„Волов” пак изпусна победата – 1:1 със „Септември 98”

15.Март.2019 /Петък/ 08:42:17, 4052 прочитания, 0 коментара

За пореден път футболистите на „Волов” изпуснаха да запишат първа победа в Североизточната група на Трета лига. Те поведоха с гол на Симеон Савов в 69-ата минута, но само четири по-късно гостите от „Септември 98” /Тервел/ изравниха. Попадението бе на Дейвид Венциславов.

При много силен вятър на градския стадион в Шумен домакините удариха една греда през първото полувреме, а през второто имаше опасности и пред двете врати. В последната минута на добавеното време и”Волов”, и „Септември” пропуснаха да вземат трите точки.

В този 18-и кръг „Устрем” /Дончево/ победи „Ботев” /Нови пазар с 5:2, а „Хитрино” спечели с 2:0 в Каварна срещу „Калиакра”. В класирането води „Суворово-1” с 44 точки, втори е „Спартак 1918” с 39 и трети – „Хитрино” с 34. „Ботев” е пети с 29, а „Волов” е последен – на 13-о място и с 4 точки.

„ВОЛОВ” – „СЕПТЕМВРИ 98” 1:1

1:0 – Симеон Савов /69/, 1:1 – Дейвид Венциславов /73/

„ВОЛОВ”: 12 Добромир Дочков, 2 Иван Субботин, 3 Мартин Кръстев, 5 Желязко Ганчев, 15 Анъл Емилов, 6 Симеон Савов, 8 Иван Цонев, 22 Христо Димитров /7 Сейхан Ахмед/, 9 Муса Кавунски, 10 Сонер Кязим /4 Георги Георгиев/, 11 Айхан Ведат /19 Теодор Тодоров/.

„СЕПТЕМВРИ 98”: 12 Дениз Александров, 3 Младен Димитров, 16 Симеон Митев, 4 Явор Колев, 7 Стелиян Ценов, 11 Дейвид Венциславов /19 Ерай Ходжа/, 10 Стефан Стефанов, 17 Михаил Михайлов /9 Венелин Стоянов/, 6 Николай Димитров, 5 Георги Димвитров,15 Пламен Панайотов.

СЪДИИ: Мирослав Шенков – главен, Стефан Кръстен и Диян Димитров – асистенти /Русе/.

ЧЕТВЪРТИ: Надежда Белчева /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Атанас Петров /Варна/.

ВИДЕО: През първото полувреме на градския стадион в Шумен „Волов” и „Септември 98” се опитваха да се надиграят, а се бореха и с бурния на моменти вятър. Имаше напрежение и пред двамата вратари, като домакините удариха и греда.

„Волов” изпълни няколко ъглови, при които бранителите все пак успяваха да изчистят топката извън наказателното си поле. Отляво и отдясно жълто-сините хвърляха тъй наречените английски тъчове. Със същия ефект.

Стоян Чешмеджиев започна със смените и направи три.

При поредния ъглов в 69-ата минута капитанът Симеон Савов успя с глава да насочи топката под гредата и 1:0

Последваха разменени атаки, някои от които завършиха със слаби или неточни удари.

Гостите изравниха само след четири минути. Дейвид Венциславов се възползва от чудесен пас и всичко започна отново.

На няколко пъти „Септември” обсади вратата на съперника, но не стигна до пълен обрат. „Волов” също имаше желание за първа победа и не стигна до нея.

В последната минута от добавеното време двата тима пропуснаха златни възможности за гол.

06.Май.2019 /Понеделник/ 10:41:17

Шумен бе домакин на турнира за Купата на Българската федерация по баскетбол при юношите старша, до 19 години. В „Арена Шумен” се срещнаха първите четири отбора от Източната и Западната дивизия. В първия полуфинал „Черно море Тича” победи „Шампион 2006”, а във втория „Шумен” се наложи над „БУБА баскет” и също си осигури място на финала.

В спора за третото място „БУБА баскет” надделя над „Шампион 2006” с 61:56.

Оспорван и резултатен бе мачът за трофея. Варненци дръпнаха след първата част с 29:18, но на почивката разликата бе само точка за тях – 48:47. Третата част бе изпитание за двата отбора. Тръгна стрелбата от дистанция на домакините, като Милен Чолаков наниза шест тройки общо в мача, а Виктор Серафимов вкара три. Така „Шумен” поведе с пет точки при 60:55, но младите моряци пак излязоха напред – 70:74 преди последните 10 минути. В тях за няколко минути „Черно море Тича” си осигури Купата, може би и заради умората от предния ден, която видимо даде отражение в играта на техните съперници. Краен резултат 85:96.

Най резултатни за своите отбори бяха двамата капитани. Виктор Серафимов вкара 33 точки за „Шумен”, а Мартин Стефанов завърши с 32. Виктор получи и приза за най-добър стрелец на турнира, а Мартин си тръгна с две индивидуални награди – за най-много откраднати топки и за най-полезен състезател. Неговият съотборник Цветан Савов взе наградата за най-много асистенции.

Разширен репортаж от финалния мач и много интервюта след него – по-долу.

ФИНАЛ „ШУМЕН” – „ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА” 85:96

ШУМЕН”: 4 Никола Николов – 12 точки, 7 Виктор Серафимов /капитан/ – 33, 9 Георги Минчев – 3, 10 Теодор Димитров – 10, 13 Милен Чолаксов – 20 /3 Никола Любенов, 5 Пламен Русков - 5, 6 Тихомир Иванов, 12 Цветан Герасимов, 24 Роберт Савов, 29 Даниел Колев, 32 Юлиян Рачев – 2/.

„ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА”: 1 Михаил Молдов – 6 точки, 3 Александър Стойков – 19, 6 Цветан Савов – 13, 9 Александър Кръстев – 14, 12 Мартин Стефанов /капитан/ - 32 /7 Жилбер Баев, 10 Петър Христов, 13 Ангел Софрониев, 20 Явор Цанев – 2, 23 Мартин Йорданов – 10, 40 Божидар Димитров, 50 Берг Мехмед/.

01.Ноември.2017 /Сряда/ 15:37:06

Боецът от клуб „Шуменска крепост” Иван Иванов ще участва на започващото в понеделник в Будапеща световно първенство по кик бокс. Ние бяхме на една от последните тренировки в залата на клуба. Иван и треньорът Галин Методиев след заниманието дадоха специални интервюта за 6tv.bg, в които обясниха как е минала подготовката и какво очакват от дебюта на шуменеца на такъв голям форум.

13.Февруари.2017 /Понеделник/ 19:09:07
„ШУМЕН 05” – ЦСКА 1:3 /25:21, 20:25, 12:25, 22:25/

„ШУМЕН 05”: 2 Елина Златева, 6 Светослава Ганчева, 7 Зейнаб Гювех, 9 Елена Борисова, 10 Маедех Борхани, 12 Стела Горанова, 5 Габриела Ангелова – либеро /1 Стефани Стефанова – капитан, 3 Поля Светозарова – либеро, 4 Велизара Начева, 8 Селин Салим, 11 Рафаела Христова, 13 Станимира Тошева, 14 Христина Златева/.
ЦСКА: 1 Ивета Станчулова, 4 Полина Нейкова, 8 Ралина Дошкова, 11 Силвия Кьосева – капитан, 15 Мартина Хикова, 17 Натали Петрова, 19 Михаела Михайлова – либеро /7 Кристина Бончева, 9 Андреа Цветанова, 10 Дарина Куманова, 12 – Кристиана Белецова – либеро, 14 Борислава Съйкова, 16 Янита Николова/.

След 3:8 при първото техническо прекъсване с добри атаки на Маедех Борхани, успешна игра в центъра на Светослава Ганчева, ас на Зейнаб Гювех и добра организация „Шумен 05” успя да стигне до обрат за 16:13, а след това и да затвори гейма в своя полза - 25:21.
Колебливо беше началото и на втората част и пак подкрепяните от малка агитка волейболистки на ЦСКА натрупаха аванс – 7:16. Чудесно включване направи Станимира Тошева. Нейната серия начални удари, включително и два аса,  затрудни посрещането на столичанки, което пък улесни домакините и те скъсиха дистанцията. За съжаление точно посрещането беше проблем и за шумвенки и те загубиха частта с 20:25.
Може би притеснението в тъй или иначе необиграните волейболистки на „Шумен 05” се засили и в третия гейм те бъркаха повече от допустимото. Нямаше го и началният удар, който на тренировките доста от момичетата изпълняват повече от добре. Логично се стигна до 12:25.
В много важния четвърти гейм „Шумен 05” пак догонваше, но разликата беше малка – 13:16, 19:21, 21:23. Уви, силите стигнаха само до 22:25 и загуба на мача с 1:3 гейма.
Зрителите в зала „Младост” пак бяха със своите любимки в най-трудните моменти и се опитваха да им вдъхнат кураж. Тук може би трябва да охладим нечии прекалени амбиции, като припомним, че отбор не се прави за месец. И да кажем, че тъй нашумелите иранки са добри волейболистки, но все пак не са състезателки от световна и европейска класа. Затова – нека да се радваме, че има хора, които опитват да съживят един толкова атрактивен спорт, и да сме търпеливи и реалисти в очакванията си.
След мача старши треньорката на ЦСКА Юлия Иванова призна, че са имали разузнаване и че в първия гейм не са могли да спрат Маедех Борхани и съотборничките й.
Мехмед Башаран на свой ред очаква шуменки да повярват в себе си, да преодолеят притеснението. Според него отборът расте, макар и малко, с всеки мач. Въпросът е дали ще е достатъчно времето до плейофите, за да се стигне до определено задоволително ниво.

04.Февруари.2017 /Събота/ 13:29:44
На снощната тренировка на „Шумен 05” заедно тренираха и жените, и по-малките волейболистки. Не се появиха двете иранки, които се бяха върнали малко преди това от Малдивите. Там те бяха на турнир, предшестващ световните квалификации.  Националките на Иран бяха категорични и в трите си срещи, като ги спечелиха с по 3:0 – срещу Непал, Индия и домакините. Диагоналът Маедех Борхани беше избрана за MVP на турнира, а Зейнаб Гювех получи приза за най-добър посрещач.
Мади и Зизи се появиха днес предиобед в залата и погледаха мача на девойките старша. Момичетата от азиатската страна бяха топло посрещнати от своите съотборники. Те се поразкъпшиха малко с топка преди вечерната тренировка и според Мехмед Башаран са напълно готови за първия си мач с екипа на „Шумен 05” с „Казанлък волей”. Днес в интернет пространството се появи селфи на волейболистките на „розите”, които позират с бурки, както те самите казват. Според тях това било поздрав към треньора им Страхил Балов, който е работил дълго в Ирак, Саудитска Арабия и Египет.
Шуменци, които гледаха мача на девойките старша, обаче намират това за дебелашка шега и провокация преди съботния мач за първенството на Националната волейболна лига. Мениджърът на “Шумен 05” Мехмед Башаран каза за 6tv.bg, че това е по-скоро облекло на бедуините от преди много време. Той призна, че в клуба се чувстват обидени, и не пожела да влиза в повече подробности. Не е казал и на иранките за това селфи.
Тук трябва да напомним, че срещата с „розите” ще се играе не днес, както беше по програма, а в събота от 18 часа в зала „Младост”. Уви, в нея със сигурност няма да вземе участие разпределителката Ивелина Тончева, която се оплаква от болки в кръста, получени по време на
контролата с „Раковски”. За сметка на това пристигат две нови попълнения, които са добре познати в Шумен. Много опитната разпределителка Диана Филипова и центърът Лора Илиева играха през есента за „Бургас 2007”, а преди това са носили екипа и на шуменския „Феникс 09”.
Настроението в отбора е добро и всички чакат с нетърпение първия двубой след толкова напрегнатия и натоварен подготвителен период, в който, за съжаление, пропаднаха почти всички насрочени контроли. Момичетата се надяват шуменската публика отново да бъде с тях и да им помага.
Шумен е домакин на финалния турнир за девойки старша възраст на Регион „Добруджа”. В първия си мач тази сутрин момичетата на треньорката Людмила Любенова не дадоха никакви шансове на варненския „Перун” и спечелиха с 3:0, в отделните геймове 25:11, 25:16 и 25:13. Съставът на шуменки е добре балансиран, има равностойни смени за отделните постове. Днес добре вървеше началният удар, имаше добра игра в защита и разнообразни атаки. Взеха участие и момичетата, които се готвят с жените. Дадено беше време и на трите разпределителки, като добрата новина е, че близначката на четворката Елина Златева, Христина, се върна след известно прекъсване и за пореден път показа, че наистина има огромен потенциал.