„Бъки” спечели Купата на България по хандбал при жените

19.Март.2020 /Четвъртък/ 17:01:09, 4682 прочитания, 0 коментара

Отборът на „Бъки” /Габрово/ триумфира с Купата на България по хандбал при жените. Финалният турнир се проведе в „Арена Шумен”, където претенденти за трофея бяха четири тима.

В първия полуфинал „Бъки” и „Свиленград” направиха драматичен мач, Полувремето завърши с гол преднина за момичетата от Габрово /10:9/, а през втората част резултатът бе изравняван няколко пъти . Южнячките дори поведоха с 18:17. В крайна сметка „Бъки” стана първия финалист след 23:20.

Гол за гол, със седем изравнявания до 7:7, вървеше другият полуфинален мач между „Етър 64” и „Шумен 98”. След това болярките взеха инициативата, спечелиха с 28:20 /15:11/ и стигнаха до двубоя за Купата.

В срещата за третото място „Свиленград” победи „Шумен 98” с 29:20 /15:11/.

Във финалния мач „Бъки” наложи волята си над претендента „Етър 64” и стигна до убедителна победа – 32:23 /18:12/.

Голмайстор на турнира стана Антония Симеонова от „Етър 64” с 16 попадения. За най-добър вратар бе определена Ирина Никифорук от „Шумен 98”. Приза за най-полезен състезател вдигна Мадлен Тодорова от „Бъки”.

Вижте разширен репортаж от четирите турнирни срещи и горещи интервюта веднага след награждаването.

22.Юни.2017 /Четвъртък/ 17:34:17

Нигериецът Пол Отофе, с чиито решителни голове „Витоша” /Бистрица/ влезе в Първа футболна лига, се ожени за шуменката Елина Петрова. Двамата се познават повече от година. Да припомним, че Пол игра в отбора на „Шумен 1929” и точно в града под Илчов баир пламна любовта между нападателя и Елина.

Брачната церемония се състоя в ритуалната зала на Посетителския център на паметника „Създатели на българската държава”.

17.Май.2017 /Сряда/ 19:55:11

Волейболистките младша възраст на „Шумен 05” не можаха да вземат визи за финалите на държавното първенство от зоналния турнир, на който бяха домакини.

След категоричната победа в първия мач срещу „Добруджа 07” с 3:0 дойде неочакваната загуба от „Спартак” /Варна/. Неочаквана, защото в досегашните срещи през сезона шуменки неизменно печелеха срещу водения от ветерана Ставри Димитров варненски.отбор, дошъл само с една резерва. „Спартак” взе първия гейм с 25:18, домакините се върнаха с 25:19 във втората част, но загубиха другите два гейма с 16:25 и 23:25. Което означаваше, че на другия ден трябва да бият очертаващия се фаворит ЦСКА с 3:0, за да станат втори.

Играта срещу червените беше по-добра, но мачът беше загубен с 0:3 /21:25, 24:26 и 8:25/.

Ето резултатите от всички срещи на турнира в Шумен.

4. „Добруджа 07”

Това трето място даваще право на шуменки да играят в турнира на третите и пак да търсят класиране, но ще е далеч по-трудно. При това имаше съвпадение на датите на този турнир и финалите на ученическото първенство, където в тима на СУ „Й. Е. Български” има пет момичета от състава младша възраст на „Шумен 05”.

Ето коментара на треньорката Людмила Любенова на пропусната домакинска възможност и за онова, което предстои на подрастващите волейболистки.

Междувременно момичетата 8-10 клас на СУ „Й. Е. Български” останаха на крачка от медалите на финалите на ученическите игри в Етрополе. Те се класираха четвърти, след като загубиха мача за третото място срещу отбор от Видин с 2:3 гейма. Интересно е, че в тай-брека шуменки водеха с 5 точки.

Девойките младща на „Шумен 05” са на турнира на третите в София заедно с тимовете на „Славия”, в чиято зала се играе, „Раковски” /Димитровград/ и „Спартак” /Плевен/. От плевенския клуб обаче уведомиха ръководството на БФВ, че отказват участие поради липсата на средства. На момичетата на Людмила Любенова е необходимо да стават първи или втори, за да имат още един шанс. Тогава те ще участват в последния турнир, който дава визи за финалите, където техни съперници ще са третият и четвъртият отбор от турнира на вторите.

Шуменските волейболистки започнаха турнира в София с 0:3 срещу „Славия”. За да продължат, им трябва победа срещу „Раковски”.

21.Март.2017 /Вторник/ 19:01:29

Състезателката на Спортния клуб „Киокушин-Шумен” Любомира Николова стана за трети път европейска шампионка за девойки старша възраст. В Берлин 17-годишното момиче от Нови пазар надделя последователно над холандка, унгарка и рускиня, а на финала се изправи срещу своя стара позната съперничка от Казахстан. Любомира, както и на финала на световното във Варна, стигна до победата и остави трайна шуменска следа в категория до 60 кг.

Трикратната европейска шампионка даде специално интервю за сайта 6tv.bg, преди да се е видяла с най-близките си хора – родителите си и своя приятел. Благодарим!

Коя титла беше спечелена най-трудно? С какво Любомира надделя в продълженията? Кога и защо елитната каратистка ще пътува за Япония? Кой, с каккво и колко я глези след успеха? Вижте и чуйте! А, и още нещо - единствено вие ще видите с какво чаровницата заплати европейското злато...

Треньорът, с който Любомира Николова се подготви и за това европейско, Димитър Димитров, е горд и признава, че се радва повече, отколкото на своите победи. А той след дни ще проправи пътя към страната на изгряващото слънце с участието с в Токио на турнира за Световната купа.

Председателят на УС на СКК „Киокушин-Шумен” Станислав Димитров вярва, че в неговия клуб ще има още шампиони, а бойци като Любомира са примерът, който задържа в залата малките. Сенсей Димитров сега отделя повече време на административната работа и съжалява, че у нас спортът е натикан в ъгъла на държавата...

21.Август.2015 /Петък/ 07:23:49

Най-легендарният български футболист Христо Стоичков неведнъж е наричал Камп Ноу свой „футболен дом“. Съвсем скоро, като един истински домакин, той ще поведе Националните Шампиони на Kamenitza Фен Купа 2015 из тайнствата на храма на Барселона. Вдъхновен от приятната си задача, Камата с удоволствие отговори на няколко приятелски въпроса:

• Как се почувства, когато за първи път стъпи на Камп Ноу?

• Бях като дете в сладкарница. На  „Камп Ноу“ всичко е внушително и те кара да се чувстваш малък. Но въпреки това, когато отидохме с ЦСКА за полуфинала на КНК през 89-а година, не се уплашихме. Напротив, когато стъпих на терена видях, че всички от отбора искат да направят голям мач, да се докажем. А че съм бил спокоен, го доказва първият от двата гола, които вкарах в този мач.  Субисарета беше излязъл пред наказателното поле. Къде е тръгнал? Само „копнах“ топката и го прехвърлих – страхотен гол, много си го обичам.  Но... „Барса“ бе прекалено голям клуб за нас и загубихме с 2:4.

• От всички твои попадения за състава на „Барселона“ , кое според теб е най-значимото?

• Не обичам сравненията. Как да кажа дали голът в дебюта ми срещу „Еспаньол“ в дербито на Каталуня, или шампионските попадения срещу „Атлетик“ (Билбао), когато изместихме „Реал“ от върха. Тогава дори вкарах два гола с глава, а не с левачката. Вкарвал съм и срещу „Реал“, и „Манчестър Юнайтед“, и „Ювентус“ и ... срещу кой ли не. Трудно е да определя един точно. Все едно да ме питат кое от децата си обичам повече.

• Най-важният домакински мач, който си изиграл с „дрийм тима“ на „Барселона“?

• Още един въпрос, който не може да има еднозначен отговор. Мачът с „Атлетик“ (Билбао) може да бъде наречен такъв. Ще припомня един „български“ полуфинал в Шампионска лига. През 94-а година на „Камп Ноу“ гостува „Порто“ с Емил Костадинов. Победихме с 3:0, аз вкарах два гола и отидохме на финал.

• Футболните фенове в България те обичат, а тази година десет от тях ще сбъднат мечтата си и ще те придружат зад кулисите на „Камп Ноу“. Какво ги очаква?

• На първо място ще им покажа на живо какво се вижда зад мотото на „Барселона“ , какво е зад това прословуто „Повече от клуб“.  Стадионът, музеят и моят кът там, базата – най-добрите на „Фен Купата“ ще разберат къде са се „родили“ Шави, Иниеста, Меси, Педро, Бускетс, Фабрегас... Да не ги изброявам всички.

• Как би мотивирал 12-те претенденти за Националната Kamenitza Фен Купа 2015  да дадат най-доброто от себе си на предстоящите финали?

• Да играят във всеки двубой така, все едно ги гледат сто хиляди  на „Камп Ноу“.  А след това да пийнат по „Каменица“, защото какво е един мач без биричка? Нали знаете какво казват в квартала: „Най-хубавото на мача е бирата след мача.“