„Шумен 98” би „Свиленград” с 24:23 и го изпревари в класирането

29.Ноември.2018 /Четвъртък/ 08:29:54, 4532 прочитания, 0 коментара

В много драматичен мач от 6-ия кръг на първенството в женската хандбална „А” група „Шумен 98” победи „Свиленград” с 24:23 и вече е трети във временното класиране, а южнячките се спуснаха до четвъртото място.

През първото полувреме в „Арена Шумен” домакините поведоха и започнаха да трупат аванс – 6:2, 10:5, 12:5...Много силно за шуменки в тази част играха Маринела Панайотова и Ирене Иванова, които най-често бележеха. Те завършиха съответно с пет и шест гола. Почивката дойде при резултат 14:11.

След нея „Свиленград” успя не само да стопи разликата, но и поведе с четири гола – 16:20. Момичетата на Николай Начев вдигнаха отново трибунитее и се върнаха с гол на Светлана Николаева за 20:20. Резултатът през второто полувреме беше изравняван пет пъти, като за последно това стана при 21:21 и 22:22. Решителна роля имаше и влязлата като резерва капитанка Диляна Христова – с гол и сърцата игра тя поведе своите. Кръстина Касабова не сбърка нито една дузпа, а вкара и последния гол за „Шумен 98” с пробив през центъра. Тя бе и най-резултатна със 7 попадения. Румънката Юлияна Таче отново беше изключителен боец, пак игра на различни постове, успяваше да ангажира вниманието на съперничките и да освобождава позиции за съотборничките си. С изключителни заслуги са и двете вратарки. Станислава Стоянова бе почти непробиваема през първата част, а Фатме Юксел направи страхотни спасявания през второто полувреме.

Само тук, в 6tv.bg ще видите разширен репортаж от мача и всички голове. Ще видите и интервютата с двамата треньори и с хандбалистки от двата отбора.

В този шести кръг „Етър 64” победи „Ники спорт” с 36:18, а „Бъки” спечели като гост на „Поморие” с 38:32. Така тимът от Габрово води класирането с 10 точки, следван от „Етър 64” с 9. След като последователно победи първия и втория, „Шумен 98” е вече трети с 8 точки, а на четвърто място е „Свиленград” със 7.

На 16 декември е последният мач на шуменки за тази година, в който те са домакини на „Етър 64”.

„ШУМЕН 98” – „СВИЛЕНГРАД” 24:23 /14:11/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 4 Светлана Николаева – 1 гол, 7 Диляна Христова – 1, 9 Християна Драганова – 1, 11 Маринела Панайотова – 5, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Петрова, 18 Кръстина Касабова – 7, 77 Лидия Бакъдржиева, 78 Ирене Иванова – 6, 10 – Юлияна Таче – 3.

„СВИЛЕНГРАД”: 1 Гергана Александрова, 4 Антония Игнатова – 4, 6 Зорница Стефанова – 3, 7 Жаклин Петкова, 10 Ралица Димитрова – 3, 12 Кристина Миланова – 4, 13 Райна Георгиева, 17 Айсун Агуш, 24 Антония Димитрова, 64 Роксана Радева – 6, 88 Стефка Агова – 3.

СЪДИИ: Младен Белов /Добрич/ и Галин Караджов /Горна Оряховица/.

ДЕЛЕГАТ: Виктор Найденов /Добрич/.

26.Януари.2018 /Петък/ 08:33:59

На 27-ми януари отборът на „Хитрино” започва подготовката си за пролетния дял от първенството на Североизточната група в Трета футболна лига. Да припомним, че при втория си сезон в третия ешелон тимът е на трето място след 17 кръга. Активът му е 31 точки, като пред него са лидерът „Добруджа” с 41 и „Суворово-1” с 33. В изиграните 15 мача „Хитрино” има 9 победи, 4 равни и само 2 загуби.

Старши треньорът Николай Николов в специално интервю за 6tv.bg каза, че това класиране е резултат от сравнително добрата работа, постоянството и най-вече на добрия климат и на сплотения колектив.

Тръгва ли си някой от футболистите? Ще има ли нови попълнения? – отговорите в интервюто с Николай Николов.

Вече е ясно, че започва работата на стадиона в Хитрино, за да стане той едно добро място за футбол. Къде „Хитрино” ще играе мачовете си? – отговорът е пак там, във видеото.

06.Октомври.2017 /Петък/ 13:14:24

Днес екипажите опознаваха трасето на рали „Стари столици“. След като минаха по първите три отсечки, претендентите за титлата в шампионата застанаха пред нашата камера. Тихомир Стратиев и Добрин Борисов, които са с „Пежо 208 R2“, водят във временното класиране със 123.4 точки. След тях са Григор Григоров и Даниел Миленков със същия автомобил и 103.8 точки.

Състезателите са готови за битката и реално оценяват своите шансове и рисковете, които могат да поемат. Те харесват промяната на трасето с включването на макадамовия участък.

Днес стана ясно, два от заявените екипажи няма да стартират. Варненците Станимир Стоянов и Атанас Николов, които бяха записани с „Мицубиши Лансър Ево 9“, имаха произшествие по време на тестове край Аксаково. С тях беше и собственикът на колата, миналогодишният победител в „Стари столици“ Йордан Атанасов. Щетите по автомобила по предварителна информация са за над 10 000 евро.

Няма да карат и Стоян Апостолов и неговата дъщеря Павлина. На пистата в Стара Загора тяхната „Хонда Сивик“ получи повреда в мотора. Бургазлията е редовен участник в шуменското рали и както сам казва, след 30-ия път е престанал да брои колко пъти е стартирал в „Стари столици“.

29.Септември.2017 /Петък/ 08:23:13

След края на шампионата по планински изкачвания и второто място в генералното пилотът Христо Манолов каза, че ще използва всяка възможност да кара повече своето „Мицубиши Лансър Ево 9” със 700 коня под капака.Той направи вече два старта в Румъния, като първото състезание беше край Брашов.

Миналия уикенд шуменецът заърши четвърти в генералното и трети в своя клас на „Трофеул Кампулунг” в предпоследния кръг от румънското първенство. Там беше и друг българив – трикратният шампион от последните три години Любен Каменов.

За 6tv.bg дипломираният инженер икономист разказа как е минало последното състезание в северната ни съседка. Ние само ще споменем, че в него е имало... 80 автомобила.

Как се държа колата на вицешампиона на мокро? Кого той „вози” до себе си на специално поставената навигаторска седалка? Кои са новите му механици? Ще може ли Христо Манолов да кара през следващия сезон и в България, и в Румъния? Ще видим ли пилота на домашното му рали „Стари столици? Както вече знаете, отговорите на тези въпроси са малко по-долу!

17.Октомври.2017 /Вторник/ 08:30:16

В този четвърти кръг на ГАЛФ се срещнаха два отбора, които са ставали градски първенци на Шумен по мини футбол. „Трите мечки” бяха с три победи, а „Вълците” – с една победа, един равен и една загуба. Мачът мина през обрати, имаще много запомнящи се изпълнения, а и бе украсен с 10 гола. Загубата на „мечките” с 3:7 и четвъртата поредна убедителна победа на „Калбо” качи момчетата на капитана Георги Георгиев на първото място с пълен актив от 12 точки.

„ТРИТЕ МЕЧКИ” – „ВЪЛЦИТЕ” 3:7

0:1 – Петър Петров, 1:1 – Петър Петров, 2:1 – Юлиян Загоров, 2:2 – Лъчезар Луков, 3:2 – Атанас Антонов, 3:3 – Мирослав Петров, 3:4 – Кяшиф Фахрединов, 3:5 – Николай Николов, 3:6 – Кяшиф Фахрединов, 3:7 – Николай Николов.

„ТРИТЕ МЕЧКИ”: 1 Христо Бойчев, 5 Димо Димов, 7 Атанас Антонов, 8 Ивайло Николов, 9 Георги Никифоров, 11 Стойко Стойков – капитан, 14 Захари Димитров, 19 Валентин Иванов,20 Петър Петров, 99 Юлиян Загоров.

„ВЪЛЦИТЕ”: 1 Петър Петров, 2 Борил Андреев, 3 Мартин Петров, 4 Лъчезар Луков, 6 Петър Петров – капитан, 8 Николай Николов, 9 Мирослав Петров.

СЪДИЯ: Емил Димитров.