След 11 изравнявания „Шумен 98” загуби от „Етър 64” с 19:24

18.Декември.2018 /Вторник/ 16:00:36, 4517 прочитания, 0 коментара

В последния мач за 2018 от хандбалното първенство на жените „Шумен 98” загуби домакинството си на „Етър 64” и ще зимува на четвъртото място в класирането. След 11 изравнявания в „Арена Шумен” гостите ликуваха, а резултатът на таблото бе 19:24.

Цялото първо полувреме се играеше гол за гол и в повечете случаи шуменки повеждаха, а „виолетовите” стигаха до равенството. Интересно е, че Кръстина Касабова вкара пет поредни гола за „Шумен 98”, след това за 6:4 се разписа Юлияна Таче. След 8:8, 9:9, 10:10 и 11:11 пак Касабова завърши тази част – 12:11.

След почивката равновесието се запази до 14:14. „Етър 64” успя да излезе напред – 15:19. Решителна отново бе ролята на вратарката Десислава Николова, която извади невероятни топки, а от нея тръгнаха и повечето контри, завършвани най-често от Данислава Петрова, която вкара 8 гола в мача. Вратарката на „Етър 64” спаси четири пъти на останалата сама срещу нея Таче, а отрази и много други удари. Колежките й от „Шумен 98” Станислава Стоянова и Фатме Юксел също направиха добри спасявания, хванаха и дузпи, но явно и този път момичетата на Николай Начев не издържаха и физически. Не помогнаха и 11-те гола на Кръстина Касабова. Гостенките удържаха преднината си дори когато останаха без капитанката си Соня Богданова, която получи трето двеминутно наказание и получи червен картон. Тук трябва да отбележим, че „Етър 64” изтърпя осем наказания, които обаче не бяха използвани от съперника му. Крайният резултат е 19:24.

В този седми кръг „Свиленград” победи като домакин „Поморие” с 35:20, а „Бъки” спечели гостуването си на „Ники спорт” с 40:21. Ето и временното класиране преди срещите напролет: 1. „Бъки” – 12 точки, 2. „Етър 64” – 11, 3. „Свиленград” – 9, 4. „Шумен 98” – 8, 5. „Поморие” – 2, 6. „Ники спорт” – 0.

„ШУМЕН 98” – „ЕТЪР 64” 19:24

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева, 4 Светлана Николаева – 1 гол, 7 Диляна Христова – 2, 9 Християна Драганова, 10 Юлияна Таче – 3, 11 Маринела Панайотова – 2, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Петрова, 18 Кръстина Касабова – 11, 77 Лидия Бакърджиева, 78 Ирене Иванова.

„ЕТЪР 64”: 2 Деница Асенова – 1, 3 Александра Бундева, 7 Миглена Христова – 4, 8 Соня Богданова – 1, 9 Ангелина Симеонова, 10 Мария Йорданова – 4, 11 Кристияна Караманлиева – 5, 12 Десислава Николова, 14 Данислава Петрова – 8, 16 Ралица Димова, 19 Петя Кръстева – 1, 20 Веселина Иванова.

СЪДИИ: Георги Дойчинов и Нено Башев /Габрово/.

ДЕЛЕГАТ: Андрей Андреев /Варна/.

23.Януари.2018 /Вторник/ 08:43:29

Баскетболистите на „Шумен” се пребориха в Правец с „Академик” /Сф/ и с преднина от 6 точки на баража влязоха в първата шестица на мъжката „А” група. И още в първия мач там бяха домакини на основния претендент за спечелването на първенството във втория баскетболен ешелон – ИУ /Варна/.

По различни причини шуменци бяха с променен състав. Играещият старши треньор Янко Янков е контузен и ще почива поне месец. Високият Андрей Иванов не бе пуснат за този мач от своя клуб „Ямбол”. Гардът Антон Диков се върна в тима на ИУ, игра срещу „Шумен” и вкара 17 точки за варненци. Домакините имаха обаче три нови попълнения – братята Манол и Ростислав Тончеви и Николай Георгиев от бургаския „Делфин”.

Както и в домакинския мач през есента „Шумен” играеше добре и на полувремето водеше с 11 точки – 45:34. След почивката само за пет минути ИУ излезе напред. Преди последната част презултатът беше 59:61, а веднага дойде и изравняването за 61:61. Гостите спечелиха борбата под своя кош и с няколко контри стигнаха до победата 85:75.

„ШУМЕН”: 6 Димитър Радев – 5 точки, 7 Виктор Серафимов – 13, 8 Манол Тончев – 16, 13 Милен Чолаков – 9, 22 Кирил Кирилов - капитан - 16 /4 Никола Николов – 3, 9 Георги Минчев, 10 Теодор Димитров, 11 Николай Георгиев – 3, 12 Андрей Джамбазов – 2, 14 Ростислав Тончев – 8, Мерсин Сали/.

„ИУ”: 5 Николай Георгиев – 19 точки, 11 Николай Николов – 9, 13 Мишо Борисов - 12, 15 Ивайло Тодоров – капитан – 8, 33 Димитър Илиев – 2 /3 Милен Дудев – 3, 6 Петко Петков, 7 Димитър Добрев, 10 Цветомир Куртев – 6, 21 Антон Диков – 17, 23 Дамян Шишков, 42 Кристиян Кръстев – 9/.

СЪДИИ: Мирослав Томов, Иван Николов, Петър Петров.

ДЕЛЕГАТ: Васил Добрев.

18.Юли.2014 /Петък/ 07:57:30

„Основният извод за дейността на Обществения посредник в Община Шумен през отчетния период е свързан с категоричното разпознаване на местния омбудсман като ефективен посредник при широк кръг административни спорове, потребителски проблеми, публични дискусии и междуинституционални спорове”. Това е записано в шестмесечния анализ за дейността на Обществения посредник на Община Шумен, който бе внесен днес на вниманието на Кмета и Общинския съвет. „В този смисъл се наблюдава едно по-широко разбиране на института на омбудсмана в Шумен, което води до нови предизвикателства и отговорности. От друга страна, ефективното посредничество в толкова разнообразни посоки следва да се отчете като позитивно постижение на органите на местната власт, съумели да намерят подходяща форма за развитие на практиките на добро управление в общината”, коментира Иван Капралов.

Приетите, изслушани и консултирани от Обществения посредник граждани са 220 за първите шест месеца от тази година. Заведени са 125 жалби, а образуваните от него проверки - 49. Решените със съдействието на администрацията въпроси са 120.

В анализа са изложени няколко индивидуални случаи, които илюстрират срещаните проблеми от страна на гражданите при административното им обслужване от страна на общината. Общественият посредник отново посочва, че структурата на общинската администрация трябва да е ориентирана към качеството на административното обслужване и подкрепя изказаните напоследък позиции за промени и търсенето на начини за повишаване на възнаграждението на служителите. През първото полугодие в тясно взаимодействие с правната комисия към Общинския съвет местният омбудсман активно участва в дискусиите по промени в правилата за паркиране и търсене на решения на въпросите, свързани с обществения ред и спокойствие.

В отговор на сигналите и оплакванията на гражданите Общественият посредник изгради партньорство с ръководството на „Енерго-Про”. „По линия на този нов канал за посредничество спомогнахме за решението на потребителските проблеми на 35 наши съграждани”, коментира Иван Капралов.

Целият текст на годишния отчет е публикуван в рубриката Становища на страницата на Обществения посредник http://ombudsmansh.eu/.

02.Февруари.2017 /Четвъртък/ 16:23:34
В събота от 14 часа в зала „Плиска” в мач от турнира за Купата на България по хандбал при жените играят „Шумен 98” и „Етър 64”.
След първия дял на първенството „виолетовите” са трети в класирането с 6 точки, а изненадващо тимът на „Шумен 98” е последен, шести, без спечелена точка. За последно съперниците се срещнаха на 12-и ноември 2016 година. Тогава „Етър 64” спечели с 29:24. Най-резултатни за победителките бяха опитните Соня Богданова с 8 и Даниела Коцева със 7 гола. За шуменки по 6 вкараха Габриела Христова и Ирене Иванова.
Разпределителката на „Шумен 98” Диляна Христова, която във всеки мач се раздава докрай, се надява вторият полусезон да е по-добър за отбора, а очаква и една много силна хандбалистка скоро да се върне в състава.