„Бъки” спечели Купата на България по хандбал при жените

19.Март.2020 /Четвъртък/ 17:01:09, 3392 прочитания, 0 коментара

Отборът на „Бъки” /Габрово/ триумфира с Купата на България по хандбал при жените. Финалният турнир се проведе в „Арена Шумен”, където претенденти за трофея бяха четири тима.

В първия полуфинал „Бъки” и „Свиленград” направиха драматичен мач, Полувремето завърши с гол преднина за момичетата от Габрово /10:9/, а през втората част резултатът бе изравняван няколко пъти . Южнячките дори поведоха с 18:17. В крайна сметка „Бъки” стана първия финалист след 23:20.

Гол за гол, със седем изравнявания до 7:7, вървеше другият полуфинален мач между „Етър 64” и „Шумен 98”. След това болярките взеха инициативата, спечелиха с 28:20 /15:11/ и стигнаха до двубоя за Купата.

В срещата за третото място „Свиленград” победи „Шумен 98” с 29:20 /15:11/.

Във финалния мач „Бъки” наложи волята си над претендента „Етър 64” и стигна до убедителна победа – 32:23 /18:12/.

Голмайстор на турнира стана Антония Симеонова от „Етър 64” с 16 попадения. За най-добър вратар бе определена Ирина Никифорук от „Шумен 98”. Приза за най-полезен състезател вдигна Мадлен Тодорова от „Бъки”.

Вижте разширен репортаж от четирите турнирни срещи и горещи интервюта веднага след награждаването.

19.Септември.2017 /Вторник/ 12:50:14

„ОЛИМПИЯ” /ШУМЕН/ - „СПОРТИКА” /БЛАГОЕВГРАД/ 1:8

0:1 – Вероника Гоцева, 0:2 – Яна Йорданова, 0:3 – Антонина Шопова, 0:4 – Яна Йорданова, 0:5 – Вени Димитрова, 0:6 – Вени Димитрова, 1:6 – Виолина Георгиева, 1:7 – Здравка Петрова, 1:8 – Здравка Петрова.

„ОЛИМПИЯ”: 1 Габриела Баева, 22 Гергана Николаева, 19 Петя Каракашева, 6 Ейлина Бисерова, 7 Юлияна Адрианова, 20 Ванеса Мирослав, 11 Илияна Петрова – капитан, 10 Виолина Георгиева, 4 Марияна Георгиева, 2 Хатидже Александрова, 9 Иванина Неофитова /5 Ванеса Росенова, 8 Виктория Ангелова, 13 Миглена Велчева, 23 Десислава Хаджиева, 16 Анастасия Недялкова, 3 Деница Янкова, 14 Стефани Момчилова/.

„СПОРТИКА”: 12 Милена Караколева, 17 Габриела Иванова, 10 Екатерина Иванова, 16 Мартина Росенова, 13 Веселина Махлелиева, 7 Яна Йорданова, 19 Моника Микова, 8 Фатме Ибраим, 11 Вероника Гоцева – капитан, 22 Вени Димитрова, 9 Антонина Шопова /Кристин Богданова, 23 Здравка Петрова, 21 Виктория Календерска/.

СЪДИИ: главен - Борис Попов, асистенти – Мирела Иванова, Мирослав Марков /Русе/.

ДЕЛЕГАТ: Милен Христов /Шумен/.

За първи път женски отбор по футбол от Шумен игра мач за държавно първенство. Досега различни формации бяха правили демонстративни игри, а в последно време и талантливи шуменски момичета обличаха екипите на тимове в други градове.

Началото на „Олимпия” /Шумен/ бе сложено преди около година, като преди това отбор под същото име беше позициониран в София. Точно в него завърши кариерата си шуменката Албена Тодорова, която записа и много мачове в националния отбор, а сега е треньор на тима от родния си град.

Градският стадион „П. Волов” не е вече онова място, което събираше десетки хиляди зрители. На фасадата отвън са поставени мрежи, правят се опити да бъдат закрепени камъните от облицовката, но на места тя вече се е срутила...В последната седмица бяха доставени и монтирани помещения тип фургони, които са много по-добре обзаведени от съблекалните на стадиона, където почти целогодишно капе, а мухълът е постоянен гостенин. Най-доброто е, че теренът беше спасен след онази тъжна картинка, която ви показахме това лято.

Дойдоха и сравнително приличен брой зрители, като сред тях бяха и двама зам.-кметове – Росица Антонова и Найден Косев. Това не се беше случвало скоро!

На терена обаче обиграният отбор на „Спортика” беше пълен господар и доминираше през целия мач. За 15-ина минути южнячките поведоха с три гола и създадоха още много положения. При 0:6 Виолина Георгиева вкара от дузпа, а в края на срещата би и добър пряк свободен удар.

Въпреки голямата загуба треньорката Албена Тодорова благодари на своите момичета и обеща те тепърва да показнат и развиват своите възможности като отбор.

Отборът на „Олимпия” загуби и втория си мач – като гост на ЖФК „Варна” с 0:4.

18.Април.2016 /Понеделник/ 14:17:45
Продуцентска къща Plovdiwood Entertainment стартира проектът „Plovdiwood Academy“, който е насочен към всички изпълнители, участвали на големите концерти в телевизионни формати в България.

„Plovdiwood Academy“ ще запознава зрителската и читателската аудитория  с живота и творчеството на риалити звездите, изгрели с пеене.

Всяка седмица екипът на Plovdiwood Entertainment ще снима скайп интервюта, които ще „хващат“ звездите в непринудена, реална обстановка - докато пазаруват в супермаркета, тренират във фитнес залата, вечерят в ресторант или се подготвят да излязат на сцената. Заснетите кадри ще се излъчват като телевизионна рубрика в „Plovdiwood show”, което се разпространява в рекордните за страната 20 телевизии:

„6TV”- Шумен

„Plovdiwood Academy” има за цел да обединява изпълнителите и в различни социално и обществено значими инициативи, свързани с расизма, употребата на наркотици, насилието в училищата и др.

Проектът предвижда и първите по рода си смесени музикални награди „Plovdiwood Academy Awards”, които ще се раздадат юли месец 2016 г. във вид на плакети.
Всичко относно проекта, както и други новини, свързани с участниците в „Plovdiwood Academy“, може да научавате от интернет платформата plovdiwood.bg.
12.Ноември.2019 /Вторник/ 09:50:08

В мач от десетия кръг на Южната група на областното първенство при аматьорите „Волов” разгроми гостите от „Герой” /с. Зайчино ореше/ с 9:1. На Ученическия стадион „Цоньо Василев” в Шумен възпитаниците на треньора Стоян Чешмеджиев наложиха своята игра и логичното се случи. Интересно е, че головата серия на шуменци започна, след като те останаха с човек по-малко. В 24-ата минута главният съдия Николай Генов показа директен червен на централния защитник на „Волов” Мартин Кръстев. Последваха два гола на Риза, а Сонер Кязим и Иван Цонев удвоиха преднината – 4:0 на полувремето.

След почивката Добромир Дочков, който скучаеше на вратата на домакините, стана...голмайстор. Той хладнокръвно реализира двете отсъдени дузпи, като при втората червен картон получи и бранител на „Герой”. До края на мача „Волов” вкара още три гола чрез Сонер Кязим, Желязко Ганчев и Дуан Османов и пропусна още доста положения. Точка на голеадата сложи Севдалин Османов, като отстрами „героите” с почетен гол – 9:1.