25.Октомври.2018 /Четвъртък/ 11:31:48

Представителите на Шуменска област в Североизточната група на Трета лига се срещнаха в деветия кръг. Този път на Градския стадион в Шумен „Хитрино” бе домакин на „Волов” и спечели с 4:1.

По-опитният тим на „виолетовите” опита бързо да реши мача и създаде немалко положения пред шуменската врата. Първият гол обаче падна в 25-ата минута, когато от дистанция Дилян Ганев с нисък удар даде преднина на своите – 1:0 за „Хитрино”. Последваха нови пропуски, като това явно не бе денят на иначе много бързия и техничен Мехмед Сабри. При изпълнението на ъглов удар централният бранител Боян Николов отблизо вкара за 2:0.

След почивката момчетата от „Волов” опитаха да се върнат и спечелиха няколко ъглови удара, при които новият вратар на „Хитрино” Дилян Димов, бивш страж на „Светкавица”, се намесваше убедително. Ивелин Василев пък направи поредният си рейд и постави топката на главата на останалия на празна врата Мехмед Сабри, който този път не сбърка – 3:0. Почти веднага акция отляво на Сонер Кязим завърши с негов гол и - 3:1. „Волов” допусно ново попадение във вратата си от статично положение – с глава Христо Александров доведе резултта до 4:1. Мачът така и завърши.

Трябва да се отбележи, че след тримесечна пауза заради травма в игра за „Хитрино” се появи капитанът Максим Недев. От интервюто с него ще разберете как бяха разсеяни съмненията за тежка контузия. Неговият съотборник Боян Николов говори за своя гол и за обиграването на отбора. Треньорът Николай Николов обаче не се зарадва много на победата и ще разберете защо. Колегата му Стоян Чешмеджгиев пък похвали играта на своите до 20-ата минута и се надява скоро те да вземат първа победа

„ХИТРИНО” – „ВОЛОВ” 4:1

1:0 – Дилян Ганев /25/, 2:0 – Боян Николов /40/, 3:0 – Мехмед Сабри /58/, 3:1 – Сонер Кязим /60/, 4:1 – Христо Александров /68/

„ХИТРИНО”: 77 Дилян Димов, 23 Максим Недев – капитан /10 Васил Христов/, 99 Боян Николов, 19 Даниел Желев, 18 Явор Тодоров, 6 Евгени Стоянов, 8 Йордан Йорданов, 20 Дилян Ганев /5 Васил Марков/, 11 Мехмед Сабри /24 Мартин Венков/, 3 Ивелин Василев, 9 Христо Александров.

„ВОЛОВ”: 1 Добромир Дочков, 3 Мартин Кръстев, 15 Георги Георгиев /5 Гьокхан Ведат/, 2 Иван Субботин, 4 Мустафа Мустафа /21 Сейхан Ахмед/, 8 Иван Цонев – капитан, 13 Мерджан Мустафа /6 Янис Янков/, 20 Христо Димитров, 9 Муса Кавунски, 11 Айхан Ведат, 10 Сонер Кязим.

СЪДИИ: Надежда Белчева /Варна/ – главен, Йордан Митев /Шумен/ и Николай Сурдов /Варна/ - асистенти.

ЧЕТВЪРТИ: Емил Димитров /Шумен/.

ДЕЛЕГАТ: Кольо Данев /Варна/.

25.Октомври.2018 /Четвъртък/ 09:04:55

Във вторник, 30 октомври, от 19,30 часа в зала „Младост” ще се играе необикновен мач, по-точно – мачове. Един срещу друг ще се изправят волейболистките старша на ВК „Шумен 05” и...техните връстници, баскетболистите на БК „Шумен”. Момичетата и момчетата в техните спортове са разделени, не играят срещу другия пол. Сега обаче те ще мерят сили и на волейбол, и на баскетбол. Треньорите Людмила Любенова, Янко Янков и Звонко Папак са горди със своите състезатели и им оказват помощ зрелището да бъде наистина достойно.

Всичко това – с едно единствено желание. Да се съберат средства за лечението на 28-годишния шуменец Николай Чолаков. Той пострада при катастрофа на 5 октомври край Провадия. Ники е настанен в „Пирогов” и е в медикаментозна кома. Предстоят операции и други скъпоструващи процедури. Николай тренираше кик бокс в „Шуменска крепост”, участвал е и на състезания, но не това е причината и спортистите да се включат в мащабната кампания за набиране на необходимите средства. Волейболистките и баскетболистите обещават много емоции и молят да дойдат да ги гледат повече добри хора, за да помогнем всички заедно на Ники.

18.Октомври.2018 /Четвъртък/ 16:54:10

Юношите старша възраст на „Волов” продължават без грешка в първенството на Зона Варна. Те победиха като домакини „Хитрино” с 5:2 и това бе тяхната шеста поредна победа.

На Градския стадион „П. Волов” шуменци вкараха още в 1-ата минута чрез Симеон Иванов. В 7-мата Муса Кавунски покачи на 2:0 и натискът на „Волов” продължи, без обаче да се стигне до нови попадения. Хюсеин Бюлент от гостите излезе сам срещу Теодор Божков, но вратарят спаси.

След почивката възпитаниците на треньора Стоян Чешмеджиев, повечето от които играят и за мъжкия тим, доведоха резултата до 5:0. Точни бяха Муса Кавунски, Теодор Тодоров и Енгинжан Риза. Гостите успяха да върнат два гола чрез Берил Шабан и Сонер Мехмедзаид.

„Волов” е с пълен актив от 18 точки и води класирането, като е отбелязал 32 гола и е допуснал 5.

Интересно е, че в събота отново ще има мач между тези съперници. Пак на стадиона в Шумен за първенството на Североизточната група на Трета лига „Хитрино” ще домакинства на „Волов”.

„ВОЛОВ” – „ХИТРИНО” 5:2

„ВОЛОВ”: 1 Теодор Божков, 71 Сейхан Ахмед, 5 Гьокхан Ведат, 4 Мустафа Мустафа, 11 Янис Янков, 8 Иван Цонев – капитан, 17 Емрал Самиев, 7 Константин Димов, 19 Теодор Тодоров, 9 Муса Кавунски, 23 Симеон Иванов /12 Добромир Дочков, 25 Ида Неджати, 21 Енгинжан Риза, 16 Ярослав Стефанов, 39 Милен Атанасов, 2 Иван Субботин/.

„ХИТРИНО”: 1 Айкут Чауш, 8 Рафи Фехми, 15 Тунджай Али, 4 Сертан Зекерие, 10 Джем Северинов, 9 Дениз Джевдет, 14 Сонер Мехмедзаид, 17 Берил Шабан, 7 Хюсеин Бюлент, 3 Серкан Исмаилов, 11 Богомил Александров /Бехрин Ахмед, 13 Илкер Салиев, Емре Риза/.

СЪДИИ: Веселин Гацев – главен, Костадин Костадинов и Руслан Илиев – асистенти /Шумен/.

ДЕЛЕГАТ: Иван Жечев /Шумен/.

17.Октомври.2018 /Сряда/ 16:06:02

Заради тръгнали на гурбет играчи и здравословни проблеми на други футболисти „Волов” излезе с променен състав, предимно от юноши, срещу гостуващия „Тополи 2010”. Така дойде и петата загуба в първенството на Североизточната група на Трета лига, този път с 0:3.

Гостите поведоха бързо с два гола – в 8-ата и 12-ата минута. Те нацелиха веднъж и страничната греда. Момчетата от „Волов” не можаха да покажат своята игра и почти не застрашиха вратата на гостите през първото полувреме.

След почивката шуменци все по-често тръгваха в атака, имаха и няколко положения, но рядко се решаваха да стрелят към вратата на „Тополи”. А когато на няколко пъти го направиха, не им стигна малко, за да попаднат в целта. За сметка на това след изпълнението на пряк свободен удар балонна топка изненада вратаря Добромир Дочков и влезе в мрежата за 0:3. В никакъв случай вината не трябва да се хвърля върху стража, защото почти във всички мачове досега Добчо направи невероятни спасявания и вдъхваше увереност на бранителите пред себе си. В края на този мач той пак се раваншира, като отрази удар на останал сам срещу него нападател.

В специално интервю за 6tv.bg старши треньорът на „Волов” Стоян Чешмеджиев обясни защо неговите момчета играят силно при юношите и по-колебливо при мъжете. Специалистът изтъкна и главната причина да се хване с тази работа – да има къде шуменските таланти да играят, за да не стане както с толкова перспективния негов набор 1993. Теньо запита и защо не може шуменските клубове да работят заедно...

В този осми кръг на Североизточната група се получиха интересни резултати. В Търговище „Светкавица” загуби от „Ботев”, което позволи на тима от Нови пазар да оглави класирането с 18 точки. Във Варна пък ”Спартак 1018” неочаквано завърши наравно – 1:1, с „Калиакра”. „Хитрино” спечели с 2:1 гостуването си на „Устрем” /Дончево/.

В събота, 20 ноември, на Градския стадион в Шумен „Хитрино” е домакин на „Волов”. Срещата е от 16 часа.

„ВОЛОВ” – „ТОПОЛИ 2010” 0:3

0:1 – Христо Христов /10/, 0:2 – Симеон Николов /12/, 0:3 – Славомир Събков /69/

„ВОЛОВ”: 1 Добромир Дочков, 3 Мартин Кръстев, 15 Георги Георгиев, 6 Симеон Савов – капитан, 2 Иван Субботин, 8 Иван Цонев, 13 Мерджан Мустафов, 18 Христо Христов, 9 Муса Кавунски, 10 Сонер Кязим, 11 Айхан Ведат /12 Теодор Божков, 19 Теодор Тодоров, 5 Гьокхан Ведат, 4 Мустафа Мустафа, 17 Емрал Самиев, 7 Зафер Кадир, 22 Симеон Иванов/.

„ТОПОЛИ 2010”: 84 Пламен Роев – капитан, 4 Димитър Йонков, 5 Славчо Чиликов, 15 Димитър Стефанов, 21 Йордан Атанасов, 6 Симеон Николов, 7 Роберто Марков, 22 Славомир Събков, 17 Вилиян Денчев, 8 Христо Христов, 16 Симеон Виденов /12 Георги Георгиев, 23 Венелин Колимечков, 14 Димитър Димитров, 13 Неделин Николов, 2 Евгени Младенов, 10 Динко Динков, 3 Андрей Николов/.

СЪДИИ: Георги Минев – главен, Светлин Станчев и Георги Димов – асистенти /Добрич/.

ЧЕТВЪРТИ: Димитър Михайлов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Живко Димитров /Варна/.

16.Октомври.2018 /Вторник/ 12:49:37

С чудесна победа срещу първенеца на „А” група в последните години ИУ – Варна започнаха новия сезон баскетболистите на „Шумен”. След като на няколко пъти отборът от Варна бра ядове в зала „Младост”, но успяваше да си тръгне като победител, сега това не стана. Пак имаше драматичен финал, но домакините спечелиха с 90:82.

Този сезон „Шумен” е без своя капитан и един от основните реализатори Янко Янков, който вече ще бъде само на пейката в ролята си на треньор. В Правец пък е любимецът на шуменската публика, центърът Андрей Иванов. За сметка на това пък се върна варненецът Антон Диков, а ново попълнение е и 20-годишният Николай Леков.

Шуменци спечелиха първата част с 21:18, а удариха още по-здраво през втората, която спечелиха с 24:13. Така на почивката „Шумен” имаше аванс от 14 точки – 45:31. Баскетболистите на ИУ заличиха част от пасива си в третата част, а последната четвъртина беше пак драматична. Гостите дори успяха да поведат с 67:66. „Шумен” обаче показа и майсторство, и характер, поведе отново и спечели с осем точки – 90:82.

Най-резултатен за домакините бе Антон Диков с 25 точки. Милен Чолаков, който през ноември ще стане на 18 години, вкара 20, в това число и 4 тройки. Милен бе и най-добър под кошовете, като взе цели 11 борби. 18-годишният капитан Виктор Серафимов има в актива си 15 точки.

Публиката в зала „Младост” отново бе страхотна и баскетболистите смятат, че тя също е помогнала за победата. Това ще видите в интервютата с Антон Диков, със завърналия се в родния клуб Александър Делев, който имаше решителна роля в последните минути, и с треньора Янко Янков.

„ШУМЕН” – ИУ /ВАРНА/ 90:82

„ШУМЕН”: 11 Антон Диков – 25 точки, 20 Николай Леков – 6, 7 Виктор Серафимов /капитан/ - 15, 33 Кирил Кирилов – 12, 10 Теодор Димитров /13 Милен Чолаков – 20, 26 Симеон Георгиев – 4, 34 Александър Делев – 10, 4 Никола Николов – 1, 14 Йоан Йоргов – 1, 9 Георги Минчев, 30 Андрей Джамбазов/.

ИУ – ВАРНА: 9 Мартин Коцев – 10 точки, 5 Николай Георгиев – 24, 10 – Цветомир Куртев – 12, 42 Кристиян Кръстев – 10, 33 Димитър Илиев – 8 /15 Ивайло Тодоров – капитан – 10, 21 Николай Маринов – 6, 44 Ангел Нацкин, 2 Иван Иванов – 2, 12 Делян Колев, 11 Алексдандър Кръстев, 13 Александър Подскочиев/.

СЪДИИ: Иван Николов, Гергана Стоянова, Иван Йорданов.

КОМИСАР: Стихомир Стоянов.

11.Октомври.2018 /Четвъртък/ 19:41:55

Страхотен мач направиха „Хитрино” и „Спартак” /Варна/ за първенството в Североизточната група на Трета лига. На градския стадион в Шумен те държаха зрителите под напрежение до последния съдийски сигнал и завършиха наравно – 3:3.

Сочените за сигурни победители футболисти на „соколите” с два бързи гола в 8-ата и 11-ата минута поведоха убедително. В края на полувремето домакините създадоха няколко положения, като след чудесен пробив и асистенция на новото попълнение Мехмед Сабри капитанът Христо Александров плонжира и с глава върна един гол.

След почивката юношата на „Лудогорец” Сабри намери добре в наказателното поле Ивелин Василев и той засече топката за 2:2. Това не беше всичко в този луд мач. След две асистенции Мехмед Сабри се мушна между двама бранители в центъра и не остави надежди за влезлия като резерва вратар Дянков – 3:2. Пълен обрат! Това се случи в 89-ата минута. Веднага след центъра последва центриране на „Спартак”, вратарят Румен Стоянов излезе, но от главата на съотборника му Йордан Йорданов топката влезе във вратата на „Хитрино” – 3:3.

След мача старши треньорът на „Спартак” Енгибар Енгибаров потвърди, че задачата на тима е завръщане в професионалния футбол, независимо от загубата на точки.

Само тук, в 6tv.bg, ще видите разширен репортаж с всичко най-интересно в мача. Ще чуете и защо старши треньорът на „Хитрино” Николай Николов каза, че след 0:2 бил много спокоен. Той разказа и как върви подмяната на терена на стадиона в Хитрино. Мехмед Сабри не се мисли за герой и е убеден, че сегашният му отбор може още много и ще го покаже.

„ХИТРИНО” – „СПАРТАК” /ВАРНА/ 3:3

0:1 – Ивайло Русев /8/, 0:2 – Илиян Неделчев /11/, 1:2 – Христо Александров /31/, 2:2 – Ивелин Василев /60/, 3:2 – Мехмед Сабри /89/, 3:3- Йорда Йорданов-автогол /90/.

„ХИТРИНО”: 1 Румен Стоянов, 10 Васил Христов, 99 Боян Николов, 19 Даниел Желев /5 Васил Марков/, 18 Явор Тодоров, 6 Евгени Стоянов /23 Мартин Венков/, 8 Йордан Йорданов, 7 Георги Колев /20 Дилян Ганев/, 11 Мехмед Сабри, 3 Ивелин Василев, 9 Христо Александров – капитан.

„СПАРТАК”: 1 Иван Атанасов /27 Калин Дянков/, 16 Александър Йовчев, 6 Милен Николов, 4 Стефан Иванов, 15 Боян Илиев – капитан, 19 Тодор Вълканов, 11 Илиян Неделчев /9 Десислав Дяков/, 13 Васко Боев, 5 Валентин Веселинов, 18 Ивайло Русев, 7 Даниел Димитров /17 Владислав Георгиев/.

СЪДИИ: Ивелин Занев – главен, Мирела Иванова и Християн Георгиев – асистенти /Русе/.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Росен Минев /Добрич/.

ДЕЛЕГАТ: Димитър Тодоров /Добрич/.

04.Октомври.2018 /Четвъртък/ 08:55:23

Отборът на „Шумен 98” пътува до Румъния за последната си контрола преди началото на новото първенство в женската хандбална „А” група.

В Букурещ шуменки срещнаха старите си познати от „АCS 181 – SSP”. Румънките са четвърти в тяхната втора лига, като в състава са предимно перспективни момичета от спортно училище в столицата. При тях се подвизават и една опитни състезателки като лявото крило Юлияна Таче, а за мача с Шумен 98” за тях игра и националката Мария-Александра Гаврила. Тя е състезателка на втория в изключително силната Първа лига тим на „Румнику Вълча”. А се озова в състава за контролата, защото е дъщеря на треньора на „ACS 181 – SSP” Дан Гаврила. Николай Начев пък беше без новото попълнение Жана Маразова, която имаше личен ангажимент. Двубоят бе интересен и зрителите в зала ”Ирис” видяха много атрактивни изпълнения. Домакините взеха аванс от 3-4 гола и първото полувреме завърши при резултат 14:10. В края на втората част румънките успяха да увеличат разликата, като умело използваха грешките на съперника за светкавички контри, най-вече с бързоногата Юлияна Таче. Интересно е, че тя можеше да играе и за „Шумен 98” преди време, но високата цена спря ръководството на шуменския клуб да я привлече в състава. Крайният резултат от контролата е 31:21. Юлияна Таче вкара 13 гола, а за гостенките най-резултатна бе топреализаторката на България Кръстина Касабова с 8 попадения.

В неделя „Шумен 98” гостува в Свиленград на едноименния отбор за първия си мач от новото първенство.

„ACS 181 - SSP” – „Шумен 98” 31:21 /14:10/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева – 3 гола, 5 Василена Шомова, 7 Диляна Христова – 2, 9 Християна Драганова – 1, 10 Десислава Илиева – 1, 11 Маринела Панайотова – 3, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Иванова – 1, 18 Кръстина Касабова – 8, 78 Ирене Иванова – 2.

02.Октомври.2018 /Вторник/ 17:21:04

Великолепно се представиха българите на световното първенство по кик бокс за деца и юноши в Италия. На татамито и на ринга те спечелиха общо 8 златни, 6 сребърни и 12 бронзови медала.

Националите от клуб „Шуменска крепост” бяха петима, а личният им треньор Галин Методиев е и помощник-треньор на българския отбор.

Полина Галинова за втори път стана световна шампионка. Тя е номер едно в категория до 60 кг при девойките старша възраст в К1. Първата си титла Поли спечели при кадетките през 2016 година.

С бронзови медали се окичиха Виктор Иванов в К1 при юношите старша в категория до 54 кг и Георги Атанасов в категория до 60 кг при юношите младша в стила лоу кик. Димитър Стоянов – юноши старша до 63,5 кг в лоу кик, и Никола Николов – юноши старша 71 кг, лоу кик, загубиха първите си срещи.

В специални интервюта за 6tv.bg всички шуменски състезатели и треньорът Галин Методиев разказаха за своето участие в Италия.

25.Септември.2018 /Вторник/ 19:32:26

„Хитрино” игра домакинския си мач от петия кръг на първенството в Североизточната група на Трета лига на стадион „П. Волов” в Шумен. Така ще бъде, докато бъде подновен теренът в Хитрино.

Гостите от „Калиакра”дойдоха със скромния актив от 2 точки, а „виолетовите” имаха 6, при това в предния кръг почиваха. Стана хубав мач, като имаше опасности и пред двете врати. През първото полувреме обаче гол не падна. Това се дължи и на пропуските на футболистите от „Хитрино”, и на добрите изяви на вратаря на гостите Християн Славов. Веждъж, след удар на Ивелин Василев, му помогна и лявата греда.

В 62-ата минута Ивелин Василев навлезе в наказателното поле на „Калиакра”, елиминира бранител и с диагонален удар намери далечния ъгъл – 1:0. Малко по-късно Иво вкара отново, но бе маркирана засада. Домакините създадоха пак много положения и не успяха да ги вкарат. От друга страна, тимът от Каварна изненада с добрата си игра и беше достоен съперник.

От интервютата след мача ще научите защо треньорът Николай Николов опита някои рокади в своя състав. Голмайсторът Ивелин Василев говори за своето партньорство с Христо Александров и за това как се чувстват на терена в Шумен. Петьо Василев игра за „Хитрино”, „Ботев” /Нови пазар/, а сега е в „Калиакра” и също коментира мача за 6tv.bg.

„ХИТРИНО” – „КАЛИАКРА” 1:0

1:0 – Ивелин Василев /62/

„ХИТРИНО”: 76 Румен Стоянов, 4 Енес Кахриев /10 Васил Христов/, 19 Даниел Желев, 99 Боян Николов, 6 Евгени Стоянов /7 Георги Колев/, 8 Йордан Йорданов, 18 Явор Тодоров, 9 Христо Александров – капитан, 3 Ивелин Василев, 20 Мустафа Мустафа /17 Берил Шабан/, 5 Васил Марков.

„КАЛИАКРА”: 1 Християн Славов, 3 Денислав Недев, 8 Каан Дервиш, 16 Кирил Кръстев, 5 Георги Христов – капитан, 9 Денислав Андреев, 11 Венцислав Желев /17 Мартин Михайлов/, 12 Александър Димитров /4 Кристиян Събев/, 2 Петьо Василев, 14 Кристиян Великов /6 Николай Димитров/, 19 Ани Пешков.

СЪДИИ: Джунейт Мюмюн – главен, Христо Димитров и Иван Димитров – асистенти /Добрич/.

ЧЕТВЪРТИ: Калоян Цветков /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Васил Симеонов /Варна/.

21.Септември.2018 /Петък/ 14:41:08

Легендата на ЦСКА и на българския футбол Аспарух Никодимов представи в Шумен своята книга „С ЦСКА в сърцето”. В Регионалната библиотека „Ст. Чилингиров” се събраха много фенове не само на „червените”, хора от различни поколения.

Роденият преди 73 години в софийското село Богьовци футболист има забележителна кариера. След началото в „Септември” през 1964 година преминава в ЦСКА, където играе с много именити съотборници. Печели шест шампионски титли и пет пъти Купата на Съветската армия, както се нарича тогава турнирът за купата на страната. Има два полуфинала за Купата на европейските шампиони – като играч през сезона 1966/1967 и като треньор през 1980/1981-ва. Записва и 25 мача и 8 гола за „А” националния отбор на България. Участва на две световни първенства – в Мексико през 1970 и в Германия през 1974 година.

Едва на 33 години става старши треньор на ЦСКА, където помощник му е Димитър Пенев, и печели четири поредни титли на страната. Под негово ръководство ЦСКА елиминира такива европейски тимове като „Ливърпул”, „Нотингам Форест”, „Монако”, „Реал Сосиедад”...

За началото, за славните победи, за книгата си, за бъдещето на футбола и за приятелия си Цоньо Василев Паро говори пред нашата камера. Вижте това интервю и срещата му с шуменци. Тук, на 6tv.bg.