Бойците на „Шуменска крепост” се преклониха пред свободата и са готови за битките в „Арена Шумен”

19.Март.2020 /Четвъртък/ 17:02:50, 3737 прочитания, 0 коментара

За не голия, за истинския патриотиъм в спортния клуб „Шуменска крепост” сме говорили неведнъж. На 3 март кикбоксьорите отново бяха истински българи.

След като години наред малки и големи се качваха на връх Шипка, сега те сведоха глави пред паметника на руски воини край село Градище. А след няколко дни им предстои държавното първенство по кикбокс, на което са домакини. На ринга в „Арена Шумен” на 7-ми и 8-ми март ще се качат 22-ма шуменци. За „Шуменска крепост” ще се състезават и десетима молдовци, което е позволено от регламента. Те са от Приднестровието.

01.Април.2019 /Понеделник/ 08:40:17

В мач от 21-ия кръг на Североизточната група на Трета футболна лига ”Хитрино” спечели убедително като домакин на „Устрем” /Дончево” с 5:0. При студено за сезона време и силен вятър на градския стадион „П. Волов” домакините имаха пълно игрово надмощие и създадоха много положения, повечето от които бяха проиграни.

В 17-ата минута Христо Александров откри, а в края на първото полувреме Йордан Йорданов удвои от дузпа. След почивката отново Христо Александров, и пак на далечната греда, отклони центрираната топка за 3:0. Веднага след този гол старши треньорът на „Хитрино” Николай Николов направи тройна смяна. Интересно е, че двама от влезлите футболисти вкараха двата гола за крайното 5:0. Първо Евгени Стоянов посрещна отбитата от вратаря топка и с плътен удар я заби в мрежата. В края на мача Максим Недев бе спънат в наказателното поле и сам реализира втората за неговия тим дузпа.

В този кръг “Волов” взе точка след 1:1 при гостуването си на „Тополи 2010”, а „Ботев” загуби в Нови пазар от „Светкавица” с 0:2.

„ХИТРИНО” – „УСТРЕМ” 5:0

1:0 – Хисто Александров /17/, 2:0 – Йордан Йорданов – дузпа /43/, 3:0 – Христо Александров /55/, 4:0 – Евгени Стоянов /66/, 5:0 – Максим Недев – дузпа /86/

„ХИТРИНО”: 13 Харун Якубов, 19 Даниел Желев, 99 Боян Николов, 3 Ивелин Василев, 11 Мехмед Сабри, 8 Йордан Йорданов /23 Максим Недев, 77 Влад Михайлов, 10 Преслав Пасев /6 Евгени Стоянов/, 9 Христо Александров /капитан/, 17 Васил Христов, 20 Явор Тодоров /4 Енес Кахриев/.

„УСТРЕМ”: 12 Иван Иванов, 21 Петър Тодоров, 4 Симеон Симеонов /15 Светослав Валентинов/, 5 Павлин Петров – капитан, 8 Владислав Овчаров /13 Добромир Костов/, 23 Димитър Димитров, 14 Георги Иванов, 6 Силвиян Иванов, 2 Георги Колев, 11 Янко Крумов, 17 Джем Сали.

СЪДИИ: Мартин Иванов – главен, Радослав Георгиев и Светослав Христов – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ: Николай Стайков /Търговище/.

ДЕЛЕГАТ: Петко Петков /Търговище/.

19.Март.2020 /Четвъртък/ 17:01:09

Отборът на „Бъки” /Габрово/ триумфира с Купата на България по хандбал при жените. Финалният турнир се проведе в „Арена Шумен”, където претенденти за трофея бяха четири тима.

В първия полуфинал „Бъки” и „Свиленград” направиха драматичен мач, Полувремето завърши с гол преднина за момичетата от Габрово /10:9/, а през втората част резултатът бе изравняван няколко пъти . Южнячките дори поведоха с 18:17. В крайна сметка „Бъки” стана първия финалист след 23:20.

Гол за гол, със седем изравнявания до 7:7, вървеше другият полуфинален мач между „Етър 64” и „Шумен 98”. След това болярките взеха инициативата, спечелиха с 28:20 /15:11/ и стигнаха до двубоя за Купата.

В срещата за третото място „Свиленград” победи „Шумен 98” с 29:20 /15:11/.

Във финалния мач „Бъки” наложи волята си над претендента „Етър 64” и стигна до убедителна победа – 32:23 /18:12/.

Голмайстор на турнира стана Антония Симеонова от „Етър 64” с 16 попадения. За най-добър вратар бе определена Ирина Никифорук от „Шумен 98”. Приза за най-полезен състезател вдигна Мадлен Тодорова от „Бъки”.

Вижте разширен репортаж от четирите турнирни срещи и горещи интервюта веднага след награждаването.

10.Март.2018 /Събота/ 09:37:27

Баскетболистите на „Шумен записаха първа победа в първата шестица на баскетболната „А” група. В среща от 7-мия кръг шуменци победиха като домакини „Чавдар” /Троян/ с 86:80.

Първата част завърши наравно – 18:18, след втората част „Шумен” водеше с три точки – 41:38. В третата четвъртина гостите излязоха напред с няколко точки, а преди последните 10 минути резултатът беше 62:59. Драматичен беше финалът на срещата – равенства за 65:65 и 70:70 и в крайна сметка победа за „Шумен” с 86:80.

В този двубой и двата тима заложиха на добрата стрелба от дистанция, като вкараха общо 25 тройки – 14 шуменци и 11 гостите от Троян. В това отношение се отличиха Виктор Серафимов с 5 и Милен Чолаков с 4 попадения. Четири тройки за „Чавдар” отбеляза Николай Маринов.

Според старши треньора на „Чавдар” Лъчезар Диков решаваща роля е изиграла борбата под кошовете и в това отношение голяма е заслугата на Андрей Иванов, завършил с 19 борби. Това потвърди и завърналият се в игра след контузия старши треньор на „Шумен” Янко Янков, който похвали момчетата от местната школа и отново благодари на невероятната шуменска публика.

„ШУМЕН” – „ЧАВДАР” 80:86

„ШУМЕН”: 6 Димитър Радев – 2 точки, 7 Виктор Серафимов – 24, 8 Манол Тончев – 5, 13 Янко Янков /капитан/ - 16, 22 Андрей Иванов – 16 /4 Никола Николов, 9 Георги Минчев, 10 Теодор Димитров, 11 Николай Геортиев – 2, 14 Ростислав Тончев – 7, 15 Мерсин Сали, 21 Милен Чолаков – 14/.

„ЧАВДАР”: 6 Ценко Наков /капитан/ - 22 точки, 9 Николай Маринов – 16, 11 Филип Каменов – 17, 15 Тодор Колев – 15, 20 Павлин Ганчев – 2 /5 Мирослав Славков, 7 Леонид Бажанов - 6, 13 Габриел Йонков – 2, 14 Васил Найденов, 21 Димитър Павлов/.

СЪДИИ: Станимир Русев, Живко Маринов, Владимир Вълчев.

ДЕЛЕГАТ: Костадин Иванов.

16.Ноември.2018 /Петък/ 16:24:31

В мач от 12-ия кръг на първенството на Североизточната група на Трета лига в Шумен „Волов” посрещна „Спартак 1918”. С дежурните вече кадрови проблеми, този път заради отсъствието на трима играчи поради заболяване, домакините играха добре срещу сочения за основен фаворит тим от Варна, имаха своите шансове и първото полувреме завърши без гол – 0:0.

След почивката „Волов” пак не сполучи да вкара след статично положение и след удар с глава. „Спартак 1918” поведе с гол на Ивайло Русев в 58-ата минута.Той вкара още веднъж четири минути по-късно, а до 68-ата резултатът набъбна до четири гола за гостите, като се разписаха Александър Йовчев и Десислав Дяков. Крайното 0:5 оформи резервата Даниел Димитров.

Интересно е, че заради протестите срещу цената на горивата и другите неуредици в държавата автобусът на „Спартак” бе блокиран на отбивката от автомагистрала „Хемус”. Така на футболистите се наложи да повървят пеш, за да стигнат до автобуса на „Черно море”, който Бе с юношите и децата на тима в Шумен и който дойде да помогне в трудния момент.

В състава на Стоян Чешмеджиев игра дошлият по „някаква програма” французин Жозе Ндог. След мача треньорът на шуменци каза, че те играят на мускули, на практика с нулев бюджет.

Колегата му Енгибар Енгибаров призна, че първата част е била трудна за неговите футболисти. Той отново потвърди, че целта на „Спартак 1918” е промоция във Втора лига, като очаква и нова селекция през зимата.

„ВОЛОВ” – „СПАРТАК 1918” 0:5

0:1 – Ивайло Русев /58/, 0:2 – Ивайло Русев /62/, 0:3 – Александър Йовчев /65/, 0:4 – Десислав Дяков /68/, 0:5 – Даниел Димитров /80/

„ВОЛОВ”: 1 Добромир Дочков, 2 Иван Субботин, 3 Георги Георгиев /5 Гьокхан Ведат/, 4 Мустафа Мустафа /7 Сейхан Ахмед/, 6 Симеон Савов – капитан, 17 Иван Цонев, 11 Айхан Ведат /19 Теодор Тодоров/, 9 Муса Кавунски, 22 Христо Димитров, 19 Жозе Ндог, 10 Сонер Кязим.

„СПАРТАК 1918”: 1 Иван Атанасов, 16 Александър Йовчев, 6 Милен Николов /24 Благовест Гачев/, 15 Боян Илиев – капитан, 3 Иван Великов, 4 Стефан Иванов, 13 Васко Боев, 11 Илиян Неделчев /9 Десислав Дяков/, 5 Валентин Веселинов, 14 Иво Михайлов /7 Даниел Димитров/, 18 Ивайло Русев.

СЪДИИ: Росен Минев – главен, Светлин Станчев и Валентин Атанасов – асистенти /Добрич/.

ЧЕТВЪРТИ: Борис Попов /Русе/.

ДЕЛЕГАТ: Володя Сурдов /Русе/.