19.Март.2019 /Вторник/ 09:05:34
С ранен гол „Хитрино” загуби от „Суворово-1”. Мехмед Сабри пожали контузения вратар на гостите
15.Март.2019 /Петък/ 08:42:17

За пореден път футболистите на „Волов” изпуснаха да запишат първа победа в Североизточната група на Трета лига. Те поведоха с гол на Симеон Савов в 69-ата минута, но само четири по-късно гостите от „Септември 98” /Тервел/ изравниха. Попадението бе на Дейвид Венциславов.

При много силен вятър на градския стадион в Шумен домакините удариха една греда през първото полувреме, а през второто имаше опасности и пред двете врати. В последната минута на добавеното време и”Волов”, и „Септември” пропуснаха да вземат трите точки.

В този 18-и кръг „Устрем” /Дончево/ победи „Ботев” /Нови пазар с 5:2, а „Хитрино” спечели с 2:0 в Каварна срещу „Калиакра”. В класирането води „Суворово-1” с 44 точки, втори е „Спартак 1918” с 39 и трети – „Хитрино” с 34. „Ботев” е пети с 29, а „Волов” е последен – на 13-о място и с 4 точки.

„ВОЛОВ” – „СЕПТЕМВРИ 98” 1:1

1:0 – Симеон Савов /69/, 1:1 – Дейвид Венциславов /73/

„ВОЛОВ”: 12 Добромир Дочков, 2 Иван Субботин, 3 Мартин Кръстев, 5 Желязко Ганчев, 15 Анъл Емилов, 6 Симеон Савов, 8 Иван Цонев, 22 Христо Димитров /7 Сейхан Ахмед/, 9 Муса Кавунски, 10 Сонер Кязим /4 Георги Георгиев/, 11 Айхан Ведат /19 Теодор Тодоров/.

„СЕПТЕМВРИ 98”: 12 Дениз Александров, 3 Младен Димитров, 16 Симеон Митев, 4 Явор Колев, 7 Стелиян Ценов, 11 Дейвид Венциславов /19 Ерай Ходжа/, 10 Стефан Стефанов, 17 Михаил Михайлов /9 Венелин Стоянов/, 6 Николай Димитров, 5 Георги Димвитров,15 Пламен Панайотов.

СЪДИИ: Мирослав Шенков – главен, Стефан Кръстен и Диян Димитров – асистенти /Русе/.

ЧЕТВЪРТИ: Надежда Белчева /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Атанас Петров /Варна/.

ВИДЕО: През първото полувреме на градския стадион в Шумен „Волов” и „Септември 98” се опитваха да се надиграят, а се бореха и с бурния на моменти вятър. Имаше напрежение и пред двамата вратари, като домакините удариха и греда.

„Волов” изпълни няколко ъглови, при които бранителите все пак успяваха да изчистят топката извън наказателното си поле. Отляво и отдясно жълто-сините хвърляха тъй наречените английски тъчове. Със същия ефект.

Стоян Чешмеджиев започна със смените и направи три.

При поредния ъглов в 69-ата минута капитанът Симеон Савов успя с глава да насочи топката под гредата и 1:0

Последваха разменени атаки, някои от които завършиха със слаби или неточни удари.

Гостите изравниха само след четири минути. Дейвид Венциславов се възползва от чудесен пас и всичко започна отново.

На няколко пъти „Септември” обсади вратата на съперника, но не стигна до пълен обрат. „Волов” също имаше желание за първа победа и не стигна до нея.

В последната минута от добавеното време двата тима пропуснаха златни възможности за гол.

14.Март.2019 /Четвъртък/ 16:04:58

За втора поредна седмица Шумен бе домакин на финален турнир за Купата на България по хандбал. В зала „Плиска” трофея за юноши младша възраст М-14 си оспорваха шест отбора, разпределени в две групи. В „А” бяха „Добруджа” /Добрич/, „Фрегата” /Бургас/ и „Локомотив” /ГО/. В „Б” се събраха „Шумен 61”, „Левски” /Левски/ и „Полюс-ТМ” /Бургас/.

В първия полуфинал победителят от група „А” - „Фрегата”, победи втория от група „Б” - „Левски”, с 16:10. Първият от група „Б” - „Шумен 61”, надделя с 26:16 срещу „Добруджа” и също стигна до финала.

Двата отбора се хвърлиха здраво в битката за Купата на България в тази възраст и стана невероятен мач – с много добри техически изпълнения, тактическо надиграване и истинска драма. Редовното време завърши при равенство 19:19. Според регламента трябваше да бъат изпълнени по пет дузпи. И двата отбора вкараха по четири, а след изпълнението на петото успешно за „Фрегата” 7-метрово хвърляне в лагера на буртазлии ликуваха, а зрителите и хандбалистите на „Шумен 61” недоумяваха защо няма да бият своята пета дузпа. Оказа се, че съдиите на финала Станислав Стойков и Велизар Делийчев от Ловеч са отсъдили престъпване при четвъртата дузпа на домакините, изпълнена от Тихомир Стоянов. Така в протокола бе записан краен резултат 24:22 за „Фрегата”. Момчетата на треньорката Деси Илиева плачеха, родителите им и феновете бяха по-крайни и употребиха много определения за случилото се, които няма как да цитираме. С две думи, остана да витае съмнението, че някой е бил ограбен. От кого и защо? - може би няма значение...

Само тук, в 6tv.bg , можете да видите разширен репортаж от турнира, изпълнението на всички дузпи, решили крайното класиране, и сами да прецените кой прав и кой крив.

08.Март.2019 /Петък/ 11:46:16

Шумен бе домакин на финалния турнир за Купата на България по хандбал за девойки старша възраст Ж-16. Приза си оспорваха отборите на „Бъки” /Габрово/, „Албатрос” /Бургас/, „Ники спорт” /Сливница/ и домакините от „Шумен 98”.

Мачовете бяха интересни, а се получи и въртележка, при която „Бъки”, „Ники спорт” и „Албатрос” имаха по две победи и една загуба, т. е. равни точки, по 4. Така головата разлика определи трофеят да замине за Габрово, втори да са хандбалистките от Сливница, а бронзовите медали останаха за момичетата от Бургас. С три загуби шуменки са четвърти.

- най-добър защитник – Натали Христова /”Шумен 98”/

- най-полезен състезател – Симона Петрова „Ники спорт”

7. Елеонора Тодорова – „Шумен 98”

Само тук, в 6tv.bg, можете да видите разширен репортаж от турнира и интервюта с хандбалистки и треньори.

Тази събота и неделя Шумен ще посрещне и юношите младша М-14 за финалния турнир за Купата на България. В група „А” са отборите на „Добруджа”, „Фрегата” и „Локомотив” /ГО/, а в група „Б” са тимовете на „Шумен 61”, „Левски” и „Полюс” ТМ”. Срещите започват от 11 часа в събота и от 9 часа в неделя.

03.Март.2019 /Неделя/ 14:49:46

Изиграха се вече три кръга от тъй наречената Основна фаза в хандбалното първенство на жените. „Шумен 98” започна с победа като домакин на „Ники спорт” /Сливница/ с 29:22 и прибави нови две точки към бонуса от първите две заради челното си място във втората тройка.

Както се и очакваше, мачът не беше от лесните. След 3:3 шуменки поведоха, но не успяваха да натрупат повече от 5-6 гола преднина. На полувремето резултатът бе 14:8. Съперниците редуваха свои силни и по-слаби минути, като съотношението на силите се запазваше. За „Шумен 98” основен реализатор пак беше Маринела Панайотова със своите 11 попадения. Необичайни за нея пропуски направи румънката Юлияна Таче, а добрата новина за треньора Николай Начев бе, че двата пивота – Християна Драганова и Жана Маразова, вкараха съответно 4 и 3 гола. Мария Маслева намира себе си, като го доказа и със стрелбата си от 9-ия метър. За гостенките лявата ръка Габриела Георгиева игра силно и вкара 7. Невероятни спасяния на вратата на домакините направи Станислава Стоянова, която в събота празнува рожден ден. Да е жива и здрава! Чудесно се представи и колежката й Виктория Маринова от „Сливница”.

В тимовия лист на отбора от Шумен бяха записани и три от перспективните девойки, за да помиришат атмосферата на женските мачове.

В интервю след мача старши треньорът на „Шумен 98” Николай Начев изрази недоволството си от тази формула, която заради паузите между мачовете вади отборите от състезателния ритъм, а треньорката на „Ники спорт” Меги Кънева обеща трудни мигове за гостуващите в Сливница.

В първата тройка „Свиленград” спечели срещу „Бъки” с 24:23 /12:11/. Този мач се игра в Хасково заради наказание на южнячките.

„ШУМЕН 98” – „НИКИ СПОРТ” 29:22 /14:8/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 2 Виктория Петрова, 3 Мария Маслева – 4 гола, 4 Християна Петрова, 5 Бела Стоянова, 6 Натали Христова, 7 Диляна Христова – 1, 9 Християна Драганова – 4, 10 Юлияна Таче – 4, 11 Маринела Панайотова – 11, 13 Жана Маразова – 3, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова – 2, 77 Лидия Бакърджиева.

„НИКИ СПОРТ”: 1 Катерина Иванова, 4 Виктория Кирилова – 6, 5 Анита Костадинова – 1, 7 Стиляна Петрова – 4, 10 Габриела Георгиева – 9, 12 Виктория Маринова, 14 Биляна Кръстанова, 16 Ина Съева, 21 Теодора Николова, 22 Ралица Тодева – 2.

СЪДИИ: Младен Белов /Добрич/ и Галин Караджов /Горна Оряховица/.

ДЕЛЕГАТ: Митко Добрев /Добрич/.

ЗАЛА: „Арена Шумен”.

Във втория кръг „Шумен 98” почиваше, а в третия спечели убедително като гост на „Поморие” с 33:21 и води групата с 6 точки. Чудесно включване направи Глория Павлова, която за последно игра в Германия.

Драматично е в първа група. „Бъки” записа втора загуба при гостуването си на „Етър 64” – 20:25. Там „Свиленград е с две победи и води класирането с 4 точки, втори е „Етър 64” с 3, а „Бъки” засега е само с бонуса си от 2 точки.

03.Март.2019 /Неделя/ 13:01:25

В препълнената със състезатели от 6 до 50 години и с родители зала на „Шуменска крепост” дойдоха необичайни гости. По покана на ръководството на клуба по кик бокс представители на местната полиция говориха пред младите за бича на нашето съвремие - наркотиците.

Главен полицай Тихомир Радев от РУ на МВР – Шумен разказа потресаващи и трагични истории, станали след употреба на наркотици. Инспекторът от Детската педагогическа стая Валентин Вълев говори за огромния риск при употребата на тъй наречената дизайнерска дрога. Говорителят на Областната дирекция на МВР Ася Йорданова представи филма „От първо лице”, на който е автор заедно с Николай Николов.

И малките, и по-големите спортисти с видим интерес слушаха и гледаха, а в ползата от срещата никой не се съмняваше.

Старши треньорът на „Шуменска крепост” Галин Методиев благодари пред нашата камера за съдействието на органите на реда и изрази задоволството си от спечелените на държавното първенство на фул контакт във Варна титли и медали. Той пожела успех на своите бойци Християн Тотев и Иван Иванов, които тръгват за световното по муай тай в Тайланд, и обеща истинско зрелище и шоу в „Арена Шумен” в края на март по време на следващия турнир по кик бокс, на който ще се определят шампионите на България.

07.Февруари.2019 /Четвъртък/ 12:25:00

На 7 януари футболната легенда Цоньо Василев щеше да навърши 67 години. Уви, той си отиде на 2 юни 2015-а. Не е забравен! Близките му правят турнир за деца на неговото име, на него е кръстен и Ученическият стадион в Шумен, помнят го фенове от различни поколения и на различни отбори. Защото Цоньо беше български футболист! Голям!

Ние пак ще повторим известни неща, за да се помни!

Тръгнал от леката атлетика, роденият в Търговище Цоньо Василев е в мъжкия отбор на „Волов” при първото му влизане в „А” група през 1972 година, тогава е едва на 18. В този първи сезон коравият ляв бранител изигра 29 мача и вкара един гол. Това е достатъчно за големия Манол Манолов-Симолията да го привлече в колоса ЦСКА. За „армейците” Цонката изиграва 199 мача и бележи 8 гола. Става 4 пъти шампион с „червените”, веднъж е носител на Купата на Съветската армия. За тях има 24 мача в евротурнирите – КЕШ, КНК и Купата на УЕФА.

Цоньо Василев 46 пъти излиза на терена с националния отбор на България, участва и на световното първенство в Германия през 1974-а, като и в трите срещи е титуляр. Вкарва и 3 гола за трикольорите. В юношеския национален тим шуменецът има 23 мача и 2 гола. През 1975 година Цоньо Василев става „Майстор на спорта”, а през 1981-а е в състава на сборен отбор на Европа за мач в Истанбул, където играе редом с Йохан Кройф.

До последния си земен ден Цоньо Василев получаваше заслужено признание, където и да се появеше. Такива хора трябва да се помнят. За да знаят за тях и тези, които идват след нас.

Всяка година в началото на юни деца футболисти от различни градове играят в турнира на името на Цоньо Василев. Сега ние ще ви покажем и интервюта със съотборници, треньори и близки на легендата. Правени са преди 12 години. И казват много за него. За да се знае! И да се помни!