30.Март.2017 /Четвъртък/ 15:37:50

Директорът на мемориала „В. Великов” Димитър Георгиев вече много дни по няколко пъти минава по трасето, набелязва задачите и отмята тяхното изпълнение. В един момент завърза спор с еколози дали трябва да се чистят плъпналите по асфалта храсти и наложи волята си. Защото върху него тегне огромната отговорност за сигурността на пилотите и на зрителите.

Днес Полицая, както е популярен той в автомобилните среди,, си отдъхна с облекчение. Започна работата по почистването на 3500-те метра от старта на Пивовара до финала след Пазачницата. Работници и техника от общинското предприятие „Строителство и благоустройство” се заеха с почистването на миналогодишната шума от двете страни на трасето и с изкърпването на дупките в асфалтовото покритие на пътя, а на мястото беше и техният началник Сергей Стойков.

На първо време бяха изрязани и подготвени за асфалтиране тъй популярните у нас дупки. За петък е предвидено те да бъдат запълнени с нов асфалт. След това идва ред на измиването на целия път, за да бъде той готов да посрещне участниците в планинското на името на легендарния шуменски пилот Валерий Великов. Така когато пристигнат идната седмица и преминават опознавателно по отсечката, пилотите ще добият точна представа за онова, което ги чака по време на официалните тренировки и на самото състезание.

Да припомним, че мемориалът в Шумен отново дава старт на сезона в планинските изкачвания и това ще стане на 8-9-и април. Домакините са амбицирани пак да бъдат образцови, след като миналата година получиха най-високата оценка от всички български надпревари в тази атрактивна дисциплина.

03.Май.2017 /Сряда/ 08:32:59

Юношите старша възраст на „Волов” могат да завършат първи в Зона Варна. След победата си като домакини срещу „Светкавица” с 5:1 момчетага на треньора Стоян Чешмеджиев са втори в класирането и имат мач по-малко. Водачът „Дунав” /Русе/ може да събере максимум 38 точки за крайното класиране. „Волов” има в актива си 32 точки и му остават две гостувания срещу възможни съперници – „Добруджа” и „Суворово”. Затова ги има и шансовете за краен успех, макар че и второто място е изключително постижение. Просто защото условията, при които се готвят младиге шуменски футболисти и някои от другите тимове, са несравними.

Ние ви предлагаме да се върнем към мача „Волов” – „Дунав”, който се игра на 19 април и завърши с победа на шуменци. По-важното е, че те надиграха категорично тима от Русе.

„ВОЛОВ” – „ДУНАВ” 1:0

1:0 – Муса Кавунски /67/

„ВОЛОВ”: 1 Добромир Дочков, 3 Мартин Кръстев, 21 Георги Георгиев, 8 Симеон Савов – капитан, 5 Гьокхан Ведат, 4 Мустафа Мустафа, 18 Иван Цонев, 16 Алпер Хамдиев, 25 Борис Владимиров, 9 Муса Кавунски, 10 Сонер Кязим /23 Илиян Трендафилов, 19 Айхан Ведат, 14 Георги Иванов, 7 Зафер Кадир/.

СЪДИИ: Ивайло Николов, Светослав Стойчев, Ясен Яворов /тримата от Шумен/.

Делегат: Милен Христов /Шумен/.

15.Февруари.2017 /Сряда/ 13:46:19
Отборът на девойките старша възраст на „Шумен 05” се класираха за финалите на държавното първенство по волейбол в тази възраст. Това те направиха, след като спечелиха първото място във финалния турнир на Регион „Добруджа”.
В зала „Младост” възпитаничките на треньорката Людмила Любенова записаха три победи и оставиха другите тимове да се борят за второто и третото място, които даваха право на квалификации.
„ШУМЕН 05”: 1 Христина Златева, 2 Елина Златева, 3 Симона Иванова – либеро, 4 Станимира Тошева, 5 Шуле Изет, 6 Фунда Мехмед – либеро, 7 Арзу Джемалова, 8 Стела Минчева, 9 Елена Борисова – капитан, 10 Айля Мехмедали, 11 Рафаела Христова, 12 Славяна Ченкова, 14 Селин Салим, 15 Десислава Ганевска.
В първия мач варненският „Перун” не можа да окаже сериозна съпротива на шуменки и те спечелиха с 3:0 /25:11, 25:16, 25:13/.
Втората среща с „Добруджа” не започна добре и момичетата от Добрич спечелиха първата част с 25:21.  В следващия гейм много силно оръжие да „Шумен 05” се оказа началният удар. Дълги серии направиха Рафаела Христова и Станимира Тошева, а затрудненото посрещане от другата страна на мрежата доведе до организирането на отлични атаки. Логично се стигна до 25:13. Другите два гейма затвърдиха превъзходството на шуменки във всички елементи на играта. Елина Златева, Рафаела Христова, Арзу Джемалова завършваха от двата края на мрежата, в центъра Славяна Ченкова и направилата дебют като център 14-годишна Селин Салим и блокираха, и реализираха къси топки...Така се стигна до 25:12, 25:17 и до победа с 3:1 гейма.
Решаващ за първото място се оказа двубоят със „Спартак” /Варна/, който също беше с две победи до този момент.  Първият гейм пак беше загубен, с 22:25. Волейболистките на „Шумен 05” сякаш се и поядосаха, стегнаха се и спечелиха следващите три части с 25:14, 25:13 и 25:20. Чудесно включване в решителни моменти от мачовете направи разпределителката Христина Златева, която се завърна след половин година прекъсване.Така с пълен актив от 9 точки те заеха първото място и взеха квота за финалите на държавното първенство. Това става за четвърти пореден път.
Правото да стигнат до тази последна фаза си запазиха „Спартак” /Варна/ и „Добруджа”, но те ще трябва да минат през квалификационни турнири.
Тук трябва да добавим, че някои от игралите до 14,30 при старшата взеха участие два часа и половина по-късно в мача на женските състави на „Шумен 05” и „Казанлък волей”. Три от тях – разпределителката Елена Борисова, диагоналът Рафаела Христова и посрещачката Елина Златева, застанаха пред нашата камера и са на мнение, че отборът им е добър. Затова и искат най-после да се изкачат по-нагоре от осмото място, което остана за тях в предните три години. Единствено за 6tv.bg Рафаела Христова разкри какъв ще бъде нейният тоалет за абитуриентския бал тази пролет. А треньорката Людмила Любенова този път, и от суеверие, се въздържа от прогнози. Но определено беше доволна от показаното, което пък е плод на години неин труд в залата.
15.Ноември.2013 /Петък/ 17:54:10
"Пеперудена магия" озари лицата над 250 деца, учители и родители от 8-те подготвителни групи на ЦДГ 2, 12, 19 и 30. Малките артисти от IIIа и IV а клас на II ОУ "Д-р Петър Берон" напълниха до краен предел залата на читалище "Тодор Петков". Забележителното е, че учениците сами са композирали музиката за песните, нарисували са декорите и са моделирали костюмите на пиесата. Проявата е представителнa изява на клуб "Пъстър музикален свят" с ръководител г-жа Д. Янкова по проект УСПЕХ, към базовото училище.
Гордеем се с нашите талантливи деца и техните всеотдайни учители!
18.Април.2017 /Вторник/ 12:50:42

„ШУМЕН” – „ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА-2” 83:82

„ШУМЕН”: 5 Атанас Колев – 5 точки, 6 Димитър Радев – 10, Виктор Серафимов – 24, 13 Янко Янков, капитан – 19, 22 Кирил Кирилов – 13 /4 Никола Николов – 4, 10 Теодор Димитров, 12 Андрей Джамбазов – 2, 15 Мерсин Сали/.

„ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА-2”: 5 Наско Христов 1 точка, 10 Петър Христов – 2, 12 Симеон Георгиев – 2, Кристиян Кръстев, капитан – 20, 15 Мартин Стефанов – 24 /7 Жилбер Баев – 7, 8 Александър Кръстев – 21, 21 Йоан Йоргов – 5/.

СЪДИИ: Мирослав Камбуров, Ивайло Иванов, Невен Димов.

ДЕЛЕГАТ: Стихомир Стоянов.

В последния си мач от първенството в мъжката баскетболна „А” група „Шумен” победи само с една точка лидера „Черно море Тича-2” – 83:82. Тимът от Варна завърши първи, а шуменци са втори във втората шестица. Което означава, че в крайното класиране на втория баскетболен ешелон „Черно море Тича-2” е седми, а „Шумен” – осми.

Домакините, в чиито редици, както и при съперника, имаше момчета от юношите, взеха първата част с 28:16 и поддържаха разликата. Минути преди края на срещата резултатът беше изравнен за 78:78. Малко преди сирената гостите излязоха с точка напред, но най-резултатният за „Шумен” Виктор Серафимов даде победата на своите.

Така „Черно море Тича-2” е първи във втората шестица с 8 победи, две загуби и 18 точки. „Шумен” е втори със седем победи, три загуби и 17 точки. Което означава и осмо място в крайното класиране на „А” група.

28.Ноември.2017 /Вторник/ 16:31:45

След мача между „ЗК КЕШ” и „Вълците”, завършил при резултат 7:4, бе подадена контестация. „Вълците” оспорваха редовността на тимовия лист на лидера, където бе записан Кристиян Християнов. Жалбата беше разгледана от управителния съвет на сдружение ГАЛФ и бе присъдена служебна загуба на „ЗК КЕШ” с 0:5. Така „Вълците” ще зимуват на първо място след десет изиграни кръга, а „ЗК КЕШ” е втори.

Председателят на сдружение ГАЛФ Ивайло Тошев обоснова взетото решение пред нашата камера.

21.Септември.2018 /Петък/ 14:41:08

Легендата на ЦСКА и на българския футбол Аспарух Никодимов представи в Шумен своята книга „С ЦСКА в сърцето”. В Регионалната библиотека „Ст. Чилингиров” се събраха много фенове не само на „червените”, хора от различни поколения.

Роденият преди 73 години в софийското село Богьовци футболист има забележителна кариера. След началото в „Септември” през 1964 година преминава в ЦСКА, където играе с много именити съотборници. Печели шест шампионски титли и пет пъти Купата на Съветската армия, както се нарича тогава турнирът за купата на страната. Има два полуфинала за Купата на европейските шампиони – като играч през сезона 1966/1967 и като треньор през 1980/1981-ва. Записва и 25 мача и 8 гола за „А” националния отбор на България. Участва на две световни първенства – в Мексико през 1970 и в Германия през 1974 година.

Едва на 33 години става старши треньор на ЦСКА, където помощник му е Димитър Пенев, и печели четири поредни титли на страната. Под негово ръководство ЦСКА елиминира такива европейски тимове като „Ливърпул”, „Нотингам Форест”, „Монако”, „Реал Сосиедад”...

За началото, за славните победи, за книгата си, за бъдещето на футбола и за приятелия си Цоньо Василев Паро говори пред нашата камера. Вижте това интервю и срещата му с шуменци. Тук, на 6tv.bg.

01.Март.2017 /Сряда/ 11:33:31
„ШУМЕН 05” – „РАКОВСКИ” – 2:3
/25:17, 21:25, 15:25, 25:22, 15:13/

„ШУМЕН 05”: 2 Елина Златева, 6 Светослава Ганчева, 7 Зейнаб Гювех, 9 Елена Борисова, 10 Маедех Борхани, 12 Стела Горанова, Поля Светозарова – либеро /1 Стефани Стефанова – капитан, 5 Лора Илиева, 8 Диана Филипова, 11 Рафаела Христова, 13 Габриела Ангелова/.
„РАКОВСКИ” /ДИМИТРОВГРАД/: 8 Елизабет Късаджикова, 11 Михаела Мартинова, 13 Ани Илиева, 16 Симона Николова, 17 Силвия Андреева, 19 Мирела Шахпазова, 9 Кристина Караджова – либеро, 12 Габриела Златкова - либеро /2 Димитрина Демирева, 3 Теодора Симеонова, 4 Милена Хубенова, 6 Вангелия Рачковска – капитан, 7 Виктория Ангелова, 10 Даниела Димитрова/.
СЪДИИ: Красимир Димитров /Плевен/, нац. категория, Мирослав Милев /Червен бряг/ нац. категория.
ДЕЛЕГАТ: Валери Йорданов.

В препълнената зала „Младост” отборите на „Шумен 05” и „Раковски” изиграха драматичен мач.  Домакините започнаха добре и взеха първата част, след това момичетата от Димитровград спечелиха два поредни гейма и поведоха. В третия гейм в състава на „Шумен 05” се появи опитната, но без подготовка разпределителка Диана Филипова. Кураж със своя опит вдъхна и друга видяла много битки волейболистка – центърът Лора Илиева. Така се стигна и до тай-брек, в който резултатът беше изравняван цели 11 пъти. След 13:13 в крайна сметка победата взеха гостенките.
Веднага след срещата Диана Филипова каза, че целта е тимът на „Шумен 05” да се подготви за плейофите. В този мач шуменки бяха водени от Цветомир Ценков и той коментира играта и причините за загубата. Старши треньорът на „Раковски” Иван Радичев беше доволен от победата и призна, че не правят сметки за съперника на плейофите. Той благодари и на хората край него, които подкрепят отбора финансово и които отново бяха  Шумен. Както беше и на контролата на 28-ми януари, която „Шумен 05” загуби с 1:3. Както се казва, дай, Боже, всекиму!
В другите срещи от този 12 кръг на НВЛ при жените „Марица” победи „Казанлък волей” с 3:0, а „Левски” надигра „Славия” с 3:2.
„Марица” води класирането с пълен актив от 36 точки и само един загубен гейм, втори е „Раковски”, а „Шумен 05” е седми с 9 точки.
14.Февруари.2017 /Вторник/ 13:54:03
Шумен беше домакин на финалния турнир по хандбал за девойки младша възраст. Ден преди това се проведоха квалификациите, в които шест отбора играха за четири места.
Ето и двете групи за финалната фаза: Група „А” – „Опака-1974”, „Мартен-67”, „Шумен 98” и „В. Левски” /Нови пазар/. Група „Б” – „Ники спорт” /Сливница/, „Панагюрище”, „Бъки” /Габрово/ и „Нове-99” /Свищов/.
Шуменци пак бяха образцови организатори и участвиците оцениха това.
В турнира отборът на „Шумен 98” беше воден от треньорките Диляна Христова и Грета Хубчева.
„ШУМЕН 98”: 1 София Златева, 2 Йоана Димитрова, 4 Виктория Христова, 5 Петромила Инджева, 6 Белла Стоянова, 7 Виктория Руменова Христова, 8 Антония Андонова, 9 Виктория Петрова, 10 Натали Христова, 11 Елеонора Мирчева, 12 Селен Явер.
В първия мач със силния тим на „Опака-1974” шуменки, които са вицешампионки при 12-годишните и са по-малки от съперничките си, допуснаха пет безответни голра в началото, след това поизравниха играта, но загубиха с 12:15. По три гола за тях вкараха Петромила Инджева, Белла Стоянова и Натали Христова. За съжаление, още в първите минути тежка контузия получи разпределителката Виктория Христова и това също се отрази на представянето на отбора.
Втората среща беше с „Мартен-67”. След няколко изравнявание полувремето завърши с гол пасив - 10:11. След почивката се играеше гол за гол и пак се стигна до минимална загуба – 17:19. В този мач Натали Христова отбеляза 6 гола, а Петромила Инджева – 5.
Третият мач в групата беше регионалното дерби с „В. Левски”. В него Виктория Петрова имаше персонална задача да пази персонално най-силната състезателка на Нови пазар Хрисияна Лазарова и двете бяха като залепени една за друга.  Треньорът на „В. Левски” Николай Топузаков беше построил добре своите и през второто полувреме те водеха с три гола. „Шумен 98” намери сили и стигна до обрата – 16:15. Белла Стоянова завърши със 7 гола, а Натали Христова – с 5.
Третото място в групата отреди следващият съперник да бъде „Панагюрище” и прокобата продължи, загуба само с един гол – 19:20. На следващия ден в спор за седмото място „Шумен 98” спечели срещу „В. Левски” с 23:12.
В срещата за 5-6 място „Ники спорт” надделя над „Панагюрище” с 23:22. Бронзовите медали станаха притежание на „Опака-1974”, който победи „Мартен-67” с 27:19.
Истинска драма беше финалът между „Бъки” и „Нове-99”. Момичетата от Свищов водеха с 15:12. Тогава беше показан червен картон на тяхната най-добра хандбалистка Гергана Дакова.  Тя се разплака като дете, а имаше още много сълзи къде от болка, къде от обида, къде като начин да се надъхаш или да свалиш напрежението. В крайна сметка „Бъки” стигна до победата и до купата с 18:17.
За най-добра вратарка специалистите определиха Елина Варадинова от „Ники спорт”, най-добър защитник е Белла Стоянова от „Шумен 98”, най-полезен състезател стана Стефани Петрова от „Бъки”, а с 39 гола Анна Канатова от „Мартен-67” е голмайстор на турнира.
Беше определена и „златната седмица”.
07.Февруари.2017 /Вторник/ 22:04:51
„Шумен 98” – „Етър 64” 20:36

„ШУМЕН 98”: 3 Марина Валентинова, 4 Десислава Славева, 7 Диляна Христова – 4 гола, 9 Християна Драганова, 10 – Лидия Бакърджиева – 4, 12 – Десислава Сашева, 13 Лора Стаматова – 2, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова - 5, 18 Александрина Янева, 77 Габриела Христова – 5.
„ЕТЪР 64”: 1 Мартина Стефанова, 3 Силвана Савич – 8 гола, 5 Мирела Павлова, 8 Соня Богданова – 9, 9 Ангелина Симеонова, 10 Мария Йорданова – 3, 12 Десислава Николова, 13 Виктория Маринова, 14 Данислава Петрова – 7, 17 Даниела Коцева, 18 Деница Иванова – 1, 19 Петя Кръстева – 2.
СЪДИИ: Галин Караджов /Горна Оряховица/, Младен Белов /Добрич/.
ДЕЛЕГАТ: Виктор Найденов /Добрич/.

От различни позиции влязоха в тази четвъртфинална среща от турнира за Купата на България по хандбал при жените съперниците. „Болярките” се готвиха 50 дни, а шуменки по различни причини почти не се събираха. Освен това старши треньорът на „Шумен 98” и ръководството на клуба решиха да започнат този сезон, за да не се прекъсне нишката на женския тим, който има славно минало. Надеждите са за, дай боже, по-добро бъдеще. Защото сега всичко е оставено на ентусиастите, които харчат собствени пари за шуменския хандбал.
„Етър 64” поведе с няколко гола и след това само увеличаваше аванса си. За сметка на това момичетата от Шумен пропускаха и от шестия метър, и при дузпите. На вратата на „виолетовите” Десислава Николова отново беше сигурна и от нея започваха убийствените единични и разширени контраатаки, когато вратарките Десислава Сашева и Фатме Юксел нямаха големи шансове. Те биваха завършвани най-често от бързата Соня Богданова.
За „Шумен 98” сърцатата Диляна Христова пак беше непримирим боец, пътуващата от София Габи Христова се опитва да си върне формата,  Ирене Иванова на моменти напомни за големия си талант, но до обрат нямаше как да се стигне. Обещаващ дебют направи русенката Лора Стаматова.
След мача старши треньорката Йонка Генчева похвали своите момичета и каза, че в „Етър 64” целите пак са високи – титла и Купа. Старши треньорът на „Шумен 98” Николай Начев имаше обяснение за контрите на съперника, съжаляваше за пропусната подготовка и не можеше да си обясни странните нови правила, по които се водят тренировките в зала „Плиска”, единствената в Шумен, където може да се играе хандбал...
На следващия ден „Шумен 98” загуби отложения от есента шампионатен мач в Свиленград срещу едноименния отбор с девет гола.