„Етър 64” и „Свиленгрлад” направиха хикс за сметка на „Шумен 98” и го пратиха във втората тройка

02.Февруари.2019 /Събота/ 17:09:56, 1555 прочитания, 0 коментара

След срещите от десетия кръг на първенството по хандбал на женската „А” група станаха ясни и двете тройки за следващата фаза. В първата са „Бъки”, „Етър 64” и „Свиленград”. Във втората останаха „Шумен 98”, „Поморие” и „Ники спорт”. Всъщност, интригата в тези последни мачове от първата фаза беше кой ще е третият в класирането – „Шумен 98”, до този момент с 12 точки, или „Свиленград”, който имаше точка по-малко. В Габрово лидерът „Бъки” победи „Шумен 98” с 32:19 /16:7/, а във Велико Търново „Свиленград” и „Етър 64” направиха реми – 23:23 /15:12/. Което значи, че „Шумен 98” и „Свиленград” имат по 12 точки. Трети обаче е тимът от южния град, тъй като е с по-добри показатели от двата мача между съперниците.

„Свиленград” спечели домакинството си с 27:19, а „Шумен 98” би у дома си с 24:23. Това е второ равенство между „болярките” и южнячките /в петия кръг мачът в Свиленград завърши 26:26/. Сегашният втори хикс обаче, според познавачите на хандбала, намирисва. Разбира се, никой не може да докаже, че е имало нещо нередно, но и никой не може да попречи или да забрани на когото и да било да се съмнява...Тук се посочва и фактът, че секунди преди края „Етър 64” има правото да изпълни дузпа и...я пропуска. Случва се!...Точно сега обаче трудно някой ще го приеме за нормално. Със солидния аргумент, че равенството устройва двата отбора за сметка на обновяващия се „Шумен 98”.

В същото време момичетата на треньора Николай Начев се убедиха на практика, че е по-добре сам да си свършиш работата, отколкото да разчиташ на някой друг да ти помогне. Ако шуменки бяха били „Етър 64” в чудесната „Арена Шумен”, както направиха с „Бъки” и с „Етър 64”, щеше да им е все едно как ще завърши този последен мач във Велико Търново. Сега пътят към полуфиналите минава през първото място във втората тройка. Мисия възможна, но не дадена на тепсия. Мачовете с „Поморие” и „Ники спорт” ще бъдат трудни и различни от тези в края на януари. Без да се правим на пророци, нищо чудно през април пак да има серия „Бъки” – „Шумен 98”. А в другия полуфинал - „Етър 64” и „Свиленград”. Тук хиксовете няма да вървят...

31.Август.2015 /Понеделник/ 11:13:44
Източник: Интеракт клуб Шумен
С настъпването на Септември , за пета поредна година, наближава традиционното състезание „Шеметния Шумен“. Надпревара, изпълнена с емоции, целяща да се опознае историята на родните ни места и не само, по един нов, интересен и завладяващ начин. Организаторите, Интеракт клуб Шумен, с помощта на частен съдебен изпълнител - Даниела Златева и Sky Shumen, без чиято подкрепа събитието нямаше да се състои, канят малки и големи над 14-годишна възраст да се присъединят в шеметното състезание изискващо бързина, ловкост, остър ум и издръжливост. Тази година, формата на състезанието, изисква участниците да са в отбор по двама. Стартът ще бъде даден на 05.09.2015г. (събота) от 8.30 часа на площад "Александър Стамболийски" (градинките над военното) с начална игра кър. Всеки, който желае да се запише, може да го направи в кафе-клуб „Делфина“ срещу такса от 3лв. на човек. Незабравимите моменти са гарантирани, както и заслужените награди за големите победители!
29.Ноември.2018 /Четвъртък/ 08:29:54

В много драматичен мач от 6-ия кръг на първенството в женската хандбална „А” група „Шумен 98” победи „Свиленград” с 24:23 и вече е трети във временното класиране, а южнячките се спуснаха до четвъртото място.

През първото полувреме в „Арена Шумен” домакините поведоха и започнаха да трупат аванс – 6:2, 10:5, 12:5...Много силно за шуменки в тази част играха Маринела Панайотова и Ирене Иванова, които най-често бележеха. Те завършиха съответно с пет и шест гола. Почивката дойде при резултат 14:11.

След нея „Свиленград” успя не само да стопи разликата, но и поведе с четири гола – 16:20. Момичетата на Николай Начев вдигнаха отново трибунитее и се върнаха с гол на Светлана Николаева за 20:20. Резултатът през второто полувреме беше изравняван пет пъти, като за последно това стана при 21:21 и 22:22. Решителна роля имаше и влязлата като резерва капитанка Диляна Христова – с гол и сърцата игра тя поведе своите. Кръстина Касабова не сбърка нито една дузпа, а вкара и последния гол за „Шумен 98” с пробив през центъра. Тя бе и най-резултатна със 7 попадения. Румънката Юлияна Таче отново беше изключителен боец, пак игра на различни постове, успяваше да ангажира вниманието на съперничките и да освобождава позиции за съотборничките си. С изключителни заслуги са и двете вратарки. Станислава Стоянова бе почти непробиваема през първата част, а Фатме Юксел направи страхотни спасявания през второто полувреме.

Само тук, в 6tv.bg ще видите разширен репортаж от мача и всички голове. Ще видите и интервютата с двамата треньори и с хандбалистки от двата отбора.

В този шести кръг „Етър 64” победи „Ники спорт” с 36:18, а „Бъки” спечели като гост на „Поморие” с 38:32. Така тимът от Габрово води класирането с 10 точки, следван от „Етър 64” с 9. След като последователно победи първия и втория, „Шумен 98” е вече трети с 8 точки, а на четвърто място е „Свиленград” със 7.

На 16 декември е последният мач на шуменки за тази година, в който те са домакини на „Етър 64”.

„ШУМЕН 98” – „СВИЛЕНГРАД” 24:23 /14:11/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 4 Светлана Николаева – 1 гол, 7 Диляна Христова – 1, 9 Християна Драганова – 1, 11 Маринела Панайотова – 5, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Петрова, 18 Кръстина Касабова – 7, 77 Лидия Бакъдржиева, 78 Ирене Иванова – 6, 10 – Юлияна Таче – 3.

„СВИЛЕНГРАД”: 1 Гергана Александрова, 4 Антония Игнатова – 4, 6 Зорница Стефанова – 3, 7 Жаклин Петкова, 10 Ралица Димитрова – 3, 12 Кристина Миланова – 4, 13 Райна Георгиева, 17 Айсун Агуш, 24 Антония Димитрова, 64 Роксана Радева – 6, 88 Стефка Агова – 3.

СЪДИИ: Младен Белов /Добрич/ и Галин Караджов /Горна Оряховица/.

ДЕЛЕГАТ: Виктор Найденов /Добрич/.

19.Август.2013 /Понеделник/ 10:36:18
Източник: ШУМ.БГ
100 кв.м. покривна конструкция, 800 кг. тютюн, 200 бали люцерна, 300 бали слама, абрихт, ярмомелка и агне са изгорели при пожар, възникнал вчера около 15.50 часа в стопанска постройка на ул.”Чайка” в село Гусла, съобщиха днес от полицията. Причината все още се изяснява. Пожарът е загасен с 12 т. вода, спасена от изгаряне къщата на Ф.Н./50г./

Още 5 пожара са гасили огнеборците през изминалото денонощие, но те са без материални загуби.
18.Декември.2018 /Вторник/ 16:00:36

В последния мач за 2018 от хандбалното първенство на жените „Шумен 98” загуби домакинството си на „Етър 64” и ще зимува на четвъртото място в класирането. След 11 изравнявания в „Арена Шумен” гостите ликуваха, а резултатът на таблото бе 19:24.

Цялото първо полувреме се играеше гол за гол и в повечете случаи шуменки повеждаха, а „виолетовите” стигаха до равенството. Интересно е, че Кръстина Касабова вкара пет поредни гола за „Шумен 98”, след това за 6:4 се разписа Юлияна Таче. След 8:8, 9:9, 10:10 и 11:11 пак Касабова завърши тази част – 12:11.

След почивката равновесието се запази до 14:14. „Етър 64” успя да излезе напред – 15:19. Решителна отново бе ролята на вратарката Десислава Николова, която извади невероятни топки, а от нея тръгнаха и повечето контри, завършвани най-често от Данислава Петрова, която вкара 8 гола в мача. Вратарката на „Етър 64” спаси четири пъти на останалата сама срещу нея Таче, а отрази и много други удари. Колежките й от „Шумен 98” Станислава Стоянова и Фатме Юксел също направиха добри спасявания, хванаха и дузпи, но явно и този път момичетата на Николай Начев не издържаха и физически. Не помогнаха и 11-те гола на Кръстина Касабова. Гостенките удържаха преднината си дори когато останаха без капитанката си Соня Богданова, която получи трето двеминутно наказание и получи червен картон. Тук трябва да отбележим, че „Етър 64” изтърпя осем наказания, които обаче не бяха използвани от съперника му. Крайният резултат е 19:24.

В този седми кръг „Свиленград” победи като домакин „Поморие” с 35:20, а „Бъки” спечели гостуването си на „Ники спорт” с 40:21. Ето и временното класиране преди срещите напролет: 1. „Бъки” – 12 точки, 2. „Етър 64” – 11, 3. „Свиленград” – 9, 4. „Шумен 98” – 8, 5. „Поморие” – 2, 6. „Ники спорт” – 0.

„ШУМЕН 98” – „ЕТЪР 64” 19:24

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева, 4 Светлана Николаева – 1 гол, 7 Диляна Христова – 2, 9 Християна Драганова, 10 Юлияна Таче – 3, 11 Маринела Панайотова – 2, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Петрова, 18 Кръстина Касабова – 11, 77 Лидия Бакърджиева, 78 Ирене Иванова.

„ЕТЪР 64”: 2 Деница Асенова – 1, 3 Александра Бундева, 7 Миглена Христова – 4, 8 Соня Богданова – 1, 9 Ангелина Симеонова, 10 Мария Йорданова – 4, 11 Кристияна Караманлиева – 5, 12 Десислава Николова, 14 Данислава Петрова – 8, 16 Ралица Димова, 19 Петя Кръстева – 1, 20 Веселина Иванова.

СЪДИИ: Георги Дойчинов и Нено Башев /Габрово/.

ДЕЛЕГАТ: Андрей Андреев /Варна/.