Energo Pro среща с медиите в Шумен

11.Септември.2013 /Сряда/, 1275 прочитания, 0 коментара
Автор: 6ТВ

15.Март.2019 /Петък/ 08:42:17

За пореден път футболистите на „Волов” изпуснаха да запишат първа победа в Североизточната група на Трета лига. Те поведоха с гол на Симеон Савов в 69-ата минута, но само четири по-късно гостите от „Септември 98” /Тервел/ изравниха. Попадението бе на Дейвид Венциславов.

При много силен вятър на градския стадион в Шумен домакините удариха една греда през първото полувреме, а през второто имаше опасности и пред двете врати. В последната минута на добавеното време и”Волов”, и „Септември” пропуснаха да вземат трите точки.

В този 18-и кръг „Устрем” /Дончево/ победи „Ботев” /Нови пазар с 5:2, а „Хитрино” спечели с 2:0 в Каварна срещу „Калиакра”. В класирането води „Суворово-1” с 44 точки, втори е „Спартак 1918” с 39 и трети – „Хитрино” с 34. „Ботев” е пети с 29, а „Волов” е последен – на 13-о място и с 4 точки.

„ВОЛОВ” – „СЕПТЕМВРИ 98” 1:1

1:0 – Симеон Савов /69/, 1:1 – Дейвид Венциславов /73/

„ВОЛОВ”: 12 Добромир Дочков, 2 Иван Субботин, 3 Мартин Кръстев, 5 Желязко Ганчев, 15 Анъл Емилов, 6 Симеон Савов, 8 Иван Цонев, 22 Христо Димитров /7 Сейхан Ахмед/, 9 Муса Кавунски, 10 Сонер Кязим /4 Георги Георгиев/, 11 Айхан Ведат /19 Теодор Тодоров/.

„СЕПТЕМВРИ 98”: 12 Дениз Александров, 3 Младен Димитров, 16 Симеон Митев, 4 Явор Колев, 7 Стелиян Ценов, 11 Дейвид Венциславов /19 Ерай Ходжа/, 10 Стефан Стефанов, 17 Михаил Михайлов /9 Венелин Стоянов/, 6 Николай Димитров, 5 Георги Димвитров,15 Пламен Панайотов.

СЪДИИ: Мирослав Шенков – главен, Стефан Кръстен и Диян Димитров – асистенти /Русе/.

ЧЕТВЪРТИ: Надежда Белчева /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Атанас Петров /Варна/.

ВИДЕО: През първото полувреме на градския стадион в Шумен „Волов” и „Септември 98” се опитваха да се надиграят, а се бореха и с бурния на моменти вятър. Имаше напрежение и пред двамата вратари, като домакините удариха и греда.

„Волов” изпълни няколко ъглови, при които бранителите все пак успяваха да изчистят топката извън наказателното си поле. Отляво и отдясно жълто-сините хвърляха тъй наречените английски тъчове. Със същия ефект.

Стоян Чешмеджиев започна със смените и направи три.

При поредния ъглов в 69-ата минута капитанът Симеон Савов успя с глава да насочи топката под гредата и 1:0

Последваха разменени атаки, някои от които завършиха със слаби или неточни удари.

Гостите изравниха само след четири минути. Дейвид Венциславов се възползва от чудесен пас и всичко започна отново.

На няколко пъти „Септември” обсади вратата на съперника, но не стигна до пълен обрат. „Волов” също имаше желание за първа победа и не стигна до нея.

В последната минута от добавеното време двата тима пропуснаха златни възможности за гол.

15.Февруари.2017 /Сряда/ 13:46:19
Отборът на девойките старша възраст на „Шумен 05” се класираха за финалите на държавното първенство по волейбол в тази възраст. Това те направиха, след като спечелиха първото място във финалния турнир на Регион „Добруджа”.
В зала „Младост” възпитаничките на треньорката Людмила Любенова записаха три победи и оставиха другите тимове да се борят за второто и третото място, които даваха право на квалификации.
„ШУМЕН 05”: 1 Христина Златева, 2 Елина Златева, 3 Симона Иванова – либеро, 4 Станимира Тошева, 5 Шуле Изет, 6 Фунда Мехмед – либеро, 7 Арзу Джемалова, 8 Стела Минчева, 9 Елена Борисова – капитан, 10 Айля Мехмедали, 11 Рафаела Христова, 12 Славяна Ченкова, 14 Селин Салим, 15 Десислава Ганевска.
В първия мач варненският „Перун” не можа да окаже сериозна съпротива на шуменки и те спечелиха с 3:0 /25:11, 25:16, 25:13/.
Втората среща с „Добруджа” не започна добре и момичетата от Добрич спечелиха първата част с 25:21.  В следващия гейм много силно оръжие да „Шумен 05” се оказа началният удар. Дълги серии направиха Рафаела Христова и Станимира Тошева, а затрудненото посрещане от другата страна на мрежата доведе до организирането на отлични атаки. Логично се стигна до 25:13. Другите два гейма затвърдиха превъзходството на шуменки във всички елементи на играта. Елина Златева, Рафаела Христова, Арзу Джемалова завършваха от двата края на мрежата, в центъра Славяна Ченкова и направилата дебют като център 14-годишна Селин Салим и блокираха, и реализираха къси топки...Така се стигна до 25:12, 25:17 и до победа с 3:1 гейма.
Решаващ за първото място се оказа двубоят със „Спартак” /Варна/, който също беше с две победи до този момент.  Първият гейм пак беше загубен, с 22:25. Волейболистките на „Шумен 05” сякаш се и поядосаха, стегнаха се и спечелиха следващите три части с 25:14, 25:13 и 25:20. Чудесно включване в решителни моменти от мачовете направи разпределителката Христина Златева, която се завърна след половин година прекъсване.Така с пълен актив от 9 точки те заеха първото място и взеха квота за финалите на държавното първенство. Това става за четвърти пореден път.
Правото да стигнат до тази последна фаза си запазиха „Спартак” /Варна/ и „Добруджа”, но те ще трябва да минат през квалификационни турнири.
Тук трябва да добавим, че някои от игралите до 14,30 при старшата взеха участие два часа и половина по-късно в мача на женските състави на „Шумен 05” и „Казанлък волей”. Три от тях – разпределителката Елена Борисова, диагоналът Рафаела Христова и посрещачката Елина Златева, застанаха пред нашата камера и са на мнение, че отборът им е добър. Затова и искат най-после да се изкачат по-нагоре от осмото място, което остана за тях в предните три години. Единствено за 6tv.bg Рафаела Христова разкри какъв ще бъде нейният тоалет за абитуриентския бал тази пролет. А треньорката Людмила Любенова този път, и от суеверие, се въздържа от прогнози. Но определено беше доволна от показаното, което пък е плод на години неин труд в залата.
31.Май.2017 /Сряда/ 18:37:09

Небесният съдия реши преди две години, на 2 юни, да прибере при себе си футболната легенда на Шумен, на ЦСКА и на България Цоньо Василев. Не търсим никакви аналогии, но Цоньо е роден на 7 януари и почина на 2 юни. Тези дати са началото и края на българския поетичен гений Христо Ботев!

Цонката се ражда в Търговище и се мести със семейството си в Щумен. Първите му стъпки в спорта са в леката атлетика и може би на нея дължи страхотния демараж, който му помагаше в битките на фланга срещу бързите крила.

В школата на „Волов” талантът бързо расте и на 18 години вече играе за мъжкия отбор, което по това време беше голямо постижение. С него и другите перспективни шуменски момчета тимът прави историчестото първо влизане в „А” група през 1972 година. В този първи сезон в елита сърцатият ляв защитник изигра 29 мача и вкара един гол. На следващата година вече беше в ЦСКА, привлечен от Манол Манолов-Симолията. Страхотно признание!

Сухата статистика сочи, че за ЦСКА Цоньо Василев има 199 мача и 8 гола за националното първенство. Става четири пъти шампион и веднъж носител на Купата на България. Записва и 24 мача в евротурнирите – КЕШ, КНК и за Купата на УЕФА.

Цоньо Василев 46 пъти излиза на терена с националния отбор на България, участва и на световното първенство в Германия през 1974-а, като и в трите срещи е титуляр. Вкарва и 3 гола за трикольорите. В юношеския национален тим шуменецът има 23 мача и 2 гола. През 1975 година Цоньо Василев става „Майстор на спорта”, а през 1981-а е в състава на сборен отбор на Европа за мач в Истанбул, където играе редом с Йохан Кройф.

Зад тези сухи цифри стои един живот, отдаден на футбола. Те не разкриват как едно момче от провинцията идва в големия ЦСКА, заиграва редом с колоси като Димитър Пенев и става любимец на публиката. С многото футбол, който беше в него, и с оня невероятен хъс в играта, който и при загубите му носеше само уважение.

Бил съм с Цоньо Василев на много стадиони в България, когато той не играеше, а беше или треньор, или в ръководството на шуменския отбор. В Пловдив, Стара Загора, Свиленград, Русе....Навсякъде хората от трибуните го разпознаваха, ставаха на крака и дълго го аплодираха. Това е голямото, това е истинското признание!

Навършват се две години от деня, в който Цоньо изигра последния си мач на Земята. Нека си спомним за него с едно интервю, правено преди 11 години, през 2006-а, по това време. Тогава предстоеше световно първенство, пак в Германия. Железният бранител си спомни за мачовете на германска земя през 74-а, за атмосферата в и около отбора. Отговори и на други въпроси: Защо българите не се класираха за световното в Аржентина? Кога офицерите от ЦСКА обличаха униформите си? Пушеше ли и той като Кройф? Каква беше премията, която получиха футболистите на „червените”, след като отстраниха легендарния „Аякс”? Защо не прие предложението на френския шампион „Сент Етиен”?...

Година по-късно, през 2007-ма, Цоньо Василев получи званието Почетен гражданин на Шумен. Това според него беше едно от двете големи събития в живота му. Кое беше второто?

Отговорите в следващото видео.

А ние имаме огромната отговорност да разказваме за хората като Цоньо Василев на следващите поколения. Точно за това, за втора година ФК „Атлетик” – Шумен организира детски футболен турнир на негово име. Очаквайте репортаж от този истински празник на голямата игра.

Иван Серафимов

07.Март.2017 /Вторник/ 07:14:26
„ШУМЕН 05” – „МАРИЦА” 0:3 /12:25, 16:25, 20:25/

„ШУМЕН 05”: 2 Славяна Ченкова, 4 Селин Салим, 7 Зейнаб Гювех, 9 Елена Борисова - капитан, 10 Маедех Борхани, 11 Рафаела Христова, 13 Габриела Ангелова, 14 Фунда Мехмед – либеро /5 Ивелина Тончева, 8 Моника Иванова, 12 Стела Горанова, 15 Станимира Тошева/.
„МАРИЦА”: 1 Мария Данчева, 2 Нася Димитрова, 9 Кристина Чешляр, 10 Радосвета Тенева – капитан, 18 Силвана Чаушева, 19 Габриела Цветанова, 13 Ивелина Монова – либеро, 15 Жана Тодорова – либеро /3 Ани Боздева, 4 Йоанна Атанасова, 5 Марина Ковачева, 8 Симона Димитрова, 11 Виктория Григорова/.
СЪДИИ: Атанас Върбанов - международна категория, Ваня Първанова – международна категория.
ДЕЛЕГАТ: Стоян Петров.

За домакинския си мач за първенството на Националната волейболна лига при жените отборът на „Шумен 05” посрещна шампионките от „Марица” с променен състав. На полето излязоха 14-годишната Селин Салим, 15-годишната Славяна Ченкова, 16-годишните Фунда Мехмед и  Елена Борисова...Каква е идеята - ще научите от Цветомир Ценков.
Очаквано пловдивчанки наложиха волята си и продължават с пълен актив от точки и само с един загубен гейм да водят класирането.
След мача центърът на „Марица” Нася Димитрова даде автографи на малките от „Шумен 05”, които играха срещу нея, и се снима с тях. Според волейболистката в Пловдив тя се чувства добре.
Старши треньорът на пловдивчанки Иван Петков призна, че след първия спечелен гейм във всеки мач неговите момичета започват малко да се пестят. А целите вече не са само титлата и купата в България.
Цветомир Ценков и в този мач води „Шумен 05”. Той каза, че са предпочели да не показват истинското лице на отбора в този мач, че няма да пътуват до София за последния двубой с „Левски” и че имат своите шансове за плейофа с „Раковски”.
В този 13-и кръг „Раковски” победи „Левски” с 3:1, а ЦСКА спечели срещу „Казанлък волей” с 3:0. „Марица” е първа с 30 точки, втори е „Раковски” с 27, а „Шумен 05” е седми и така двата тима ще започнат плейофната серия помежду си на 9-и февруари, вторият мач е на 11-и, а ако се стигне до трети, той ще се играе в Димитровград на 13-и февруари.