Подмладеният „Шумен 98” започна с победа – 28:19 срещу „Ники спорт”

10.Октомври.2019 /Четвъртък/ 15:44:38, 4582 прочитания, 0 коментара

Вицешампионките от „Шумен 98” тръгнаха в новото първенство на женската хандбална „А” група с победа срещу „Ники спорт” /Сливница/ с 28:19. В „Арена Шумен” домакините изиграха две коренно различни полувремена. Шуменки са без напусналите Глория Павлова, Маринела Панайотова и Мария Маслева. В замяна на това техния екип обличат две украинки – вратарката Ирина Никифорук и пивота Кристина Иванова. Отборът се води от Десислава Илиева, която включи не само в тимовия лист, а и в игра няколко от девойките на клуба и от Нови пазар. Те се отблагодариха за доверието, като Хрисиана Лазарова, Елеонора Тодорова и Натали Христова се отчетоха и с голове.

Гостенките от Сливница започнаха добре и след 2:2 водеха през цялото първо полувреме, като разликата достигна и четири гола в тяхна полза при 7:11. Почивката дойде при резултат 9:12.

След нея „Шумен 98” се преобрази, по-точно – намери себе си. Вероятно момичетата преодоляха притеснението си, изравниха и поведоха с поредния гол на неудържимата Ирене Иванова – 16:15. На вратата влязлата през първото полувреме Ирина Никифорук ставаше все по-убедителна, спаси и три дузпи. А Ирене наистина направи страхотна втора част, пробиваше и вкарваше, въпреки добрата игра на вратарката Силвия Бондова. Румънката Юлияна Таке беше острие в контрите, а вкара и от деветте метра. Отлично заработи и лявата ръка на Лидия Бакърджиева, която отбеляза важни голове.Окопитиха се и малките, за които вече стана дума. През това второ полувреме „Шумен 98” вкара 19 и допусна само 7 гола. Така стана възможна и убедителната победа – 28:19.

ШУМЕН 98” – „НИКИ СПОРТ” 28:19 /9:12/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова /капитан/, 3 Хрисиана Лазарова – 2 гола, 4 Силвия Андреева, 5 Елеонора Тодорова – 1, 7 Ирене Иванова – 10, 8 Християна Драганова – 1, 10 Юлияна Таке – 9, 11 Натали Христова – 1, 13 Кристина Иванова – 1, 17 Виктория Петрова, 18 Белла Стоянова, 77 Лидия Бакърджиева – 3.

„НИКИ СПОРТ”: 1 Лора Петрова, 2 Лия Иванова, 4 Виктория Кирилова – 5, 5 – Анита Костадинова – 3, 6 Теодора Петкова /капитан/ - 3, 7 Стиляна Павлова – 2, 8 Симона Петрова – 1, 10 Габриела Георгиева – 1, 12 Силвия Бондова, 13 Жанета Емилова – 3, 14 Биляна Кръстанова, 15 Деница Панайотова – 1, 17 Изабел Свиленова, 28 Ливия Варадинова.

СЪДИИ: Кристина Блажева, Станислава Димитрова /Велико Търново/.

ДЕЛЕГАТ: Саша Панджич /Велико Търново/.

11.Октомври.2018 /Четвъртък/ 19:41:55

Страхотен мач направиха „Хитрино” и „Спартак” /Варна/ за първенството в Североизточната група на Трета лига. На градския стадион в Шумен те държаха зрителите под напрежение до последния съдийски сигнал и завършиха наравно – 3:3.

Сочените за сигурни победители футболисти на „соколите” с два бързи гола в 8-ата и 11-ата минута поведоха убедително. В края на полувремето домакините създадоха няколко положения, като след чудесен пробив и асистенция на новото попълнение Мехмед Сабри капитанът Христо Александров плонжира и с глава върна един гол.

След почивката юношата на „Лудогорец” Сабри намери добре в наказателното поле Ивелин Василев и той засече топката за 2:2. Това не беше всичко в този луд мач. След две асистенции Мехмед Сабри се мушна между двама бранители в центъра и не остави надежди за влезлия като резерва вратар Дянков – 3:2. Пълен обрат! Това се случи в 89-ата минута. Веднага след центъра последва центриране на „Спартак”, вратарят Румен Стоянов излезе, но от главата на съотборника му Йордан Йорданов топката влезе във вратата на „Хитрино” – 3:3.

След мача старши треньорът на „Спартак” Енгибар Енгибаров потвърди, че задачата на тима е завръщане в професионалния футбол, независимо от загубата на точки.

Само тук, в 6tv.bg, ще видите разширен репортаж с всичко най-интересно в мача. Ще чуете и защо старши треньорът на „Хитрино” Николай Николов каза, че след 0:2 бил много спокоен. Той разказа и как върви подмяната на терена на стадиона в Хитрино. Мехмед Сабри не се мисли за герой и е убеден, че сегашният му отбор може още много и ще го покаже.

„ХИТРИНО” – „СПАРТАК” /ВАРНА/ 3:3

0:1 – Ивайло Русев /8/, 0:2 – Илиян Неделчев /11/, 1:2 – Христо Александров /31/, 2:2 – Ивелин Василев /60/, 3:2 – Мехмед Сабри /89/, 3:3- Йорда Йорданов-автогол /90/.

„ХИТРИНО”: 1 Румен Стоянов, 10 Васил Христов, 99 Боян Николов, 19 Даниел Желев /5 Васил Марков/, 18 Явор Тодоров, 6 Евгени Стоянов /23 Мартин Венков/, 8 Йордан Йорданов, 7 Георги Колев /20 Дилян Ганев/, 11 Мехмед Сабри, 3 Ивелин Василев, 9 Христо Александров – капитан.

„СПАРТАК”: 1 Иван Атанасов /27 Калин Дянков/, 16 Александър Йовчев, 6 Милен Николов, 4 Стефан Иванов, 15 Боян Илиев – капитан, 19 Тодор Вълканов, 11 Илиян Неделчев /9 Десислав Дяков/, 13 Васко Боев, 5 Валентин Веселинов, 18 Ивайло Русев, 7 Даниел Димитров /17 Владислав Георгиев/.

СЪДИИ: Ивелин Занев – главен, Мирела Иванова и Християн Георгиев – асистенти /Русе/.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Росен Минев /Добрич/.

ДЕЛЕГАТ: Димитър Тодоров /Добрич/.

02.Март.2017 /Четвъртък/ 19:13:19
Най-малките баскетболисти на клуб „Шумен” и техните родители преживяха страхотни мигове с любимата игра. Клубното ръководство организира празник, посветен на Баба Марта, в който на игрището бяха 150 деца.
Зрители бяха татковците и майките, които са съпричастни, а понякога са и по-запалени от своите наследници. Малките посрещнаха с аплодисменти порасналия до 205 см батко Кирил Кирилов, който ги поздрави. Главният треьор на БК „Шумен” Звонко Папак следеше внимателно какво се случва. С начинаещите баскетболисти, както в тренировките, бяха опитните специалисти Милчо Колев, Иванка Крумова, завърналият се в клуба Димитър Точев, както и младите Янко Янков и Андрей Джамбазов.  С някои от тях разговаряхме за това къде търсят желаещи да играят баскетбол, каква е съдбата на талантливите и на тези, които просто обичат баскетбола. Дискутирана беше и тъй важната в спорта тема за прословутата основа на пирамидата и за нейния връх.
А малките баскетболисти, като се почне от тези, които още ходят на детска градина, се раздаваха във вяко упражнение и игра и, естествено, искаха да са най-добрите...Тук трябва да отбележим нещо – в клуба вече тренират и момичета и това е наистина ново. И ще чуете едно от тях колко иска да порасне. Е, ще дадем думата и на момче да отговори на същия въпрос.
Празникът беше запазен за историята с обща снимка.
В момента клубът набира за своята баскетболна академия желаещи да се занимават с баскетбол деца, родени през 2005, 2006, 2007, 2008 и 2009-а година.
15.Февруари.2017 /Сряда/ 13:46:19
Отборът на девойките старша възраст на „Шумен 05” се класираха за финалите на държавното първенство по волейбол в тази възраст. Това те направиха, след като спечелиха първото място във финалния турнир на Регион „Добруджа”.
В зала „Младост” възпитаничките на треньорката Людмила Любенова записаха три победи и оставиха другите тимове да се борят за второто и третото място, които даваха право на квалификации.
„ШУМЕН 05”: 1 Христина Златева, 2 Елина Златева, 3 Симона Иванова – либеро, 4 Станимира Тошева, 5 Шуле Изет, 6 Фунда Мехмед – либеро, 7 Арзу Джемалова, 8 Стела Минчева, 9 Елена Борисова – капитан, 10 Айля Мехмедали, 11 Рафаела Христова, 12 Славяна Ченкова, 14 Селин Салим, 15 Десислава Ганевска.
В първия мач варненският „Перун” не можа да окаже сериозна съпротива на шуменки и те спечелиха с 3:0 /25:11, 25:16, 25:13/.
Втората среща с „Добруджа” не започна добре и момичетата от Добрич спечелиха първата част с 25:21.  В следващия гейм много силно оръжие да „Шумен 05” се оказа началният удар. Дълги серии направиха Рафаела Христова и Станимира Тошева, а затрудненото посрещане от другата страна на мрежата доведе до организирането на отлични атаки. Логично се стигна до 25:13. Другите два гейма затвърдиха превъзходството на шуменки във всички елементи на играта. Елина Златева, Рафаела Христова, Арзу Джемалова завършваха от двата края на мрежата, в центъра Славяна Ченкова и направилата дебют като център 14-годишна Селин Салим и блокираха, и реализираха къси топки...Така се стигна до 25:12, 25:17 и до победа с 3:1 гейма.
Решаващ за първото място се оказа двубоят със „Спартак” /Варна/, който също беше с две победи до този момент.  Първият гейм пак беше загубен, с 22:25. Волейболистките на „Шумен 05” сякаш се и поядосаха, стегнаха се и спечелиха следващите три части с 25:14, 25:13 и 25:20. Чудесно включване в решителни моменти от мачовете направи разпределителката Христина Златева, която се завърна след половин година прекъсване.Така с пълен актив от 9 точки те заеха първото място и взеха квота за финалите на държавното първенство. Това става за четвърти пореден път.
Правото да стигнат до тази последна фаза си запазиха „Спартак” /Варна/ и „Добруджа”, но те ще трябва да минат през квалификационни турнири.
Тук трябва да добавим, че някои от игралите до 14,30 при старшата взеха участие два часа и половина по-късно в мача на женските състави на „Шумен 05” и „Казанлък волей”. Три от тях – разпределителката Елена Борисова, диагоналът Рафаела Христова и посрещачката Елина Златева, застанаха пред нашата камера и са на мнение, че отборът им е добър. Затова и искат най-после да се изкачат по-нагоре от осмото място, което остана за тях в предните три години. Единствено за 6tv.bg Рафаела Христова разкри какъв ще бъде нейният тоалет за абитуриентския бал тази пролет. А треньорката Людмила Любенова този път, и от суеверие, се въздържа от прогнози. Но определено беше доволна от показаното, което пък е плод на години неин труд в залата.
28.Ноември.2017 /Вторник/ 16:31:45

След мача между „ЗК КЕШ” и „Вълците”, завършил при резултат 7:4, бе подадена контестация. „Вълците” оспорваха редовността на тимовия лист на лидера, където бе записан Кристиян Християнов. Жалбата беше разгледана от управителния съвет на сдружение ГАЛФ и бе присъдена служебна загуба на „ЗК КЕШ” с 0:5. Така „Вълците” ще зимуват на първо място след десет изиграни кръга, а „ЗК КЕШ” е втори.

Председателят на сдружение ГАЛФ Ивайло Тошев обоснова взетото решение пред нашата камера.