Рали „Стари сталици” няма да стане на 50 тази година

13.Август.2019 /Вторник/ 20:00:47, 5040 прочитания, 0 коментара

За жалост, трябва да опровергаем оптимистичното си заглавие от преди дни, когато уверихме, че рали „Стари столици” ще има!”. На 13 август привечер зам.-директорът на шуменскота състезание за 2019-а година Валери Балабанов-Барни съобщи за 6tv.bg, че няма повече сили да се „бори с вятърни мелници”, поради което заедно с Петър Атанасов – шеф на АСК „Бултранс Рали Тим”, са решили да спрат усилията си Шумен да е единственият град в България, където 50 години без прекъсване е имало празник на автомобилния спорт и то все с едно и също име – рали „Стари столици”.

В понеделник двамата ентусиасти бяха в общината и получиха документ. В него се казва, че „поради противоречива информация и заявления, постъпили от АСК „Стари столици” и от АСК „Бултранс Рали Тим” до общинска администрация отнносно организирането на автомобилно рали, както и заявени претенции от АСК „Стари столици” за снемане от календара на АФБ /Автомобилната федерация на България/на рали „Стари столици” даваме следното становище:

Община Шумен не може да бъде съорганизатор на предложеното от Вас автомобилно състезание, както и да съфинансира неговото провеждане.”

В същия документ се казва,че няма възражения „на територията на общината да бъде проведено автомобилно състезание след предварително представяне от страна организатора на разрешение /виза/, регламент, маршрут, програма и часови график на скоростните етапи за допълнително съгласуване с общинска администрация”.

Документът е подписан от кмета Любомир Христов.

Организаторите на тазгодишното рали твърдяг, че горепосочените документи са внесени в началото на миналата седмица. И поясняват, че като аргументи срещу тях били посочени заетост на „Арена Шумен” и прилежащия паркинг със симфоничен концерт, а на Шуменското плато щяло да се провежда традиционно състезание по спортно ориентиране. Валери Балабанов каза, че лично е влязъл във връзка със симфониците и с ориентировачите. Според него от Русенската и от Шуменската филхармония казали, че концертът ще е в залата на драматично-кукления театър „В. Друмев”. Ориентировачите пък изпратили карта, от която било видно, че те ще са на Шуменското плато в петък, на 30 август, а в дните на ралито – 31-ви август и 1-ви септември, ще са край Велики Преслав.

Дотук с аргументите и контрааргументите. Те едва ли ще стоплят състезателите и феновете от цяла България, които идват с желание и уважение в Шумен на шуменското късо, много технично и „револверно” рали. Юбилей няма да има! Има прецедент в историята на рали „Стари столици” – за първи път ще има празна година. Да си припомняме ли градовете, където това се случи и които платиха прескъпо за разединението. В Сливен имаха проблеми...А помните ли, че в Пловдив имаше рали „Хеброс”?!!! Дано станалото в Шумен да е мимолетно, колкото и да е неприятно! Дано да е някой лек летен грип, а не тежко заболяване с фатален край...

Очаквайте продължение на темата в 6tv.bg.

11.Септември.2013 /Сряда/
12.Ноември.2013 /Вторник/ 11:49:34
22-годишен водач е пострадал при пътен инцидент  по пътя Шумен- Силистра вчера по обяд. Произшествието станало около 12 часа на разклона за кариерата в село Хитрино Х.И. от село Владимировци който управлявал лек автомобил Ауди “А3” с разградска регистрация не спазил дистанция с движещият се пред него самосвал “Волво” с варненска регистрация и го блъснал отзад. Следствие на  удара е пострадал водачът, който бил зад волана на аудито. Откаран е с екип на Центъра за спешна медицинска помощ в МБАЛ- Шумен. След преглед е установена фрактура на тазобедрена кост. Настанен е за лечение, без опасност за живота. Образувано е досъдебно производство.
21.Октомври.2019 /Понеделник/ 10:33:24

Лошо тръгна домакинският мач на „Шумен 2007” срещу „Черноломец 1919”. В 20-ата минута гостите поведоха, след като Диян Димитров засече от въздуха топката, подадена зад гърба на шуменската защита. Тимът от Попово удвои преднината си в 60-ата минута с гол на Беадир Беадиров.

Шуменци обаче намериха сили да се върнат в мача. Те върнаха един гол пет минути по-късно. Юлиян Загоров изпълни дузпа, вратарят Радосвет Христов отби, капитанът на „Шумен 2007” направи добавка и вкара. Главният съдия Ивайло Недялков обаче назначи повторно изпълнение заради неправилни действия на вратаря. Този път Загоров копна топката и я прати в горния десен ъгъл – 1:2. Негово дело беше и изравнителното попадение. След удар в гредата той посрещна топката с летящ плонж и с глава я прати мрежата. Това стана в 71-ата минута. До края на мача и съперниците имаха шансове да стигнат и до победата, но не успяха. Гостите имаха и претенции за неотсъдена дузпа.

ШУМЕН 2007” – „ЧЕРНОЛОМЕЦ 1919” 2:2

„ШУМЕН 2007”: 1 Калин Младенов, 17 Иван Иванов, 16 Емре Мехмед, 4 Благовест Гачев, 6 Евгени Стоянов, 19 Живко Герчев, 27 Емилиян Христов /13 Стефан Стефанов/, 7 Христо Станчев /33 Октай Исмет/, 9 Юлиян Загоров – капитан, 10 Дениз Кадир, 22 Едвин Исмаил /11 Радостин Стефанов/.

„ЧЕРНОЛОМЕЦ 1919”: 1 Радосвет Христов, 14 Пламен Петров, 7 Невен Венков, 4 Ивайло Иванов /2 Виктор Иванов/, 3 Васил Марков, 22 Дамян Лазаров /15 Марчо Марчев/, 33 Виктор Кънчев, 5 Александър Недев, 11 Беадир Беадиров, 77 Диян Димитров, 10 Калин Кънчев.

СЪДИ: Ивайло Недялков – главен, Георги Димов и Жулиен Жеков – асистенти /Добрич/.

ЧЕТВЪРТИ: Венцислав Великов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Пламен Хаджийски /Варна/.

04.Октомври.2018 /Четвъртък/ 08:55:23

Отборът на „Шумен 98” пътува до Румъния за последната си контрола преди началото на новото първенство в женската хандбална „А” група.

В Букурещ шуменки срещнаха старите си познати от „АCS 181 – SSP”. Румънките са четвърти в тяхната втора лига, като в състава са предимно перспективни момичета от спортно училище в столицата. При тях се подвизават и една опитни състезателки като лявото крило Юлияна Таче, а за мача с Шумен 98” за тях игра и националката Мария-Александра Гаврила. Тя е състезателка на втория в изключително силната Първа лига тим на „Румнику Вълча”. А се озова в състава за контролата, защото е дъщеря на треньора на „ACS 181 – SSP” Дан Гаврила. Николай Начев пък беше без новото попълнение Жана Маразова, която имаше личен ангажимент. Двубоят бе интересен и зрителите в зала ”Ирис” видяха много атрактивни изпълнения. Домакините взеха аванс от 3-4 гола и първото полувреме завърши при резултат 14:10. В края на втората част румънките успяха да увеличат разликата, като умело използваха грешките на съперника за светкавички контри, най-вече с бързоногата Юлияна Таче. Интересно е, че тя можеше да играе и за „Шумен 98” преди време, но високата цена спря ръководството на шуменския клуб да я привлече в състава. Крайният резултат от контролата е 31:21. Юлияна Таче вкара 13 гола, а за гостенките най-резултатна бе топреализаторката на България Кръстина Касабова с 8 попадения.

В неделя „Шумен 98” гостува в Свиленград на едноименния отбор за първия си мач от новото първенство.

„ACS 181 - SSP” – „Шумен 98” 31:21 /14:10/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева – 3 гола, 5 Василена Шомова, 7 Диляна Христова – 2, 9 Християна Драганова – 1, 10 Десислава Илиева – 1, 11 Маринела Панайотова – 3, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Иванова – 1, 18 Кръстина Касабова – 8, 78 Ирене Иванова – 2.