„Бъки” поведе в суперфинала срещу „Шумен 98” след 31:26 в първия мач

16.Май.2019 /Четвъртък/ 14:34:59, 2648 прочитания, 0 коментара

Отборът на „Бъки” поведе след първия мач от суперфиналната серия срещу „Шумен 98”. В габровската зала „Орловец” вреше и кипеше, двете агитнки се надвикваха и мощно окуражаваха своите любимки. Близо 200 шуменци пътуваха до града на Рачо Ковача с двата специално осигурени автобуса и със собствен транспорт. Неочаквана подрепа за отбора от Шумен дойде от 11-годишните хандбалистки на Панагюрище и Хасково, които тук играха зонален турнир. От Хасково е състезателката на „Шумен 98” Маринела Панайотова, а от Панагюрище – Мария Маслева.

За разлика от полуфинала във Велико Търново с „Етър 64” шуменки не можаха да намерят своята игра. Те може би бяха и малко пренавити, след като неочаквано за някои от специалистите влязоха в спора за титлата. Домакините поведоха с гол на Лидия Ковачева и до края на допуснаха дори изравняване. Неочаквано по-ниските хандбалистки на домакините успяха да вкарат и над високите шуменски защитнички, а капитанката им пусна в действие своя поразяващ хълбочен удар. Разликата бе 3-4 гола, като в края на полувремето гостенките стигнаха до 14:12.

Втората част „Шумен 98” направи необясними грешки в атака, много пасове бяха пресечени, за да продължат с контри и голове за „Бъки”. Истински лидер за „Бъки” бе Лидия Ковачева, която вкара 10 гола. Невероятната игра на Глория Павлова и нейните 12 гола не бяха достатъчни за „Шумен 98”. Краен резултат 31:26 и габровки победоха в серията. Вторият мач е на 16 май, четвъртък, от 19 ч в „Арена Шумен”.

Разширен репортаж от мача в Габрово - тук. Ще чуете и как Лидия Ковачева видя своя отбор и съперника и какво чака от двубоя в Шумен. Веселина Златева каза с какво нейният тим е надделял и не се нае с прогноза. След многото грешки Николай Пачев посъветвал шуменки да забравят бързо този първи мач.

„Етър 64” загуби като домакин на „Свиленград” с 24:25 /14:12/ първата среща от серията за определяне на третия в първенството на „А” група при жените.

„БЪКИ” – „ШУМЕН 98” 31:26 /14:12/

„БЪКИ”: 6 Лидия Ковачева /капитан/ - 10 гола, 7 Йоана Костова – 1, 8 Карина Съменова – 1, 9 Габриела Цонева – 4, 10 Екатерина Стефанова – 1, 11 Силвия Якова – 1, 14 Маргарита Христова, 16 Ивон Дюлгерова, 18 Теодора Якова, 21 Мадлен Тодорова – 5, 23 Емилия Самуилова, 30 Моника Христова, 44 Мари Томова – 8, 52 Преслава Проданова, 55 Ивета Христова.

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева – 3 гола, 7 Десислава Илиева /капитан/, 8 Глория Павлова – 12, 9 Християна Драганова – 1, 10 – Юлияна Таче – 4, 11 Маринела Панайотова – 3, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова – 2, 77 Лидия Бакърджиева – 1, 78 Диляна Христова.

СЪДИИ: Георги Дойчинов, Юлиян Горецов /София/.

ДЕЛЕГАТ: Делян Генчев /Велико Търново/.

28.Ноември.2017 /Вторник/ 16:31:45

След мача между „ЗК КЕШ” и „Вълците”, завършил при резултат 7:4, бе подадена контестация. „Вълците” оспорваха редовността на тимовия лист на лидера, където бе записан Кристиян Християнов. Жалбата беше разгледана от управителния съвет на сдружение ГАЛФ и бе присъдена служебна загуба на „ЗК КЕШ” с 0:5. Така „Вълците” ще зимуват на първо място след десет изиграни кръга, а „ЗК КЕШ” е втори.

Председателят на сдружение ГАЛФ Ивайло Тошев обоснова взетото решение пред нашата камера.

„ХИТРИНО” – „БЕНКОВСКИ” 3:1

0:1 – Ивайло Вечеславов /30/, 1:1 – Васил Христов /37/, 2:1 – Явор Тодоров /65/, 3:1 – Расим Расимов /81/.

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 21 Симеон Симеонов /99 Васил Христов/, 22 Боян Николов /20 Явор Тодоров/, 9 Максим Недев /капитан/, 5 Александър Иванов /7 Йордан Йорданов/, 4 Енес Кахриев, 77 Даниел Желев, 6 Евгени Стоянов, 8 Христо Александров, 17 Младен Младенов, 10 Расим Расимов.

„БЕНКОВСКИ”: 1 Александър Ангелов, 14 Александър Тодоров /16 Жулиен Михайлов/, 8 Даниел Панайотов – капитан, 13 Ангел Карадаг, 7 Богомил Михалев /22 Роберт Ленарт/, 5 Цветан Ганев /10 Кристиян Косев/, 8 Николай Иванов, 6 Стамен Владимиров, 19 Пламен Божилов, 21 Юлиян Игнатов, 17 Ивайло Вечеславов.

ГЛ. СЪДИЯ –Мирослав Шенков, асистенти – Кристиян Георгиев и Стефан Кръстев /Русе/.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Деян Боев /Добрич/.

ДЕЛЕГАТ: Боян Боянов /Добрич/.

В четвъртия кръг от първенството на Трета лига в Североизточната група отборът на „Хитрино” спечели първата си победа за новия сезон. Като домакин той надделя над „Бенковски” /Бяла/ с 3:1. Гостите поведоха с гол на Ивайло Вечеславов, като преди това удариха и греда. Преди почивката от пряк свободен удар влезлият като смяна Васил Христов изравни. Той замени Боян Николов, който счупи ръката си. В самия край на полувремето тежка контузия получи и другият централен защитник на „Хитрино” Александър Иванов. Има съмнения за скъсани връзки или менискус, а окончателната диагноза ще стане ясна тези дни.

След почивката домакините упражниха сериозен натиск и поведоха с гол на друга резерва в този мач – Явор Тодоров. Макар да атакуваха рядко, гостите имаха своите шансове, но пропуснаха. Девет минути преди края Расим Расимов за пореден път надбяга пазачите си и с диагонален удар затвърди победата – 3:1.

Играещият треньор на „Бенковски” Цветан Ганев каза, че на този терен се играе трудно и благодари на общината в Бяла, която отново е зад футболния клуб. В отсъствието на старши треньора Николай Николов тима на домакините водиха Йордан Гълъбов и Милен Петков. Гълъбов коментира играта на своите футболисти, а сподели и как се е възстановил от тежката контузия синът му Пламен Гълъбов, когото ЦСКА преотстъпи на „Етър”, за да трупа мачове.

27.Септември.2017 /Сряда/ 11:40:02

Двама състезатели на клуб „Шуменска крепост” участваха на балканиадата по кик бокс в Черна гора, като и двамата станаха шампиони. Полина Галинова с две победи спечели титлата на лоу кик в категория до 60 кг при девойките старша възраст. Два пъти вдигнаха ръката на ринга и на Иван Иванов, който стан първи в същия стил при мъжете в категория до 86 кг.

Шампионите бяха посрещнати в тяхната зала и заедно с президента и треньор на клуба Галин Методиев дадоха първите си интервюта за 6tv.bg.