„Шумен 2007” възкръсна след 0:2 срещу „Черноломец 1919” и стигна до равенството – 2:2

21.Октомври.2019 /Понеделник/ 10:33:24, 3933 прочитания, 0 коментара

Лошо тръгна домакинският мач на „Шумен 2007” срещу „Черноломец 1919”. В 20-ата минута гостите поведоха, след като Диян Димитров засече от въздуха топката, подадена зад гърба на шуменската защита. Тимът от Попово удвои преднината си в 60-ата минута с гол на Беадир Беадиров.

Шуменци обаче намериха сили да се върнат в мача. Те върнаха един гол пет минути по-късно. Юлиян Загоров изпълни дузпа, вратарят Радосвет Христов отби, капитанът на „Шумен 2007” направи добавка и вкара. Главният съдия Ивайло Недялков обаче назначи повторно изпълнение заради неправилни действия на вратаря. Този път Загоров копна топката и я прати в горния десен ъгъл – 1:2. Негово дело беше и изравнителното попадение. След удар в гредата той посрещна топката с летящ плонж и с глава я прати мрежата. Това стана в 71-ата минута. До края на мача и съперниците имаха шансове да стигнат и до победата, но не успяха. Гостите имаха и претенции за неотсъдена дузпа.

ШУМЕН 2007” – „ЧЕРНОЛОМЕЦ 1919” 2:2

„ШУМЕН 2007”: 1 Калин Младенов, 17 Иван Иванов, 16 Емре Мехмед, 4 Благовест Гачев, 6 Евгени Стоянов, 19 Живко Герчев, 27 Емилиян Христов /13 Стефан Стефанов/, 7 Христо Станчев /33 Октай Исмет/, 9 Юлиян Загоров – капитан, 10 Дениз Кадир, 22 Едвин Исмаил /11 Радостин Стефанов/.

„ЧЕРНОЛОМЕЦ 1919”: 1 Радосвет Христов, 14 Пламен Петров, 7 Невен Венков, 4 Ивайло Иванов /2 Виктор Иванов/, 3 Васил Марков, 22 Дамян Лазаров /15 Марчо Марчев/, 33 Виктор Кънчев, 5 Александър Недев, 11 Беадир Беадиров, 77 Диян Димитров, 10 Калин Кънчев.

СЪДИ: Ивайло Недялков – главен, Георги Димов и Жулиен Жеков – асистенти /Добрич/.

ЧЕТВЪРТИ: Венцислав Великов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Пламен Хаджийски /Варна/.

24.Септември.2019 /Вторник/ 14:04:28

Шумен 2007” не стигна до победата в домакинския си мач със „Септември 98” за първенството на Североизточната група на Трета аматьорска лига. Гостите от Тервел играха организирано в защита, през второто полувреме задържаха топката, комбинираха добре, но не стигнаха до сериозен удар към вратата на младия Калин Младенов.

За сметка на това домакините имаха няколко възможности да стигнат до гола. Той не падна, защото или шуменци пропускаха, или вратарят им Дениз Александров спасяваше. В самия край на срещата той улови една топка, а след това даде знак, че кракът му се е схванал. Главният съдия Момчил Маринов от Разград отиде до него и дори му оказа помощ. Капитанът на ”Шумен 2007” Юлиян Загоров вкара пуснатата от вратаря топка в мрежата и настояваше, че не е имало сигнал за спиране на играта. Арбитърът не призна попадението и мачът завърши наравно – 0:0. От шуменския клуб имаха намерение да сезират зоналния съвет във Варна за спорната ситуация.

ШУМЕН 2007” – „СЕПТЕМВРИ 98” 0:0

ШУМЕН 2007”: 12 Калин Младенов, 17 Иван Иванов, 16 Емре Мехмед, 4 Благовест Гачев, 6 Евгени Стоянов, 19 Живко Герчев, 8 Едис Ефрахим /27 Алекс Наков/, 7 Христо Станчев /20 Алекси Алексиев/, 9 Юлиян Загоров – капитан, 10 Дениз Кадир, 22 Едвин Исмаил /11 Радостин Стефанов/.

„СЕПТЕМВРИ 98”: 1 Дениз Александров, 3 Младен Димитров – капитан, 13 Танер Юсню, 6 Николай Димитров, 2 Георги Димитров, 5 Гюрсел Осман /11 Дейвид Венциславов/, 10 Михаил Михайлов, 19 Тодор Вълканов /9 Денислав Андреев/, 15 Николай Атанасов /`17 Кристиян Георгиев/, 7 Стелиян Цеков, 18 Сонер Хюсеин.

СЪДИИ: Момчил Маринов – главен, Владимир Стефанов и Петър Иванов – асистенти /Разград/.

ЧЕТВЪРТИ: Тодор Киров /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Живко Димитров /Варна/.

05.Март.2015 /Четвъртък/ 10:31:52
Двама мъже са задържани за противозаконен улов на риба от язовир в село Овчарово.  Сигнал за това е получен около 21.30 часа снощи. На място е изпратен полицейски екип. Уведомени са и служители на ИАРА, които пристигнали веднага. Съставени са им актове за установено административно нарушение. Във водите на язовира са открити пет мрежи с обща дължина 500 метра, като в тях е имало уловена риба. Тя е върната обратно във водите на язовира. Иззета е гумена надуваема лодка. За срок до 24 часа в полицейското управление са задържани В.В./44г./ и М.В./44г./, двамата от Шумен. Образувано е бързо производство за престъпление по чл. 195 ал. 1 т.4 от НК. Работата по изясняване на случая продължава.
28.Ноември.2019 /Четвъртък/ 12:19:55

След поражението от „Бъки” отборът на „Шумен 98” претърпя втора домакинска загуба – 21:26 /8:14/ срещу „Етър 64”. Голямата фигура в тима на „болярките” пак беше вратарката Десислава Николова, която направи невероятни спасявания, като хвана и...пет дузпи. Интересно е, че на другата врата Станислава Стоянова и Ирина Никифорук също играха добре. Треньорката на шуменки Деси Илиева обаче съжаляваше, че след техните добрите изяви и работата в защита липсваше  продължението. В атака „Шумен 98” направи, наред с пропуснатите дузпи, още много пропуски. Така, след като поведоха с 2:0, момичетата от Велико Търново поддържаха добра разлика – 2:5, 5:8 и 8:14 на полувремето.

След почивката зрителите в „Арена Шумен” на няколко пъти се обнадеждиха, когато разликата поспадна, но до обрат не се стигна. Точно тогава дойдоха грешките и логично се стигна до крайното 21:26.

В този шести кръг от първенството на „А” РХГ „Бъки” победи „Поморие” с 26:20 /13:14/, а „Спартак” спечели първи две точки след 31:23 /17:11/ срещу „Ники спорт”. В класирането води „Бъки” с 10 точки, а три отбора са с по 6 – „Етър 64”, „Поморие” и „Шумен 98”.

„ШУМЕН 98” – „ЕТЪР 64” 21:26 /8:14/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова – капитан, 3 Хрисиана Лазарова, 4 Силвия Андреева, 5 Елеонора Тодорова, 7 Ирене Иванова – 7 гола, 8 Кристина Иванова - 5, 9 Християна Драганова – 3, 10 Юлияна Таке – 5, 11 Натали Христова, 12 Селен Мечнун, 16 Ирина Никифорук, 17 Виктория Петрова, 18 Белла Стоянова, 77 Лидия Бакърджиева - 1, 78 Десислава Славева.

„ЕТЪР 64”: 1 Кристина Цветанова, 2 Анна Захарова, 3 Александра Замишляк – 3 гола, 4 Ангелина Симеонова – 3, 6 Златина Коева, 8 Соня Богданова, 9 Миглена Христова – 3, 10 Мария Спирдонова – 7, 11 Кристияна Караманлиева, 12 Десислава Николова – капитан, 13 Веселина Иванова, 14 Данислава Петрова – 6, 17 Антония Симеонова – 5.

СЪДИИ: Силвия Марковска и Царина Велева /Плевен/.

ДЕЛЕГАТ: Красимир Илиев /Русе/.

14.Март.2019 /Четвъртък/ 16:04:58

За втора поредна седмица Шумен бе домакин на финален турнир за Купата на България по хандбал. В зала „Плиска” трофея за юноши младша възраст М-14 си оспорваха шест отбора, разпределени в две групи. В „А” бяха „Добруджа” /Добрич/, „Фрегата” /Бургас/ и „Локомотив” /ГО/. В „Б” се събраха „Шумен 61”, „Левски” /Левски/ и „Полюс-ТМ” /Бургас/.

В първия полуфинал победителят от група „А” - „Фрегата”, победи втория от група „Б” - „Левски”, с 16:10. Първият от група „Б” - „Шумен 61”, надделя с 26:16 срещу „Добруджа” и също стигна до финала.

Двата отбора се хвърлиха здраво в битката за Купата на България в тази възраст и стана невероятен мач – с много добри техически изпълнения, тактическо надиграване и истинска драма. Редовното време завърши при равенство 19:19. Според регламента трябваше да бъат изпълнени по пет дузпи. И двата отбора вкараха по четири, а след изпълнението на петото успешно за „Фрегата” 7-метрово хвърляне в лагера на буртазлии ликуваха, а зрителите и хандбалистите на „Шумен 61” недоумяваха защо няма да бият своята пета дузпа. Оказа се, че съдиите на финала Станислав Стойков и Велизар Делийчев от Ловеч са отсъдили престъпване при четвъртата дузпа на домакините, изпълнена от Тихомир Стоянов. Така в протокола бе записан краен резултат 24:22 за „Фрегата”. Момчетата на треньорката Деси Илиева плачеха, родителите им и феновете бяха по-крайни и употребиха много определения за случилото се, които няма как да цитираме. С две думи, остана да витае съмнението, че някой е бил ограбен. От кого и защо? - може би няма значение...

Само тук, в 6tv.bg , можете да видите разширен репортаж от турнира, изпълнението на всички дузпи, решили крайното класиране, и сами да прецените кой прав и кой крив.