Протест на работещите в Автомагистрали "Черно море"-11 Юли 2014 г.

11.Юли.2014 /Петък/ 12:57:09, 1960 прочитания, 0 коментара
Автор: 6ТВ

18.Юли.2018 /Сряда/ 18:04:42

На световното в Русия се изиграха драматични мачове, там бе събран световният футболен елит. Франция още ликува с титлата, а ние, след като в Шумен вече две години няма „голям футбол”, се връщаме към един празник на великата игра. На аматьорско ниво! Там парите, където ги има, са символични, а водеща е любовта на организаторите, спонсорите, играчите, зрителите... Макар и позакъснял, този репортаж е нашето признание към тях.

Финалът на областното първенство по футбол отново събра на градския стадион „П. Волов” в Шумен хиляди зрители. Пълнолетните си купуваха билети по три лева и повечето го приемаха за нормално. Имаше и други, които мрънкаха, но това сигурно е навик от факта, че вече доста години за спорт в нашия край не се плаща. Което поразглези зрителите. И те хич не искат да мислят кой, как и с какви пари събира отбори, как набавя екипировка, колко струва участието в едно първенство, как се организира един такъв финал...

В първия мач се срещнаха вторият в Южната група „Смядово” и вторият в Северната – „Никола Козлево”. Може би и поуморени от двата турнира край морето, от които се връшаха, футболистите на „Смядово” загубиха с 1:4. Така третото място зае отборът на „Никола Козлево”.

„СМЯДОВО” – „НИКОЛА КОЗЛЕВО” 1:4

0:1 – Хасан Мехмед, 0:2 – Гюлхан Емби, 1:2 – Борис Марков, 1:3 – Али Джевдет, 1:4 – Али Джевдет

В спора за званието областен първенец „Енев” /Дибич/ и „Мълния” /Климент/ завършиха 1:1 в редовното време. Досегашните шампиони поведоха с гол на Стефан Иванов, а в края на първото полувреме Тасин Исмет изравни. Въпреки многото положения през втората част нов гол не падна и се стигна до изпълнението на дузпи. Вратарят на тима от Дибич Георги Пенчев доказа за сетен път, че е майстор, и хвана четвъртата дузпа, бита от Севхан Назиф. Неговите съотборници бяха безпогрешни и с общ резултат 6:5 „Енев” за пети пореден път е областен шампион по футбол при аматьорите. Интересно е, че в неговия състав бе и шампионът с „Лудогорец” и записал мачове в националния отбор на България Александър Александров, който си е човек от Дибич.

„ЕНЕВ” – „МЪЛНИЯ” 1:1 /6:5 след дузпите/

1:0 – Стефан Иванов, 1:1 – Тасин Исмет

„ЕНЕВ”: 1 Георги Пенчев, 2 Николай Димитров, 7 Атанас Антов, 44 Антон Базелков, 5 Александър Александров, 6 Борислав Борисов, 22 Тодор Миленов, 8 Стефан Стефанов /капитан/, 10 Йордан Милков, 33 Стефан Иванов, 9 Михаил Денчев /12 Станислав Лазаров, 69 Росен Радославов, 55 Жулиен Жечев, 66 Николай Недев, 99 Цветослав Атанасов, 77 Росен Иванов, 88 Милен Пенчев/.

„МЪЛНИЯ”: 1 Айхан Сейфи, 4 Салим Ахмедов, 13 Йозгюр Алишев, 5 Евгюнай Юзеир, 2 Деян Йорданов, 6 Мирослав Петров, 8 Айдън Салиев /капитан/, 7 Феим Мехмед, 9 Марио Георгиев, 14 Меджнун Наим, 11 Тасин Исмет /12 Илкер Неджати, 26 Гьокхан Сюлейман, 10 Севхан Назиф, 18 Михаил Неделчев, 99 Едис Уруч, 3 Мартин Петров, Филип Крумов/.

СЪДИИ: Мартин Димитров – главен, Христо Деянов и Никола Тодоров – асистенти.

ЧЕТВЪРТИ: Веселин Гацев.

ДЕЛЕГАТ: Милен Христов.

След финала бяха наградени отборите от първата четворка. Специален приз получи Етям Етям от „Н. Козлево”, който прекратява състезателната си кариера. Купата за феърплей бе връчена на тима на „Лудогорец 2017” от Каолиново. Голмайстор на първенството е Феим Мехмед от „Мълния” с 39 попадения.

Само в 6tv.bg можете да видите разширени репортажи от мача за третото място и от финала, както и интервюта с футболисти и с председателя на ОС на БФС в Шумен Милен Христов.

13.Ноември.2017 /Понеделник/ 15:53:01

В осмия кръг от първенството на Градската аматьорска лига по футбол в Шумен се срещнаха „Опълченците”, които деляха първото място със „ЗК КЕШ” с по 18, и четвъртите – „Калбо”, с 15 точки. Стана интересен мач с обрати и „Калбо” сложи край на серията от победи на „опълченците”, като надделя с 3:2. Така двата отбора вече са с еднакъв актив.

„ЗК КЕШ” взе своето срещу „Траки” и вече е едноличен лидер с 21 точки и само една загуба. „Трите мечки” и „Вълците” очаквано победиха съответно „Чили алпин” и „Лисиците”. Боево равенство 5:5 направиха „Смядово” и „Студио Х”.

Ние ви предлагаме разширен репортаж от мача „Калбо” – „Опълченците”.

„КАЛБО” – „ОПЪЛЧЕНЦИТЕ” 3:2

0:1 – Шабан Рафи, 1:1 – Георги Георгиев, 2:1 – Симеон Савов, 2:2 – Шабан Рафи, 3:2 – Мартин Куртев.

„КАЛБО”: 1 Станислав Лазаров, 4 Венцислав Янков, 5 Георги Гочев, 7 Георги Георгиев – капитан, 8 Борис Косев, 10 Мартин Куртев, 21 Иван Цонев, 23 Симеон Савов.

„ОПЪЛЧЕНЦИТЕ”: Йордан Йорданов, Тамер Ибрямов, Ибрахим Ибрямов, Тунай Хюсеин, Месут Закир, Ърфан Мехмедов, Симеон Чепишев, Константин Костадинов, Гюрсел Мустафа, Танер Хюсеин – капитан, Шабан Рафи.

„ХИТРИНО” – „БЕНКОВСКИ” 3:1

0:1 – Ивайло Вечеславов /30/, 1:1 – Васил Христов /37/, 2:1 – Явор Тодоров /65/, 3:1 – Расим Расимов /81/.

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 21 Симеон Симеонов /99 Васил Христов/, 22 Боян Николов /20 Явор Тодоров/, 9 Максим Недев /капитан/, 5 Александър Иванов /7 Йордан Йорданов/, 4 Енес Кахриев, 77 Даниел Желев, 6 Евгени Стоянов, 8 Христо Александров, 17 Младен Младенов, 10 Расим Расимов.

„БЕНКОВСКИ”: 1 Александър Ангелов, 14 Александър Тодоров /16 Жулиен Михайлов/, 8 Даниел Панайотов – капитан, 13 Ангел Карадаг, 7 Богомил Михалев /22 Роберт Ленарт/, 5 Цветан Ганев /10 Кристиян Косев/, 8 Николай Иванов, 6 Стамен Владимиров, 19 Пламен Божилов, 21 Юлиян Игнатов, 17 Ивайло Вечеславов.

ГЛ. СЪДИЯ –Мирослав Шенков, асистенти – Кристиян Георгиев и Стефан Кръстев /Русе/.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Деян Боев /Добрич/.

ДЕЛЕГАТ: Боян Боянов /Добрич/.

В четвъртия кръг от първенството на Трета лига в Североизточната група отборът на „Хитрино” спечели първата си победа за новия сезон. Като домакин той надделя над „Бенковски” /Бяла/ с 3:1. Гостите поведоха с гол на Ивайло Вечеславов, като преди това удариха и греда. Преди почивката от пряк свободен удар влезлият като смяна Васил Христов изравни. Той замени Боян Николов, който счупи ръката си. В самия край на полувремето тежка контузия получи и другият централен защитник на „Хитрино” Александър Иванов. Има съмнения за скъсани връзки или менискус, а окончателната диагноза ще стане ясна тези дни.

След почивката домакините упражниха сериозен натиск и поведоха с гол на друга резерва в този мач – Явор Тодоров. Макар да атакуваха рядко, гостите имаха своите шансове, но пропуснаха. Девет минути преди края Расим Расимов за пореден път надбяга пазачите си и с диагонален удар затвърди победата – 3:1.

Играещият треньор на „Бенковски” Цветан Ганев каза, че на този терен се играе трудно и благодари на общината в Бяла, която отново е зад футболния клуб. В отсъствието на старши треньора Николай Николов тима на домакините водиха Йордан Гълъбов и Милен Петков. Гълъбов коментира играта на своите футболисти, а сподели и как се е възстановил от тежката контузия синът му Пламен Гълъбов, когото ЦСКА преотстъпи на „Етър”, за да трупа мачове.

23.Юни.2014 /Понеделник/ 10:43:07

Своя 105 рожден ден отбеляза днес Павел Христов от шуменското село Мараш. Дядо Павле както го наричат тук е считан за най-възрастния човек България.На рождения си ден дядо Павле дойде в читалището подкрепян от своя внук и лично прие поздравителните адреси и цветята от своите съграждани. Усмихнат, какъвто си го знаят в селото, разкри своята тайна
за дълголетието.Дядо Павле има трима сина, двама внука, двама правнука и двама пра-пра внука. Цял живот е работил земеделие и животновъдство.До скоро дядо Павле разхождал козичките си, но вече си стоял повече вкъщи. Не слуша радио и не гледа телевизия заради влошен слух. На всичките си гости пожелава да стигнат неговите години. На себе си – само здраве.