04.Декември.2020 /Петък/ 12:32:01, 188 прочитания, 0 коментара

Имате право да гласувате с лайк и да определите най-красивата рисунка от общо 30. Картините са на талантливи деца от цялата страна, включително и на възпитаници от българското училище в Париж.

Тази, която получи най-много харесвания, ще се превърне в електронна картичка за предстоящите празници.

Още три най-добри рисунки, избрани от жури, ще имат същата чест.

Инициативата е на Община Шумен, която получи над 500 детски рисунки.

21.Октомври.2019 /Понеделник/ 10:33:24

Лошо тръгна домакинският мач на „Шумен 2007” срещу „Черноломец 1919”. В 20-ата минута гостите поведоха, след като Диян Димитров засече от въздуха топката, подадена зад гърба на шуменската защита. Тимът от Попово удвои преднината си в 60-ата минута с гол на Беадир Беадиров.

Шуменци обаче намериха сили да се върнат в мача. Те върнаха един гол пет минути по-късно. Юлиян Загоров изпълни дузпа, вратарят Радосвет Христов отби, капитанът на „Шумен 2007” направи добавка и вкара. Главният съдия Ивайло Недялков обаче назначи повторно изпълнение заради неправилни действия на вратаря. Този път Загоров копна топката и я прати в горния десен ъгъл – 1:2. Негово дело беше и изравнителното попадение. След удар в гредата той посрещна топката с летящ плонж и с глава я прати мрежата. Това стана в 71-ата минута. До края на мача и съперниците имаха шансове да стигнат и до победата, но не успяха. Гостите имаха и претенции за неотсъдена дузпа.

ШУМЕН 2007” – „ЧЕРНОЛОМЕЦ 1919” 2:2

„ШУМЕН 2007”: 1 Калин Младенов, 17 Иван Иванов, 16 Емре Мехмед, 4 Благовест Гачев, 6 Евгени Стоянов, 19 Живко Герчев, 27 Емилиян Христов /13 Стефан Стефанов/, 7 Христо Станчев /33 Октай Исмет/, 9 Юлиян Загоров – капитан, 10 Дениз Кадир, 22 Едвин Исмаил /11 Радостин Стефанов/.

„ЧЕРНОЛОМЕЦ 1919”: 1 Радосвет Христов, 14 Пламен Петров, 7 Невен Венков, 4 Ивайло Иванов /2 Виктор Иванов/, 3 Васил Марков, 22 Дамян Лазаров /15 Марчо Марчев/, 33 Виктор Кънчев, 5 Александър Недев, 11 Беадир Беадиров, 77 Диян Димитров, 10 Калин Кънчев.

СЪДИ: Ивайло Недялков – главен, Георги Димов и Жулиен Жеков – асистенти /Добрич/.

ЧЕТВЪРТИ: Венцислав Великов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Пламен Хаджийски /Варна/.

04.Октомври.2018 /Четвъртък/ 08:55:23

Отборът на „Шумен 98” пътува до Румъния за последната си контрола преди началото на новото първенство в женската хандбална „А” група.

В Букурещ шуменки срещнаха старите си познати от „АCS 181 – SSP”. Румънките са четвърти в тяхната втора лига, като в състава са предимно перспективни момичета от спортно училище в столицата. При тях се подвизават и една опитни състезателки като лявото крило Юлияна Таче, а за мача с Шумен 98” за тях игра и националката Мария-Александра Гаврила. Тя е състезателка на втория в изключително силната Първа лига тим на „Румнику Вълча”. А се озова в състава за контролата, защото е дъщеря на треньора на „ACS 181 – SSP” Дан Гаврила. Николай Начев пък беше без новото попълнение Жана Маразова, която имаше личен ангажимент. Двубоят бе интересен и зрителите в зала ”Ирис” видяха много атрактивни изпълнения. Домакините взеха аванс от 3-4 гола и първото полувреме завърши при резултат 14:10. В края на втората част румънките успяха да увеличат разликата, като умело използваха грешките на съперника за светкавички контри, най-вече с бързоногата Юлияна Таче. Интересно е, че тя можеше да играе и за „Шумен 98” преди време, но високата цена спря ръководството на шуменския клуб да я привлече в състава. Крайният резултат от контролата е 31:21. Юлияна Таче вкара 13 гола, а за гостенките най-резултатна бе топреализаторката на България Кръстина Касабова с 8 попадения.

В неделя „Шумен 98” гостува в Свиленград на едноименния отбор за първия си мач от новото първенство.

„ACS 181 - SSP” – „Шумен 98” 31:21 /14:10/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева – 3 гола, 5 Василена Шомова, 7 Диляна Христова – 2, 9 Християна Драганова – 1, 10 Десислава Илиева – 1, 11 Маринела Панайотова – 3, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Иванова – 1, 18 Кръстина Касабова – 8, 78 Ирене Иванова – 2.

01.Февруари.2017 /Сряда/ 19:44:31
„ШУМЕН”: 7 Виктор Серафимов – 13 точки, 8 Антонио Станков – 2, 13 Янко Янков – 12, 14 Андрей Иванов – 19, 22 Кирил Кирилов - 13 /Никола Николов – 0, Атанас Колев – 0, 9 Росен Иванов – 2, 10 Теодор Димитров – 0, 12 Андрей Джамбазов – 2, 15 Милен Чолаков – 1, 23 Димитър Янчев – 5/.

„ДУНАВ”:  5 Николай Титков – 30 точки, 6 Димитър Илиев – 9, 8 Александър Иванов – 15, 9 Иван Иванов – 5, 6 Диан Георгиев – 12 /0 Преслав Здравков – 0, 7 Зекерие Камбер – 0, 15 Калоян Стоянов – 6/.

В първия мач във втората шестица на мъжката баскетболна „А” група загубата на „Шумен” като домакин на „Дунав” /Русе/ някои приеха като изненада. Въпреки огромната и всеотдайна подкрепа на своята вярна публика не успяха да спечелят срещата. След доброто начало и преднината от 10 точки, гостите с невероятна стребла от дистанция и добре организирани действия се върнаха в мача и не го изпуснаха.
Новият старши треньор на БК „Шумен” Звонко Папак беше до играещия треньор Янко Янков и помагаше със съвети, без да натрапва приесъствието си.
След срещата Янко Янков призна, че са били надиграни от „Дунав” и че се чувстват неудобно пред своите фенове. Най-резултатният в мача, гардът на „Дунав” Николай Титков, който вкара шест тройки, обясни, че това не е случайно. Старши треньорът на гостите Руслан Русев също каза, че са построили тактиката си с оглед ръстовото превйъзховдство на „Шумен” и че тези 18-годишни момчета са бъдещето на русенския мъжки баскетбол.

28.Юни.2017 /Сряда/ 09:23:17

ДНЕС НЯМА ДА ПЛАЧЕМ

Две години без пилота Тодор Славов

На 28 юни 2015 година на рали „Твърдица-Елена”, само на 30 години, загина пилотът Тодор Славов. Неговите колеги и феновете твърдят, че шампионът не умира - той става легенда!