„Шумен 98” е втори след 33:18 срещу „Спартак”. Завърна се Кръстина Касабова

29.Януари.2020 /Сряда/ 10:23:55, 4402 прочитания, 0 коментара

Втора победа взе „Шумен 98” в подновеното първенство на женската хандбална „А” група. В „Арена Шумен” той спечели убедително срещу „Спартак” /Плевен/ с 33:18 /17:10/. Гостенките бяха в камерен състав, докато в редиците на домакините имаше две имена, които предизвикаха допълнителен интерес. Само четири месеца след като роди втората си дъщеричка, на игрището се завърна топреализаторката Кръстина Касабова. Тя вкара две дузпи и игра пет минути, за да влиза постепенно в ритъм. Браво, Крис!

Дебют пред шуменската публика направи новото попълнение Альона Каменщик. Разпределителката е третата украинка в състава на шуменки и игра страхотно, не само заради осемте гола, които вкара.

Ирене Иванова в типичния си стил пак наниза осем гола и продължава да е лидер при голмайсторите с 58 попадения.

След като поведоха на два пъти, момичетата от Плевен отстъпиха инициативата. Резултатът набъбна и това позволи на Деси Илиева да даде игрови минути на всичките си състезателки. Малките се включиха чудесно, вкараха и голове.

В този девети крът „Етър 64” победи „Поморие” с 25:21 /14:10/. Така „болярките”, макар и с мач по-малко, останаха трети, „Поморие” е четвърти, а „Шумен 98” се изкачи до второто място с 11 точки.

На 1 февруари „Шумен 98” гостува в Габрово на лидера „Бъки”, който в този кръг почиваше.

ШУМЕН 98” – „СПАРТАК” 33:18 /17:10/

ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова , 2 Белла Стоянова, 3 Хрисиана Лазарова – 2 гола, 4 Кръстина Касабова – 2, 5 Елеонора Тодорова, 7 Ирене Иванова – 8, Кристина Иванова – 5, 9 Християна Драганова, 10 Юлияна Таке – 3, 11 Натали Христова – 3, 12 Селен Мечнув, 16 Ирина Никифорук, 17 Силвия Андреева, 18 Альона Каменщик – 8, 77 Лидия Бакърджиева – 2, 79 Десислава Славева.

СПАРТАК”: 12 Десислава Сашева, 10 Антония Георгиева, 11 Виолетка Илиева – 4 гола, 44 Магдалена Тодорова, 49 Катрин Чочева – 2, 55 Мария Кривунова – 1, 66 Румяна Йонкова – 3, 69 Антония Димитрова – 1, 84 Евелина Николова, 97 Елена Чолакова, 98 Василена Шомова – 3, 99 Велислава Неделчева – 4.

СЪДИИ: Младен Белов /Добрич/ и Галин Караджов /Горна Оряховица/.

ДЕЛЕГАТ: Митко Добрев /Добрич/.

02.Март.2017 /Четвъртък/ 10:42:41
Подготовката на футболиите отбори за пролетния полусезон в Шумен е винаги трудна. Просто защото я няма базата. В тази тежка зима треньорът на ФК „Шумен 2007” Сашо Димов, както и всички негови колеги, трябваше да търси решения, да се договаря с колеги от училищата, където има макар и маломерни игрища...Все познати неща.
С футболиста, който израсна в Шумен, влизаше в сметките на националните селекционери, стана шампион с „Етър” през 1991 година, игра заедно с Трифон Иванов, Красимир Балъков, Бончо Генчев, Илиян Кирлков , Цанко Цветанов, говорим и за това дали е добре в Шумен да има много футболни клубове, защо доживяхме срама градът да няма представителен отбор, за основата и за върха на пирамидата...
13.Март.2015 /Петък/ 09:49:54
Източник: ТОП НОВИНИ
49-годишен строителен работник от с. Златар падна в 10-метрова шахта, изграждаща се по проекта ИСПА 2 в Шумен. Инцидентът е станал около 9 часа тази сутрин, източно от кв. „Тракия”, на строителната площадка по проекта срещу картинг пистата.

Бункерът, с размери 10 м на 10 м, бил покрит с плоскост, която Ибрям Али Ибрям повдигнал. Вероятно мъжът е залитнал и така е паднал в шахтата. В нея имало около 20 см вода, която омекотила удара.

На мястото на инцидента веднага са се отзовали екипи на Пожарната и Центъра за спешна медицинска помощ. При изваждането на мъжа от шахтата той е бил в съзнание.

След това веднага е транспортиран до шуменската болница, където е приет с множество контузии и вероятни фрактури на рамо и таз. В лечебното заведение в момента му правят изследвания.

Според колеги на мъжа, които са се събрали в болницата, той е контактен. Казал, че се чувства добре, но кракът и ръката го болят.

Ибрям работи от два месеца във фирма "Експрес гаранцион", която е подизпълнител в проекта "Интегриран воден цикъл на град Шумен - II етап".
16.Октомври.2018 /Вторник/ 12:49:37

С чудесна победа срещу първенеца на „А” група в последните години ИУ – Варна започнаха новия сезон баскетболистите на „Шумен”. След като на няколко пъти отборът от Варна бра ядове в зала „Младост”, но успяваше да си тръгне като победител, сега това не стана. Пак имаше драматичен финал, но домакините спечелиха с 90:82.

Този сезон „Шумен” е без своя капитан и един от основните реализатори Янко Янков, който вече ще бъде само на пейката в ролята си на треньор. В Правец пък е любимецът на шуменската публика, центърът Андрей Иванов. За сметка на това пък се върна варненецът Антон Диков, а ново попълнение е и 20-годишният Николай Леков.

Шуменци спечелиха първата част с 21:18, а удариха още по-здраво през втората, която спечелиха с 24:13. Така на почивката „Шумен” имаше аванс от 14 точки – 45:31. Баскетболистите на ИУ заличиха част от пасива си в третата част, а последната четвъртина беше пак драматична. Гостите дори успяха да поведат с 67:66. „Шумен” обаче показа и майсторство, и характер, поведе отново и спечели с осем точки – 90:82.

Най-резултатен за домакините бе Антон Диков с 25 точки. Милен Чолаков, който през ноември ще стане на 18 години, вкара 20, в това число и 4 тройки. Милен бе и най-добър под кошовете, като взе цели 11 борби. 18-годишният капитан Виктор Серафимов има в актива си 15 точки.

Публиката в зала „Младост” отново бе страхотна и баскетболистите смятат, че тя също е помогнала за победата. Това ще видите в интервютата с Антон Диков, със завърналия се в родния клуб Александър Делев, който имаше решителна роля в последните минути, и с треньора Янко Янков.

„ШУМЕН” – ИУ /ВАРНА/ 90:82

„ШУМЕН”: 11 Антон Диков – 25 точки, 20 Николай Леков – 6, 7 Виктор Серафимов /капитан/ - 15, 33 Кирил Кирилов – 12, 10 Теодор Димитров /13 Милен Чолаков – 20, 26 Симеон Георгиев – 4, 34 Александър Делев – 10, 4 Никола Николов – 1, 14 Йоан Йоргов – 1, 9 Георги Минчев, 30 Андрей Джамбазов/.

ИУ – ВАРНА: 9 Мартин Коцев – 10 точки, 5 Николай Георгиев – 24, 10 – Цветомир Куртев – 12, 42 Кристиян Кръстев – 10, 33 Димитър Илиев – 8 /15 Ивайло Тодоров – капитан – 10, 21 Николай Маринов – 6, 44 Ангел Нацкин, 2 Иван Иванов – 2, 12 Делян Колев, 11 Алексдандър Кръстев, 13 Александър Подскочиев/.

СЪДИИ: Иван Николов, Гергана Стоянова, Иван Йорданов.

КОМИСАР: Стихомир Стоянов.

29.Август.2017 /Вторник/ 17:16:44

В първия си домакински мач от втория си сезон в Североизточната група на Трета футболна лига отборът на „Хитрино” не можа да вкара на „Калиакра” и завърши наравно – 0:0.

След равенството 1:1 в Търговище срещу „Светкавица” домакините почиваха във втория кръг, тъй като „Доростол” се отказа. Трима футболисти от Силистра вече са картотекирани в „Хитрино” и двама от тях излязоха в стартовия състав срещу „Калиакра” – 31-годишният защитник Боян Николов и 28-годишният Даниел Желев – също бранител. Нападателят Ивелин Василев, който е на 26 години и вече има стаж в отбори като „Добруджа”, „Нефтохимик”, „Калиакра” и „Доростол”, чака жълтата си карта.

Мачът в Хитроно се игра при типична лятна жега, имаше много борба, не липсваха и положения, но гол не беше отбелязан. В 55-ата минута отлично представилият се вратар на „Калиакра” Мирослав Марков спаси дузпа на Христо Станчев.

„ХИТРИНО” – „КАЛИАКРА” 0:0

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 99 Васил Христов, 22 Боян Николов /4 Енес Кахриев/, 24 Даниел Желев /77 – Евгени Стоянов/, 3 Николай Станчев /11 Расим Расимов/, 5 Александър Иванов, 9 Максим Недев – капитан, 10 Христо Станчев, 8 Христо Александров, 7 Младен Младенов, 17 Йордан Йорданов.

„КАЛИАКРА”: 1 Мирослав Марков – капитан, 12 Александър Михайлов /17 Георги Калинков/, 21 Георги Щерев, 5 Георги Христов, 7 Даниел Димитров, 10 Илиян Неделчев, 30 Матио Димов, 20 Стефан Николов, 3 Слави Сталев, 16 Цветан Петров, 11 Калоян Калчев /14 Пламен Георгиев/.

СЪДИИ: Борис Попов, Мирела Иванова, Мирослав Марков – тримата от Русе.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Михаил Михайлов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Димитър Димитров /Варна/.

След мача старши треньорът на „Калиакра” Красен Николов бе доволен от раздаването на своите предимно млади футболисти и обясни, че общината е главен спонсор на клуба. Наставникът на „Хитрино” Николай Николов каза, че поема вината за това равенство и за пореден път обяви сериозните си намерения отборът да расте във времето.

В този кръг „Ботев” /Нови пазар/ се наложи категорично като домакин над „Бенковски” /Бяла/ с 4:1.