Защо го няма /засега/ рали „Стари столици 2019”? – версия първа

16.Август.2019 /Петък/ 09:32:33, 5009 прочитания, 0 коментара

На 15.08.2019 г., преди обед, имахме разговор с хора от община Шумен. Те не бяха съгласни с някои от казаните в предишни наши статии неща и потвърдиха отново, че новите организатори в лицето на „Бултрас Рали Тим” не са внесли необходимите документи. Договорихме се, каквото беше и първоначалното ни намерение, да дадем думата на човек от общината, който да изрази тяхната гледна точка по този случай, който е тема на много и разнопосочни коментари. Ще търсим и третата, и четвъртата страна, ако има такива. Защото никак не е в нашия стил да налагаме мнение. Не защото така пише по книгите, ние представяме различните гледни точки. Просто сме убедени, че болшинството от нашите читатели и зрители, могат сами да намерят истината.

В четвъртък вечерта журналисти от Шумен дойдоха пред паметника на големия пилот Валерий Великов. Там се събраха и организираните в социалните мрежи бивши и настоящи автомобилни състезатели, заслужили деятели на този спорт. Тук бяха и може би най-важните хора, заради които се прави всичко това – феновете, които пътуват стотици километри, за да зърнат за секунди любимците си. Всички подчертаха, че не става дума за протест, а за израз на съжаление, че очакваният празник се отлага, на съпричастие и надежда, че „Стари столици” пак ще го има. В интервютата ще видите емоции, сълзи, аргументи...Пак заради любимия спорт. Защото надеждата още не си е отишла...

Готови сме да дадем думата на всички, които имат какмво да кажат по темата.

21.Октомври.2019 /Понеделник/ 10:33:24

Лошо тръгна домакинският мач на „Шумен 2007” срещу „Черноломец 1919”. В 20-ата минута гостите поведоха, след като Диян Димитров засече от въздуха топката, подадена зад гърба на шуменската защита. Тимът от Попово удвои преднината си в 60-ата минута с гол на Беадир Беадиров.

Шуменци обаче намериха сили да се върнат в мача. Те върнаха един гол пет минути по-късно. Юлиян Загоров изпълни дузпа, вратарят Радосвет Христов отби, капитанът на „Шумен 2007” направи добавка и вкара. Главният съдия Ивайло Недялков обаче назначи повторно изпълнение заради неправилни действия на вратаря. Този път Загоров копна топката и я прати в горния десен ъгъл – 1:2. Негово дело беше и изравнителното попадение. След удар в гредата той посрещна топката с летящ плонж и с глава я прати мрежата. Това стана в 71-ата минута. До края на мача и съперниците имаха шансове да стигнат и до победата, но не успяха. Гостите имаха и претенции за неотсъдена дузпа.

ШУМЕН 2007” – „ЧЕРНОЛОМЕЦ 1919” 2:2

„ШУМЕН 2007”: 1 Калин Младенов, 17 Иван Иванов, 16 Емре Мехмед, 4 Благовест Гачев, 6 Евгени Стоянов, 19 Живко Герчев, 27 Емилиян Христов /13 Стефан Стефанов/, 7 Христо Станчев /33 Октай Исмет/, 9 Юлиян Загоров – капитан, 10 Дениз Кадир, 22 Едвин Исмаил /11 Радостин Стефанов/.

„ЧЕРНОЛОМЕЦ 1919”: 1 Радосвет Христов, 14 Пламен Петров, 7 Невен Венков, 4 Ивайло Иванов /2 Виктор Иванов/, 3 Васил Марков, 22 Дамян Лазаров /15 Марчо Марчев/, 33 Виктор Кънчев, 5 Александър Недев, 11 Беадир Беадиров, 77 Диян Димитров, 10 Калин Кънчев.

СЪДИ: Ивайло Недялков – главен, Георги Димов и Жулиен Жеков – асистенти /Добрич/.

ЧЕТВЪРТИ: Венцислав Великов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Пламен Хаджийски /Варна/.

16.Януари.2017 /Понеделник/ 18:08:09

След като от румънския „Питещи” не пътуваха за договорените две контроли с „Шумен 05”, ръководството на шуменския клуб организира в петък и събота две контролни игри. В тях взеха участие всички състезателки от есенния дял на първенството в Националната волейболна лига, новите попълнения и таланти от школата, които влизат в плановете на щаба. В петък отборът на „Розовите” беше воден от старши треньорката Людмила Любенова, а този на „Сините” – от мениджъра Мехмед Башаран.

14 Фунда Мехмед – либеро

Двубоят беше много оспорван, с добри технически изпълнения, атрактивни атаки и страхотни спасявания, с много хъс, драматизъм и борба за всяка точка. Разширен репортаж можете да видите тук.

В събота в отбора на сините се появи и втората иранка – Зейнаб Гювех. След дългото пътуване тя се понрави с невероятвия си отскок, благодарение на който завърши много атаки- Тя игра добре и в защита, правеше дълги серии от трудни за съперничките сервиси, а в четвъртия гейм беше и разпределителка. Треньорите на двете формации Людмила Любенова и Мехмед Башаран пък си смениха отборите. И в този мач „Сините” спечелиха, този път с 3:1 /25:20, 20:25, 26:24, 26:24/.

29.Август.2018 /Сряда/ 11:02:16
В първия си домакински мач от новото първенство на Североизточната група на Трета лига „Хитрино” записа убедителна победа с 4:0 срещу „Бенковски” /Бяла/. Тимът на Николай Николов имаше тотално превъзходство и гостите, сред които доста млади футболисти, само няколко пъти доближиха вратата на Румен Стоян

Първия гол вкара Георги Колев и това бе всичко до почивката. Добри изяви на вратата на „Бенковски” имаше бившият вратар и на „Шумен” Александър Ангелов. През второто полувреме великолепен гол на Мустафа Мустафа в горния десен ъгъл на вратата вдигна адреналина. Последваха нови пропуски, но в края на мача новото попълнение Мартин Венков и Йордан Йорданов доведоха резултата до 4:0.

Всичко най-интересно от срещата и интервютата след нея – тук, на 6tv.bg.

„ХИТРИНО” – „БЕНКОВСКИ” 4:0

„ХИТРИНО”: 1 Румен Стоянов, 4 Енес Кахриев, 77 Даниел Желев, 10 Васил Христов, 11 Мустафа Мустафа, 20 Явор Тодоров, 6 Евгени Стоянов /19 Васил Марков/, 8 Йордан Йорданов, 5 Георги Колев /23 Мартин Венков/, 3 Ивелин Василев, 9 Христо Александров – капитан /17 Берил Шабан/.

„БЕНКОВСКИ”: 13 Александър Ангелов, 4 Ивайло Красимиров, 44 Даниел Панайотов, 77 Ивайло Лазаров – капитан, 90 Никола Хаджиев, 19 Пламен Божанов, 11 Ивайло Вечеславов, 8 Николай Иванов, 15 Александър Тодоров, 5 Цветан Ганев, 10 Кристиан Косев /20 Момчил Караиванов, 23 Димитър Тодоров, 14 Димитър Тодоров/.

СЪДИИ: Николай Стайков – главен, Мариян Хараланов и Светослав Христов – асистенти /Търговище/.

ЧЕТВЪРТИ: Иван Руменов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Велико Трифонов /Варна/.

13.Ноември.2013 /Сряда/ 15:19:24
Казанът пред Спешно отделение на шуменската болница прелива от дни. Не е ясно защо боклукът не се извозва своевременно. Районът е оживен и е възлово място. На ден оттук минават стотици жители и гости на Шумен - градът, който кандидатства за Европейска столица на културата.