„Волов” разгроми „героите” с 9:1. Вратарят Добромир Дочков вкара две дузпи

12.Ноември.2019 /Вторник/ 09:50:08, 3760 прочитания, 0 коментара

В мач от десетия кръг на Южната група на областното първенство при аматьорите „Волов” разгроми гостите от „Герой” /с. Зайчино ореше/ с 9:1. На Ученическия стадион „Цоньо Василев” в Шумен възпитаниците на треньора Стоян Чешмеджиев наложиха своята игра и логичното се случи. Интересно е, че головата серия на шуменци започна, след като те останаха с човек по-малко. В 24-ата минута главният съдия Николай Генов показа директен червен на централния защитник на „Волов” Мартин Кръстев. Последваха два гола на Риза, а Сонер Кязим и Иван Цонев удвоиха преднината – 4:0 на полувремето.

След почивката Добромир Дочков, който скучаеше на вратата на домакините, стана...голмайстор. Той хладнокръвно реализира двете отсъдени дузпи, като при втората червен картон получи и бранител на „Герой”. До края на мача „Волов” вкара още три гола чрез Сонер Кязим, Желязко Ганчев и Дуан Османов и пропусна още доста положения. Точка на голеадата сложи Севдалин Османов, като отстрами „героите” с почетен гол – 9:1.

Гледайте!

19.Март.2020 /Четвъртък/ 17:01:09

Отборът на „Бъки” /Габрово/ триумфира с Купата на България по хандбал при жените. Финалният турнир се проведе в „Арена Шумен”, където претенденти за трофея бяха четири тима.

В първия полуфинал „Бъки” и „Свиленград” направиха драматичен мач, Полувремето завърши с гол преднина за момичетата от Габрово /10:9/, а през втората част резултатът бе изравняван няколко пъти . Южнячките дори поведоха с 18:17. В крайна сметка „Бъки” стана първия финалист след 23:20.

Гол за гол, със седем изравнявания до 7:7, вървеше другият полуфинален мач между „Етър 64” и „Шумен 98”. След това болярките взеха инициативата, спечелиха с 28:20 /15:11/ и стигнаха до двубоя за Купата.

В срещата за третото място „Свиленград” победи „Шумен 98” с 29:20 /15:11/.

Във финалния мач „Бъки” наложи волята си над претендента „Етър 64” и стигна до убедителна победа – 32:23 /18:12/.

Голмайстор на турнира стана Антония Симеонова от „Етър 64” с 16 попадения. За най-добър вратар бе определена Ирина Никифорук от „Шумен 98”. Приза за най-полезен състезател вдигна Мадлен Тодорова от „Бъки”.

Вижте разширен репортаж от четирите турнирни срещи и горещи интервюта веднага след награждаването.

21.Март.2019 /Четвъртък/ 19:04:59
Бойците от клуб „Шуменска крепост” за пореден път изкачиха световния връх. Християн Тотев за четвърти път стана световен шампион по муай тай в Тайланд. Той триумфира в категория до 91 кг. Иван Иванов пък отчая конкуренцията в категория до 86 и спечели първата си световна титла. Честито! Шампионите бяха посрещнати подобаващо и на аерогара София, и в тяхната зала, където всъщност коват своите успехи. Във видеото по-долу ще видите как близките и колегите на Крис и Иван споделиха тяхната радост. И как посрещането премина в...поредната тренировка. Така е тук. Защото в събота и неделя, за първи път в „Арена Шумен”, е държавното първенство в стила лоу кик. Огромна отговорност да се справиш и като домакин, и като един от елитните клубове на България да печелиш титли и медали. Емоциите и премислените вече думи – в уникалните кадри и в интервютата с шампионите. Докъде стигна подготовката за събота и неделя и какви са очакванията? – от президента и старши треньор на „Шуменска крепост” Галин Методиев.
02.Септември.2019 /Понеделник/ 10:25:12

Хитрино” загуби на своя стадион от „Черноломец” /Попово/ и това според някои е изненадата на четвъртия кръг на първенството в Трета лига на Североизточната група. Домакините имаха няколко положения, но не можаха да вкарат. Малко преди почивката, в 38-ата минута, след центриране отдясно Васко Христов си отбеляза автогол и „Черноломец” поведе.

В 48-ата минута Мартин Иванов засече от малък ъгъл прострелна топка и я забоде под гредата – 1:1. Зрителите очакваха, че „Хитрино” пак ще намери пътя към пълния обрат, но това не стана. Десет минути по-късно главният съдия Калоян Цветков отсъди дузпа за тима от Попово. След удара на Александър Недев топката близна напречната греда и излезе в аут. И този момент не бе използван от „виолетовите”. В 61-ата минута същият този Александър Недев от границата на наказателното поле прати върнатата към него топка в мрежата на Дилян Димов. „Хитрино” продължи да настоява с дълги и високи топки към двамата си нападатели – Ивелин Василев и Христо Александров. Бранителите на „Черноломец и вратарят Радосвет Христов не допуснаха попадение – втора победа на чужд терен и нови три точки в актива. В самия край на мача след размемени „любезности” между Енес Кахриев и Беадир Беадиров първият получи жълт картон, а Беадиров – червен.

Наставникът на „Черноломец” Диян Кирилов изрази увереност, че макар и завърнал се след десетина години, неговият отбор има сили да победи и челниците в групата. Колегата му Николай Николов пое голяма част от вината върху себе си, като обясни, че не е трябвало да пуска в игра контузения Васко Христов. Той обясни и защо тъй дълго правеният терен е в лошо състояние.

В този кръг „Шумен 2007” спечели домакинския си мач срещу „Калиакра” с 3:1, а „Ботев” отстъпи в Нови пазар на „Светкавица” с 0:1.

„ХИТРИНО” – „ЧЕРНОЛОМЕЦ” 1:2

0:1 – Васил Христов /автогол - 38/, 1:1 – Мартин Иванов /48/, 1:2 – Александър Недев /61/

„ХИТРИНО”: 12 Дилян Димов, 5 Боян Николов /4 Енес Кахриев/, 19 Даниел Желев, 10 Васил Христов /17 Ивайло Иванов/, 8 Йордан Йорданов, 9 Христо Александров – капитан, 3 Ивелин Василев, 77 Дениз Неджмиев, 11 Светослав Славчев, 6 Живко Парашкевов, 99 Мартин Иванов /20 Харун Якубов/.

„ЧЕРНОЛОМЕЦ”: 92 Радосвет Христов, 14 Пламен Петров – капитан, 16 Ясен Василев, 11 Беадир Беадиров, 88 Диян Димитров /9 Десислав Петков/, 3 Васил Марков, 8 Тодор Кънчев /10 Калин Кънчев/, 15 Даниел Венков, 5 Александър Недев, 4 Ивайло Иванов /2 Виктор Иванов/, 12 Димитър Стефанов.

СЪДИИ: Калоян Цветков – главен, Мирослав Симеонов и Димитър Аянов – асистенти /Варна/.