„Ботев” и „Хитрино” завършиха с по 10 души и без гол – 0:0

11.Август.2019 /Неделя/ 11:20:21, 4160 прочитания, 0 коментара

За втора поредна година „Ботев” и „Хитрино” се срещат в първия кръг на първенството в Североизточната група на Трета аматьорска лига. И пак мачът бе в Нови пазар.

И двата тима имат промени в съставите, а в горещото време повече бе борбата и по-малко бяха чисто футболните аргументи. Нямаше и много положения пред двамата вратари. Капитанът на гостите Максим Недев получи контузия още преди да е минал четвърт час и на негово място като полеви играч влезе вратарят Харун Якубов.

Малко след почивката шут от дистанция прати топката върху напречната греда на вратата на „Хитрино”. А малкото възможности за гол не бяха оползотворени. В 70-ата минута след спречкване помежду им съдията Димитър Гебешев показа директни червени картони на Калоян Петров от „Ботев” и новото попълнение на „Хитрино” Светослав Славчев. В този първи кръг отборът на „Шумен 2007” отложи домакинския си мач с „Бенковски” /Бяла/.

„БОТЕВ” – „ХИТРИНО” 0:0

„БОТЕВ”: 1 Симеон Симеонов, 17 Йордан Миленов - капитан, 21 Радослав Петков, 16 Пламен Петков, 4 Димитър Бузини, 8 Петър Петров, 19 Васил Димитров /30 – Николай Асенов/, 89 Калоян Петров, 15 Иван Иванов, 10 Димитър Димитров /7 Севдалин Димитров/, 9 Митко Митков.

„ХИТРИНО”: 12 Дилян Димов, 10 Васил Христов, 4 Енес Кахриев, 19 Даниел Желев, 5 Боян Николов, 8 Йордан Йорданов, 11 Светослав Славчев, 6 Живко Парашкевов, 3 Ивелин Василев, 9 Христо Александров, 23 Максим Недев - капитан /20 Харун Якубов/.

СЪДИИ: Димитър Гебешев – главен, Христо Димитров и Мариян Хараланов – асистенти /Силистра/.

ЧЕТВЪРТИ: Николай Стайков /Търговище/.

ДЕЛЕГАТ: Валентин Вълчев /Търговище/.

18.Април.2018 /Сряда/ 20:43:22

Като домакини шуменки загубиха от „Етър 64” с 27:34 мача си в първата четворка. С две точки те заемат четвъртото място в крайното класиране.

Победата бе нужна на „виолетовите”, за да останат надеждите им да се класират за финалния плейоф. Те я взеха.

Началото бе отлично за „Шумен 98”, който игра без двете попълнения от „Поморие” – Гергана Ефтимова и Димка Предьова, и без двете габровки – Надежда Димитрова и Ива Георгиева. Въпреки това домакините поведоха с 3:0. Водеха и почти до края на полувремето, но с няколко контри „Етър 64” изравни и се оттегли на почивка с три гола аванс – 12:15.

След нея се повтори същият сценарий. Момичетата на треньора Николай Начев стигнаха до 15:15 и надеждите за достоен завършек на шампионата се върнаха. Да си припомним, че във Велико Търново точно „Шумен 98” препъна „болярките”, като им направи равен. Гостенките пак излязоха напред и разликата дълго време се задържа 2-3 гола. В самия край на мача грешки доведоха до тези типични и започващи от вратарката на „Етър” Деси Николова контраатаки, които затвърдиха успеха – 27:34.

Цели 14 гола за отбора от Шумен вкара Кръстина Касабова. Така нейният актив е вече 127 попадения. Младата майка и капитанката на „Бъки” Лидия Ковачева са основните претендентки за титлата голмайстор на първенството в женската „А” група.

Старши треньорката на „Етър 64” Йонка Генчева обясни на какво се дължи срива в нейния тим и увери, че ще се борят докрай. А това значи на всяка цена победа срещу вече класиралия се за финалния плейоф „Бъки” в старата столица. Този мач ще се играе във вторник. На „Ш,умен 98” в неделя му предстои госстуването на ”Свиленград”, който все още има шансове да спори за титлата. Николай Начев иска да завърши това първенство и тогава вече да се мисли за бъдещето.

„ШУМЕН 98” – „ЕТЪР 64” 27:34 /12:15/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 9 Християна Драганова, 10 Десислава Илиева /капитан/ - 2 гола, 12 Десислава Сашева, 13 Марина Валентинова, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова – 6, 18 Кръстина Касабова – 14, 77 Лидия Бакърджиева – 3, 78 Гизем Мазлъмова – 2.

„ЕТЪР 64”: 1 Мартина Стефанова, 6 Цветомира Долчинкова, 7 Десислава Кръстева – 5 гола, 8 Соня Богданова /капитан/ - 6, 9 Ангелина Симеонова, 10 Мария Йорданова – 2, 11 Кристина Караманлиева – 1, 12 Десислава Николова, 13 Виктория Маринова, 14 Данислава Петрова – 5, 15 Надежда Димитрова, 18 Деница Иванова – 8, 19 Петя Кръстива – 7.

СЪДИИ: Младен Белов, Галин Караджов.

ДЕЛЕГАТ: Пейо Узунов.

22.Юни.2017 /Четвъртък/ 17:34:17

Нигериецът Пол Отофе, с чиито решителни голове „Витоша” /Бистрица/ влезе в Първа футболна лига, се ожени за шуменката Елина Петрова. Двамата се познават повече от година. Да припомним, че Пол игра в отбора на „Шумен 1929” и точно в града под Илчов баир пламна любовта между нападателя и Елина.

Брачната церемония се състоя в ритуалната зала на Посетителския център на паметника „Създатели на българската държава”.

24.Ноември.2017 /Петък/ 13:08:40

Дербито на 15-ия кръг на Североизочната група в Трета лига беше между отборите на втория - „Хитрино”, и третия – „Суворово 1”. Домакините бяха без загуба от 2 септември, когато паднаха точно от „Суворово” с 0:4 като гости. Те обаче победиха този съперник в контрола през лятото и в мача за Купата на аматьорската лига неотдавна.

След дъждовете теренът в Хитрино беше тежък еи това, наред с напрежението, беше една от причините да има много повече борба и по-малко футбол. „Хитрино” създаде повече положения, но не вкара. Не успяха и гостите. Те играха с човек по-малко цяло полувреме, след като заради втори жълт картон веднага след почивката от игра беше отстранен Любомир Михалев.

След мача и от двата лагера имаха претенции към главния съдия Петър Кирилов от Добрич.

„ХИТРИНО” – „СУВОРОВО 1” 0:0

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 4 Енес Кахриев, 22 Боян Николов, 77 Даниел Желев, 99 Васил Христов, 6 Евгени Стоянов, 20 Явор Тодоров /7 Расим Расимов/, 10 Христо Станчев, 8 Христо Александров, 9 Максим Недев - капитан, 3 Ивелин Василев.

„СУВОРОВО 1”: 88 Костадин Иванов, 4 Костадин Хараламбиев, 16 Теодор Кирчев, 6 Данаил Борисов, 14 Станислав Иванов, 7 Милен Стефанов, 8 Николай Илиев, 15 Даниел Венков, 20 Любомир Михалев, 10 Никола Василев – капитан, 23 Никола Арнаудов /5 Никола Найденов/.

СЪДИИ: главен Петър Кирилов, асистенти Димитър Герчев и Калин Киров, четвърти Йонко Пенев.

ДЕЛЕГАТ: Атанас Петров.

30.Април.2018 /Понеделник/ 15:57:57

Възловият мач в 17-ия кръг на ГАЛФ бе между лидера „Трите мечки” и „Опълченците”, които са в челото на класирането и които спечелиха срещу мечките през есента с 9:5. Многократните шампиони взеха реванш, като победиха с 3:1 и продължават да водят колоната.

Интересно е, че първите три отбора – „Мечките”, „Вълците” и ЗК „КЕШ”, са на по две точки и вече се откъснаха от преследвачите.

Оспорвана е битката и след тях. Там следващите три позиции са заети от „Опълченците”, „Бул Тийм” и „Калбо”, които пък са само на точка един от друг. Тимът от Дибич се изкачи до петото място, а „Студио Х” изпревари „Смядово” и вече е осми.

В оставащите пет кръга има директни двубои между претендентите за титлата и всяка грешна стъпка може да бъде фатална.

Нашият разширен репортаж е от мача „Трите мечки” – „Опълченците”, в който имаше страхотни голове и технически изпълнения. Атрактивни моменти и попадения камерата ни е уловила и от другите пет срещи.

„ТРИТЕ МЕЧКИ” – „ОПЪЛЧЕНЦИТЕ” 3:1

0:1 – Константин Костадинов, 1:1 – Мартин Великов, 2:1 - Захари Димитров, 3:1 – Мартин Великов

„ТРИТЕ МЕЧКИ”: 1 Димитър Димов, 8 Стойко Стойков, 9 Георги Никифоров, 11 Мартин Великов, 14 Захари Димитров, 18 Михаил Неделчев, 19 Милен Петков, 99 ЮлиянЗагоров.

„ОПЪЛЧЕНЦИТЕ”: Йордан Йорданов, Тунай Хюсеин, Месут Заид, Ърфан Мехмедов, Константин Костадинов, Гюрсел Мустафа, Айгюн Реджеб.