„Шумен 2007” и „Септемри 98” завършиха наравно – 0:0

24.Септември.2019 /Вторник/ 14:04:28, 4137 прочитания, 0 коментара

Шумен 2007” не стигна до победата в домакинския си мач със „Септември 98” за първенството на Североизточната група на Трета аматьорска лига. Гостите от Тервел играха организирано в защита, през второто полувреме задържаха топката, комбинираха добре, но не стигнаха до сериозен удар към вратата на младия Калин Младенов.

За сметка на това домакините имаха няколко възможности да стигнат до гола. Той не падна, защото или шуменци пропускаха, или вратарят им Дениз Александров спасяваше. В самия край на срещата той улови една топка, а след това даде знак, че кракът му се е схванал. Главният съдия Момчил Маринов от Разград отиде до него и дори му оказа помощ. Капитанът на ”Шумен 2007” Юлиян Загоров вкара пуснатата от вратаря топка в мрежата и настояваше, че не е имало сигнал за спиране на играта. Арбитърът не призна попадението и мачът завърши наравно – 0:0. От шуменския клуб имаха намерение да сезират зоналния съвет във Варна за спорната ситуация.

ШУМЕН 2007” – „СЕПТЕМВРИ 98” 0:0

ШУМЕН 2007”: 12 Калин Младенов, 17 Иван Иванов, 16 Емре Мехмед, 4 Благовест Гачев, 6 Евгени Стоянов, 19 Живко Герчев, 8 Едис Ефрахим /27 Алекс Наков/, 7 Христо Станчев /20 Алекси Алексиев/, 9 Юлиян Загоров – капитан, 10 Дениз Кадир, 22 Едвин Исмаил /11 Радостин Стефанов/.

„СЕПТЕМВРИ 98”: 1 Дениз Александров, 3 Младен Димитров – капитан, 13 Танер Юсню, 6 Николай Димитров, 2 Георги Димитров, 5 Гюрсел Осман /11 Дейвид Венциславов/, 10 Михаил Михайлов, 19 Тодор Вълканов /9 Денислав Андреев/, 15 Николай Атанасов /`17 Кристиян Георгиев/, 7 Стелиян Цеков, 18 Сонер Хюсеин.

СЪДИИ: Момчил Маринов – главен, Владимир Стефанов и Петър Иванов – асистенти /Разград/.

ЧЕТВЪРТИ: Тодор Киров /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Живко Димитров /Варна/.

11.Септември.2013 /Сряда/
Източник: Darik News
Специализирана полицейска операция по безопасност на движението по линия на TISPOL за неползване на предпази колани се провежда в Шумен. Целта на проверките е противодействие на увеличените рискови фактори за предотвратяване на тежки пътно- транспортни произшествия, намаляване броя на пострадалите и загиналите вследствие на неизползване на предпазен колан.

По време на операцията ще се проверява използват ли водачите и пътниците предпазни колани на предните и задни седалки и използват ли се системи за обезопасяване на деца при превозването им в автомобилите.

Засилен контрол до края на седмицата ще има по натоварените участъци от първокласната и второкласна пътна мрежа, улици и булеварди в Шумен. Пътните полицаи ще проверяват за водачи, седнали зад волана след употреба на алкохол, неправоспособни, водачи които управляват автомобили без валидна застраховка "Гражданска отговорност" или с превишена скорост.
26.Август.2019 /Понеделник/ 17:44:30

За трета поредна седмица отборите от Шуменска област играят регионално дерби в първенството на Североизточната група на Трета аматьорска лига. В първия си домакински мач „Шумен 2007” прие „Хитрино”, поведе и загуби с 1:2.

В края първото полувреме гостите натиснаха, продължиха да търсят гола и след почивката и създадоха доста неприятности на шуменските футболисти и притеснения на феновете си. В 80-ата минута логичното се случи. Ивелин Василев намери след ъглов удар топката с глава и я прати в обратния ъгъл за 1:1. Минута преди края на редовното време Дениз Кадир фаулира Иво Василев в наказателното поле и Христо Александров вкара отсъдената дузпа. „Шумен 2007” – „Хитрино” - 1:2.

„ШУМЕН 2007” – „ХИТРИНО” 1:2

1:0 – Дениз Кадир /28/, 1:1 – Ивелин Василев //80/, 1:2 – Христо Александров – дузпа /89/

„ШУМЕН 2007”: 12 Калин Младенов, 19 Живко Герчев /27 Алекс Наков/, 17 Иван Иванов, 16 Емре Мехмед, 4 Благовест Гачев, 6 Евгени Стоянов, 8 Едис Ефраим /28 Йордан Милков/, 7 Христо Станчев, 9 Юлиян Загоров – капитан, 22 Едвин Исмаил /20 Алекси Алексиев/, 10 Дениз Кадир.

„ХИТРИНО”: 12 Дилян Димов, 4 Енес Кахриев, 5 Боян Николов, 19 Даниел Желев, 3 Ивелин Василев, 11 Светослав Славчев, 8 Йордан Йорданов, 24 Орхан Хикмет /10 Васил Христов/, 9 Христо Александров – капитан, 77 Ивайло Иванов.

СЪДИИ: Димитър Михайлов – главен, Христо Христов и Николай Дачев – асистенти. ЧЕТВЪРТИ: Росен Минев.

ДЕЛЕГАТ: Илиян Василев.

16.Август.2017 /Сряда/ 10:20:23

И това лято в басейна на „Аква свят” /бившия градски басейн/ в Шумен отекват командите на темпераментен треньор, в във водата деца се стараят да ги изпълняват максимално точно.

Вече десетина години Владимир Герчев-Вовата води тренировките на деца в различни възрасти. Всичко започнало заради сина му третокласник и неговите приятели. Сега Герчев-младши е студент втори курс, а баща му със същия ентусиазъм учи момчетата и момичетата да плуват. Във всички стилове.

Вовата е започнал с борбата, след това минава през плуването, като първи треньор му е най-известният шуменски майстор Иван Лазаров, а е и утвърден инструктор по водно спасяване. Заедно с Никола Лазаров пък пред 1985-86 година изпълнява с огромно удоволствие програма, която довежда в басейните всички шуменски третокласници.

Амбициите на Владимир Герчев са не да прави шампиони, а да научи въздпитаниците си да плуват правилно и да не се срамуват на морето и в басейните. Заедно с това той иска да станат хора дисциплинирани, хора, които не се плашат от трудностите, а ги преодоляват.

Убеден е, че колкото децата са по-малки, толкова по-лесно се учат. Признава, че с малките е по-трудно, но пък е безкрайно щастлив да ги види да „плуват като рибки”. Всичко това – без да вземе и стотинка. И не е върнал нито едно дете.

Интерсно е, че много от „неговите” деца, като навършат съответната възраст, с негова помощ, стават и спасители. В тази насока е и съветът който дава Вовата – да се плува, по възможност, в охраняеми водни площи...

След като направиха повече от два километра плуване в различните стилове, две от момичетата без колебание казаха, че са готови да помогнат на бедстващи във водата. Самите те плуват за удоволствие...