„Добруджа 1919” взе 11-тата си поредна победа – 4:0 като гост на „Шумен 2007”

11.Ноември.2019 /Понеделник/ 09:35:50, 3842 прочитания, 0 коментара

Добруджа 1919” продължава победния си марш в първенството на Североизточната група на Трета аматьорска футболна лига. Тимът от Добрич записа 11-а победа в изиграните 11 мача, като този път спечели като гост на „Шумен 2007” с 4:0. Момчетата на старши треньора Светослав Петров не изпуснаха инициативата през цялата среща и наложиха волята си. Те владееха повече топката, комбинираха по ширината на целия терен, сменяха темпото, създаваха положения...Домакините заслужават похвала за куража, с който играха срещу безспорния лидер в групата, като бяха предпазливи, но също имаха своите възможности пред вратата на Димитър Недков. При това те бяха без наказания Едвин Исмаил и с играчи в лазарета.

В 18-ата минута след центриране отдясно младият бранител Иван Иванов си отбеляза автогол и гостите поведоха. Десет минути преди почивката Денис Кадир зесече остро центриране, този път отляво, и вкара за 0:2. Той изпълни и фаул от 20-ина метра, вратарят Калин Младенов отклони топката и тя се отби от напречната греда.

Три минути след подновяването на играта резервата Стефан Митев излезе зад гърба на шуменската защита при поредната флангова атака и от въздуха направи резултата 0:3. Четвъртият гол стана след извеждащо подаване в централната зона. Кристиян Петков излезе сам срещу вратаря и не пропусна. „Шумен 2007” направи няколко добри атаки, но не стигна до попадение. На вратата пък Калин Младенов извади трудни топки, веднъж след мощен шут на Тодор Паланков, който вещо ръководи играта на здобруджанци.

„Добруджа 1919” е без загубена точкта и с 33 води убедително класирането. Светослав Петров каза пред нашата камера, че не подценяват никого от съперниците в групата, похвали домакините и си спомни за вълнуващи футболни битки между Шумен и Добрич. Колегата му Сашо Димов също даде добра оценка на своите футболисти, въпреки загубата.

В този 12-и кръг „Хитрино” спечели срещу „Бенковски” с 3:0, а „Ботев /Нп/ претърпя домакинска загуба от „Устрем” със същия резултат.

ШУМЕН 2007” – „ДОБРУДЖА 1919” 0:4

0:1 – Иван Иванов, автогол /18/, 0:2 – Денис Кадир /35/, 0:3 – Стефан Митев /48/, 0:4 – Кристиян Петков /65/

„ШУМЕН 2007”: 12 Калин Младенов, 17 Иван Иванов, 19 Живко Герчев, 33 Олчай Исмет, 6 Евгени Стоянов, 22 Юрий Юриев /13 Стефан Стефанов/, 27 Емилиян Христов /16 Емре Мехмед/, 7 Христо Станчев, 9 Юлиян Загоров – капитан, 10 Дениз Кадир, 8 Едис Ехрахим /11 Радостин Стефанов/.

„ДОБРУДЖА 1919”: 12 Димитър Недков, 27 Иво Димитров, 88 Георги Топалов /11 Стефан Митев/, 22 Мартин Дичев, 6 Михаил Венков – капитан, 16 Симеон Митев, 7 Денис Кадир, 4 Тодор Паланков, 9 Кристиан Пешков /28 Димитър Василев/, 10 Янчо Андреев, 94 Кристиян Петков /71 Александър Георгиев/.

СЪДИИ: Радостин Шиков – главен, Мирослав Симеонов и Богомил Димитров – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ: Деян Павлов /Търговище/.

ДЕЛЕГАТ: Петко Петков /Търговище/.

16.Май.2019 /Четвъртък/ 14:34:59

Отборът на „Бъки” поведе след първия мач от суперфиналната серия срещу „Шумен 98”. В габровската зала „Орловец” вреше и кипеше, двете агитнки се надвикваха и мощно окуражаваха своите любимки. Близо 200 шуменци пътуваха до града на Рачо Ковача с двата специално осигурени автобуса и със собствен транспорт. Неочаквана подрепа за отбора от Шумен дойде от 11-годишните хандбалистки на Панагюрище и Хасково, които тук играха зонален турнир. От Хасково е състезателката на „Шумен 98” Маринела Панайотова, а от Панагюрище – Мария Маслева.

За разлика от полуфинала във Велико Търново с „Етър 64” шуменки не можаха да намерят своята игра. Те може би бяха и малко пренавити, след като неочаквано за някои от специалистите влязоха в спора за титлата. Домакините поведоха с гол на Лидия Ковачева и до края на допуснаха дори изравняване. Неочаквано по-ниските хандбалистки на домакините успяха да вкарат и над високите шуменски защитнички, а капитанката им пусна в действие своя поразяващ хълбочен удар. Разликата бе 3-4 гола, като в края на полувремето гостенките стигнаха до 14:12.

Втората част „Шумен 98” направи необясними грешки в атака, много пасове бяха пресечени, за да продължат с контри и голове за „Бъки”. Истински лидер за „Бъки” бе Лидия Ковачева, която вкара 10 гола. Невероятната игра на Глория Павлова и нейните 12 гола не бяха достатъчни за „Шумен 98”. Краен резултат 31:26 и габровки победоха в серията. Вторият мач е на 16 май, четвъртък, от 19 ч в „Арена Шумен”.

Разширен репортаж от мача в Габрово - тук. Ще чуете и как Лидия Ковачева видя своя отбор и съперника и какво чака от двубоя в Шумен. Веселина Златева каза с какво нейният тим е надделял и не се нае с прогноза. След многото грешки Николай Пачев посъветвал шуменки да забравят бързо този първи мач.

„Етър 64” загуби като домакин на „Свиленград” с 24:25 /14:12/ първата среща от серията за определяне на третия в първенството на „А” група при жените.

„БЪКИ” – „ШУМЕН 98” 31:26 /14:12/

„БЪКИ”: 6 Лидия Ковачева /капитан/ - 10 гола, 7 Йоана Костова – 1, 8 Карина Съменова – 1, 9 Габриела Цонева – 4, 10 Екатерина Стефанова – 1, 11 Силвия Якова – 1, 14 Маргарита Христова, 16 Ивон Дюлгерова, 18 Теодора Якова, 21 Мадлен Тодорова – 5, 23 Емилия Самуилова, 30 Моника Христова, 44 Мари Томова – 8, 52 Преслава Проданова, 55 Ивета Христова.

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева – 3 гола, 7 Десислава Илиева /капитан/, 8 Глория Павлова – 12, 9 Християна Драганова – 1, 10 – Юлияна Таче – 4, 11 Маринела Панайотова – 3, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова – 2, 77 Лидия Бакърджиева – 1, 78 Диляна Христова.

СЪДИИ: Георги Дойчинов, Юлиян Горецов /София/.

ДЕЛЕГАТ: Делян Генчев /Велико Търново/.

14.Септември.2017 /Четвъртък/ 18:10:58

„ХИТРИНО” – „БЕНКОВСКИ” 3:1

0:1 – Ивайло Вечеславов /30/, 1:1 – Васил Христов /37/, 2:1 – Явор Тодоров /65/, 3:1 – Расим Расимов /81/.

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 21 Симеон Симеонов /99 Васил Христов/, 22 Боян Николов /20 Явор Тодоров/, 9 Максим Недев /капитан/, 5 Александър Иванов /7 Йордан Йорданов/, 4 Енес Кахриев, 77 Даниел Желев, 6 Евгени Стоянов, 8 Христо Александров, 17 Младен Младенов, 10 Расим Расимов.

„БЕНКОВСКИ”: 1 Александър Ангелов, 14 Александър Тодоров /16 Жулиен Михайлов/, 8 Даниел Панайотов – капитан, 13 Ангел Карадаг, 7 Богомил Михалев /22 Роберт Ленарт/, 5 Цветан Ганев /10 Кристиян Косев/, 8 Николай Иванов, 6 Стамен Владимиров, 19 Пламен Божилов, 21 Юлиян Игнатов, 17 Ивайло Вечеславов.

ГЛ. СЪДИЯ –Мирослав Шенков, асистенти – Кристиян Георгиев и Стефан Кръстев /Русе/.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Деян Боев /Добрич/.

ДЕЛЕГАТ: Боян Боянов /Добрич/.

В четвъртия кръг от първенството на Трета лига в Североизточната група отборът на „Хитрино” спечели първата си победа за новия сезон. Като домакин той надделя над „Бенковски” /Бяла/ с 3:1. Гостите поведоха с гол на Ивайло Вечеславов, като преди това удариха и греда. Преди почивката от пряк свободен удар влезлият като смяна Васил Христов изравни. Той замени Боян Николов, който счупи ръката си. В самия край на полувремето тежка контузия получи и другият централен защитник на „Хитрино” Александър Иванов. Има съмнения за скъсани връзки или менискус, а окончателната диагноза ще стане ясна тези дни.

След почивката домакините упражниха сериозен натиск и поведоха с гол на друга резерва в този мач – Явор Тодоров. Макар да атакуваха рядко, гостите имаха своите шансове, но пропуснаха. Девет минути преди края Расим Расимов за пореден път надбяга пазачите си и с диагонален удар затвърди победата – 3:1.

Играещият треньор на „Бенковски” Цветан Ганев каза, че на този терен се играе трудно и благодари на общината в Бяла, която отново е зад футболния клуб. В отсъствието на старши треньора Николай Николов тима на домакините водиха Йордан Гълъбов и Милен Петков. Гълъбов коментира играта на своите футболисти, а сподели и как се е възстановил от тежката контузия синът му Пламен Гълъбов, когото ЦСКА преотстъпи на „Етър”, за да трупа мачове.

18.Април.2018 /Сряда/ 20:43:22

Като домакини шуменки загубиха от „Етър 64” с 27:34 мача си в първата четворка. С две точки те заемат четвъртото място в крайното класиране.

Победата бе нужна на „виолетовите”, за да останат надеждите им да се класират за финалния плейоф. Те я взеха.

Началото бе отлично за „Шумен 98”, който игра без двете попълнения от „Поморие” – Гергана Ефтимова и Димка Предьова, и без двете габровки – Надежда Димитрова и Ива Георгиева. Въпреки това домакините поведоха с 3:0. Водеха и почти до края на полувремето, но с няколко контри „Етър 64” изравни и се оттегли на почивка с три гола аванс – 12:15.

След нея се повтори същият сценарий. Момичетата на треньора Николай Начев стигнаха до 15:15 и надеждите за достоен завършек на шампионата се върнаха. Да си припомним, че във Велико Търново точно „Шумен 98” препъна „болярките”, като им направи равен. Гостенките пак излязоха напред и разликата дълго време се задържа 2-3 гола. В самия край на мача грешки доведоха до тези типични и започващи от вратарката на „Етър” Деси Николова контраатаки, които затвърдиха успеха – 27:34.

Цели 14 гола за отбора от Шумен вкара Кръстина Касабова. Така нейният актив е вече 127 попадения. Младата майка и капитанката на „Бъки” Лидия Ковачева са основните претендентки за титлата голмайстор на първенството в женската „А” група.

Старши треньорката на „Етър 64” Йонка Генчева обясни на какво се дължи срива в нейния тим и увери, че ще се борят докрай. А това значи на всяка цена победа срещу вече класиралия се за финалния плейоф „Бъки” в старата столица. Този мач ще се играе във вторник. На „Ш,умен 98” в неделя му предстои госстуването на ”Свиленград”, който все още има шансове да спори за титлата. Николай Начев иска да завърши това първенство и тогава вече да се мисли за бъдещето.

„ШУМЕН 98” – „ЕТЪР 64” 27:34 /12:15/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 9 Християна Драганова, 10 Десислава Илиева /капитан/ - 2 гола, 12 Десислава Сашева, 13 Марина Валентинова, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова – 6, 18 Кръстина Касабова – 14, 77 Лидия Бакърджиева – 3, 78 Гизем Мазлъмова – 2.

„ЕТЪР 64”: 1 Мартина Стефанова, 6 Цветомира Долчинкова, 7 Десислава Кръстева – 5 гола, 8 Соня Богданова /капитан/ - 6, 9 Ангелина Симеонова, 10 Мария Йорданова – 2, 11 Кристина Караманлиева – 1, 12 Десислава Николова, 13 Виктория Маринова, 14 Данислава Петрова – 5, 15 Надежда Димитрова, 18 Деница Иванова – 8, 19 Петя Кръстива – 7.

СЪДИИ: Младен Белов, Галин Караджов.

ДЕЛЕГАТ: Пейо Узунов.