Подмладеният „Шумен 98” започна с победа – 28:19 срещу „Ники спорт”

10.Октомври.2019 /Четвъртък/ 15:44:38, 4241 прочитания, 0 коментара

Вицешампионките от „Шумен 98” тръгнаха в новото първенство на женската хандбална „А” група с победа срещу „Ники спорт” /Сливница/ с 28:19. В „Арена Шумен” домакините изиграха две коренно различни полувремена. Шуменки са без напусналите Глория Павлова, Маринела Панайотова и Мария Маслева. В замяна на това техния екип обличат две украинки – вратарката Ирина Никифорук и пивота Кристина Иванова. Отборът се води от Десислава Илиева, която включи не само в тимовия лист, а и в игра няколко от девойките на клуба и от Нови пазар. Те се отблагодариха за доверието, като Хрисиана Лазарова, Елеонора Тодорова и Натали Христова се отчетоха и с голове.

Гостенките от Сливница започнаха добре и след 2:2 водеха през цялото първо полувреме, като разликата достигна и четири гола в тяхна полза при 7:11. Почивката дойде при резултат 9:12.

След нея „Шумен 98” се преобрази, по-точно – намери себе си. Вероятно момичетата преодоляха притеснението си, изравниха и поведоха с поредния гол на неудържимата Ирене Иванова – 16:15. На вратата влязлата през първото полувреме Ирина Никифорук ставаше все по-убедителна, спаси и три дузпи. А Ирене наистина направи страхотна втора част, пробиваше и вкарваше, въпреки добрата игра на вратарката Силвия Бондова. Румънката Юлияна Таке беше острие в контрите, а вкара и от деветте метра. Отлично заработи и лявата ръка на Лидия Бакърджиева, която отбеляза важни голове.Окопитиха се и малките, за които вече стана дума. През това второ полувреме „Шумен 98” вкара 19 и допусна само 7 гола. Така стана възможна и убедителната победа – 28:19.

ШУМЕН 98” – „НИКИ СПОРТ” 28:19 /9:12/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова /капитан/, 3 Хрисиана Лазарова – 2 гола, 4 Силвия Андреева, 5 Елеонора Тодорова – 1, 7 Ирене Иванова – 10, 8 Християна Драганова – 1, 10 Юлияна Таке – 9, 11 Натали Христова – 1, 13 Кристина Иванова – 1, 17 Виктория Петрова, 18 Белла Стоянова, 77 Лидия Бакърджиева – 3.

„НИКИ СПОРТ”: 1 Лора Петрова, 2 Лия Иванова, 4 Виктория Кирилова – 5, 5 – Анита Костадинова – 3, 6 Теодора Петкова /капитан/ - 3, 7 Стиляна Павлова – 2, 8 Симона Петрова – 1, 10 Габриела Георгиева – 1, 12 Силвия Бондова, 13 Жанета Емилова – 3, 14 Биляна Кръстанова, 15 Деница Панайотова – 1, 17 Изабел Свиленова, 28 Ливия Варадинова.

СЪДИИ: Кристина Блажева, Станислава Димитрова /Велико Търново/.

ДЕЛЕГАТ: Саша Панджич /Велико Търново/.

01.Февруари.2017 /Сряда/ 19:44:31
„ШУМЕН”: 7 Виктор Серафимов – 13 точки, 8 Антонио Станков – 2, 13 Янко Янков – 12, 14 Андрей Иванов – 19, 22 Кирил Кирилов - 13 /Никола Николов – 0, Атанас Колев – 0, 9 Росен Иванов – 2, 10 Теодор Димитров – 0, 12 Андрей Джамбазов – 2, 15 Милен Чолаков – 1, 23 Димитър Янчев – 5/.

„ДУНАВ”:  5 Николай Титков – 30 точки, 6 Димитър Илиев – 9, 8 Александър Иванов – 15, 9 Иван Иванов – 5, 6 Диан Георгиев – 12 /0 Преслав Здравков – 0, 7 Зекерие Камбер – 0, 15 Калоян Стоянов – 6/.

В първия мач във втората шестица на мъжката баскетболна „А” група загубата на „Шумен” като домакин на „Дунав” /Русе/ някои приеха като изненада. Въпреки огромната и всеотдайна подкрепа на своята вярна публика не успяха да спечелят срещата. След доброто начало и преднината от 10 точки, гостите с невероятна стребла от дистанция и добре организирани действия се върнаха в мача и не го изпуснаха.
Новият старши треньор на БК „Шумен” Звонко Папак беше до играещия треньор Янко Янков и помагаше със съвети, без да натрапва приесъствието си.
След срещата Янко Янков призна, че са били надиграни от „Дунав” и че се чувстват неудобно пред своите фенове. Най-резултатният в мача, гардът на „Дунав” Николай Титков, който вкара шест тройки, обясни, че това не е случайно. Старши треньорът на гостите Руслан Русев също каза, че са построили тактиката си с оглед ръстовото превйъзховдство на „Шумен” и че тези 18-годишни момчета са бъдещето на русенския мъжки баскетбол.

10.Август.2019 /Събота/ 09:58:49

Рали „Стари столици 2019” ще има, заявиха днес организаторите на юбилейното 50-о и най-старо българско състезание в тази дисциплина. Поводът бе публикация, в която се твърдеше, че поради отнемането на лиценза на БФАС старт в Шумен тази година няма да има.

Двувластието в българския автомобилен спорт даде пряко отражение и върху подготовката на тъй очаквания юбилей. Сега правото на организира състезания от националния календар има Автомобилната федерация на България /АФБ/, а решението на Министерството на младежта и спорта оспорват от Българската федерация по автомобилен спорт /БФАС/. Така се стигна и до незапомнено разделение на хората на този атрактивен спорт и в Шумен. Не е ясно още и дали местната община ще подпомогне пак финансово своето рали, както го правеше с разбиране в последните години. Разговори по тази тема още се водят.

Валери Балабанов-Барни, който отдавна помага на този спорт в Шумен и прави уникалните купи, с които си тръгват победителите и призьорите от мемориала „В. Великов”, е зам.-директор на „Стари столици 2019”. Той ни преведе през новия градски етап около „Арена Шумен” и сервизния парк, който ще бъде на нейния паркинг. Барни каза, че дори и да не получат пари от общината, рали ще има. На 31-ви август и 1-ви септември. Документите, програмата часовият график вече са готови. Потвърди го и шефът на АСК „Бултранс рали тим” Петър Атанасов. Точно този клуб е организатор на юбилейното шуменско рали, след като с това не се нае пак АСК „Стари столици”.

24.Февруари.2017 /Петък/ 15:17:44
ХАНДБАЛ: От 14 часа в събота в зала „Плиска” отборът на „Шумент 98” е домакин на „Поморие” в мач за първенството на женската хандбална „А” група.

ФУТБОЛ: Подновява се първенството в Североизточната група на Трета лига. В събота от 14 часа „Ботев” /Нови пазар/ гостува на „Кубрат”. По същото време „Хитрино” ще играе в Суворово с едноименния тим.
В събота от 10 часа контрола ще играят децата на „Волов” и отборът U-15 на „Шумен 2007”. Мачът ще бъде на игрището над градския стадион, а при добро време може да бъде и на терена на стадион „П. Волов”.

ВОЛЕЙБОЛ: За първенството на Националната волейболна лига при жените в събота от 18 часа в зала „Младост” отборът на „Шумен 05” приема „Раковски” /Димиткровград/.

БАСКЕТБОЛ: В неделя от 9 часа в зала „Младост” БК „Шумен” организира празник за своите малки баскетболисти. От 17 часа е мачът на мъжете от втората шестица с „Делфин” /Бургас/.
16.Февруари.2018 /Петък/ 11:01:50

В своята пълна зала „Младост” баскетболистите на „Шумен” бяха на крачка от успех срещу лидера в първата шестица „Буба баскет”. Гостите пристигнаха само с 8 души, взеха лидерството от самото начало и водеха през цялото време в резултата. Само че разликата падна от 12 точки в първите десет минути до крехката преднина от един кош – 70:72, в заключителната четвърта част. Драматични бяха последните секунди, в които шуменци изоставаха само с три точки. За съжаление, не можаха да избегнат четвъртата загуба – 75:78.

Милен Чолаков потвърди добрата си форма и вкара 15 точки за „Шумен”, в това число и три тройки. С толкова завърши и Андрей Иванов. За тима от столицата най-резултатен беше Александър Милов с 21.

„ШУМЕН”: 4 Никола Николов – 4 точки, 7 Виктор Серафимов – 9, 13 – Милен Чолаков – 15, 21 Андрей Иванов – 15, 22 Кирил Кирилов - капитан – 5 /6 Димитър Радев – 11, 8 Манол Тончев – 7, 9 Георги Минчев, 10 Тихомир Иванов, 11 Николай Георгиев, 12 Андрей Джамбазов, 14 Ростислав Тончев – 8/.

„БУБА БАСКЕТБОЛ”: 5 Лъчезар Димитров – 14 точки, 8 Иван Алипиев – 20, 10 Александър Милов – 21, 13 Марин Маринов – 7, 22 Йордан Атанасов – 6 /9 Лъчезар Везирски – 3, 20 Николай Леков – капитан – 5, 24 Андрей Петков – 2/.

СЪДИИ: Калоян Костов, Мирослав Камбуров, Невен Димов.

ДЕЛЕГАТ: Стихомир Стоянов.