„Шумен 98” би „Свиленград” с 24:23 и го изпревари в класирането

29.Ноември.2018 /Четвъртък/ 08:29:54, 4777 прочитания, 0 коментара

В много драматичен мач от 6-ия кръг на първенството в женската хандбална „А” група „Шумен 98” победи „Свиленград” с 24:23 и вече е трети във временното класиране, а южнячките се спуснаха до четвъртото място.

През първото полувреме в „Арена Шумен” домакините поведоха и започнаха да трупат аванс – 6:2, 10:5, 12:5...Много силно за шуменки в тази част играха Маринела Панайотова и Ирене Иванова, които най-често бележеха. Те завършиха съответно с пет и шест гола. Почивката дойде при резултат 14:11.

След нея „Свиленград” успя не само да стопи разликата, но и поведе с четири гола – 16:20. Момичетата на Николай Начев вдигнаха отново трибунитее и се върнаха с гол на Светлана Николаева за 20:20. Резултатът през второто полувреме беше изравняван пет пъти, като за последно това стана при 21:21 и 22:22. Решителна роля имаше и влязлата като резерва капитанка Диляна Христова – с гол и сърцата игра тя поведе своите. Кръстина Касабова не сбърка нито една дузпа, а вкара и последния гол за „Шумен 98” с пробив през центъра. Тя бе и най-резултатна със 7 попадения. Румънката Юлияна Таче отново беше изключителен боец, пак игра на различни постове, успяваше да ангажира вниманието на съперничките и да освобождава позиции за съотборничките си. С изключителни заслуги са и двете вратарки. Станислава Стоянова бе почти непробиваема през първата част, а Фатме Юксел направи страхотни спасявания през второто полувреме.

Само тук, в 6tv.bg ще видите разширен репортаж от мача и всички голове. Ще видите и интервютата с двамата треньори и с хандбалистки от двата отбора.

В този шести кръг „Етър 64” победи „Ники спорт” с 36:18, а „Бъки” спечели като гост на „Поморие” с 38:32. Така тимът от Габрово води класирането с 10 точки, следван от „Етър 64” с 9. След като последователно победи първия и втория, „Шумен 98” е вече трети с 8 точки, а на четвърто място е „Свиленград” със 7.

На 16 декември е последният мач на шуменки за тази година, в който те са домакини на „Етър 64”.

„ШУМЕН 98” – „СВИЛЕНГРАД” 24:23 /14:11/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 4 Светлана Николаева – 1 гол, 7 Диляна Христова – 1, 9 Християна Драганова – 1, 11 Маринела Панайотова – 5, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Петрова, 18 Кръстина Касабова – 7, 77 Лидия Бакъдржиева, 78 Ирене Иванова – 6, 10 – Юлияна Таче – 3.

„СВИЛЕНГРАД”: 1 Гергана Александрова, 4 Антония Игнатова – 4, 6 Зорница Стефанова – 3, 7 Жаклин Петкова, 10 Ралица Димитрова – 3, 12 Кристина Миланова – 4, 13 Райна Георгиева, 17 Айсун Агуш, 24 Антония Димитрова, 64 Роксана Радева – 6, 88 Стефка Агова – 3.

СЪДИИ: Младен Белов /Добрич/ и Галин Караджов /Горна Оряховица/.

ДЕЛЕГАТ: Виктор Найденов /Добрич/.

23.Юни.2014 /Понеделник/ 10:43:07

Своя 105 рожден ден отбеляза днес Павел Христов от шуменското село Мараш. Дядо Павле както го наричат тук е считан за най-възрастния човек България.На рождения си ден дядо Павле дойде в читалището подкрепян от своя внук и лично прие поздравителните адреси и цветята от своите съграждани. Усмихнат, какъвто си го знаят в селото, разкри своята тайна
за дълголетието.Дядо Павле има трима сина, двама внука, двама правнука и двама пра-пра внука. Цял живот е работил земеделие и животновъдство.До скоро дядо Павле разхождал козичките си, но вече си стоял повече вкъщи. Не слуша радио и не гледа телевизия заради влошен слух. На всичките си гости пожелава да стигнат неговите години. На себе си – само здраве.

18.Април.2017 /Вторник/ 12:50:42

„ШУМЕН” – „ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА-2” 83:82

„ШУМЕН”: 5 Атанас Колев – 5 точки, 6 Димитър Радев – 10, Виктор Серафимов – 24, 13 Янко Янков, капитан – 19, 22 Кирил Кирилов – 13 /4 Никола Николов – 4, 10 Теодор Димитров, 12 Андрей Джамбазов – 2, 15 Мерсин Сали/.

„ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА-2”: 5 Наско Христов 1 точка, 10 Петър Христов – 2, 12 Симеон Георгиев – 2, Кристиян Кръстев, капитан – 20, 15 Мартин Стефанов – 24 /7 Жилбер Баев – 7, 8 Александър Кръстев – 21, 21 Йоан Йоргов – 5/.

СЪДИИ: Мирослав Камбуров, Ивайло Иванов, Невен Димов.

ДЕЛЕГАТ: Стихомир Стоянов.

В последния си мач от първенството в мъжката баскетболна „А” група „Шумен” победи само с една точка лидера „Черно море Тича-2” – 83:82. Тимът от Варна завърши първи, а шуменци са втори във втората шестица. Което означава, че в крайното класиране на втория баскетболен ешелон „Черно море Тича-2” е седми, а „Шумен” – осми.

Домакините, в чиито редици, както и при съперника, имаше момчета от юношите, взеха първата част с 28:16 и поддържаха разликата. Минути преди края на срещата резултатът беше изравнен за 78:78. Малко преди сирената гостите излязоха с точка напред, но най-резултатният за „Шумен” Виктор Серафимов даде победата на своите.

Така „Черно море Тича-2” е първи във втората шестица с 8 победи, две загуби и 18 точки. „Шумен” е втори със седем победи, три загуби и 17 точки. Което означава и осмо място в крайното класиране на „А” група.

05.Март.2015 /Четвъртък/ 10:31:52
Двама мъже са задържани за противозаконен улов на риба от язовир в село Овчарово.  Сигнал за това е получен около 21.30 часа снощи. На място е изпратен полицейски екип. Уведомени са и служители на ИАРА, които пристигнали веднага. Съставени са им актове за установено административно нарушение. Във водите на язовира са открити пет мрежи с обща дължина 500 метра, като в тях е имало уловена риба. Тя е върната обратно във водите на язовира. Иззета е гумена надуваема лодка. За срок до 24 часа в полицейското управление са задържани В.В./44г./ и М.В./44г./, двамата от Шумен. Образувано е бързо производство за престъпление по чл. 195 ал. 1 т.4 от НК. Работата по изясняване на случая продължава.
31.Януари.2019 /Четвъртък/ 18:49:17

И след деветия кръг на първенството на хандбалната „А” група при жените отборът на „Шумен 98” продължава да е трети в класирането. Шуменки победиха като домакини „Поморие” с 38:27.

В „Арена Шумен” домакините имаха сериозни кадрови проблеми. Заради грипа отсъстваше старши треньорът Николай Начев и го замести Десислава Илиева. Маринела Панайтова вдигна 40 градуса температура предния ден, а Диляна Христова, Християна Драганова и Светлана Николаева се бореха с вируса. Задачата не беше никак лека, незавиимо от само двете точки актив на „Поморие”. В този състав има добри хандбалистки, работи се сериозно и всеки, който си позволи подценяване, ще плати скъпо.

Макар и с проблеми, Маринела Панайтова започна с три последователни гола, продължи да бъде много разнообразна в атаките и завърши с 11 гола. Много добър мач направи другата млада надежда – Мария Маслева, която завърши контри, стреля резултатно от деветия метър и вкара 8. Толкова отбеляза и друга любимка на шуменската публика – Юлияна Таче. Два от нейните голове пак бяха истинска атракция и доказателство за безспорно майсторство. Вече личи определена сработка между момичетата, което прави „Шумен 98” и отбор.

Много добри изяви имаха двете опитни вратарки на „Поморие” Красимира Каръкова и Соня Колева, които извадиха отписани топки. Колежката им от „Шумен 98” Станислава Стоянова пак доказа класата си, като хвана и две дузпи. Иначе домакините си осигуриха рано комфортна преднина и спечелиха убедително с 38:27.

В Габрово „Бъки” надделя в дербито с „Етър 64” – 27:22, а в Сливница „Свиленград” победи домакините от „Ники спорт” с 33:28. Преди последния десети кръг от първата фаза „Бъки” води с 16 точки, следван от „Етър 64” с 13, трети е „Шумен 98” с 12, а четвърти – „Свиленград” с 11.

На 2 февруари са мачовете, които ще определят първата и втората тройка. Във Велико Търново „Етър 64” посреща „Свиленград”, а в Габрово „Шумен 98” гостува на „Бъки”. В тези срещи на практика ще е реши кой освен „Бъки” ще остане в първата тройка, и кой ще прави компания на „Поморие” и „Ники спорт” във втората.

„ШУМЕН 98” – „ПОМОРИЕ” 38:27

„ШУМЕН 98”: , Станислава Стоянова, 2 Светлана Николаева, 3 Мария Маслева – 8 гола, 4 Християна Петрова – 3, 7 Диляна Христова /капитан/ - 2, 9 Християна Драганова – 1, 13 Маринела Панайотова – 11, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова – 3, 18 Юлияна Таче – 8, 77 Лидия Бакърджиева – 2.

„ПОМОРИЕ”: 1 Красимира Каръкова /капитан/, 2 Йорданка Тодорова – 5, 4 Кунка Предьова – 1, 6 Росица Ерменлиева, 7 Петя Цветанкова – 5, 8 Соня Маринакиева, 9 Гергана Ефтимова, 10 Стефка Цветанкова – 3, 13 Силвия Куманова – 1, 14 Габриела Никова, 16 Соня Колева, 17 Стефка Георгиева, 21 Милена Великова – 6, 25 Димка Предьова – 4, 77 Стоянка Куруджиева, 88 Кристин Иванчева – 1.

СЪДИИ: Александър Станчев и Станислав Димитров /Каспичан/.

ДЕЛЕГАТ: Пейо Узунов /Бургас/.