В много драматичен мач от 6-ия кръг на първенството в женската хандбална „А” група „Шумен 98” победи „Свиленград” с 24:23 и вече е трети във временното класиране, а южнячките се спуснаха до четвъртото място.

През първото полувреме в „Арена Шумен” домакините поведоха и започнаха да трупат аванс – 6:2, 10:5, 12:5...Много силно за шуменки в тази част играха Маринела Панайотова и Ирене Иванова, които най-често бележеха. Те завършиха съответно с пет и шест гола. Почивката дойде при резултат 14:11.

След нея „Свиленград” успя не само да стопи разликата, но и поведе с четири гола – 16:20. Момичетата на Николай Начев вдигнаха отново трибунитее и се върнаха с гол на Светлана Николаева за 20:20. Резултатът през второто полувреме беше изравняван пет пъти, като за последно това стана при 21:21 и 22:22. Решителна роля имаше и влязлата като резерва капитанка Диляна Христова – с гол и сърцата игра тя поведе своите. Кръстина Касабова не сбърка нито една дузпа, а вкара и последния гол за „Шумен 98” с пробив през центъра. Тя бе и най-резултатна със 7 попадения. Румънката Юлияна Таче отново беше изключителен боец, пак игра на различни постове, успяваше да ангажира вниманието на съперничките и да освобождава позиции за съотборничките си. С изключителни заслуги са и двете вратарки. Станислава Стоянова бе почти непробиваема през първата част, а Фатме Юксел направи страхотни спасявания през второто полувреме.

Само тук, в 6tv.bg ще видите разширен репортаж от мача и всички голове. Ще видите и интервютата с двамата треньори и с хандбалистки от двата отбора.

В този шести кръг „Етър 64” победи „Ники спорт” с 36:18, а „Бъки” спечели като гост на „Поморие” с 38:32. Така тимът от Габрово води класирането с 10 точки, следван от „Етър 64” с 9. След като последователно победи първия и втория, „Шумен 98” е вече трети с 8 точки, а на четвърто място е „Свиленград” със 7.

На 16 декември е последният мач на шуменки за тази година, в който те са домакини на „Етър 64”.

„ШУМЕН 98” – „СВИЛЕНГРАД” 24:23 /14:11/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 4 Светлана Николаева – 1 гол, 7 Диляна Христова – 1, 9 Християна Драганова – 1, 11 Маринела Панайотова – 5, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Петрова, 18 Кръстина Касабова – 7, 77 Лидия Бакъдржиева, 78 Ирене Иванова – 6, 10 – Юлияна Таче – 3.

„СВИЛЕНГРАД”: 1 Гергана Александрова, 4 Антония Игнатова – 4, 6 Зорница Стефанова – 3, 7 Жаклин Петкова, 10 Ралица Димитрова – 3, 12 Кристина Миланова – 4, 13 Райна Георгиева, 17 Айсун Агуш, 24 Антония Димитрова, 64 Роксана Радева – 6, 88 Стефка Агова – 3.

СЪДИИ: Младен Белов /Добрич/ и Галин Караджов /Горна Оряховица/.

ДЕЛЕГАТ: Виктор Найденов /Добрич/.