„Шумен 98” с четвърта победа във втората тройка – 37:24 с „Поморие”. Играе полуфинал с „Етър 64”

02.Април.2019 /Вторник/ 16:04:14, 5596 прочитания, 0 коментара

С четири победи от четири мача приключи участието на „Шумен 98” във втората тройка от първенството на женската хандбална „А” група. В „Арена Шумен” домакините спечелиха убедително срещу „Поморие” с 37:24 и имат пълен актив от 10 точки.

Някаква интрига имаше в началото на срещата, когато гостенките успяваха да поддържат равновесие и дори поведоха с 6:5. Шуменки намериха играта си и дръпнаха в резултата, за да се оттеглят на почивка при 17:11.

През второто полувреме разликата нарасна и премина десетте гола. За първи път пред своята публика игра новото попълнение – гардът Глория Павлова. Потомствената хандбалистка, след прекъсване на кариерата си в чужбеина заради контузия, показа класа и добро сработване с момичетата, като и реализира, и направи страхотни асистенции. Отлично се представи и набиращата скорост Мария Маслева. Румънката Юлияна Таче бе острието и вкара 9 гола. Диляха Христова, Ирене Иванова, Лидия Бакърджиева също завършиха контри, На позицията на пивота и Християна Драганова, и Жана Маразова също имаха добри изяви. Вратарката Фатме Юксел, както и колежката й от „Поморие” Красимира Каръкова на няколко пъти вдигнаха трибуните. В края на мача старши треньорът Николай Начев пусна в игра и три 15-годишни момичета от школата.

След победата на „Етър 64” в Габрово срещу „Бъки” с 24:23 точно отборът от Велико Търново ще играе полуфинален плейоф с „Шумен 98”. Играе се до две победи от три мача. В първия домакин е „Етър 64”, като датата се уточнява /вероятно 11 април/. Втората среща ще бъде в Шумен, почти сигурно на 14 април. Ако се стигне до трети мач, то той ще се играе пак в старата столица.

„ШУМЕН 98” – „ПОМОРИЕ” 37:24 /17:11/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 2 Петромила Инджева, 3 Мария Маслева – 7 гола, 4 Виктория Петрова, 7 Диляна Христова – 3, 8 Глория Павлова – 5, 8 Християна Драганова – 3, 10 Юлияна Таче – 9, 11 Маринела Панайотова – 3, 13 Жана Маразова – 2, 15 Белла Стоянова, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова – 2, 18 Натали Христова, 77 Лидия Бакърджиева – 3.

„ПОМОРИЕ”: 1 Красимира Каръкова, 2 Йорданка Тодорова – 1, 4 Кунка Предьова – 3, 7 Петя Цветанкова – 1, 8 Соня Маринакиева, 9 Гергана Ефтимова, 10 Стефка Цветанкова – 6, 13 Силвия Куманова – 2, 17 Стефка Георгиева, 21 Милена Великова – 6, 25 Димка Предьова – 5, 77 Стоянка Коруджова.

СЪДИИ: Силвия Марковска /Плевен/ и Станислав Стойков /Ловеч/.

ДЕЛЕГАТ: Слави Колев /Ловеч/.

08.Декември.2017 /Петък/ 12:55:10

В мач от 7-мия кръг на женското първенство по хандбал в „А” група „Шумен 98” бе домакин на „Етър 64”. „Болярките” бяха без загубена точка и водеха класирането с пълен актив.

Момичетата на треньорката Йонка Генчева тръгнаха добре и поведоха с три гола – 4:1. Шуменки обаче се върнаха бързо и не само че изравниха, а завършиха полувремето с два гола преднина – 13:11. Преди почивката резултатът беше изравняван пет пъти.

В средата на второто полувреме „Етър 64” стигна до равенство при 16:16. До края зрителите в зала „Плиска” преживяха драматични моменти. Всичко започваше отначало при 18:18,19:19, 20:20, 21:21...Секунди преди края домакините пак поведоха. И „виолетовите” пак изравниха за крайното 22:22. Така те загубиха първа точка в това първенство, а „Шумен 98” на практика си осигури място в първата четворка.

След края на мача капитанката на „Етър 64” Соня Богданова и треньорката Йонка Генчева казаха, че отдават дължимото на отбора от Шумен и че не се е случило нищо фатално.

Вратарката на „Шумен 98” Фатме Юксел, която беше с ключови спасявания, обеща по-добри игри и повече победи след Нова година. Същото каза и Кръстина Касабова, която вкара в този мач цели 12 гола. Тя коментира и своеобразния си дуел с вратарката Десислава Николова.

Старши треньорът на „Шумен 98” Николай Начев призна, че и съжалява за загубената точка, и е доволен от спечеленвата с добра игра.

„ШУМЕН 98” – „ЕТЪР 64” 22:22

„ШУМЕН 98”: 1Станислава Стоянова, 3 Надежда Димитрова, 4 Ива Георгиева – 3 гола, 7 Диляна Христова /капитан/ - 1, 9 Християна Драганова – 2, 10 Лидия Бакърджиева – 1, 12 Десислава Сашева, 13 Марина Валентинова, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова – 2, 18 Кръстина Касабова – 12, 77 Десислава Илиева – 1, 78 Гизем Мазлъмова.

„ЕТЪР 64”: 1 Мартина Стефанова, 4 Златина Коева, 8 Соня Богданова /капитан/ - 4, 9 Ангелина Симеонова – 1, 10 Мария Йорданова – 2, 11 Кристияна Караманлиева – 7, 12 Десислава Николова, 13 Виктория Маринова, 14 Данислава Петрова – 6, 15 Надежда Димитрова, 18 Деница Иванова – 2, 19 Петя Кръстева.

СЪДИИ: Георги Дойчинов и Нено Башев /Габрово/.

ДЕЛЕГАТ: Красимир Илиев /Русе/.

23.Април.2018 /Понеделник/ 14:18:24

След изиграните срещи от 16-ия кръг на ГАЛФ отборът на „Трите мечки” запази лидерската си позиция и води с две точки пред „Вълците”. Момчетата на Красимир Кръстев имат същата преднина пред третия – ЗК „КЕШ”. И трите отбора спечелиха категорично мачовете си.

Драматично се разви срещата между набиращия скорост „Бул Тийм” и приятната изненада в този турнир – „Опълченците”. Равенството бе фиксирано малко преди края, като преди това футболистите от Дибич водеха.

12. „Лисиците” 16 1 0 15 35:117-82 3

Ние ви предлагаме разширен репортаж от мача ЗК „КЕШ” - „Калбо” и картина от други двубои.

1:0 – Банко Банков, 2:0 – Асен Гайдаржиев, 3:0 – Тодор Жечев, 4:0 – Асен Гайдаржиев, 5:0 – Диян Райчев, 5:1 – Мартин Куртев, 5:2 – Борис Марков.

ЗК „КЕШ”: 1 Васил Кирилов, 3 Тодор Жечев, 4 Банко Банков, 6 Христо Янков, 7 Добромир Герчев – капитан, 8 Диян Райчев, 10 Асен Гайдаржиев, 14 Милен Тонев.

„КАЛБО”: 1 Станислав Лазаров, 7 Георги Георгиев – капитан, 8 Борис Косев, 10 Мартин Куртев, 17 Борис Марков, 18 Хюсеин Хюсеинов.

СЪДИЯ: Тихомир Иванов.

19.Март.2019 /Вторник/ 09:05:34

В дербито от 19-ия кръг на Североизточната група на Трета лига третият в класирането – „Хитрино”, загуби от лидера „Суворово-1” с 0:1. Голът падна още в седмата минута. Вкара го Никола Василев, оставен непокрит на втора греда.

При силен вятър съперниците все пак успяха донякъде да играят футбол и да защитят авторитета си на добри тимове със школувани и можещи играчи. Домакините не се хвърлиха да търсят бързо равенството и евентуален обрат и успяха да създадат положения. Нямаше го завършващият удар. А ще се запомни и една почти невиждана по нашите терени проява на уважение към съперника. При обещаваща атака нападателят на „Хитрино” Мехмед Сабри забеляза, че вратарят на „Суворово-1” Костадин Иванов падна в наказателното поле, без да има съприкосновение с някого. Тогава той извади топката в тъч! Без да има съдийски сигнал! Както каза и треньорът Николай Николов след мача, победа – да, но не на всяка цена. И похвали своя футболист. Не са много треньорите, които биха го направили. Браво и на двамата! А вратарят бе заменен принудително...

През второто полувреме „Хитрино” атакуваше по-често и пак не успяваше да вкара. На мястото на контузения вратар Дилян Димов влезе за първи път след тежка контузия и операция Харун Якубов. В 67-ата минута двата отбора останаха с по 10 души. При изпълнението на пряк свободен удар бяха изгонени с директни червени картони Васил Христов от „Хитрино” и Георги Станчев от „Суворово-1”.

Малко по-късно , след ъглов, футболистите на „виолетовите” имаха претенции за дузпа, които главният съдия Красен Георгиев не уважи. Не бе променен и резултатът – 0:1. Само тук, в 6tv.bg, можете да видите разширен репортаж от мача и интервюта с двамата старши треньори.

В областното дерби в Нови пазар местният „Ботев”, напуснат от много играчи през зимата, но вече с нов старши треньор – Тодор Бекяров, спечели срещу „Волов” с 1:0.

„ХИТРИНО” – „СУВОРОВО-1” 0:1 0:1 – Никола Василев /7/

„ХИТРИНО”: 12 Дилян Димов /1 Харун Якубов/, 4 Енес Кахриев, 19 Даниел Желев, 99 Боян Николов, 17 Васил Христов, 3 Ивелин Василев – капитан, 11 Мехмед Сабри, 10 Преслав Пасев, 8 Йордан Йорданов, 7 Дилян Ганев /9 Христо Александров/, 6 Евгени Стоянов /77 Влад Михайлов/.

„СУВОРОВО-1”: 12 Костадин Иванов /1 Неделчо Добрев/, 21 Марин Сираков, 16 Станислав Иванов, 4 Костадин Хараламбиев /17 Станислав Павлов/, 16 Даниел Венков, 13 Данаил Борисов, 18 Георги Станчев, 8 Даниел Димитров, 88 Никола Арнаудов, 10 Никола Василев – капитан /9 Любомир Михалев/, 11 Георги Димитров.

СЪДИИ: Красен Георгиев - главен, Живко Петров и Владимир Йорданов – асистенти /Варна/. ЧЕТВЪРТИ: Калоян Цветков /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Велико Трифонов /Варна/.

16.Март.2017 /Четвъртък/ 16:30:10
Шуменецът Пламен Борисов  развя българското знаме с името на клуб „Шуменска крепост” на ринга в Тайланд. Той спечели световната титла по муай тай в категория +91 килограма.
На финала боецът победи много коравия индиец, който стигна до този последен бой. Пламен сподели с личния си треньор Галин Методиев, че го наболявал лакътят след тежката битка със съперника. Да припомним, че в муай тая има удари с лакти, с колене, захвати, хвърляния. Та на Пламен му се наложило добре да поработи и с лакти, за да сломи съпротивата на индиеца.
В първия кръг шуменецът надделя над бразилец, след това спечели срещу испанец, за да си отвори пътя към финалната среща.
При третото си участие в Тайланд на световно първенство Пламен Борисов сбъдна голямата си мечта. Той тръгна точно с тази нагласа.

Честито, Пламене! Честито, Шумен! Честито, България!

Националите тръгват от Тайланд за България на 22-ри март. Шумен ще посрещне своя герой, а у дома го чакат неговите две чаровни дами с К – жена му Камелия и дъщеричката Калина, която вече е на годинка...