„Шумен 2007” възкръсна след 0:2 срещу „Черноломец 1919” и стигна до равенството – 2:2

21.Октомври.2019 /Понеделник/ 10:33:24, 3622 прочитания, 0 коментара

Лошо тръгна домакинският мач на „Шумен 2007” срещу „Черноломец 1919”. В 20-ата минута гостите поведоха, след като Диян Димитров засече от въздуха топката, подадена зад гърба на шуменската защита. Тимът от Попово удвои преднината си в 60-ата минута с гол на Беадир Беадиров.

Шуменци обаче намериха сили да се върнат в мача. Те върнаха един гол пет минути по-късно. Юлиян Загоров изпълни дузпа, вратарят Радосвет Христов отби, капитанът на „Шумен 2007” направи добавка и вкара. Главният съдия Ивайло Недялков обаче назначи повторно изпълнение заради неправилни действия на вратаря. Този път Загоров копна топката и я прати в горния десен ъгъл – 1:2. Негово дело беше и изравнителното попадение. След удар в гредата той посрещна топката с летящ плонж и с глава я прати мрежата. Това стана в 71-ата минута. До края на мача и съперниците имаха шансове да стигнат и до победата, но не успяха. Гостите имаха и претенции за неотсъдена дузпа.

ШУМЕН 2007” – „ЧЕРНОЛОМЕЦ 1919” 2:2

„ШУМЕН 2007”: 1 Калин Младенов, 17 Иван Иванов, 16 Емре Мехмед, 4 Благовест Гачев, 6 Евгени Стоянов, 19 Живко Герчев, 27 Емилиян Христов /13 Стефан Стефанов/, 7 Христо Станчев /33 Октай Исмет/, 9 Юлиян Загоров – капитан, 10 Дениз Кадир, 22 Едвин Исмаил /11 Радостин Стефанов/.

„ЧЕРНОЛОМЕЦ 1919”: 1 Радосвет Христов, 14 Пламен Петров, 7 Невен Венков, 4 Ивайло Иванов /2 Виктор Иванов/, 3 Васил Марков, 22 Дамян Лазаров /15 Марчо Марчев/, 33 Виктор Кънчев, 5 Александър Недев, 11 Беадир Беадиров, 77 Диян Димитров, 10 Калин Кънчев.

СЪДИ: Ивайло Недялков – главен, Георги Димов и Жулиен Жеков – асистенти /Добрич/.

ЧЕТВЪРТИ: Венцислав Великов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Пламен Хаджийски /Варна/.

13.Септември.2013 /Петък/ 06:58:46
Източник: Източник: ЕПА/БГНЕС

Жълт код е обявен за 13 септември в 24 области на страната, заради силен вятър, съобщиха от НИМХ.

Кодът е в сила за всички области на Северна, Централна, Източна, Южна и част от Западна България.

Зелен код е обявен само в 4 области на страната – Кюстендилска, Благоевградска, Смолянска и Кърджалийска.

Още около обяд в Дунавската равнина ще се появи умерен вятър, който ще продължи да се засилва, обхващайки вечерта и източната част от страната. Поривите на вятъра из Северна България, а през нощта и по Черноморието и Източна Тракия ще достигат, на места около 20-25 м/сек. В следобедните часове в Западна и Централна България ще духа западен вятър, достигащ на моменти 15-18 м/сек.

Преди обяд ще преобладава слънчево време. По-значителна облачност ще има над Западна България, където ще превали. След пладне облачността ще се увеличи. На много места ще има валежи, по-значителни привечер в Централна, а през нощта срещу събота и в Източна България. Ще има и гръмотевична дейност. След обяд вятърът в по-голямата част от страната вече ще е запад-северозапад, ще се усилва и с него ще започне да нахлува хладен въздух.

Вечерта и през нощта срещу събота в Дунавската равнина и Източна България ще има локални пориви до около 20-25 м/сек. Максималните температури за деня ще са предимно между 24° и 29°, в София около 24°.

НИМХ предупреждава, че времето е потенциално опасно.

11.Януари.2017 /Сряда/ 15:27:19

Едва 22-годишният Християн Тотев е вече двукратен световен и трикратен европейски шампион по муай тай, печелил е много титли в различни стилове и в България. За четвърти път той беше избран за спортист номер едно на Шумен. Ние имаме привилегията да гостуваме в дома на записалия магистратура студент от ШУ „Св. Константин Преславски” и на неговата колежка в учението Ани. Те са вече семейство. Кой е „господарят” вкъщи и в кухнята?

Поза ли е патриотизмът?

Ще защитава ли световните си титли в Тайланд кик боксьорът?

Защо Криско и Ани чакат с нетърпение месец март?

Вижте!

04.Юни.2018 /Понеделник/ 16:30:26

Голям гаф сътвориха от Зоналния съвет на Българския футболен съюз във Варна. Администраторите на първенството в Североизточната група на Трета лига сбъркаха класирането и след края на мача в Нови пазар, където местният „Ботев” загуби от „Локомотив” /Русе/ с 0:8, наградиха тима от крайдунавския град. Това – за третото място в групата. Както ние писахме и показахме, другият кандидат за това място беше тимът на „Хитрино”, който пък направи равен във Варна на „Спартак 1918” – 1:1. Ето с какъв актив приключиха двата отбора след 33-ия, последен кръг:

- „ХИТРИНО” – 30 мача, 14 победи, 9 равни, 7 загуби, голова разлика 43:36, 51 точки;

- „ЛОКОМОТИВ” – 39 мача, 15 победи, 6 равни, 9 загуби, голова разлика 49:31, 51 точки.

Тези, които са оторизирали делегата на мача в Нови пазар да награди „Локо”, вероятно не са допускали, че скромният и с едва втори сезон в третия футболен ешелон „Хитрино” ще може да вземе нещо от наистина много здравия и селектиран с поглед в бъдещето „Спартак 1918”. Да, но момчетата на треньора Николай Николов не се отчаяха от гола във вратата си. Извеждащият пас на Иво Василев бе завършен с попадение на Христо Александров и донесе скъпоценната точка. Тъй по едно и също време два отбора се радваха. Кой е наистина третият?

Отговора можем да търсим на едно единствено място – в Наредбата за първенствата и турнирите по футбол в системата на БФС за сезон 2017/2018 година. Там, в чл. 4,точка 3, подточка „а” е записано:

(3) При равенство на точките се прилагат следните принципи:

а) ако два отбора имат еднакъв брой точки, по-предно място в общото класиране получава отборът, който има по-добър резултат в срещите помежду им или е отбелязал повече голове на чужд терен в срещите помежду им...”

Ето и фактите по този показател с равните точки:

- VIII кръг - Локомотив” – „Хитрино” 1:1

- XIX кръг – „Хитрино” – „Локомотив” 1:1

- XXVIII кръг – „Хитрино” – „Локомотив” 3:0

След двете равенства 1:1 победата с 3:0 на „Хитрино” означава само едно – ТРЕТО МЯСТО ЗА „ХИТРИНО”!

Чува се, че аргументът за взетото решение е...че този трети допълнителен мач не се брои. Поради което се стъпва на подточка „в” от наредбата – по-добрата голова разлика в генералното класиране. Кой го каза и къде е записано? Това би трябвало наистина да е записано в наредбата и да се знае преди началото на първенството. Няма как обаче да е вярно. Защо точките и головете в тези допълнителни мачове да важат за класирането, а да не се вземат предвид само в нашия казус?

И още нещо? Кой и защо нареди купата за третото място да бъде отнесена в Нови пазар? Ами ако „Хитрино” беше победил „Спартак 1918” във Варна, каквито възможности наистина имаше? Тогава щеше да е с две точки повече от „Локомотив”. Или бе предвидено делегатът бързо да пали колата и да срещне някъде по пътя футболистите на „Хитрино”, за да им връчи трофея?!!!

Човешко е да се греши... Дано хората от ЗС на БФС във Варна намерят сили да се извинят и да занесат купата там, където й е мястото!

И последно, жалко за емоциите на момчетата от „Локомотив”, които нямат никаква вина за тази конфузна ситуация...