18.Септември.2018 /Вторник/ 07:31:06
„Волов” взе първа точка след 1:1 срещу „Кубрат 2016”
15.Септември.2018 /Събота/ 08:41:58

Международен хандбален мач беше първото спортно състезание в новата зала „Арена Шумен”. В подготовка за новия сезон се срещнаха „Шумен 98” и спечелилият шест поредни години бронзовите медали в Украйна тим на „Днепрянка” /Херсон/.

Шуменки са едва на няколко дни подготовка и са с много нови състезателки – млади таланти и опитни бойци. В тима са привлечени националки, участвали с успех на европейското първенство за девойки до 17 години в Скопие. Мария Маслева идва от „Панагюрище” и бе избрана в Македония за най-добър защитник. Маринела Панайотова е десен гард и е от „Хасково”. Оттам са и 16-годишната лява ръка Василена Шомова и лявото крило Християна Иванова. Опитният пивот Жана Маразова също е от „Хасково”. В подготовката се включи и родената в Нови пазар, също лява ръка, Светлана Николаева. Тя е дясно крило, играла е в Испания и „Локомотив” /Варна/.

Гостенксите са предимно възпитанички на спортното училище в Херсон. Треньорският тандем е от баща и син – Михаил и Борис Милославски.

През първото полувреме „Шумен 98” водеше играта и закономерно поддържаше разлика от 3-4 гола. Полувремето завърши при резултат 17:14. През втората част украинките, които са по-напред в подготовката, изравниха при 23:23. В последните 15 минути резултатэт бе изравняван още няколко пъти, като в крайна сметка „Днепрянка” спечели с 33:32.

Топреализаторката на българското първенство Кристина Касабова завърши с 12 гола, а за украинките най-много вкара Кристина Гречка – 9.

Зрителите в „Арена Шумен” бурно аплодираха изявите на хандбалистките, а треньорите дадоха добри оценки за играта на своите отбори.

Вие имате възможност да видите тук, на 6tv.bg, разширен репортаж от мача и да чуете интервюта с треньорите Николай Начев и Борис Милославски. След като преди години възроди шуменския мъжки хандбал с три титли, две втори места и дне купи на страната, Светлозар Начев иска и жените на „Шумен 98” да гонят високи цели.

На следващия ден двата отбора играха отново. Мачът мина по същия сценарий. Без няколко от своите хандбалистки “Шумен 98” водеше на полувремето с 12:11. След това украинките на свой ред излязоха напред – 17:16. Отлично играеше Маринела Панайотова и домакините взеха аванс от два гола при 19:17. В крайна сметка „Днепрянка” спечели отново с гол разлика – 22:23.

„ШУМЕН 98” – „ДНЕПРЯНКА” 32:33 /17:14/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева – 7 гола, 4 Светлана Николаева, 5 Василена Шомова – 1, 7 Диляна Христова, 9 Християна Драганова – 1, 10 Десислава Илиева – 4, 11 Маринела Панайотона – 3, 13 Жана Маразова – 1, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Иванова – 1, 18 Кристина Касабова – 12, 77 Лидия Бакърджиева, 78 Ирене Иванова – 2.

„ДНЕПРЯНКА”: 2 Кристина Гречка – 9, 3 Альона Каменщик – 1, 4 Катерина Кандибей – 2, 5 Анна Дябло – 7, 7 Валерия Горенко, 8 Полина Трубщина – 2, 9 Маргарита Ищенко – 8, 12 Анастасия Калченко, 15 Валерия Мартиненко, 17 Ирина Павлик – 2, 19 Татяна Кузеванова, 21 Анастасия Калигина, 31София Лисенко – 2, 55 Ирина Минеева.

СЪДИИ: Пламен Павлов и Валентин Лампаров.

10.Септември.2018 /Понеделник/ 17:32:32

Отборите на „Волов” и „Хитрино” се срещнаха на градския стадион в Шумен, за да определят кой ще представлява областта в турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Домакините излязоха с много юноши и логично се стигна до загуба от балансирания тим на „виолетовите”.

Ивелин Василев даде преднина на гостите, след това Янислав Андонов изравни и...интригата беше дотук. Още на полувремето „Хитрино” водеше с 4:1, а крайният резултат е 7:2 в негова полза. Това означава, че отборът продължава в следващата фаза.

„ВОЛОВ” – „ХИТРИНО” 2:7

0:1 – Ивелин Василев /8/, 1:1 – Янислав Андонов /20/, 1:2 – Ивелин Василев /28/, 1:3 – Боян Николов /37/, 1:4 – Христо Александров /44/, 1:5 – Мартин Венков /55/, 1:6 – Берил Шабан /73/, 2:6 – Мустафа Мустафа //83/, 2:7 – Явор Тодоров /90/.

„ВОЛОВ”: 1 Теодор Божков, 17 Емрал Самиев /7 Мирослав Кънев – 7/, 5 Гьокхан Ведат, 2 Иван Субботин, 15 Габриел Загоров /10 Сонер Кязим/, 11 Иван Цонев – капитан, 14 Васил Робчев /6 Христо Димитров/, 9 Теодор Тодоров /6 Мерджан Мустафов/, 4 Мустафа Мустафа, 8 Янислав Андонов, 18 Ида Неджати /20 Симеон Савов/.

„ХИТРИНО”: 76 Румен Стоянов, 4 Енес Кахриев, 77 Даниел Желев /6 Орхан Осман/, 22 Боян Николов, 10 Васил Христов, 99 Евгени Стоянов /5 Васил Марков/, 8 Йордан Йорлданов, 20 Явор Тодоров, 9 Христо Александров – капитан, 3 Ивелин Василев, 24 Мартин Венков /17 Берил Шабан/.

СЪДИИ: Красимир Кръстев – главен, Светослав Стойчев и Христо Деянов – асистенти /Шумен/.

ДЕЛЕГАТ: Румен Вичков /Шумен/.

30.Август.2018 /Четвъртък/ 19:01:51
Новото първенство в Североизточната група на Трета аматьорска лига започна с регионално дерби на Шуменска област. В Нови пазар местният „Ботев” посрещна „Хитрино”. Домакините направиха почти нова селекция с млади играчи от варненски клубове и с треньор от Варна – Радостин Димов. От „Хитрино” също привлякоха футболисти от морската столица, като запазиха състава, стигнал до третото място тази прол

Стана здрав мач, с много борба и сравнително малко положения пред двете врати. И двата опитваха да играят добър футбол и голямата битка се водеше в средата на терена. След нулевото равенство през първото полувреме „Ботев” стигна до гол почти веднага след почивката. С параболичен удар Кирил Радев прати топката под гредата на дългогодишния централен защитник и капитан на „Светкавица” Румен Стоянов, който сега е вратар на „Хитрино”. Гостите имаха претенции към главния съдия Красен Георгиев, че преди това е имало нарушение в тяхна полза.

„Хитрино” тръгна напред и капитанът Христо Александров можеше да изравни, но търсейки далечния ъгъл на вратата на Тодор Тодоров, прати топката край гредата. Няколко удара на Ивелин Василев също не намериха целта или бяха спасени от вратаря. В 82-ата минута току-що влезлият Ерхан Чете при първото си докосване на топката я прати във вратата на „Хитрино” – 2:0.

В самия край на мача втори жълт и съответно червен картон за оспорване на съдийското решение получи централният бранител на гостите Боян Николов.

В нашия репортаж вие ще видите всички по-интересни моменти от мача и интервютата с футболисти и с двамата старши треньори.

„БОТЕВ” – „ХИТРИНО” 2:0

1:0 – Кирил Радев /50/, 2:0 – Ерхан Чете /82/

„БОТЕВ”: 1 Тодор Тодоров, 16 Николай Николаев, 2 Деян Йорданов /21 Георги Щерев/, 17 Йордан Миленов – капитан, 4 Банко Банков, 6 Николай Илиев, 44 Драгомир Демирев, 8 Влад Михайлов, 20 Георги Никифоров, 9 Калоян Калчев /7 Симеон Симеонов/, 3 Кирил Радев /11 Ерхан Чете/.

„ХИТРИНО”: 1 Румен Стоянов, 4 Енес Кахриев, 77 Даниел Желев, 5 Боян Николов, 10 Васил Христов, 11 Мустафа Мустафа /8 Михаил Ангелов/, 6 Евгени Стоянов,18 Йордан Йорданов /7 Георги Колев/, 20 Явор Тодоров /17 Берил Шабан/, 9 Христо Александров – капитан, 3 Ивелин Василев.

СЪДИИ: Красен Георгиев – главен, Христо Христов и Георги Николов – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Росен Минев /Добрич/.

ДЕЛЕГАТ: Иван Манолов /Добрич/.

29.Август.2018 /Сряда/ 11:02:16
В първия си домакински мач от новото първенство на Североизточната група на Трета лига „Хитрино” записа убедителна победа с 4:0 срещу „Бенковски” /Бяла/. Тимът на Николай Николов имаше тотално превъзходство и гостите, сред които доста млади футболисти, само няколко пъти доближиха вратата на Румен Стоян

Първия гол вкара Георги Колев и това бе всичко до почивката. Добри изяви на вратата на „Бенковски” имаше бившият вратар и на „Шумен” Александър Ангелов. През второто полувреме великолепен гол на Мустафа Мустафа в горния десен ъгъл на вратата вдигна адреналина. Последваха нови пропуски, но в края на мача новото попълнение Мартин Венков и Йордан Йорданов доведоха резултата до 4:0.

Всичко най-интересно от срещата и интервютата след нея – тук, на 6tv.bg.

„ХИТРИНО” – „БЕНКОВСКИ” 4:0

„ХИТРИНО”: 1 Румен Стоянов, 4 Енес Кахриев, 77 Даниел Желев, 10 Васил Христов, 11 Мустафа Мустафа, 20 Явор Тодоров, 6 Евгени Стоянов /19 Васил Марков/, 8 Йордан Йорданов, 5 Георги Колев /23 Мартин Венков/, 3 Ивелин Василев, 9 Христо Александров – капитан /17 Берил Шабан/.

„БЕНКОВСКИ”: 13 Александър Ангелов, 4 Ивайло Красимиров, 44 Даниел Панайотов, 77 Ивайло Лазаров – капитан, 90 Никола Хаджиев, 19 Пламен Божанов, 11 Ивайло Вечеславов, 8 Николай Иванов, 15 Александър Тодоров, 5 Цветан Ганев, 10 Кристиан Косев /20 Момчил Караиванов, 23 Димитър Тодоров, 14 Димитър Тодоров/.

СЪДИИ: Николай Стайков – главен, Мариян Хараланов и Светослав Христов – асистенти /Търговище/.

ЧЕТВЪРТИ: Иван Руменов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Велико Трифонов /Варна/.

28.Август.2018 /Вторник/ 20:08:38

След две години в небитието мъжкият футбол в Шумен се завърна. Футболният клуб „Волов” посрещна на градския стадион „П. Волов”, видял много славни битки и победи, отбора на „Локомотив” /Русе/. Срещата бе за първенството на Североизточната група в Трета лига и се игра пред около 1500 зажаднели за играта на свой отбор местни фенове. Тук бяха и много бивши треньори и футболисти с кариера и мачове при професионалистите.

Водени от легендата Ивайло Кирилов, русенци дойдоха със самочувствието на отбор, завършил четвърти миналия сезон. Начело на „Волов” е не по-малко именит играч и треньор. Стоян Чешмеджиев има най-много мачове в професионалния футбол за представителния отбор на Шумен, откри и въведе в голямата игра много шуменски таланти. Сега извади тим главно от юноши, като някои от най-добрите му възпитаници ги нямаше. Момчетата търсят препитание в чужбина или по морето. Да се надяваме, че ще се върнат.

В 8-ата минута след изпълнението на фаул Мартин Кръстев направи добавка и „Волов” поведе с 1:0. Малко преди това контузия получи капитанът на „Локо” Живко Парашкевов и бе заменен. Домакините комбинираха добре и зрителите ги харесаха. Гостите стигнаха до равенството след контраатака, завършена от Мирослав Георгиев в 33-ата минута.

След почивката „Локомотив натисна и създаде няколко опасности пред шуменската врата. Бранителите и вратарят Добромир Дочков се справиха добре в критичните ситуации. „Волов” също имаше своите шансове. Сонер Кязим можеше да изведе отново своите напред, но вратарят спаси удара му в близкия ъгъл. Последните 15 минути „жълто-сините” играха с човек по-малко, след като за втори жълт картон от игра бе отстранен Янислав Андонов. В края на мача гостите нацелиха греда, а в 89-ата минута Денис Неджмиев засече с глава топката и даде победата на Локомотив” – 1:2.

Старши треньорът на „Волов” Стоян Чешмеджиев каза, че времето за подготовка не е стигнало и изрази надежда да види в отбора си и по-добри, и по-опитни футболисти. Колегата му Ивайло Кирилов похвали младите шуменски футболисти, разкритикува своите и си спомни за големите мачове между „Дунав” и „Шумен”...

Разширен репортаж от мача и интервютата след него вижте тук, в 6tv.bg.

„ВОЛОВ”: 1 Добромир Дочков, 3 Мартин Кръстев, 2 Иван Субботин, 20 Симеон Савов – капитан, 5 Гьокхан Ведат, 11 Иван Цонев, 6 Мерджан Мустафов /17 Емрал Салимов/, 4 Мустафа Мустафа /9 Сейхан Ахмед/, 7 Ида Неджати, 8 Янислав Андонов, 10 Сонер Кязим.

„ЛОКОМОТИВ”: 12 Християн Николов, 4 Ивайло Иванов, 16 Мерт Хасан /7 Ивайло Димитров/, 11 Денис Неджмиев, 6 Мирослав Георгиев, 97 Динко Станчев, 10 Мартин Недков, 9 Радомир Хараланов /15 Борислав Димитров/, 5 Владимир Перчемлиев, 19 Живко Парашкевов – капитан /17 Антонио Димитров/, 8 Огнян Брайнов.

СЪДИИ: Мартин Великов – главен, Владимир Йорданов и Радослав Георгиев – асистенти, /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Надежда Белчева /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Валентин Вълчев /Търговище/.

16.Август.2018 /Четвъртък/ 16:32:16

Пак няма лятна ваканция за кикбоксорите на „Шуменска крепост”. Тренировките, лагерите и състезанията се редуват и държат във форма бойците.

Полина Галинова изигра своя втори мач на професионалния ринг и спечели в Кипър срещу чехкиня. Как е минал двубоят ще ви разкаже самата Поли. Тя обаче няма време за почивка. Защото с още четирима шуменци ще играе на световното по кик бокс в Италия. Там Георги Атанасов ще може да затвърди отличния си сезон при юношите младша. Той е в категория до 60 кг на лоу кик. В този стил при юношите старша националните треньори спряха избора си още на Димитър Стоянов – 63,5 кг, и на Никола Николов – 71 кг. На тази възраст в К1 България ще представят още двама от „Шуменска крепост”: Виктор Иванов – 54 кг, и Полина Галинова – 60 кг.

В края на септември на поредното си европейско първенство ще играят най-титулуваните бойци на клуба – Християн Тотев и Пламен Борисов, които вече са се качвали много пъти на европейския връх в тази дисциплина.

В залата на бившето Пето основно училище настроението е страхотно. Може би и заради една сбъдната мечта – подът вече е застлан със специална настилка, която дава възможност да се тренира пълноценно и без страх от контузии, както бе на твърдия дървен паркет...За пореден път добри приятели на „Шуменска крепост” помогнаха финансово. Защото знаят, че има кой да оцени и да пази направеното. И че оттук ще продължават да излизат шампиони, медалисти и...добри хора! За това е и разговорът ни с треньора-президент Галин Методиев.