„Черно море Тича” с Купата на БФБ при юношите старша, „Шумен” игра силно и е втори

06.Май.2019 /Понеделник/ 10:41:17, 4053 прочитания, 0 коментара

Шумен бе домакин на турнира за Купата на Българската федерация по баскетбол при юношите старша, до 19 години. В „Арена Шумен” се срещнаха първите четири отбора от Източната и Западната дивизия. В първия полуфинал „Черно море Тича” победи „Шампион 2006”, а във втория „Шумен” се наложи над „БУБА баскет” и също си осигури място на финала.

В спора за третото място „БУБА баскет” надделя над „Шампион 2006” с 61:56.

Оспорван и резултатен бе мачът за трофея. Варненци дръпнаха след първата част с 29:18, но на почивката разликата бе само точка за тях – 48:47. Третата част бе изпитание за двата отбора. Тръгна стрелбата от дистанция на домакините, като Милен Чолаков наниза шест тройки общо в мача, а Виктор Серафимов вкара три. Така „Шумен” поведе с пет точки при 60:55, но младите моряци пак излязоха напред – 70:74 преди последните 10 минути. В тях за няколко минути „Черно море Тича” си осигури Купата, може би и заради умората от предния ден, която видимо даде отражение в играта на техните съперници. Краен резултат 85:96.

Най резултатни за своите отбори бяха двамата капитани. Виктор Серафимов вкара 33 точки за „Шумен”, а Мартин Стефанов завърши с 32. Виктор получи и приза за най-добър стрелец на турнира, а Мартин си тръгна с две индивидуални награди – за най-много откраднати топки и за най-полезен състезател. Неговият съотборник Цветан Савов взе наградата за най-много асистенции.

Разширен репортаж от финалния мач и много интервюта след него – по-долу.

ФИНАЛ „ШУМЕН” – „ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА” 85:96

ШУМЕН”: 4 Никола Николов – 12 точки, 7 Виктор Серафимов /капитан/ – 33, 9 Георги Минчев – 3, 10 Теодор Димитров – 10, 13 Милен Чолаксов – 20 /3 Никола Любенов, 5 Пламен Русков - 5, 6 Тихомир Иванов, 12 Цветан Герасимов, 24 Роберт Савов, 29 Даниел Колев, 32 Юлиян Рачев – 2/.

„ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА”: 1 Михаил Молдов – 6 точки, 3 Александър Стойков – 19, 6 Цветан Савов – 13, 9 Александър Кръстев – 14, 12 Мартин Стефанов /капитан/ - 32 /7 Жилбер Баев, 10 Петър Христов, 13 Ангел Софрониев, 20 Явор Цанев – 2, 23 Мартин Йорданов – 10, 40 Божидар Димитров, 50 Берг Мехмед/.

26.Август.2019 /Понеделник/ 17:44:30

За трета поредна седмица отборите от Шуменска област играят регионално дерби в първенството на Североизточната група на Трета аматьорска лига. В първия си домакински мач „Шумен 2007” прие „Хитрино”, поведе и загуби с 1:2.

В края първото полувреме гостите натиснаха, продължиха да търсят гола и след почивката и създадоха доста неприятности на шуменските футболисти и притеснения на феновете си. В 80-ата минута логичното се случи. Ивелин Василев намери след ъглов удар топката с глава и я прати в обратния ъгъл за 1:1. Минута преди края на редовното време Дениз Кадир фаулира Иво Василев в наказателното поле и Христо Александров вкара отсъдената дузпа. „Шумен 2007” – „Хитрино” - 1:2.

„ШУМЕН 2007” – „ХИТРИНО” 1:2

1:0 – Дениз Кадир /28/, 1:1 – Ивелин Василев //80/, 1:2 – Христо Александров – дузпа /89/

„ШУМЕН 2007”: 12 Калин Младенов, 19 Живко Герчев /27 Алекс Наков/, 17 Иван Иванов, 16 Емре Мехмед, 4 Благовест Гачев, 6 Евгени Стоянов, 8 Едис Ефраим /28 Йордан Милков/, 7 Христо Станчев, 9 Юлиян Загоров – капитан, 22 Едвин Исмаил /20 Алекси Алексиев/, 10 Дениз Кадир.

„ХИТРИНО”: 12 Дилян Димов, 4 Енес Кахриев, 5 Боян Николов, 19 Даниел Желев, 3 Ивелин Василев, 11 Светослав Славчев, 8 Йордан Йорданов, 24 Орхан Хикмет /10 Васил Христов/, 9 Христо Александров – капитан, 77 Ивайло Иванов.

СЪДИИ: Димитър Михайлов – главен, Христо Христов и Николай Дачев – асистенти. ЧЕТВЪРТИ: Росен Минев.

ДЕЛЕГАТ: Илиян Василев.

02.Март.2016 /Сряда/ 12:51:30
Източник: Сдружение Пазители на българщината

На Трети март Първа Шуменска чета „Панайот Волов” – част от патриотичното сдружение „Пазители на българщината”, отново ще спусне огромен национален трибагреник на фасадата на МБАЛ-Шумен. Инициативата е по повод 138-та годишнина от Освобождението на България и в подкрепа на националната кампания „Да развеем българското знаме!”. Миналата година на националния ни празник шуменската чета с войвода Елена Андерсон за първи път осъществи инициативата, като от покрива на болницата вертикално по фасадата й с участието на местни алпинисти бе спуснато българското знаме с размери 25 м дължина и 4 м ширина. Поривите на вятъра и атмосферните условия обаче си казаха думата и след 10 месеца се наложи трикольорът да бъде сменен. Както и първия път, внушителният национален флаг е дарение от местния бизнесмен Климент Климентов – един от учредителите на Сдружение „Пазители на българщината”. Осъществяването на идеята е негова лична патриотична задача за 2016 година, която той е поел пред организацията като подвойвода на шуменската чета „Панайот Волов”.

Новото знаме е с размери 33 м дължина и 4 м ширина и ще бъде спуснато на специална церемония на Трети март сутринта от 10.30 часа едновременно с издигането на националния флаг от кмета на Шумен г-н Любомир Христов. Поканва се шуменското гражданство и патриотичните организации в града да подкрепят с присъствието си инициативата, която е напът да се превърне в ежегодна традиция.
27.Октомври.2017 /Петък/ 08:52:53

В 11-ия кръг от първенството на Североизточната група на Трета футболна лига се игра регионалното дерби между „Хитрино” и „Ботев”. Домакините бяха в добра серия от победи и на призовото трето място в класирането. Захари Василев пък имаше проблеми с наказани и контузени футболисти в тима от Нови пазар.

„Хитрино” поведе с гол на Христо Станчев , а след почивката Христо Александров удвои преднината на „виолетовите”. След изпълнението на ъглов Юлиян Загоров върна един гол и гостите опитаха да стигнат до равенството. Така те поеха риска да бъдат контраатакувани и „Хитрино” на няколко пъти създаде напрежение пред вратата на съперника. Пак след ъглов Ивелин Василев вкара за 3:1.

След мача Петьо Василев, който игра за „Хитрино”, а сега е в „Ботев”, каза, че съперникът се е борил повече за победата. След като тримата от нападателната тройка на „Хитрино” вкараха в тази среща, Христо Станчев и Ивелин Василев бяха доволни от направеното и очакват още победи. Старши треньорът на победителите Николай Николов и президентът на „Ботев” Мирчо Мирчев бяха единодушни, че е имало много малко футбол в този двубой. Вижте разширения репортаж от мача и интервютата след него.

В събота „Хитрино” е домакин на следващия го в класирането „Светкавица”.

„ХИТРИНО” – „Ботев” 3:1

1:0 – Христо Станчев, 2:0 – Христо Александров, 2:1 – Юлиян Загоров, 3:1 – Ивелин Василев.

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 5 Енес Кахриев, 77 Даниел Желев, 99 Васил Христов /20 – Явор Тодоров/, 22 Боян Николов, 11 Йордан Йорданов, 9 Максим Недев – капитан /21 Берил Шабан/, 8 Христо Александров /17 Расим Расимов/, 6 Евгени Стоянов, 10 Христо Станчев, 3 Ивелин Василев.

„БОТЕВ”: 14 Илиян Илиев, 2 Алдин Атанасов, 5 Петьо Василев, 99 Йордан Миленов – капитан, 44 Банко Банков, 7 Георги Гушлев /10 Иво Михайлов/, 19 Тодор Вълканов /80 Йордан Котев/, 8 Иван Жеков, 33 Михаел Михалев, 86 Юлиян Загоров, 38 Валентин Валентинов.

СЪДИИ: главен – Красимир Кръстев, асистенти – Христо Деанов и Любомир Любомиров.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Надежда Белчева.

ДЕЛЕГАТ: Ангел Ангелов.

14.Септември.2017 /Четвъртък/ 18:10:58

„ХИТРИНО” – „БЕНКОВСКИ” 3:1

0:1 – Ивайло Вечеславов /30/, 1:1 – Васил Христов /37/, 2:1 – Явор Тодоров /65/, 3:1 – Расим Расимов /81/.

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 21 Симеон Симеонов /99 Васил Христов/, 22 Боян Николов /20 Явор Тодоров/, 9 Максим Недев /капитан/, 5 Александър Иванов /7 Йордан Йорданов/, 4 Енес Кахриев, 77 Даниел Желев, 6 Евгени Стоянов, 8 Христо Александров, 17 Младен Младенов, 10 Расим Расимов.

„БЕНКОВСКИ”: 1 Александър Ангелов, 14 Александър Тодоров /16 Жулиен Михайлов/, 8 Даниел Панайотов – капитан, 13 Ангел Карадаг, 7 Богомил Михалев /22 Роберт Ленарт/, 5 Цветан Ганев /10 Кристиян Косев/, 8 Николай Иванов, 6 Стамен Владимиров, 19 Пламен Божилов, 21 Юлиян Игнатов, 17 Ивайло Вечеславов.

ГЛ. СЪДИЯ –Мирослав Шенков, асистенти – Кристиян Георгиев и Стефан Кръстев /Русе/.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Деян Боев /Добрич/.

ДЕЛЕГАТ: Боян Боянов /Добрич/.

В четвъртия кръг от първенството на Трета лига в Североизточната група отборът на „Хитрино” спечели първата си победа за новия сезон. Като домакин той надделя над „Бенковски” /Бяла/ с 3:1. Гостите поведоха с гол на Ивайло Вечеславов, като преди това удариха и греда. Преди почивката от пряк свободен удар влезлият като смяна Васил Христов изравни. Той замени Боян Николов, който счупи ръката си. В самия край на полувремето тежка контузия получи и другият централен защитник на „Хитрино” Александър Иванов. Има съмнения за скъсани връзки или менискус, а окончателната диагноза ще стане ясна тези дни.

След почивката домакините упражниха сериозен натиск и поведоха с гол на друга резерва в този мач – Явор Тодоров. Макар да атакуваха рядко, гостите имаха своите шансове, но пропуснаха. Девет минути преди края Расим Расимов за пореден път надбяга пазачите си и с диагонален удар затвърди победата – 3:1.

Играещият треньор на „Бенковски” Цветан Ганев каза, че на този терен се играе трудно и благодари на общината в Бяла, която отново е зад футболния клуб. В отсъствието на старши треньора Николай Николов тима на домакините водиха Йордан Гълъбов и Милен Петков. Гълъбов коментира играта на своите футболисти, а сподели и как се е възстановил от тежката контузия синът му Пламен Гълъбов, когото ЦСКА преотстъпи на „Етър”, за да трупа мачове.