Този път медалите в семейство Тотеви донесе Ани

29.Май.2019 /Сряда/ 19:40:40, 5668 прочитания, 0 коментара
Колекцията от медали на семейство Тотеви нарасна след студентското първенство в Националната спортна база „Спорт палас” във Варна. Към отличията на многократния световен, европейски и държавен шампион Християн Тотев бяха прибавени още два медала – сребърен и бронзов. Този път обаче те бяха спечелени от неговата съпруга Ани. Как стана това? Ще ви кажат Християн и Ани. С две титли при студентите е и шуменецът Станислав Пенев, който учи в УНСС. Да припомним, че Иван Иванов също стана студентски шампион в двата стила – киклайт и лайт контакт.

04.Октомври.2018 /Четвъртък/ 08:55:23

Отборът на „Шумен 98” пътува до Румъния за последната си контрола преди началото на новото първенство в женската хандбална „А” група.

В Букурещ шуменки срещнаха старите си познати от „АCS 181 – SSP”. Румънките са четвърти в тяхната втора лига, като в състава са предимно перспективни момичета от спортно училище в столицата. При тях се подвизават и една опитни състезателки като лявото крило Юлияна Таче, а за мача с Шумен 98” за тях игра и националката Мария-Александра Гаврила. Тя е състезателка на втория в изключително силната Първа лига тим на „Румнику Вълча”. А се озова в състава за контролата, защото е дъщеря на треньора на „ACS 181 – SSP” Дан Гаврила. Николай Начев пък беше без новото попълнение Жана Маразова, която имаше личен ангажимент. Двубоят бе интересен и зрителите в зала ”Ирис” видяха много атрактивни изпълнения. Домакините взеха аванс от 3-4 гола и първото полувреме завърши при резултат 14:10. В края на втората част румънките успяха да увеличат разликата, като умело използваха грешките на съперника за светкавички контри, най-вече с бързоногата Юлияна Таче. Интересно е, че тя можеше да играе и за „Шумен 98” преди време, но високата цена спря ръководството на шуменския клуб да я привлече в състава. Крайният резултат от контролата е 31:21. Юлияна Таче вкара 13 гола, а за гостенките най-резултатна бе топреализаторката на България Кръстина Касабова с 8 попадения.

В неделя „Шумен 98” гостува в Свиленград на едноименния отбор за първия си мач от новото първенство.

„ACS 181 - SSP” – „Шумен 98” 31:21 /14:10/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева – 3 гола, 5 Василена Шомова, 7 Диляна Христова – 2, 9 Християна Драганова – 1, 10 Десислава Илиева – 1, 11 Маринела Панайотова – 3, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Иванова – 1, 18 Кръстина Касабова – 8, 78 Ирене Иванова – 2.

03.Март.2019 /Неделя/ 14:49:46

Изиграха се вече три кръга от тъй наречената Основна фаза в хандбалното първенство на жените. „Шумен 98” започна с победа като домакин на „Ники спорт” /Сливница/ с 29:22 и прибави нови две точки към бонуса от първите две заради челното си място във втората тройка.

Както се и очакваше, мачът не беше от лесните. След 3:3 шуменки поведоха, но не успяваха да натрупат повече от 5-6 гола преднина. На полувремето резултатът бе 14:8. Съперниците редуваха свои силни и по-слаби минути, като съотношението на силите се запазваше. За „Шумен 98” основен реализатор пак беше Маринела Панайотова със своите 11 попадения. Необичайни за нея пропуски направи румънката Юлияна Таче, а добрата новина за треньора Николай Начев бе, че двата пивота – Християна Драганова и Жана Маразова, вкараха съответно 4 и 3 гола. Мария Маслева намира себе си, като го доказа и със стрелбата си от 9-ия метър. За гостенките лявата ръка Габриела Георгиева игра силно и вкара 7. Невероятни спасяния на вратата на домакините направи Станислава Стоянова, която в събота празнува рожден ден. Да е жива и здрава! Чудесно се представи и колежката й Виктория Маринова от „Сливница”.

В тимовия лист на отбора от Шумен бяха записани и три от перспективните девойки, за да помиришат атмосферата на женските мачове.

В интервю след мача старши треньорът на „Шумен 98” Николай Начев изрази недоволството си от тази формула, която заради паузите между мачовете вади отборите от състезателния ритъм, а треньорката на „Ники спорт” Меги Кънева обеща трудни мигове за гостуващите в Сливница.

В първата тройка „Свиленград” спечели срещу „Бъки” с 24:23 /12:11/. Този мач се игра в Хасково заради наказание на южнячките.

„ШУМЕН 98” – „НИКИ СПОРТ” 29:22 /14:8/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 2 Виктория Петрова, 3 Мария Маслева – 4 гола, 4 Християна Петрова, 5 Бела Стоянова, 6 Натали Христова, 7 Диляна Христова – 1, 9 Християна Драганова – 4, 10 Юлияна Таче – 4, 11 Маринела Панайотова – 11, 13 Жана Маразова – 3, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова – 2, 77 Лидия Бакърджиева.

„НИКИ СПОРТ”: 1 Катерина Иванова, 4 Виктория Кирилова – 6, 5 Анита Костадинова – 1, 7 Стиляна Петрова – 4, 10 Габриела Георгиева – 9, 12 Виктория Маринова, 14 Биляна Кръстанова, 16 Ина Съева, 21 Теодора Николова, 22 Ралица Тодева – 2.

СЪДИИ: Младен Белов /Добрич/ и Галин Караджов /Горна Оряховица/.

ДЕЛЕГАТ: Митко Добрев /Добрич/.

ЗАЛА: „Арена Шумен”.

Във втория кръг „Шумен 98” почиваше, а в третия спечели убедително като гост на „Поморие” с 33:21 и води групата с 6 точки. Чудесно включване направи Глория Павлова, която за последно игра в Германия.

Драматично е в първа група. „Бъки” записа втора загуба при гостуването си на „Етър 64” – 20:25. Там „Свиленград е с две победи и води класирането с 4 точки, втори е „Етър 64” с 3, а „Бъки” засега е само с бонуса си от 2 точки.

11.Ноември.2019 /Понеделник/ 09:35:50

Добруджа 1919” продължава победния си марш в първенството на Североизточната група на Трета аматьорска футболна лига. Тимът от Добрич записа 11-а победа в изиграните 11 мача, като този път спечели като гост на „Шумен 2007” с 4:0. Момчетата на старши треньора Светослав Петров не изпуснаха инициативата през цялата среща и наложиха волята си. Те владееха повече топката, комбинираха по ширината на целия терен, сменяха темпото, създаваха положения...Домакините заслужават похвала за куража, с който играха срещу безспорния лидер в групата, като бяха предпазливи, но също имаха своите възможности пред вратата на Димитър Недков. При това те бяха без наказания Едвин Исмаил и с играчи в лазарета.

В 18-ата минута след центриране отдясно младият бранител Иван Иванов си отбеляза автогол и гостите поведоха. Десет минути преди почивката Денис Кадир зесече остро центриране, този път отляво, и вкара за 0:2. Той изпълни и фаул от 20-ина метра, вратарят Калин Младенов отклони топката и тя се отби от напречната греда.

Три минути след подновяването на играта резервата Стефан Митев излезе зад гърба на шуменската защита при поредната флангова атака и от въздуха направи резултата 0:3. Четвъртият гол стана след извеждащо подаване в централната зона. Кристиян Петков излезе сам срещу вратаря и не пропусна. „Шумен 2007” направи няколко добри атаки, но не стигна до попадение. На вратата пък Калин Младенов извади трудни топки, веднъж след мощен шут на Тодор Паланков, който вещо ръководи играта на здобруджанци.

„Добруджа 1919” е без загубена точкта и с 33 води убедително класирането. Светослав Петров каза пред нашата камера, че не подценяват никого от съперниците в групата, похвали домакините и си спомни за вълнуващи футболни битки между Шумен и Добрич. Колегата му Сашо Димов също даде добра оценка на своите футболисти, въпреки загубата.

В този 12-и кръг „Хитрино” спечели срещу „Бенковски” с 3:0, а „Ботев /Нп/ претърпя домакинска загуба от „Устрем” със същия резултат.

ШУМЕН 2007” – „ДОБРУДЖА 1919” 0:4

0:1 – Иван Иванов, автогол /18/, 0:2 – Денис Кадир /35/, 0:3 – Стефан Митев /48/, 0:4 – Кристиян Петков /65/

„ШУМЕН 2007”: 12 Калин Младенов, 17 Иван Иванов, 19 Живко Герчев, 33 Олчай Исмет, 6 Евгени Стоянов, 22 Юрий Юриев /13 Стефан Стефанов/, 27 Емилиян Христов /16 Емре Мехмед/, 7 Христо Станчев, 9 Юлиян Загоров – капитан, 10 Дениз Кадир, 8 Едис Ехрахим /11 Радостин Стефанов/.

„ДОБРУДЖА 1919”: 12 Димитър Недков, 27 Иво Димитров, 88 Георги Топалов /11 Стефан Митев/, 22 Мартин Дичев, 6 Михаил Венков – капитан, 16 Симеон Митев, 7 Денис Кадир, 4 Тодор Паланков, 9 Кристиан Пешков /28 Димитър Василев/, 10 Янчо Андреев, 94 Кристиян Петков /71 Александър Георгиев/.

СЪДИИ: Радостин Шиков – главен, Мирослав Симеонов и Богомил Димитров – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ: Деян Павлов /Търговище/.

ДЕЛЕГАТ: Петко Петков /Търговище/.

11.Април.2018 /Сряда/ 08:49:06

Днес директорът на мемориала „В. Великов” Димитър Георгиев обяви пред 6tv.bg, че заявките за участие са вече 73. Това е абсолютен рекорд за България от близките 30-ина години. И веднага трябва да отбележим, че точно в Шумен по традиция са най-много желаещите да открият сезона. А очакванията са до вечерта във вторник, когато изтича срокът, да има и нови участници.

С Полицая минаваме по трасето, което е идеално почистено, има цели асфалтирани наново участъци, дупките са запълнени, а предстои и измиване. По 3350-те метра вече са разставени предпазните гуми, а навсякъде има работници от общинските предприятия и доброволци от организаторите, които доизпипват всичко.

Защо Димитър Георгиев очаква да падне рекордът на Ники Златков от 2015-а година? Защо в Шумен бе намалена таксата за участие на състезателите и защо пилотите с лади ще плащат половината от намалената такса? Защо не бе прието предложението да се допуснат до участие в отделен клас тези, които карат със „свободно гориво”? Защо бе вдигната цената на билетите за зрители и какво ще спечелят петима от тези, които си купят от тези пропуски? Отговор на тези и на още много въпроси – от Димитър Георгиев-Полицая в неговото специално интервю по-долу.

Мемориалът „Валерий Великов” вече е известен и с нестандартните купи за победителите и призьорите. За новите оригинални призове разказва един от техните майстори – Валери Балабанов. Според Барни, който е приятел на легендата Валерий Великов и е бил на дясната седалка до него в някои състезания, на първите в генералното класиране никак няма да е леко да вдигнат купите над главата си...

За приятелите на автомобилния спорт припомняме основните моменти от програмата на 19-ото издание на мемориала „В. Великов”.