01.Октомври.2020 /Четвъртък/ 08:54:47, 44 прочитания, 0 коментара

На 2 октомври /петък/ от 18.00 часа в зала 202 (аула на ШУ „Епископ Константин Преславски“) проф. д-р Добромир Добрев ще представи новата си книга „Философски размисли за Европа“.

Заповядайте, ако темата ви вълнува.

„Какво се случва, е въпрос, който си задава и Добромир Добрев в новата си книга, като ни предлага да го последваме и заедно с него да видим случващото се в контекста на една философия на историята, нагодена към погледа на европееца. На европееца, разбиран не просто като някой, който е роден и живее на определени географски ширини, а като носител на определени култура, дух, традиция“, коментира за  книгата проф.Даниел Вълчев.

18.Юли.2018 /Сряда/ 18:04:42

На световното в Русия се изиграха драматични мачове, там бе събран световният футболен елит. Франция още ликува с титлата, а ние, след като в Шумен вече две години няма „голям футбол”, се връщаме към един празник на великата игра. На аматьорско ниво! Там парите, където ги има, са символични, а водеща е любовта на организаторите, спонсорите, играчите, зрителите... Макар и позакъснял, този репортаж е нашето признание към тях.

Финалът на областното първенство по футбол отново събра на градския стадион „П. Волов” в Шумен хиляди зрители. Пълнолетните си купуваха билети по три лева и повечето го приемаха за нормално. Имаше и други, които мрънкаха, но това сигурно е навик от факта, че вече доста години за спорт в нашия край не се плаща. Което поразглези зрителите. И те хич не искат да мислят кой, как и с какви пари събира отбори, как набавя екипировка, колко струва участието в едно първенство, как се организира един такъв финал...

В първия мач се срещнаха вторият в Южната група „Смядово” и вторият в Северната – „Никола Козлево”. Може би и поуморени от двата турнира край морето, от които се връшаха, футболистите на „Смядово” загубиха с 1:4. Така третото място зае отборът на „Никола Козлево”.

„СМЯДОВО” – „НИКОЛА КОЗЛЕВО” 1:4

0:1 – Хасан Мехмед, 0:2 – Гюлхан Емби, 1:2 – Борис Марков, 1:3 – Али Джевдет, 1:4 – Али Джевдет

В спора за званието областен първенец „Енев” /Дибич/ и „Мълния” /Климент/ завършиха 1:1 в редовното време. Досегашните шампиони поведоха с гол на Стефан Иванов, а в края на първото полувреме Тасин Исмет изравни. Въпреки многото положения през втората част нов гол не падна и се стигна до изпълнението на дузпи. Вратарят на тима от Дибич Георги Пенчев доказа за сетен път, че е майстор, и хвана четвъртата дузпа, бита от Севхан Назиф. Неговите съотборници бяха безпогрешни и с общ резултат 6:5 „Енев” за пети пореден път е областен шампион по футбол при аматьорите. Интересно е, че в неговия състав бе и шампионът с „Лудогорец” и записал мачове в националния отбор на България Александър Александров, който си е човек от Дибич.

„ЕНЕВ” – „МЪЛНИЯ” 1:1 /6:5 след дузпите/

1:0 – Стефан Иванов, 1:1 – Тасин Исмет

„ЕНЕВ”: 1 Георги Пенчев, 2 Николай Димитров, 7 Атанас Антов, 44 Антон Базелков, 5 Александър Александров, 6 Борислав Борисов, 22 Тодор Миленов, 8 Стефан Стефанов /капитан/, 10 Йордан Милков, 33 Стефан Иванов, 9 Михаил Денчев /12 Станислав Лазаров, 69 Росен Радославов, 55 Жулиен Жечев, 66 Николай Недев, 99 Цветослав Атанасов, 77 Росен Иванов, 88 Милен Пенчев/.

„МЪЛНИЯ”: 1 Айхан Сейфи, 4 Салим Ахмедов, 13 Йозгюр Алишев, 5 Евгюнай Юзеир, 2 Деян Йорданов, 6 Мирослав Петров, 8 Айдън Салиев /капитан/, 7 Феим Мехмед, 9 Марио Георгиев, 14 Меджнун Наим, 11 Тасин Исмет /12 Илкер Неджати, 26 Гьокхан Сюлейман, 10 Севхан Назиф, 18 Михаил Неделчев, 99 Едис Уруч, 3 Мартин Петров, Филип Крумов/.

СЪДИИ: Мартин Димитров – главен, Христо Деянов и Никола Тодоров – асистенти.

ЧЕТВЪРТИ: Веселин Гацев.

ДЕЛЕГАТ: Милен Христов.

След финала бяха наградени отборите от първата четворка. Специален приз получи Етям Етям от „Н. Козлево”, който прекратява състезателната си кариера. Купата за феърплей бе връчена на тима на „Лудогорец 2017” от Каолиново. Голмайстор на първенството е Феим Мехмед от „Мълния” с 39 попадения.

Само в 6tv.bg можете да видите разширени репортажи от мача за третото място и от финала, както и интервюта с футболисти и с председателя на ОС на БФС в Шумен Милен Христов.

25.Април.2019 /Четвъртък/ 09:01:09

Само три дни след равенството в Търговище срещу „Светкавица” отборът на „Хитрино” бе домакин на „Кубрат 2016” в мач от 25-ия кръг на Трета лига в Северозточната група. Победата с 1:0 дойде след гол на централния бранител Боян Николов в 14-ата минута. До почивката и пред двете врати нямаше много сериозни опасности.

Още след центъра за второто полувреме Мехмед Сабри нацели страничната греда, а по-късно капитанът на „Хитрино” Максим Недев тресна сглобката с удар от дистанция. „Виолетовите” пак създадоха много положения и пак направиха много пропуски, но и единственият гол бе достатъчен за трите точки. Разликата между третия – „Светкавица”, и четвъртия – „Хитрино” е само точка.

Старши треньорът Николай Николов отново изрази съжаление, че при аматьорите не може да се води редовен тренировъчен процес, и обеща борба докрай за третото място. Той обясни и защо такъв водещ играч като Ивелин Василев бе на терена само няколко минути. Ивелин Спасов отскоро е старши треньор на „Кубрат 2016”, но още не е изиграл последния си мач като футболист. Той иска да сподели своя огромен опит с младите таланти, на които ще разчита. Бившият играч на столичния „Левски” даде оценка и за последното дерби между „сините” и ЦСКА.

В този кръг отборът на „Волов” записа катастрофална загуба във Варна от лидера „Спартак 1918” с 0:14. „Ботев” /Нови пазар/ пък взе три точки в Бяла след победа над „Бенковски” с 2:1.

„ХИТРИНО” – „КУБРАТ 2016” 1:0

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 17 Васил Христов, 19 Даниел Желев, 99 Боян Николов, 20 Явор Тодоров, 23 Максим Недев – капитан /7 Тунджай Али/, 77 Влад Михайлов, 8 Йордан Йорданов, 10 Преслав Пасев /6 Евгени Стоянов/, 9 Христо Александров, 11 Мехмед Сабри /3 Ивелин Василев/.

„КУБРАТ 2016”: 1 Димитър Лазаров, 4 Сюлейман Сюлейман, 16 Димитър Василев, 2 Галин Цонев – капитан, 5 Александър Тодоров, 7 Мирсат Салим, 10 Илиян Георгиев, 8 Петър Петров, 11 Десислав Петков, 13 Георги Ненков, 9 Гюрсес Александров.

СЪДИИ: Калоян Цветков – главен, Христо Хаджийски и Цветомир Колев – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ: Венцислав Великов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Кольо Данев /Варна/.

09.Юни.2018 /Събота/ 09:50:49

На 1 юни се играха мачовете от отложения 19 кръг на ГАЛФ. По-точно – имаше само три срещи. „Чили алпин” не се яви срещу „Трите мечки” и загуби служебно с 0:5. Заради предстоящия на другия ден финал на областното първенство при аматьорите „Бул Тийм”, чиито футболисти играят в „Енев” /Дибич/, ще срещне на друга дата „Мрежата РОиНИ”. На турнир край морето пък бяха момчетата от ЗК „КЕШ” и по тази причина мачът им с „Траки” ще бъде в друг ден.

Поредна победа записаха футболистите на „Опълченците”, които надделяха над „Калбо” с 6:3. Ние ще ви покажем разширен репортаж от този много интересен мач. След като изоставаше с 1:5, отборът на „Смядово” направи пълен обрат и спечели с 6:5 срещу „Студио Х”.

„Траки” – ЗК „КЕШ” /отложен/

Насрочените за четвъртък, 7 юни, отложени мачове така и не се играха. Вероятно заради празненствата след спечелването на областното първенство от „Енев” футболистите от Дибич не се събраха за срещата с „Мрежата РОиНИ” и загубиха служебно с 0:5. „Траки” също не се явиха и им бе присъдена служебна загуба от ЗК „КЕШ” с 0:5. Това не доведе до някакви промени във временното класиране.

Последният, 21 кръг, ще се играе в събота, 9 юни. Първите мачове са от 10 ч, а вторите – от 11 ч преди обед на игрищата на „Атлетик арена”. Решителен за първото място е двубоят ЗК „КЕШ” – „Вълците”. Победата означава първо място за всеки от съперниците. При равенство има и други варианти за крайното класиране.

30.Октомври.2017 /Понеделник/ 17:53:38

И в шестия кръг от първенството на ГАЛФ имаше интересни мачове с изненадващи за някои резултати. След загубата си в първия кръг от „ЗК КЕШ” сформираният в последния момент тим на „Опълченците” наниза четири последователни победи - срещу „Вълците”, „Студио Х”, „Чили алпин” и „Бул Тийм”. С толкова бяха и „Трите мечки” преди срещата помежду им.

„Опълченците”, верни на себе си, заложиха на контрите и спечелиха с 9:5. Те поведоха още в първите две минути с 2:0 и устояха до края. Шест гола в това дерби вкара Месут Закир, когото май неслучайно наричат Меси. „Трите мечки” бяха без неколцина свои футболисти и това явно оказа своето влияние върху хода на мача и крайния резултат.

Разширен репортаж от този крайно интересен мач можете да видите тук.

Вече има и нов лидер в класирането – „ЗК КЕШ”. Равни точки с него – 15, имат и опълченците.

„ТРИТЕ МЕЧКИ” – „ОПЪЛЧЕНЦИТЕ” 5:9

0:1 – Месут Закир, 0:2 – Месут Закир, 1:2 – Петър Петров, 1:3 – Месут Закир, 1:4 – Месут Закир, 2:4 – Георги Никифоров, 2:5 – Ърфан Мехмедов, 2:6 – Константин Костадинов, 3:6 – Петър Петров, 4:6 – Захари Димитров, 4:7 – Константин Костадинов, 4:8 – Месут Закир, 5:8 – Георги Никифоров, дузпа, 5:9 – Месут Закир.

„ТРИТЕ МЕЧКИ”: 1 Христо Бойчев, 9 Георги Никифоров, 11 Стойко Стойков – капитан, 14 Захари Димитров, 18 Михаил Неделчев, 19 Валентин Иванов, 20 Петър Петров.

„ОПЪЛЧЕНЦИТЕ”: Йордан Йорданов, Тунай Хюсеин, Месут Закир, Ърфан Мехмедов, Симеон Чепишев, Константин Костадинов, Гюрсел Мустафа, Танер Хюсеин – капитан.

СЪДИЯ: Тихомир Иванов.