“Шумен 98” загуби като домакин от „Свиленград” с 26:30 и завърза битката за четворката

28.Февруари.2020 /Петък/ 09:54:39, 4154 прочитания, 0 коментара

Шумен 98” пропусна да направи важна крачка към влизането в първата четворка на първенството в „А” РХГ. В „Арена Шумен” момичетата на Деси Илиева допуснаха за 15 минути гостенките от „Свиленград” на обърнат мача и да вземат солидна преднина.

Всичко започна чудесно за шуменки, които бързо поведоха и в 15-ата минута резултатът бе 8:4 в тяхна полза. Стефка Агова, Кристина Миланова, вратарката Гергана Александрова и техните съотборнички обаче не свалиха гарда. Напротив. Те се възползваха от хазартни и прибързани стрелби, направиха бързи контри и полувремето завърши с пет гола аванс за тях – 10:15. Което ще рече, че в тези втори 15 минути „Шумен 98” успя да вкара само 2 гола, а „Свиленград” – цели 11.

През второто полувреме вратарката на домакините Ирина Никифорук извади много топки, но в атака пак не всичко вървеше добре, а на моменти и шансът помогна на южнячките, чиито контри пак успяваха. Разликата, достигнала в един момент 9 гола, бе намалена, втората част бе спечелена с 16:15, но това стигна само за загуба – 26:30.

Така „Свиленград” с 12 точки изпревари „Шумен 98”, който остана с 11. Илюзорна бе надеждата, че „Поморие” ще пропусне победата в Плевен срещу „Спартак”. Точно „Шумен 98”, „Свиленград” и „Поморие” ще трябва да решат кои два тима ще се присъединят към безспорните „Бъки” и „Етър 64” в първата четворка. В този 12-и кръг „Бъки” спечели в Габрово срещу „Етър 64” с 32:21 /18:10/. На „Свиленград” му остава един мач като домакин на „Етър 64”, а „Поморие” приема „Бъки” и гостува на „Шумен 96”. Шуменки пък освен мача в последния кръг с „Поморие” ще играят като гости с „Етър 64”. Което означава, че ни чакат интересни дни...

Още тази седмица – на 29 фенруари и 1 март в „Арена Шумен” са финалите за Купа България. В събота „Шумен 98” играе с „Етър 64”, а „Бъки” със „Свиленград”. В неделя загубилите се срещат в мач за 3-4 място, а победителите ще си оспорват трофея.

ШУМЕН 98” – „СВИЛЕНГРАД” 26:30 /10:15/

ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 2 Белла Стоянова, 3 Хрисиана Лазарова, 4 Кръстина Касабова – 4 гола, 5 Елеонора Тодорова, 7 Ирене Иванова – 7, 8 Кристина Иванова – 5, 9 Христиана Драганова, 10 Юлияна Таке – 8, 11 Натали Христова, 12 Селен Мечнун, 16 Ирина Никифорук, 17 Силвия Андреева, 18 Альона Каменщик – 2, 77 Лидия Бакърджиева, 78 Десислава Славева.

СВИЛЕНГРАД”: Гергана Александрова, 7 Биляна Григорова, 8 Жаклин Петкова, 10 Ралица Димитрова – 4 гола, 11 Роксана Радева – 5, 12 Кристина Миланова – 6, 13 Райна Георгиева – 6, 14 Зорница Стефанова – 3, 15 Християна Петрова, 16 Фатме Юксел, 55 Ася Беева, 88 Стефка Агова – 6.

СЪДИИ: Светослав Йовчев и Звезделин Йончев /Велико Търново/.

ДЕЛЕГАТ: Красимир Илиев /Русе/.

15.Ноември.2013 /Петък/ 18:35:56

Звездното бебе на Форте радио: Симеон Сребков който е на 1 година и 8 месеца от град Нови пазар.

Звездното бебе на Отделението по неонатология в МБАЛ Шумен с единствената извънземна компания: Мартин Раднев - 9 месеца.

Звездното бебе на професионалния фотограф Стоян Николов, част от журито в конкурса: Елия Цветалинова Мариянова на 1 г. и 8 м.

С грамота за музикална звездност: Елиа Каролин е на 7 месеца

С грамота за звездност на малкия Иван Звездев; Христо Христов Христов на 1 година и 6 месеца

С грамота за вълшебна звездност: Виктория Василева на 1 г.

С грамота за звездност: Александър Моллов - 6 месеца от гр. Горна Оряховица

С грамота за звездност: Иван и Симеон Недеви

С грамота за звездност. "Аз съм само цвят лилав", цветът на недоносените деца: Никол

С грамота за звездност и фейсбук подкрепа: Аделина Йорданова Георгиева - 1 г. и 10 месеца

С грамота за звездност и фейсбук подкрепа: Мирослав Светославов Цветков, 8 месеца

С грамота за звездност: Петя Начева

Грамота за звездност Магдалена и Денислава

26.Януари.2018 /Петък/ 08:33:59

На 27-ми януари отборът на „Хитрино” започва подготовката си за пролетния дял от първенството на Североизточната група в Трета футболна лига. Да припомним, че при втория си сезон в третия ешелон тимът е на трето място след 17 кръга. Активът му е 31 точки, като пред него са лидерът „Добруджа” с 41 и „Суворово-1” с 33. В изиграните 15 мача „Хитрино” има 9 победи, 4 равни и само 2 загуби.

Старши треньорът Николай Николов в специално интервю за 6tv.bg каза, че това класиране е резултат от сравнително добрата работа, постоянството и най-вече на добрия климат и на сплотения колектив.

Тръгва ли си някой от футболистите? Ще има ли нови попълнения? – отговорите в интервюто с Николай Николов.

Вече е ясно, че започва работата на стадиона в Хитрино, за да стане той едно добро място за футбол. Къде „Хитрино” ще играе мачовете си? – отговорът е пак там, във видеото.

18.Юли.2014 /Петък/ 07:57:30

„Основният извод за дейността на Обществения посредник в Община Шумен през отчетния период е свързан с категоричното разпознаване на местния омбудсман като ефективен посредник при широк кръг административни спорове, потребителски проблеми, публични дискусии и междуинституционални спорове”. Това е записано в шестмесечния анализ за дейността на Обществения посредник на Община Шумен, който бе внесен днес на вниманието на Кмета и Общинския съвет. „В този смисъл се наблюдава едно по-широко разбиране на института на омбудсмана в Шумен, което води до нови предизвикателства и отговорности. От друга страна, ефективното посредничество в толкова разнообразни посоки следва да се отчете като позитивно постижение на органите на местната власт, съумели да намерят подходяща форма за развитие на практиките на добро управление в общината”, коментира Иван Капралов.

Приетите, изслушани и консултирани от Обществения посредник граждани са 220 за първите шест месеца от тази година. Заведени са 125 жалби, а образуваните от него проверки - 49. Решените със съдействието на администрацията въпроси са 120.

В анализа са изложени няколко индивидуални случаи, които илюстрират срещаните проблеми от страна на гражданите при административното им обслужване от страна на общината. Общественият посредник отново посочва, че структурата на общинската администрация трябва да е ориентирана към качеството на административното обслужване и подкрепя изказаните напоследък позиции за промени и търсенето на начини за повишаване на възнаграждението на служителите. През първото полугодие в тясно взаимодействие с правната комисия към Общинския съвет местният омбудсман активно участва в дискусиите по промени в правилата за паркиране и търсене на решения на въпросите, свързани с обществения ред и спокойствие.

В отговор на сигналите и оплакванията на гражданите Общественият посредник изгради партньорство с ръководството на „Енерго-Про”. „По линия на този нов канал за посредничество спомогнахме за решението на потребителските проблеми на 35 наши съграждани”, коментира Иван Капралов.

Целият текст на годишния отчет е публикуван в рубриката Становища на страницата на Обществения посредник http://ombudsmansh.eu/.

19.Март.2020 /Четвъртък/ 17:01:09

Отборът на „Бъки” /Габрово/ триумфира с Купата на България по хандбал при жените. Финалният турнир се проведе в „Арена Шумен”, където претенденти за трофея бяха четири тима.

В първия полуфинал „Бъки” и „Свиленград” направиха драматичен мач, Полувремето завърши с гол преднина за момичетата от Габрово /10:9/, а през втората част резултатът бе изравняван няколко пъти . Южнячките дори поведоха с 18:17. В крайна сметка „Бъки” стана първия финалист след 23:20.

Гол за гол, със седем изравнявания до 7:7, вървеше другият полуфинален мач между „Етър 64” и „Шумен 98”. След това болярките взеха инициативата, спечелиха с 28:20 /15:11/ и стигнаха до двубоя за Купата.

В срещата за третото място „Свиленград” победи „Шумен 98” с 29:20 /15:11/.

Във финалния мач „Бъки” наложи волята си над претендента „Етър 64” и стигна до убедителна победа – 32:23 /18:12/.

Голмайстор на турнира стана Антония Симеонова от „Етър 64” с 16 попадения. За най-добър вратар бе определена Ирина Никифорук от „Шумен 98”. Приза за най-полезен състезател вдигна Мадлен Тодорова от „Бъки”.

Вижте разширен репортаж от четирите турнирни срещи и горещи интервюта веднага след награждаването.