20.Септември.2017 /Сряда/ 14:57:06

За трета поредна година на Ученическия стадион „Цоньо Василев” в Шумен бе почетена паметта на треньора Сашо Маджаров. Това направиха на обща тренировка състезатели по тъй наречените бойни спортове от 9 клуба. На терена бяха представители на СК „Киокушин” /Шумен/, СК „Киокушин” /Нови пазар/, СК „Русе”, СК „Ийгълс” /Варна/, СК „Шуменска крепост”, СК „Авитохол” /Нови пазар/, ММА „Шумен-Колев”, СК „Зан-Шин”, Българска академия реално айкидо – Валери Василев.

Майката на Сашо Маджаров – Недка Димитрова Георгиева, призна, че дете не може да се прежали, но каза, че се радва да види как синът й не е забравен.

След загрявката разделените в два центъра бойци направиха кръгова тренировка с работа на различни уреди. Те бяха ръководени от треньорите, а същото правеха и световните шампиони по муай тай, шуменците Християн Тотев и Пламен Борисов.

В края на тази уникална обща тренировка със стотици участници имаше демонстративни боеве от различните бойни спортове.

20.Февруари.2018 /Вторник/ 18:11:38

В средата на март в Тайланд ще се проведе световното първенство по муай тай. За него се готвят и двама шуменци. Бойците от клуб „Шуменска крепост” Християн Тотев и Пламен Борисов бяха на лагер в Банско, а във вторник заминаха за последната сбирка на националите преди поредната тайландска експедиция. В понеделник, на тренировката в клубната зала, където на практика те провеждат огромната част от подготовката, Християн и Пламен дадоха специално интервю за 6tv.bg.

Вижте го!

30.Октомври.2018 /Вторник/ 09:30:35

С дузпа в началото на второто полувреме „Калиакра” спечели с 1:0 гостуването си на „Волов”. Мачът бе от 10-ия кръг на първенството на Североизточната група на Трета лига.

Първото полувреме бе със сравнително малко положения пред двете врати. Футболистите от Каварна биха няколко удара край вратата на Добромир Дочков, а страхотен параболичен шут на Симеон Савов от 40-ина метра бе с мъка избит от вратаря на „Калиакра”.

Почти веднага след почивката бранител на домакините необмислено препъна Ани Петков и Венци Желев превърна отсъдената дузпа в гол. След това централният бранител на „Волов” Иван Субботин напусна заради обърнат глезен и това наложи рокади.

Напречната греда помогна на Дочков, а след това той спаси добавката с глава. „Жълто-черните” организираха няколко опасни атаки, като малко не им стигаше да изравнят, а веднъж и вратарят Христан Славов парира удар на резервата Гьокхан Ведат. Друга резерва на „Волов” – Сейхан Ахмед, нахлу в наказателното поле, като и от щаба на домакините, и от трибуните бурно настояваха, че трябва да се свири дузпа след намесата на защитника Стефан Николов. По-късно, след изпълнението на тъч, от коляното на футболист на „Калиакра” топката срещна неговата вдигната ръка. Главният съдия Мартин Иванов и асистентът Диян Вълков отново не видяха основание да свирят дузпа за „Волов”. Така гостите спечелиха с 1:0. Треньорът Стоян Чешмеджиев протестира пред делегата Радослав Станев, а изтъкна своите аргументи и пред нашата камера.

„ВОЛОВ” – „КАЛИАКРА” 0:1

0:1 – Венци Желев - дузпа /48/

„ВОЛОВ”: 1 Добромир Дочков, 2 Иван Субботин /5 Гьокхан Ведат/, 3 Мартин Кръстев, 4 Мустафа Мустафа /21 Сейхан Ахмед/, 15 Георги Георгиев, 6 Симеон Савов – капитан, 8 Иван Цонев, 22 Христо Димитров, 9 Муса Кавунски, 11 Айхан Ведат /19 Теодор Тодоров/, 10 Сонер Кязим.

„КАЛИАКРА”: 1 Христан Славов, 19 Ани Петков /16 Денислав Недев/, 11 Венци Желев /30 Николай Петров/, 9 Денислав Андреев, 5 Георги Христов – капитан, 2 Петьо Василев, 8 Каан Дервиш, 21 Георги Калинков /14 Мартин Михайлов/, 20 Стефан Николов, 6 Кристиян Великов, 10 Живодар Владев.

СЪДИИ: Мартин Иванов – главен, Диян Вълков и Цветомир Колев – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ: Калоян Кирилов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Радослав Станев /Варна/.

24.Март.2017 /Петък/ 10:59:44
Шумен посрещна своя шампион Пламен Борисов
При своята трета експедиция до Тайланд шуменецът Пламен Борисов изкачи своя Еверест. След сребърния и бронзовия медал от предишните си участия той вече е световен шампион по муай тай в категория +91 кг.
На 22-ри март гайда, тъпан и възторжени хора накараха пътниците и служителите на аерогара София да се поспрат поне за миг. Този, налагащ се вече като традиция ритуал, беше в чест на Пламен Борисов. Тук бяха жена му Камелия, едногодишната му дъщеричка Калина, баща му Петър, близки и съотборници от клуб „Шуменска крепост”, които най-добре знаят какви усилия здравият мъжага положи, за да се докаже – пред себе си и пред света!
Световната шампионка за кадетки Полина Галинова му поднесе погача. Личният треньор Галин Методиев отново доказа, че може да готви първенци на планетата и пак сякаш се закле пред клубното знаме да продължи да го прави. А мъжката прегръдка на Пламен и Християн Тотев беше и като изпълнено обещание. Заради травма двукратният световен шампион пропусна това световно, а неговият приятел се би за двамата, за Шумен и за България!
Поздравления получиха и другите национали, които спечелиха шест титли и взеха още медали, а селекционерът Николай Атанасов защити авторитета си на водещ спецалист  в муай тая.
Хорото на летището пък беше толкова българско, така обединяващо..То беше като продължение на девиза на клуба, който гласи, че „оттука започва България”. И като символ на безкрайния овал, в който началото и краят се сливат в безкрая...

Специални благодарности за нашия приятел Илиян Янакиев, който пътува десет часа до столицата и обратно, за да заснеме тези вълнуващи кадри!

Снощи в Шумен Пламен направо от автогарата дойде в скромния училищен физкултурен салон като четвъртият световен шампион на „Шуменска крепост”. Тук бяха близките му, опитнните бойци и малките, които сега сигурно ще тренират с умножени по сто сили и желание. Няма нищо по-заразително от примера на този, който е до теб в залата. Общата снимка остава за историята! Пак със знамето!
А щастливото семейство Борисови – Пламен, Камелия и Калина, даде първото си интервю за 6tv.bg.
09.Март.2017 /Четвъртък/ 10:00:49

В петък вечерта Михаел Пенчев от СККБ „Шуменска крепост” ще се качи на ринга в Двореца на културата и спорта във Варна. Ученикът от Гимназията по икономика ще направи своя дебют в профи среща на гала вечер. Той ще се състезава при юношите старша възраст в категория до 75 кг и стила К1. Негов съперник ще бъде кик боксьорът на „ТИМ” /Варна/ Денислав Димитров.

В Нова Загора 18-годишният Мишо стана шампион на България в своята възраст в същата категория, но в муай тая. Още докато се готвеше за финалите, боецът заяви, че е готов да направи стъпката към профи боевете.

15.Март.2019 /Петък/ 08:42:17

За пореден път футболистите на „Волов” изпуснаха да запишат първа победа в Североизточната група на Трета лига. Те поведоха с гол на Симеон Савов в 69-ата минута, но само четири по-късно гостите от „Септември 98” /Тервел/ изравниха. Попадението бе на Дейвид Венциславов.

При много силен вятър на градския стадион в Шумен домакините удариха една греда през първото полувреме, а през второто имаше опасности и пред двете врати. В последната минута на добавеното време и”Волов”, и „Септември” пропуснаха да вземат трите точки.

В този 18-и кръг „Устрем” /Дончево/ победи „Ботев” /Нови пазар с 5:2, а „Хитрино” спечели с 2:0 в Каварна срещу „Калиакра”. В класирането води „Суворово-1” с 44 точки, втори е „Спартак 1918” с 39 и трети – „Хитрино” с 34. „Ботев” е пети с 29, а „Волов” е последен – на 13-о място и с 4 точки.

„ВОЛОВ” – „СЕПТЕМВРИ 98” 1:1

1:0 – Симеон Савов /69/, 1:1 – Дейвид Венциславов /73/

„ВОЛОВ”: 12 Добромир Дочков, 2 Иван Субботин, 3 Мартин Кръстев, 5 Желязко Ганчев, 15 Анъл Емилов, 6 Симеон Савов, 8 Иван Цонев, 22 Христо Димитров /7 Сейхан Ахмед/, 9 Муса Кавунски, 10 Сонер Кязим /4 Георги Георгиев/, 11 Айхан Ведат /19 Теодор Тодоров/.

„СЕПТЕМВРИ 98”: 12 Дениз Александров, 3 Младен Димитров, 16 Симеон Митев, 4 Явор Колев, 7 Стелиян Ценов, 11 Дейвид Венциславов /19 Ерай Ходжа/, 10 Стефан Стефанов, 17 Михаил Михайлов /9 Венелин Стоянов/, 6 Николай Димитров, 5 Георги Димвитров,15 Пламен Панайотов.

СЪДИИ: Мирослав Шенков – главен, Стефан Кръстен и Диян Димитров – асистенти /Русе/.

ЧЕТВЪРТИ: Надежда Белчева /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Атанас Петров /Варна/.

ВИДЕО: През първото полувреме на градския стадион в Шумен „Волов” и „Септември 98” се опитваха да се надиграят, а се бореха и с бурния на моменти вятър. Имаше напрежение и пред двамата вратари, като домакините удариха и греда.

„Волов” изпълни няколко ъглови, при които бранителите все пак успяваха да изчистят топката извън наказателното си поле. Отляво и отдясно жълто-сините хвърляха тъй наречените английски тъчове. Със същия ефект.

Стоян Чешмеджиев започна със смените и направи три.

При поредния ъглов в 69-ата минута капитанът Симеон Савов успя с глава да насочи топката под гредата и 1:0

Последваха разменени атаки, някои от които завършиха със слаби или неточни удари.

Гостите изравниха само след четири минути. Дейвид Венциславов се възползва от чудесен пас и всичко започна отново.

На няколко пъти „Септември” обсади вратата на съперника, но не стигна до пълен обрат. „Волов” също имаше желание за първа победа и не стигна до нея.

В последната минута от добавеното време двата тима пропуснаха златни възможности за гол.

11.Септември.2017 /Понеделник/ 18:18:28

На завършилото в Македония европейско първенство по кик бокс за юноши и кадети петимата състезатели на „Шуменска крепост” и „Авитохол” /Нови пазар/ спечелиха пет медала. При участието на 1600 бойци от 37 държави.

Сребърни медали спечелиха бойците на клуб „Шуменска крепост” Полина Галинова – К1 девойки младша +60 кг и Виктор Иванов – К1 юноши младша 54 кг. Със сребро се върна и състезателят на „Авитохол” /Нови пазар/ Радослав Радков - фул контакт юноши младша +81 кг.

Бронзови медали взеха другите двама представители на „Шуменска крепост”: Димитър Стоянов – лоу кик юноши старша 63,5 кг и Никола Николов – лоу кик юноши старша 71 кг.

09.Август.2017 /Сряда/ 09:57:19

След като миналата година ФК „Хитрино” направи дебют в третия футболен ешелон на България, отборът започва в събота втория си сезон в Североизточната група на Трета лига. На тима предстоят две последователни гостувания – на „Светкавица” в Търговище и на „Доростол 2013” в Силистра.

На тренировката във вторник треньорът Николай Николов води заниманието, а му помагаха Данчо Гълъбов и...една дама. Това е преподавателката в Шуменския университет Теодора Игнатова. Нейната специалност е гимнастиката и тя много вещо проведе загрявката, занимава се и с футболисти, които имат леки проблеми, а в края отново се погрижи да свали напрежението с възстановителни упражнения. Интересно е, че Теодора Игнатова е и...президент на футболния клуб.

„Хитрино” е без нападателя от Варна Петьо Василев, който премина в „Ботев” /Нови пазар/. Няма го и централният защитник Илиян Дуков, който игра силно и на своя пост, а вкара и няколко гола. Той е на работа в Слънчев бряг и може да се включи по-късно.

Новите са двама. 22-годишният Николай Станчев е защитник и идва от Тервел. Той има мачове и за отбора на „Шумен”. На 25 години е Йордан Йорданов, който е от Търговище. Неговият пост обикновено е в халфовата линия.

Треньорът Николай Николов е убеден, че отборът му е вече и колектив, а във футболно отношение ще расте. Той е доволен, че вече го няма недоверието, което са проявявали лъганите на доста места и от много хора футболисти. Как в това отношение помогнаха подписите в графата „Получих обещаното!?” На каква позиция ще играе Христо Станчев? Ще се върне ли Илиян Дуков? Кога ФК „Хитрино” ще има нов стадион? Защо Николай Николов казва, че е имал и все още има намерение да направи нещо сериозно за шуменския футбол? Отговорите – в интервюто с треньора.

14.Септември.2017 /Четвъртък/ 18:10:58

„ХИТРИНО” – „БЕНКОВСКИ” 3:1

0:1 – Ивайло Вечеславов /30/, 1:1 – Васил Христов /37/, 2:1 – Явор Тодоров /65/, 3:1 – Расим Расимов /81/.

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 21 Симеон Симеонов /99 Васил Христов/, 22 Боян Николов /20 Явор Тодоров/, 9 Максим Недев /капитан/, 5 Александър Иванов /7 Йордан Йорданов/, 4 Енес Кахриев, 77 Даниел Желев, 6 Евгени Стоянов, 8 Христо Александров, 17 Младен Младенов, 10 Расим Расимов.

„БЕНКОВСКИ”: 1 Александър Ангелов, 14 Александър Тодоров /16 Жулиен Михайлов/, 8 Даниел Панайотов – капитан, 13 Ангел Карадаг, 7 Богомил Михалев /22 Роберт Ленарт/, 5 Цветан Ганев /10 Кристиян Косев/, 8 Николай Иванов, 6 Стамен Владимиров, 19 Пламен Божилов, 21 Юлиян Игнатов, 17 Ивайло Вечеславов.

ГЛ. СЪДИЯ –Мирослав Шенков, асистенти – Кристиян Георгиев и Стефан Кръстев /Русе/.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Деян Боев /Добрич/.

ДЕЛЕГАТ: Боян Боянов /Добрич/.

В четвъртия кръг от първенството на Трета лига в Североизточната група отборът на „Хитрино” спечели първата си победа за новия сезон. Като домакин той надделя над „Бенковски” /Бяла/ с 3:1. Гостите поведоха с гол на Ивайло Вечеславов, като преди това удариха и греда. Преди почивката от пряк свободен удар влезлият като смяна Васил Христов изравни. Той замени Боян Николов, който счупи ръката си. В самия край на полувремето тежка контузия получи и другият централен защитник на „Хитрино” Александър Иванов. Има съмнения за скъсани връзки или менискус, а окончателната диагноза ще стане ясна тези дни.

След почивката домакините упражниха сериозен натиск и поведоха с гол на друга резерва в този мач – Явор Тодоров. Макар да атакуваха рядко, гостите имаха своите шансове, но пропуснаха. Девет минути преди края Расим Расимов за пореден път надбяга пазачите си и с диагонален удар затвърди победата – 3:1.

Играещият треньор на „Бенковски” Цветан Ганев каза, че на този терен се играе трудно и благодари на общината в Бяла, която отново е зад футболния клуб. В отсъствието на старши треньора Николай Николов тима на домакините водиха Йордан Гълъбов и Милен Петков. Гълъбов коментира играта на своите футболисти, а сподели и как се е възстановил от тежката контузия синът му Пламен Гълъбов, когото ЦСКА преотстъпи на „Етър”, за да трупа мачове.

15.Септември.2018 /Събота/ 08:41:58

Международен хандбален мач беше първото спортно състезание в новата зала „Арена Шумен”. В подготовка за новия сезон се срещнаха „Шумен 98” и спечелилият шест поредни години бронзовите медали в Украйна тим на „Днепрянка” /Херсон/.

Шуменки са едва на няколко дни подготовка и са с много нови състезателки – млади таланти и опитни бойци. В тима са привлечени националки, участвали с успех на европейското първенство за девойки до 17 години в Скопие. Мария Маслева идва от „Панагюрище” и бе избрана в Македония за най-добър защитник. Маринела Панайотова е десен гард и е от „Хасково”. Оттам са и 16-годишната лява ръка Василена Шомова и лявото крило Християна Иванова. Опитният пивот Жана Маразова също е от „Хасково”. В подготовката се включи и родената в Нови пазар, също лява ръка, Светлана Николаева. Тя е дясно крило, играла е в Испания и „Локомотив” /Варна/.

Гостенксите са предимно възпитанички на спортното училище в Херсон. Треньорският тандем е от баща и син – Михаил и Борис Милославски.

През първото полувреме „Шумен 98” водеше играта и закономерно поддържаше разлика от 3-4 гола. Полувремето завърши при резултат 17:14. През втората част украинките, които са по-напред в подготовката, изравниха при 23:23. В последните 15 минути резултатэт бе изравняван още няколко пъти, като в крайна сметка „Днепрянка” спечели с 33:32.

Топреализаторката на българското първенство Кристина Касабова завърши с 12 гола, а за украинките най-много вкара Кристина Гречка – 9.

Зрителите в „Арена Шумен” бурно аплодираха изявите на хандбалистките, а треньорите дадоха добри оценки за играта на своите отбори.

Вие имате възможност да видите тук, на 6tv.bg, разширен репортаж от мача и да чуете интервюта с треньорите Николай Начев и Борис Милославски. След като преди години възроди шуменския мъжки хандбал с три титли, две втори места и дне купи на страната, Светлозар Начев иска и жените на „Шумен 98” да гонят високи цели.

На следващия ден двата отбора играха отново. Мачът мина по същия сценарий. Без няколко от своите хандбалистки “Шумен 98” водеше на полувремето с 12:11. След това украинките на свой ред излязоха напред – 17:16. Отлично играеше Маринела Панайотова и домакините взеха аванс от два гола при 19:17. В крайна сметка „Днепрянка” спечели отново с гол разлика – 22:23.

„ШУМЕН 98” – „ДНЕПРЯНКА” 32:33 /17:14/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева – 7 гола, 4 Светлана Николаева, 5 Василена Шомова – 1, 7 Диляна Христова, 9 Християна Драганова – 1, 10 Десислава Илиева – 4, 11 Маринела Панайотона – 3, 13 Жана Маразова – 1, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Иванова – 1, 18 Кристина Касабова – 12, 77 Лидия Бакърджиева, 78 Ирене Иванова – 2.

„ДНЕПРЯНКА”: 2 Кристина Гречка – 9, 3 Альона Каменщик – 1, 4 Катерина Кандибей – 2, 5 Анна Дябло – 7, 7 Валерия Горенко, 8 Полина Трубщина – 2, 9 Маргарита Ищенко – 8, 12 Анастасия Калченко, 15 Валерия Мартиненко, 17 Ирина Павлик – 2, 19 Татяна Кузеванова, 21 Анастасия Калигина, 31София Лисенко – 2, 55 Ирина Минеева.

СЪДИИ: Пламен Павлов и Валентин Лампаров.