„Шуменска крепост” посрещна своите световни шампиони Християн Тотев и Иван Иванов. Тази седмица е държавното на лоу кик в Шумен

21.Март.2019 /Четвъртък/ 19:04:59, 4555 прочитания, 0 коментара

Бойците от клуб „Шуменска крепост” за пореден път изкачиха световния връх. Християн Тотев за четвърти път стана световен шампион по муай тай в Тайланд. Той триумфира в категория до 91 кг. Иван Иванов пък отчая конкуренцията в категория до 86 и спечели първата си световна титла. Честито! Шампионите бяха посрещнати подобаващо и на аерогара София, и в тяхната зала, където всъщност коват своите успехи. Във видеото по-долу ще видите как близките и колегите на Крис и Иван споделиха тяхната радост. И как посрещането премина в...поредната тренировка. Така е тук. Защото в събота и неделя, за първи път в „Арена Шумен”, е държавното първенство в стила лоу кик. Огромна отговорност да се справиш и като домакин, и като един от елитните клубове на България да печелиш титли и медали. Емоциите и премислените вече думи – в уникалните кадри и в интервютата с шампионите. Докъде стигна подготовката за събота и неделя и какви са очакванията? – от президента и старши треньор на „Шуменска крепост” Галин Методиев.

15.Септември.2018 /Събота/ 08:41:58

Международен хандбален мач беше първото спортно състезание в новата зала „Арена Шумен”. В подготовка за новия сезон се срещнаха „Шумен 98” и спечелилият шест поредни години бронзовите медали в Украйна тим на „Днепрянка” /Херсон/.

Шуменки са едва на няколко дни подготовка и са с много нови състезателки – млади таланти и опитни бойци. В тима са привлечени националки, участвали с успех на европейското първенство за девойки до 17 години в Скопие. Мария Маслева идва от „Панагюрище” и бе избрана в Македония за най-добър защитник. Маринела Панайотова е десен гард и е от „Хасково”. Оттам са и 16-годишната лява ръка Василена Шомова и лявото крило Християна Иванова. Опитният пивот Жана Маразова също е от „Хасково”. В подготовката се включи и родената в Нови пазар, също лява ръка, Светлана Николаева. Тя е дясно крило, играла е в Испания и „Локомотив” /Варна/.

Гостенксите са предимно възпитанички на спортното училище в Херсон. Треньорският тандем е от баща и син – Михаил и Борис Милославски.

През първото полувреме „Шумен 98” водеше играта и закономерно поддържаше разлика от 3-4 гола. Полувремето завърши при резултат 17:14. През втората част украинките, които са по-напред в подготовката, изравниха при 23:23. В последните 15 минути резултатэт бе изравняван още няколко пъти, като в крайна сметка „Днепрянка” спечели с 33:32.

Топреализаторката на българското първенство Кристина Касабова завърши с 12 гола, а за украинките най-много вкара Кристина Гречка – 9.

Зрителите в „Арена Шумен” бурно аплодираха изявите на хандбалистките, а треньорите дадоха добри оценки за играта на своите отбори.

Вие имате възможност да видите тук, на 6tv.bg, разширен репортаж от мача и да чуете интервюта с треньорите Николай Начев и Борис Милославски. След като преди години възроди шуменския мъжки хандбал с три титли, две втори места и дне купи на страната, Светлозар Начев иска и жените на „Шумен 98” да гонят високи цели.

На следващия ден двата отбора играха отново. Мачът мина по същия сценарий. Без няколко от своите хандбалистки “Шумен 98” водеше на полувремето с 12:11. След това украинките на свой ред излязоха напред – 17:16. Отлично играеше Маринела Панайотова и домакините взеха аванс от два гола при 19:17. В крайна сметка „Днепрянка” спечели отново с гол разлика – 22:23.

„ШУМЕН 98” – „ДНЕПРЯНКА” 32:33 /17:14/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева – 7 гола, 4 Светлана Николаева, 5 Василена Шомова – 1, 7 Диляна Христова, 9 Християна Драганова – 1, 10 Десислава Илиева – 4, 11 Маринела Панайотона – 3, 13 Жана Маразова – 1, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Иванова – 1, 18 Кристина Касабова – 12, 77 Лидия Бакърджиева, 78 Ирене Иванова – 2.

„ДНЕПРЯНКА”: 2 Кристина Гречка – 9, 3 Альона Каменщик – 1, 4 Катерина Кандибей – 2, 5 Анна Дябло – 7, 7 Валерия Горенко, 8 Полина Трубщина – 2, 9 Маргарита Ищенко – 8, 12 Анастасия Калченко, 15 Валерия Мартиненко, 17 Ирина Павлик – 2, 19 Татяна Кузеванова, 21 Анастасия Калигина, 31София Лисенко – 2, 55 Ирина Минеева.

СЪДИИ: Пламен Павлов и Валентин Лампаров.

26.Януари.2017 /Четвъртък/ 14:45:40
На финалния турнир за Купата на България в  Горна Оряховица девойките до 19 години на „Шумен 98” завършиха на крачка от медалите – четвърти.
В групата те започнаха с победа срещу „Панагюрище” с три гола, след като на полувремето губеха с 10:15. Домакините от „Раховец” не можаха да окажат сериозна съпротива и шуменки записаха втори успех, този път с десет гола разлика. След това дойде загубата от „Хасково” с три гола. Без да търсят оправдание, от щаба на „Шумен 98” казаха, че съдиите позволили прекалено твърда, а на моменти и груба игра на южнячките. Така с травма в болницата се озова Марина Валентинова. Слава богу, изследванията показаха, че няма сериозно нараняване, но все пак последва забрана момичето месец да не влиза в залата. Така отборът от Шумен влезе във финалната четворка като втори в групата.
В единия полуфинал „Шумен 98” нямаше как да се противопостави на изключителната селекция на габровския „Бъки” и след загубата трябваше отново да играе с „Хасково”, вече в спор за бронзовите медали. Загубата този път беше по-тежка и шуменки трябваше да се задоволят с четвъртото място.
Кубрат беше домакин на финалния турнир за купата на страната при юношите младша до 14 години. Както каза преди заминаването треньорът Юлиян Касабов, жребият беше жесток и стана така, че с четири победи и две загуби „Шумен 61” се класира пети. Ето как младият специалист видя това състезание.
23.Януари.2018 /Вторник/ 08:43:29

Баскетболистите на „Шумен” се пребориха в Правец с „Академик” /Сф/ и с преднина от 6 точки на баража влязоха в първата шестица на мъжката „А” група. И още в първия мач там бяха домакини на основния претендент за спечелването на първенството във втория баскетболен ешелон – ИУ /Варна/.

По различни причини шуменци бяха с променен състав. Играещият старши треньор Янко Янков е контузен и ще почива поне месец. Високият Андрей Иванов не бе пуснат за този мач от своя клуб „Ямбол”. Гардът Антон Диков се върна в тима на ИУ, игра срещу „Шумен” и вкара 17 точки за варненци. Домакините имаха обаче три нови попълнения – братята Манол и Ростислав Тончеви и Николай Георгиев от бургаския „Делфин”.

Както и в домакинския мач през есента „Шумен” играеше добре и на полувремето водеше с 11 точки – 45:34. След почивката само за пет минути ИУ излезе напред. Преди последната част презултатът беше 59:61, а веднага дойде и изравняването за 61:61. Гостите спечелиха борбата под своя кош и с няколко контри стигнаха до победата 85:75.

„ШУМЕН”: 6 Димитър Радев – 5 точки, 7 Виктор Серафимов – 13, 8 Манол Тончев – 16, 13 Милен Чолаков – 9, 22 Кирил Кирилов - капитан - 16 /4 Никола Николов – 3, 9 Георги Минчев, 10 Теодор Димитров, 11 Николай Георгиев – 3, 12 Андрей Джамбазов – 2, 14 Ростислав Тончев – 8, Мерсин Сали/.

„ИУ”: 5 Николай Георгиев – 19 точки, 11 Николай Николов – 9, 13 Мишо Борисов - 12, 15 Ивайло Тодоров – капитан – 8, 33 Димитър Илиев – 2 /3 Милен Дудев – 3, 6 Петко Петков, 7 Димитър Добрев, 10 Цветомир Куртев – 6, 21 Антон Диков – 17, 23 Дамян Шишков, 42 Кристиян Кръстев – 9/.

СЪДИИ: Мирослав Томов, Иван Николов, Петър Петров.

ДЕЛЕГАТ: Васил Добрев.

29.Август.2017 /Вторник/ 17:16:44

В първия си домакински мач от втория си сезон в Североизточната група на Трета футболна лига отборът на „Хитрино” не можа да вкара на „Калиакра” и завърши наравно – 0:0.

След равенството 1:1 в Търговище срещу „Светкавица” домакините почиваха във втория кръг, тъй като „Доростол” се отказа. Трима футболисти от Силистра вече са картотекирани в „Хитрино” и двама от тях излязоха в стартовия състав срещу „Калиакра” – 31-годишният защитник Боян Николов и 28-годишният Даниел Желев – също бранител. Нападателят Ивелин Василев, който е на 26 години и вече има стаж в отбори като „Добруджа”, „Нефтохимик”, „Калиакра” и „Доростол”, чака жълтата си карта.

Мачът в Хитроно се игра при типична лятна жега, имаше много борба, не липсваха и положения, но гол не беше отбелязан. В 55-ата минута отлично представилият се вратар на „Калиакра” Мирослав Марков спаси дузпа на Христо Станчев.

„ХИТРИНО” – „КАЛИАКРА” 0:0

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 99 Васил Христов, 22 Боян Николов /4 Енес Кахриев/, 24 Даниел Желев /77 – Евгени Стоянов/, 3 Николай Станчев /11 Расим Расимов/, 5 Александър Иванов, 9 Максим Недев – капитан, 10 Христо Станчев, 8 Христо Александров, 7 Младен Младенов, 17 Йордан Йорданов.

„КАЛИАКРА”: 1 Мирослав Марков – капитан, 12 Александър Михайлов /17 Георги Калинков/, 21 Георги Щерев, 5 Георги Христов, 7 Даниел Димитров, 10 Илиян Неделчев, 30 Матио Димов, 20 Стефан Николов, 3 Слави Сталев, 16 Цветан Петров, 11 Калоян Калчев /14 Пламен Георгиев/.

СЪДИИ: Борис Попов, Мирела Иванова, Мирослав Марков – тримата от Русе.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Михаил Михайлов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Димитър Димитров /Варна/.

След мача старши треньорът на „Калиакра” Красен Николов бе доволен от раздаването на своите предимно млади футболисти и обясни, че общината е главен спонсор на клуба. Наставникът на „Хитрино” Николай Николов каза, че поема вината за това равенство и за пореден път обяви сериозните си намерения отборът да расте във времето.

В този кръг „Ботев” /Нови пазар/ се наложи категорично като домакин над „Бенковски” /Бяла/ с 4:1.