„Хитрино” взе с 1:0 регионалното дерби с „Ботев”

26.Ноември.2018 /Понеделник/ 10:16:49, 4337 прочитания, 0 коментара

Отборът на „Хитрино” спечели с 1:0 регионалното дерби срещу „Ботев” за първенството на Североизточната група на Трета лига. Победния гол на градския стадион „П. Волов” в Шумен вкара Мехмед Сабри.

След премеждията в мача с „Тополи 2010” тимът от Нови пазар дойде без двама наказани футболисти и със старши треньора Радостин Димов на трибуната по същата причина. В тимовия лист, заради контузии, като резерви бяха записани само двама полеви играчи.

От лагера на „Хитрино” бяха притеснени поради някои писания в дните преди двубоя. За тях ще чуете от старши треньора Николай Николов след срещата. Той остана верен на себе си и пак имаше вътрешни размествания на играчите по постове.

През първото полувреме гостите разиграваха добре, задържаха топката и създадоха положения. Домакините бяха търпеливи и също имаха своите възможности. След изпълнен от Ивелин Василев фаул и рикошет топката срещна гредата на вратата на ТодорТодоров. Гол обаче не падна.

След почивката „Хитрино” понатисна и в 60-ата минута извеждащ пас на капитана Максим Недев бе използван от Мехмед Сабри – 1:0. „Ботев” бе близо до изравняването, когато след удар отблизо на Димитър Димитров топката бе отбита пред самата голлиния. Тръгнали напред, футболистите от Нови пазар дадоха възможност за няколко силни контри на „виолетовите” и по чудо не получиха нов гол. С победата си „Хитрино” взе реванш за загубата с 0:2 от същия съперник при гостуването в Нови пазар на 18 август и продължава добрата си серия.

В този 14-и кръг „Спартак 1918” и „Светкаица” завършиха наравно – 2:2, а „Суворово-1” победи „Кубрат 2016” с 3:1. Начело в класирането е „Суворово-1” с 32 точки. „Хитрино” излезе на втора позиция с 29, трети е „Спартак 1918” с 27, а „Ботев” е четвърти с 26 точки.

В последния за тази година кръг „Хитрино” гостува на „Бенковски” /Бяла/, „Волов” - на „Локомотив” /Русе/, а „Ботев” е домакин на „Калиакра”.

„ХИТРИНО” – „БОТЕВ” 1:0

1:0 – Мехмед Сабри /60/

„ХИТРИНО”: 12 Дилян Димов, 10 Васил Христов, 99 Боян Николов, 19 Даниел Желев, 18 Явор Тодоров, 6 Евгени Стоянов, 8 Йордан Йорданов /5 Васил Марков/, 9 Христо Александров /17 Берил Шабан/, 23 Максим Недев – капитан /20 Дилян Ганев/, 3 Ивелин Василев, 11 Мехмед Сабри.

„БОТЕВ”: 1 Тодор Тодоров, 21 Георги Щерев, 16 Николай Николаев, 4 Банко Банков, 19 Живко Герчев, 8 Влад Михайлов, 44 Преслав Пасев, 10 Димитър Димитров – капитан /11 Георги Никифоров/, 6 Кирил Радев, 7 Симеон Симеонов, 30 Драгомир Демиров /20 Йордан Нотев/.

СЪДИИ: Мартин Великов – главен, Владимир Йорданов и Богомил Димитров – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ: Емил Димитров /Шумен/.

ДЕЛЕГАТ: Радослав Станев /Варна/.

30.Октомври.2018 /Вторник/ 09:30:35

С дузпа в началото на второто полувреме „Калиакра” спечели с 1:0 гостуването си на „Волов”. Мачът бе от 10-ия кръг на първенството на Североизточната група на Трета лига.

Първото полувреме бе със сравнително малко положения пред двете врати. Футболистите от Каварна биха няколко удара край вратата на Добромир Дочков, а страхотен параболичен шут на Симеон Савов от 40-ина метра бе с мъка избит от вратаря на „Калиакра”.

Почти веднага след почивката бранител на домакините необмислено препъна Ани Петков и Венци Желев превърна отсъдената дузпа в гол. След това централният бранител на „Волов” Иван Субботин напусна заради обърнат глезен и това наложи рокади.

Напречната греда помогна на Дочков, а след това той спаси добавката с глава. „Жълто-черните” организираха няколко опасни атаки, като малко не им стигаше да изравнят, а веднъж и вратарят Христан Славов парира удар на резервата Гьокхан Ведат. Друга резерва на „Волов” – Сейхан Ахмед, нахлу в наказателното поле, като и от щаба на домакините, и от трибуните бурно настояваха, че трябва да се свири дузпа след намесата на защитника Стефан Николов. По-късно, след изпълнението на тъч, от коляното на футболист на „Калиакра” топката срещна неговата вдигната ръка. Главният съдия Мартин Иванов и асистентът Диян Вълков отново не видяха основание да свирят дузпа за „Волов”. Така гостите спечелиха с 1:0. Треньорът Стоян Чешмеджиев протестира пред делегата Радослав Станев, а изтъкна своите аргументи и пред нашата камера.

„ВОЛОВ” – „КАЛИАКРА” 0:1

0:1 – Венци Желев - дузпа /48/

„ВОЛОВ”: 1 Добромир Дочков, 2 Иван Субботин /5 Гьокхан Ведат/, 3 Мартин Кръстев, 4 Мустафа Мустафа /21 Сейхан Ахмед/, 15 Георги Георгиев, 6 Симеон Савов – капитан, 8 Иван Цонев, 22 Христо Димитров, 9 Муса Кавунски, 11 Айхан Ведат /19 Теодор Тодоров/, 10 Сонер Кязим.

„КАЛИАКРА”: 1 Христан Славов, 19 Ани Петков /16 Денислав Недев/, 11 Венци Желев /30 Николай Петров/, 9 Денислав Андреев, 5 Георги Христов – капитан, 2 Петьо Василев, 8 Каан Дервиш, 21 Георги Калинков /14 Мартин Михайлов/, 20 Стефан Николов, 6 Кристиян Великов, 10 Живодар Владев.

СЪДИИ: Мартин Иванов – главен, Диян Вълков и Цветомир Колев – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ: Калоян Кирилов /Варна/.

29.Август.2018 /Сряда/ 11:02:16
В първия си домакински мач от новото първенство на Североизточната група на Трета лига „Хитрино” записа убедителна победа с 4:0 срещу „Бенковски” /Бяла/. Тимът на Николай Николов имаше тотално превъзходство и гостите, сред които доста млади футболисти, само няколко пъти доближиха вратата на Румен Стоян

Първия гол вкара Георги Колев и това бе всичко до почивката. Добри изяви на вратата на „Бенковски” имаше бившият вратар и на „Шумен” Александър Ангелов. През второто полувреме великолепен гол на Мустафа Мустафа в горния десен ъгъл на вратата вдигна адреналина. Последваха нови пропуски, но в края на мача новото попълнение Мартин Венков и Йордан Йорданов доведоха резултата до 4:0.

Всичко най-интересно от срещата и интервютата след нея – тук, на 6tv.bg.

„ХИТРИНО” – „БЕНКОВСКИ” 4:0

„ХИТРИНО”: 1 Румен Стоянов, 4 Енес Кахриев, 77 Даниел Желев, 10 Васил Христов, 11 Мустафа Мустафа, 20 Явор Тодоров, 6 Евгени Стоянов /19 Васил Марков/, 8 Йордан Йорданов, 5 Георги Колев /23 Мартин Венков/, 3 Ивелин Василев, 9 Христо Александров – капитан /17 Берил Шабан/.

„БЕНКОВСКИ”: 13 Александър Ангелов, 4 Ивайло Красимиров, 44 Даниел Панайотов, 77 Ивайло Лазаров – капитан, 90 Никола Хаджиев, 19 Пламен Божанов, 11 Ивайло Вечеславов, 8 Николай Иванов, 15 Александър Тодоров, 5 Цветан Ганев, 10 Кристиан Косев /20 Момчил Караиванов, 23 Димитър Тодоров, 14 Димитър Тодоров/.

СЪДИИ: Николай Стайков – главен, Мариян Хараланов и Светослав Христов – асистенти /Търговище/.

ЧЕТВЪРТИ: Иван Руменов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Велико Трифонов /Варна/.

02.Март.2016 /Сряда/ 12:51:30
Източник: Сдружение Пазители на българщината

На Трети март Първа Шуменска чета „Панайот Волов” – част от патриотичното сдружение „Пазители на българщината”, отново ще спусне огромен национален трибагреник на фасадата на МБАЛ-Шумен. Инициативата е по повод 138-та годишнина от Освобождението на България и в подкрепа на националната кампания „Да развеем българското знаме!”. Миналата година на националния ни празник шуменската чета с войвода Елена Андерсон за първи път осъществи инициативата, като от покрива на болницата вертикално по фасадата й с участието на местни алпинисти бе спуснато българското знаме с размери 25 м дължина и 4 м ширина. Поривите на вятъра и атмосферните условия обаче си казаха думата и след 10 месеца се наложи трикольорът да бъде сменен. Както и първия път, внушителният национален флаг е дарение от местния бизнесмен Климент Климентов – един от учредителите на Сдружение „Пазители на българщината”. Осъществяването на идеята е негова лична патриотична задача за 2016 година, която той е поел пред организацията като подвойвода на шуменската чета „Панайот Волов”.

Новото знаме е с размери 33 м дължина и 4 м ширина и ще бъде спуснато на специална церемония на Трети март сутринта от 10.30 часа едновременно с издигането на националния флаг от кмета на Шумен г-н Любомир Христов. Поканва се шуменското гражданство и патриотичните организации в града да подкрепят с присъствието си инициативата, която е напът да се превърне в ежегодна традиция.
07.Май.2018 /Понеделник/ 19:38:06

След 18-ия кръг на ГАЛФ вече има нов водач. Това стана, след като лидерът „Трите мечки” загуби от „Бул Тийм” с 3:5, а „Вълците” взеха служебна победа с 5:0 от неявилия се тим на „Смядово”. Така двата отбора си размениха местата, а трети остава ЗК „КЕШ”, който отново вкара дузина голове. Разликата в тази тройка е пак по една точка.

„Бул Тийм” взе реванш от „мечките” за есенната загуба и е плътно зад „Опълченците”. Мачът бе много динамичен, играеше се гол за гол до 3:3, а добрите комбинации и ударите към двете врати бяха десетки. Великолепни изяви на вратата на тима от Дибич имаше бившият вратар на „Трите мечки” Георги Пенчев.

Страхотно реми с 12 гола направиха „Студио Х” и „Калбо” – 6:6. „Чили алпин” записа петия си успех – 6:2 срещу коравите, но непостоянни „Траки”. Така „чилитата” се изравниха по точки със „Смядово”

Нашият разширен репортаж е от дербито „Бул Тийм” – „Трите мечки”, а има много интересни моменти и голове и от други мачове.