„Хитрино” загуби у дома от „Черноломец” с 1:2

02.Септември.2019 /Понеделник/ 10:25:12, 3754 прочитания, 0 коментара

Хитрино” загуби на своя стадион от „Черноломец” /Попово/ и това според някои е изненадата на четвъртия кръг на първенството в Трета лига на Североизточната група. Домакините имаха няколко положения, но не можаха да вкарат. Малко преди почивката, в 38-ата минута, след центриране отдясно Васко Христов си отбеляза автогол и „Черноломец” поведе.

В 48-ата минута Мартин Иванов засече от малък ъгъл прострелна топка и я забоде под гредата – 1:1. Зрителите очакваха, че „Хитрино” пак ще намери пътя към пълния обрат, но това не стана. Десет минути по-късно главният съдия Калоян Цветков отсъди дузпа за тима от Попово. След удара на Александър Недев топката близна напречната греда и излезе в аут. И този момент не бе използван от „виолетовите”. В 61-ата минута същият този Александър Недев от границата на наказателното поле прати върнатата към него топка в мрежата на Дилян Димов. „Хитрино” продължи да настоява с дълги и високи топки към двамата си нападатели – Ивелин Василев и Христо Александров. Бранителите на „Черноломец и вратарят Радосвет Христов не допуснаха попадение – втора победа на чужд терен и нови три точки в актива. В самия край на мача след размемени „любезности” между Енес Кахриев и Беадир Беадиров първият получи жълт картон, а Беадиров – червен.

Наставникът на „Черноломец” Диян Кирилов изрази увереност, че макар и завърнал се след десетина години, неговият отбор има сили да победи и челниците в групата. Колегата му Николай Николов пое голяма част от вината върху себе си, като обясни, че не е трябвало да пуска в игра контузения Васко Христов. Той обясни и защо тъй дълго правеният терен е в лошо състояние.

В този кръг „Шумен 2007” спечели домакинския си мач срещу „Калиакра” с 3:1, а „Ботев” отстъпи в Нови пазар на „Светкавица” с 0:1.

„ХИТРИНО” – „ЧЕРНОЛОМЕЦ” 1:2

0:1 – Васил Христов /автогол - 38/, 1:1 – Мартин Иванов /48/, 1:2 – Александър Недев /61/

„ХИТРИНО”: 12 Дилян Димов, 5 Боян Николов /4 Енес Кахриев/, 19 Даниел Желев, 10 Васил Христов /17 Ивайло Иванов/, 8 Йордан Йорданов, 9 Христо Александров – капитан, 3 Ивелин Василев, 77 Дениз Неджмиев, 11 Светослав Славчев, 6 Живко Парашкевов, 99 Мартин Иванов /20 Харун Якубов/.

„ЧЕРНОЛОМЕЦ”: 92 Радосвет Христов, 14 Пламен Петров – капитан, 16 Ясен Василев, 11 Беадир Беадиров, 88 Диян Димитров /9 Десислав Петков/, 3 Васил Марков, 8 Тодор Кънчев /10 Калин Кънчев/, 15 Даниел Венков, 5 Александър Недев, 4 Ивайло Иванов /2 Виктор Иванов/, 12 Димитър Стефанов.

СЪДИИ: Калоян Цветков – главен, Мирослав Симеонов и Димитър Аянов – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ/ Веселин Гацев /Шумен/.

ДЕЛЕГАТ: Атанас Петров /Варна/.

14.Септември.2017 /Четвъртък/ 18:10:58

„ХИТРИНО” – „БЕНКОВСКИ” 3:1

0:1 – Ивайло Вечеславов /30/, 1:1 – Васил Христов /37/, 2:1 – Явор Тодоров /65/, 3:1 – Расим Расимов /81/.

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 21 Симеон Симеонов /99 Васил Христов/, 22 Боян Николов /20 Явор Тодоров/, 9 Максим Недев /капитан/, 5 Александър Иванов /7 Йордан Йорданов/, 4 Енес Кахриев, 77 Даниел Желев, 6 Евгени Стоянов, 8 Христо Александров, 17 Младен Младенов, 10 Расим Расимов.

„БЕНКОВСКИ”: 1 Александър Ангелов, 14 Александър Тодоров /16 Жулиен Михайлов/, 8 Даниел Панайотов – капитан, 13 Ангел Карадаг, 7 Богомил Михалев /22 Роберт Ленарт/, 5 Цветан Ганев /10 Кристиян Косев/, 8 Николай Иванов, 6 Стамен Владимиров, 19 Пламен Божилов, 21 Юлиян Игнатов, 17 Ивайло Вечеславов.

ГЛ. СЪДИЯ –Мирослав Шенков, асистенти – Кристиян Георгиев и Стефан Кръстев /Русе/.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Деян Боев /Добрич/.

ДЕЛЕГАТ: Боян Боянов /Добрич/.

В четвъртия кръг от първенството на Трета лига в Североизточната група отборът на „Хитрино” спечели първата си победа за новия сезон. Като домакин той надделя над „Бенковски” /Бяла/ с 3:1. Гостите поведоха с гол на Ивайло Вечеславов, като преди това удариха и греда. Преди почивката от пряк свободен удар влезлият като смяна Васил Христов изравни. Той замени Боян Николов, който счупи ръката си. В самия край на полувремето тежка контузия получи и другият централен защитник на „Хитрино” Александър Иванов. Има съмнения за скъсани връзки или менискус, а окончателната диагноза ще стане ясна тези дни.

След почивката домакините упражниха сериозен натиск и поведоха с гол на друга резерва в този мач – Явор Тодоров. Макар да атакуваха рядко, гостите имаха своите шансове, но пропуснаха. Девет минути преди края Расим Расимов за пореден път надбяга пазачите си и с диагонален удар затвърди победата – 3:1.

Играещият треньор на „Бенковски” Цветан Ганев каза, че на този терен се играе трудно и благодари на общината в Бяла, която отново е зад футболния клуб. В отсъствието на старши треньора Николай Николов тима на домакините водиха Йордан Гълъбов и Милен Петков. Гълъбов коментира играта на своите футболисти, а сподели и как се е възстановил от тежката контузия синът му Пламен Гълъбов, когото ЦСКА преотстъпи на „Етър”, за да трупа мачове.

20.Март.2017 /Понеделник/ 21:20:54

ХИТРИНО” – „ДОБРУДЖА 1919” 0:1

0:1 - Илиян Капитанов /81 – дузпа/.

„ХИТРИНО”:12 Харун Якубов, 20 ЯворТодоров, 5 Илиян Дуков, 99 Васил Христов, 3 Александър Иванов, 10 Христо Станчев, 9 Максим Недев – капитан, 22 Сердар Шевкетов, 6 Антон Базелков / 17 Симеон Симеонов/, Младен Младенов /11 Ердуан Акиф – 8 Христо Александров/, 17 Петьо Василев.

„ДОБРУДЖА 1919”: 12 Злати Златев, 16 Александър Йовчев, 3 Явор Колев, 4 Даниел Граматиков, 89 Станимир Андонов, 6 Петър Казаков, 32 Тодор Венциславов, 31 Емил Илиев /94 Мердин Мехмедов/, 10 Илиян Капитанов, 83 Дейвид Венциславов /9 Кристиян Пешков/, 17 Тодор Андонов /7 Даниел Димитров/.

СЪДИИ: Димитър Желязков, Иван Димитров, Тони Георгиев /Силистра/.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Мирослав Шенков /Русе/.

ДЕЛЕГАТ: Светлозар Маринов /Русе/.

С гол в самия край „Хитрино” загуби домакинския си мач за първенството на Североизточната Трета лига срещу втория в класирането отбор на „Добруджа 1919”. Въпреки многото положения за гостите, те не стигнаха до гол, като вратарят Харун Якубов спаси всичко. При едно единоборство във въздуха между Христо Станчев и резервата на „Добруджа” Кристиян Пешков в 81-ата мин главният съдия Димитър Желязков отсъди дузпа. Илиян Капитанов я изпълни точно и добруджанци взеха тъй ценните за тях три точки, които ги оставиха в борбата за първото място с „Черноморец” /Балчик/.

В този мач „Хитрино” игра без наказаните защитници Евгени Стоянов и Енес Кахриев, а нападателят Христо Александров се появи в последните минути въпреки контузията си. Той похвали своите съотборници за духа и не се нае да коментира дузпата.

Треньорът Николай Николов обаче не скри огорчението си от това отсъждане и каза, че силните отбори не се нуждаят от такава помощ.

Старши треньорът на „Добруджа 1919” Радослав Вардаров се оплака от лошия терен и потвърди, че целта на неговия отбор е да се върне в професионалния футбол, като за това са създадени отлични условия в Добрич.

22.Декември.2017 /Петък/ 17:40:59

За пореден път Шумен уважи своите най-добри спортисти. На специална церемония в Общинския младежки дом бяха връчени призовете на най-заслужилите. Те бяха почетени от кмета на общината Любомир Христов, председателя на общинския съвет проф. Борислав Беджев, заслужили деятели и приятели на спорта...

Спортист номер едно за 2017 година е световният и европейски шампион по муай тай от клуб „Шуменска крепост” Пламен Борисов. Ето и цялата великолепна десятка: