Бойците на „Шуменска крепост” се преклониха пред свободата и са готови за битките в „Арена Шумен”

19.Март.2020 /Четвъртък/ 17:02:50, 2380 прочитания, 0 коментара

За не голия, за истинския патриотиъм в спортния клуб „Шуменска крепост” сме говорили неведнъж. На 3 март кикбоксьорите отново бяха истински българи.

След като години наред малки и големи се качваха на връх Шипка, сега те сведоха глави пред паметника на руски воини край село Градище. А след няколко дни им предстои държавното първенство по кикбокс, на което са домакини. На ринга в „Арена Шумен” на 7-ми и 8-ми март ще се качат 22-ма шуменци. За „Шуменска крепост” ще се състезават и десетима молдовци, което е позволено от регламента. Те са от Приднестровието.

14.Ноември.2013 /Четвъртък/ 13:29:01
01.Февруари.2017 /Сряда/ 19:44:31
„ШУМЕН”: 7 Виктор Серафимов – 13 точки, 8 Антонио Станков – 2, 13 Янко Янков – 12, 14 Андрей Иванов – 19, 22 Кирил Кирилов - 13 /Никола Николов – 0, Атанас Колев – 0, 9 Росен Иванов – 2, 10 Теодор Димитров – 0, 12 Андрей Джамбазов – 2, 15 Милен Чолаков – 1, 23 Димитър Янчев – 5/.

„ДУНАВ”:  5 Николай Титков – 30 точки, 6 Димитър Илиев – 9, 8 Александър Иванов – 15, 9 Иван Иванов – 5, 6 Диан Георгиев – 12 /0 Преслав Здравков – 0, 7 Зекерие Камбер – 0, 15 Калоян Стоянов – 6/.

В първия мач във втората шестица на мъжката баскетболна „А” група загубата на „Шумен” като домакин на „Дунав” /Русе/ някои приеха като изненада. Въпреки огромната и всеотдайна подкрепа на своята вярна публика не успяха да спечелят срещата. След доброто начало и преднината от 10 точки, гостите с невероятна стребла от дистанция и добре организирани действия се върнаха в мача и не го изпуснаха.
Новият старши треньор на БК „Шумен” Звонко Папак беше до играещия треньор Янко Янков и помагаше със съвети, без да натрапва приесъствието си.
След срещата Янко Янков призна, че са били надиграни от „Дунав” и че се чувстват неудобно пред своите фенове. Най-резултатният в мача, гардът на „Дунав” Николай Титков, който вкара шест тройки, обясни, че това не е случайно. Старши треньорът на гостите Руслан Русев също каза, че са построили тактиката си с оглед ръстовото превйъзховдство на „Шумен” и че тези 18-годишни момчета са бъдещето на русенския мъжки баскетбол.

21.Май.2019 /Вторник/ 21:30:37

Бъки” /Габрово/ е за пореден път шампион на България при жените, след като спечели и втория мач от суперфиналната серия срещу „Шумен 98”. В „Арена Шумен” имаше страхотна организация, гласовити агитки, добри изпълнения...Стана страхотен и много драматичен финал на хандбалното първенство в женската „А” група.

Домакините може би при прегоряха в желанието си да вземат реванш за загубата преди 4 дни в Габрово и обиграният тим на „Бъки” нанесе своя удар, като поведе с 4:0. Шуменки вкараха първия си гол чак в 10-ата, а втория – в 17-ата минута за 2:7. Полувремето завърши при резултат 9:13.

След почивката дистанцията бе скъсена при 12:14, а се стигна и до гол разлика – 21:22. Точно тогава дойдоха няколко грешки в организацията на атаката на шуменки, грешни и пресечени пасове завършиха с контри на „Бъки” и голове във вратата на Станислава Стоянова. Краен резултат 24:29. Титла за „Бъки” и престижното второ място за „Шумен 98”, който едва ли някой слагаше в сметките в началото на шампионата.

Приза за най-полезен състезател получи капитанката на „Бъки” Лидия Ковачева, която вероятно ще стане и голмайстор номер едно. За най-добра вратарка бе обявена Станислава Стоянова от „Шумен 98”. Интервюта с двете отличени, с други хандбалистки от двата отбора, с Николай Начев и с президента на БФХ Росица Бакърджиева – тук, в 6tv.bg. Разбира се – и разширен репортаж от мача в Шумен.

Бронзовите медали са за момичетата от ХК „Свиленград”, които надделяха в спора за третото място с „Етър 64”. След победата на южнячките във Велико Търново те спечелиха и втория мач, този път с 28:20 /11:6/.

„ШУМЕН 98” – „БЪКИ” 24:29 /9:13/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 2 Петромила Боянова, 3 Мария Маслева – 6 гола, 4 Натали Христова, 5 Виктория Петрова, 7 Десислава Илиева, 8 Глория Павлова – 9, 9 Християна Драганова, 10 Юлияна Таке - 4, 11 Маринела Панайотова – 3, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова, 77 Лидия Бакърджиева – 2, 78 Белла Стоянова.

„БЪКИ”: 5 Ивета Христова – 2 гола, 6 Лидия Ковачева – 3, 7 Йоана Костова – 6, 8 Карина Съменова – 4, 9 Габриела Цонева – 4, 10 Екатерина Стефанова, 11 Силвия Якова, 14 Маргарита Христова, 16 Ивон Дюлгерова, 18 Теодора Якова, 21 Мадлен Тодорова – 4, 23 Емилия Самуилова, 30 Моника Христова, 44 Мари Томова – 6, 52 Преслава Проданова.

СЪДИИ: Светослав Йовчев и Звезделин Йончев /Велико Търново/.

ДЕЛЕГАТ: Андрей Андреев /Варна/.

26.Януари.2017 /Четвъртък/ 14:45:40
На финалния турнир за Купата на България в  Горна Оряховица девойките до 19 години на „Шумен 98” завършиха на крачка от медалите – четвърти.
В групата те започнаха с победа срещу „Панагюрище” с три гола, след като на полувремето губеха с 10:15. Домакините от „Раховец” не можаха да окажат сериозна съпротива и шуменки записаха втори успех, този път с десет гола разлика. След това дойде загубата от „Хасково” с три гола. Без да търсят оправдание, от щаба на „Шумен 98” казаха, че съдиите позволили прекалено твърда, а на моменти и груба игра на южнячките. Така с травма в болницата се озова Марина Валентинова. Слава богу, изследванията показаха, че няма сериозно нараняване, но все пак последва забрана момичето месец да не влиза в залата. Така отборът от Шумен влезе във финалната четворка като втори в групата.
В единия полуфинал „Шумен 98” нямаше как да се противопостави на изключителната селекция на габровския „Бъки” и след загубата трябваше отново да играе с „Хасково”, вече в спор за бронзовите медали. Загубата този път беше по-тежка и шуменки трябваше да се задоволят с четвъртото място.
Кубрат беше домакин на финалния турнир за купата на страната при юношите младша до 14 години. Както каза преди заминаването треньорът Юлиян Касабов, жребият беше жесток и стана така, че с четири победи и две загуби „Шумен 61” се класира пети. Ето как младият специалист видя това състезание.