След 11 изравнявания „Шумен 98” загуби от „Етър 64” с 19:24

18.Декември.2018 /Вторник/ 16:00:36, 4640 прочитания, 0 коментара

В последния мач за 2018 от хандбалното първенство на жените „Шумен 98” загуби домакинството си на „Етър 64” и ще зимува на четвъртото място в класирането. След 11 изравнявания в „Арена Шумен” гостите ликуваха, а резултатът на таблото бе 19:24.

Цялото първо полувреме се играеше гол за гол и в повечете случаи шуменки повеждаха, а „виолетовите” стигаха до равенството. Интересно е, че Кръстина Касабова вкара пет поредни гола за „Шумен 98”, след това за 6:4 се разписа Юлияна Таче. След 8:8, 9:9, 10:10 и 11:11 пак Касабова завърши тази част – 12:11.

След почивката равновесието се запази до 14:14. „Етър 64” успя да излезе напред – 15:19. Решителна отново бе ролята на вратарката Десислава Николова, която извади невероятни топки, а от нея тръгнаха и повечето контри, завършвани най-често от Данислава Петрова, която вкара 8 гола в мача. Вратарката на „Етър 64” спаси четири пъти на останалата сама срещу нея Таче, а отрази и много други удари. Колежките й от „Шумен 98” Станислава Стоянова и Фатме Юксел също направиха добри спасявания, хванаха и дузпи, но явно и този път момичетата на Николай Начев не издържаха и физически. Не помогнаха и 11-те гола на Кръстина Касабова. Гостенките удържаха преднината си дори когато останаха без капитанката си Соня Богданова, която получи трето двеминутно наказание и получи червен картон. Тук трябва да отбележим, че „Етър 64” изтърпя осем наказания, които обаче не бяха използвани от съперника му. Крайният резултат е 19:24.

В този седми кръг „Свиленград” победи като домакин „Поморие” с 35:20, а „Бъки” спечели гостуването си на „Ники спорт” с 40:21. Ето и временното класиране преди срещите напролет: 1. „Бъки” – 12 точки, 2. „Етър 64” – 11, 3. „Свиленград” – 9, 4. „Шумен 98” – 8, 5. „Поморие” – 2, 6. „Ники спорт” – 0.

„ШУМЕН 98” – „ЕТЪР 64” 19:24

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева, 4 Светлана Николаева – 1 гол, 7 Диляна Христова – 2, 9 Християна Драганова, 10 Юлияна Таче – 3, 11 Маринела Панайотова – 2, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Петрова, 18 Кръстина Касабова – 11, 77 Лидия Бакърджиева, 78 Ирене Иванова.

„ЕТЪР 64”: 2 Деница Асенова – 1, 3 Александра Бундева, 7 Миглена Христова – 4, 8 Соня Богданова – 1, 9 Ангелина Симеонова, 10 Мария Йорданова – 4, 11 Кристияна Караманлиева – 5, 12 Десислава Николова, 14 Данислава Петрова – 8, 16 Ралица Димова, 19 Петя Кръстева – 1, 20 Веселина Иванова.

СЪДИИ: Георги Дойчинов и Нено Башев /Габрово/.

ДЕЛЕГАТ: Андрей Андреев /Варна/.

06.Юни.2017 /Вторник/ 18:17:56

Връщаме се към посрещането на кик боксьорите на клуб “Шуменска крепост” след участието им на Световната купа в Будапеща, защото тези неща трябва да се знаят и да се помнят.

Делничен ден, в късния следобед на жп гарата в Шумен започна да се събира пъстра навалица – спортисти, възрастни и деца, музиканти, цветя...Любопитни не изтърпяха и започнаха да подпитват какво става. А ставашие нещо, което вече е добре познато на летището в София. Правеха го точно тези шуменци. Няколко пъти!

Наш литературен герой търча подир трена в Будапеща, за да не отиде зян килимчето му. Пак от Будапеща към шуменската жп гара тръгнаха четири момчета и едно момиче от Шумен. Те си свършиха работата на ринга там и се връщаха от Световната купа с пет медала.

Димитър Стоянов е носител на Световната купа при юношите старша възраст в категория 60 кг и стила уол кик.

Иван Иванов е сребърен медалист при мъжете в категория 86 кг и уол кик.

Виктор Иванов също е сребърен медалист при юношите младша, но му се наложи да играеи в К1, а не както беше заявен в уол кик.

Полина Галинова също трябваше да смени стила. Тя премина от К1 в уол кик и спечели бронзовия медал при девойките младша в категория до 60 кг.

Никола Николов в категория е носител на бронзов медал след лекарска забрана в първия му мач при юношите младша на уол кик и категория 71 кг.

Влакът закъсня с обичайните за нашенските ширини 30-ина минути, но това не беше толкова важно. Клуб „Шуменска крепост” пак беше голямото семейство, което дели и трудностите, и успехите. Сред посрещачите бяха родителите и близките на бойците, най-малките състезатели и най-изявените – световните и европейски шампиони по муай тай Християн Тотев и Пламен Борисов. Тук беше и един голям ездач – многократният шампион по прескачане на препятствия Петър Янков. Той чакаше своя внук Иван Иванов, който стана голям мъжага и не можа да се качи на седлото като дядо си. Качи се на ринга!

Музикантите, които са преподаватели в СУ „Сава Доброплодни”, този път водеха и певица. Българското е на особена почит в „Шуменска крепост” и на фона на великите български песни затъжилите се за своя Шумен кик боксьори прегърнаха близките си. Гордо се вееше клубното знаме. Изви се и хоро, водено от малкия Манол, който почти веднага след раждането си влезе в залата при батковците и каките.

Ето и първите думи на участниците в голямото състезание на шуменска земя. А треньорът Галин Методиев пак каза, че изпращат и посрещат своите бойци с пожеланието първо да се върнат живи и здрави. За него всички са герои.

Междувременно стана ясно, че Полина Галинова няма да участва на Световната купа в Римини. Там обаче ще има представител на Шуменска област. Това е Али Али от „Авитохол” - Нови пазар. А състезателите на „Шуменска крепост”продължават да тренират в нормален ритъм, като често са и на платото.

13.Януари.2017 /Петък/ 11:14:23
Това заглавие сигурно ще стресне феновете на автомобилния спорт, според които шуменецът Мартин Сурилов е най-атрактивният български рали пилот в момента. Уви, има опасност да не го видим на трасето. Каква е причината? Мечтаят ли още Марто и неговият навигатор Здравко Здравков за професионална кариера? Има ли нещо общо между шуменеца и Ясен Попов? Как Мартин Сурилов използва кошмарния  за някои шофьори сняг и могат ли „някакви си” минус 13 градуса на Шуменското плато да уплащат него и колегата му Христо Манолов? Нали знаете къде са отговорите - малко по-надолу...
05.Септември.2013 /Четвъртък/ 16:30:50
В близките 7 години вероятността Шумен да има пречиствателна станция за питейни води е почти никаква.
15.Март.2017 /Сряда/ 07:43:02
„ШУМЕН 05” – „РАКОВСКИ” 1:3 /18:25, 25:10, 21:25, 18:25/

„ШУМЕН 05”: 7 Зейнаб Гювех, 9 Елена Борисова, 10 Маедех Борхани, 12 Стела Горанова, 13 Габриела Ангелова, 15 Лора Илиева, 5 Поля Светозарова – либеро /2 Елина Златева, 3 Светослава Ганчева, 6 Стефани Стефанова – капитан, 6 Диана Филипова/.
„РАКОВСКИ”: 8 Елизабет Касъджикова, 10 Даниела Димитрова, 13 Ана Илиева, 16 Симона Николова, 17 Силвия Андреева – капитан, 19 Мирела Шахпазова, 9 Кристиана Караджова – либеро, 12 Габриела Златкова – либеро /3 Теодора Симеонова, 5 Гергана Моллова, 7 Виктория Ангелова, 11 Михаела Мартинова, 15 Мария Обалиева/.
СЪДИИ: Ваня Първанова /Плевен/- международна категория, Александър Виналиев /Варна/ - международна категория.
ДЕЛЕГАТ: Юлиян Гюров /Варна/.

След загубата и във втория четвъртфинален плейоф от „Раковски” /Димитровград/ с 1:3 отборът на „Шумен 05” приключи участието си в първенството на Националната волейболна лига при жените на седмо място. От щаба на шуменци вярваха, че могат да стигнат до крайния успех, но признаха, че на практика не им е стигнало времето.
Мачът се игра в спортната зала на СУ „Й. Е. Български” и домакините положиха похвални усилия това ново съоръжение да бъде максимално комфортно за зрителите и за състезателките. За целта бяха поставени специални подвижни трибуни, с което седящите места станаха 280.
Мачът започна с оспорван първи гейм, спечелен от гостите, последва бърз отговор и домакините взеха втория гейм на 10 точки. Успехът обаче не беше развит и дойде загубата с 1:3.
Посрещачката на „Шумен 05” Габриела Ангелова, която направи добър мач, потърси причините за загубата и изрази надежда този отборл да има време да разкрие потенциала си.
Старши треньорът на „Раковски” Иван Радичев беше доволен от победата и обеща, че ако се стигне до мач с „Марица”, той ще бъде истински.
Треньорката на „Шумен 05” Людмила Любенова Людмила Любенова също съжаляваше за малкото време, което тимът имаше да се сработва. Според нея покрай по-опитните волейболистки растат и местните таланти, на които тя разчита в първенствата на девойките.
„Казанлък волей” спечели и гостуването си на „Славия” с 3:0 и продължава. Като домакин „Левски” загуби от ЦСКА с 2:3 и двата отбора стигнаха до  трети плейоф. Той беше спечелен от „Левски” с 3:1 и това отвори пътя на „сините” напред.