„Шумен 98” би „Свиленград” с 24:23 и го изпревари в класирането

29.Ноември.2018 /Четвъртък/ 08:29:54, 4849 прочитания, 0 коментара

В много драматичен мач от 6-ия кръг на първенството в женската хандбална „А” група „Шумен 98” победи „Свиленград” с 24:23 и вече е трети във временното класиране, а южнячките се спуснаха до четвъртото място.

През първото полувреме в „Арена Шумен” домакините поведоха и започнаха да трупат аванс – 6:2, 10:5, 12:5...Много силно за шуменки в тази част играха Маринела Панайотова и Ирене Иванова, които най-често бележеха. Те завършиха съответно с пет и шест гола. Почивката дойде при резултат 14:11.

След нея „Свиленград” успя не само да стопи разликата, но и поведе с четири гола – 16:20. Момичетата на Николай Начев вдигнаха отново трибунитее и се върнаха с гол на Светлана Николаева за 20:20. Резултатът през второто полувреме беше изравняван пет пъти, като за последно това стана при 21:21 и 22:22. Решителна роля имаше и влязлата като резерва капитанка Диляна Христова – с гол и сърцата игра тя поведе своите. Кръстина Касабова не сбърка нито една дузпа, а вкара и последния гол за „Шумен 98” с пробив през центъра. Тя бе и най-резултатна със 7 попадения. Румънката Юлияна Таче отново беше изключителен боец, пак игра на различни постове, успяваше да ангажира вниманието на съперничките и да освобождава позиции за съотборничките си. С изключителни заслуги са и двете вратарки. Станислава Стоянова бе почти непробиваема през първата част, а Фатме Юксел направи страхотни спасявания през второто полувреме.

Само тук, в 6tv.bg ще видите разширен репортаж от мача и всички голове. Ще видите и интервютата с двамата треньори и с хандбалистки от двата отбора.

В този шести кръг „Етър 64” победи „Ники спорт” с 36:18, а „Бъки” спечели като гост на „Поморие” с 38:32. Така тимът от Габрово води класирането с 10 точки, следван от „Етър 64” с 9. След като последователно победи първия и втория, „Шумен 98” е вече трети с 8 точки, а на четвърто място е „Свиленград” със 7.

На 16 декември е последният мач на шуменки за тази година, в който те са домакини на „Етър 64”.

„ШУМЕН 98” – „СВИЛЕНГРАД” 24:23 /14:11/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 4 Светлана Николаева – 1 гол, 7 Диляна Христова – 1, 9 Християна Драганова – 1, 11 Маринела Панайотова – 5, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Петрова, 18 Кръстина Касабова – 7, 77 Лидия Бакъдржиева, 78 Ирене Иванова – 6, 10 – Юлияна Таче – 3.

„СВИЛЕНГРАД”: 1 Гергана Александрова, 4 Антония Игнатова – 4, 6 Зорница Стефанова – 3, 7 Жаклин Петкова, 10 Ралица Димитрова – 3, 12 Кристина Миланова – 4, 13 Райна Георгиева, 17 Айсун Агуш, 24 Антония Димитрова, 64 Роксана Радева – 6, 88 Стефка Агова – 3.

СЪДИИ: Младен Белов /Добрич/ и Галин Караджов /Горна Оряховица/.

ДЕЛЕГАТ: Виктор Найденов /Добрич/.

02.Ноември.2015 /Понеделник/ 10:19:50
Източник: Energo-Pro Press
Във връзка с решението на Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) за изменение в цените на електрическата енергия от 1.11.2015 г., ЕНЕРГО-ПРО дава възможност на своите клиенти, при които има ценова промяна, да отчетат сами показанията на електромерите и да заявят данните на денонощен телефон 0700 1 61 61 или на e-mail: service@energo-pro.bg в срок до 6.11.2015 г. включително. За битовите клиенти на компанията самоотчет не е необходим, тъй като при тях няма промяна в крайната цена на електрическата енергия.

ЕНЕРГО-ПРО Мрежи извършва регулярния отчет на консумираната електрическа енергия по предварително обявения график. Потреблението на клиентите, които не са се възползвали от възможността за  самоотчет, ще бъде пропорционално разпределено по старата и новата цена в зависимост от броя на дните преди и след промяната, включени в техния индивидуален отчетен период. Консумираната електрическа енергия ще бъде отразена във фактурите в два подпериода - подпериод по старите цени до 31.10.2015 г. включително и подпериод по новите цени от 1.11.2015 г. до датата на регулярния отчет.
21.08.2013 г.

Минало, настояще и бъдеще събра двудневното арт-изложение под мотото „Заедно можем повече“.  Ателиета  по грънчарство, стъклопис, изработване на бижута, рисуване върху керамика и текстил, плетене на дантели и фолклорно фото бяха разположени на около 30 кв.м. и трудно побираха желаещите да вземат участие в занаятите.  Девет годишната Лиляна се включи първа в занаятите.

На втория ден от арт-изложението ще се проведе занаятчийски търг. За най-добрите търговци са предвидени и награди. А средствата събрани от търга ще бъдат използвани за благотворителност.

15.Март.2019 /Петък/ 08:42:17

За пореден път футболистите на „Волов” изпуснаха да запишат първа победа в Североизточната група на Трета лига. Те поведоха с гол на Симеон Савов в 69-ата минута, но само четири по-късно гостите от „Септември 98” /Тервел/ изравниха. Попадението бе на Дейвид Венциславов.

При много силен вятър на градския стадион в Шумен домакините удариха една греда през първото полувреме, а през второто имаше опасности и пред двете врати. В последната минута на добавеното време и”Волов”, и „Септември” пропуснаха да вземат трите точки.

В този 18-и кръг „Устрем” /Дончево/ победи „Ботев” /Нови пазар с 5:2, а „Хитрино” спечели с 2:0 в Каварна срещу „Калиакра”. В класирането води „Суворово-1” с 44 точки, втори е „Спартак 1918” с 39 и трети – „Хитрино” с 34. „Ботев” е пети с 29, а „Волов” е последен – на 13-о място и с 4 точки.

„ВОЛОВ” – „СЕПТЕМВРИ 98” 1:1

1:0 – Симеон Савов /69/, 1:1 – Дейвид Венциславов /73/

„ВОЛОВ”: 12 Добромир Дочков, 2 Иван Субботин, 3 Мартин Кръстев, 5 Желязко Ганчев, 15 Анъл Емилов, 6 Симеон Савов, 8 Иван Цонев, 22 Христо Димитров /7 Сейхан Ахмед/, 9 Муса Кавунски, 10 Сонер Кязим /4 Георги Георгиев/, 11 Айхан Ведат /19 Теодор Тодоров/.

„СЕПТЕМВРИ 98”: 12 Дениз Александров, 3 Младен Димитров, 16 Симеон Митев, 4 Явор Колев, 7 Стелиян Ценов, 11 Дейвид Венциславов /19 Ерай Ходжа/, 10 Стефан Стефанов, 17 Михаил Михайлов /9 Венелин Стоянов/, 6 Николай Димитров, 5 Георги Димвитров,15 Пламен Панайотов.

СЪДИИ: Мирослав Шенков – главен, Стефан Кръстен и Диян Димитров – асистенти /Русе/.

ЧЕТВЪРТИ: Надежда Белчева /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Атанас Петров /Варна/.

ВИДЕО: През първото полувреме на градския стадион в Шумен „Волов” и „Септември 98” се опитваха да се надиграят, а се бореха и с бурния на моменти вятър. Имаше напрежение и пред двамата вратари, като домакините удариха и греда.

„Волов” изпълни няколко ъглови, при които бранителите все пак успяваха да изчистят топката извън наказателното си поле. Отляво и отдясно жълто-сините хвърляха тъй наречените английски тъчове. Със същия ефект.

Стоян Чешмеджиев започна със смените и направи три.

При поредния ъглов в 69-ата минута капитанът Симеон Савов успя с глава да насочи топката под гредата и 1:0

Последваха разменени атаки, някои от които завършиха със слаби или неточни удари.

Гостите изравниха само след четири минути. Дейвид Венциславов се възползва от чудесен пас и всичко започна отново.

На няколко пъти „Септември” обсади вратата на съперника, но не стигна до пълен обрат. „Волов” също имаше желание за първа победа и не стигна до нея.

В последната минута от добавеното време двата тима пропуснаха златни възможности за гол.

10.Октомври.2017 /Вторник/ 18:05:48

ГАЛФ 2017/2018 III КРЪГ

ТЕКСТ ЗА САЙТА: В третия кръг от първенството на Градската аматьорска лига по футбол се срещнаха многократните шампиони от „Трите мечки” и последните градски първенци „ЗК КЕШ”. В истинско футболно шоу със страхотни изпълнения „мечките” наложиха волята си с 5:4, като интригата се запази до последната секунда. Така с три победи те отстояват авторитета си, преди да честват своя десетгодишен юбилей.

Продължават победната си серия и момчетата от „Калбо”, които също са с пълен актив от 9 точки. По-добре играха футболистите на „Чили алпин, но и този път не взеха точка, а драматично загубиха от Смядово с 4:5. „Вълците” се посъбудиха и след две загуби, направиха бойко реми с „Бул тийм”.

ЗК „ КЕШ” – „ТРИТЕ МЕЧКИ” 4:5

0:1 – Георги Никифоров, 0:2 – Петър Петров, 1:2 – Сердар Шефкетов, 1:3 – Захари Димитров, 2:3 – Аян Ирфан, 2:4 – Петър Петров, 2:5 – Петър Петров, 3:5 – Христо Христов, 4:5 – Банко Банков.

ЗК КЕШ”: 1 Васил Кирилов, 3 Аян Ирфан, 4 Банко Банков, 6 Христо Янков, 7 Диян Райчев, 8 Сердар Шефкетов, 9 Христо Христов, 10 Асен Гайдаржиев - капитан, 11 Пламен Владимиров.

„ТРИТЕ МЕЧКИ”: 1 Христо Бойчев, 5 Димо Димов, 8 Ивайло Николов, 9 Георги Никифоров, 11 Стойко Стойков – капитан, 14 Захари Димитров, 18 Михаил Неделчев, 20 Петър Петров, 99 Юлиян Загоров.

СЪДИЯ: Мартин Димитров.