„Хитрино” продължи серията с 3:1 срещу „Септември 98”

23.Ноември.2018 /Петък/ 10:07:05, 3469 прочитания, 0 коментара

Отборът на „Хитрино” продължи серията си без загуба с 3:1 срещу „Септември 98” /Тервел/. Футболистите на Николай Николов за последно останаха без точка при минималната загуба с 0:1 като гости на „Суворово-1” още в шестия кръг.

За пореден път „Хитрино” нанесе поразяващ уздар само за 10 минути с голове на Ивелин Василев, Мехмед Сабри и Даниел Желев от 29-ата до 39-ата.Тогава може би поспадна мотивацията. Въпреки това през второто полувреме бяха създадени още положения, но повече голове във вратата на съперника не паднаха. В последната минута гостите стигнаха до своя гол, вкаран от Дейвид Венциславов.

Наставникът на отбора „Септември 98” Валентин Пейчев потърси вината у своите футболисти, а не у съдиите. Той потнвърди, че в Тервел има всички условия, включително и много добър терен, да се играе футбол.

Колегата му Николай Николов в края на полусезона каза, че е само „малко недоволен” от представянето на „Хитрино”.

В този кръг „Ботев” /Нови пазар/ загуби при гостуването си на „Тополи 2010” с 0:1, а „Волов” като гост завърши наравно с „Устрем” /Дончево/ - 2:2. В класирането води „Суворово-1” с 29 точки, следван от „Спартак 1918”, „Ботев” и „Хитрино” с по 26.

На 24 ноември, събота, в Шумен е регионалното дерби „Хитрино” – „Ботев”.

„ХИТРИНО” – „СЕПТЕМВРИ 98” 3:1

1:0 – Ивелин Василев /29/, 2:0 – Мехмед Сабри /30/, 3:0 – Даниел Желев /39/, 3:1 – Дейвид Венциславов /90/

„ХИТРИНО”: 1 Дилян Димов, 23 Максим Недев – капитан /5 Васил Марков/, 99 Боян Николов, 19 Даниел Желев, 10 Васил Христов, 6 Евгени Стоянов /7 Георги Колев/, 18 Явор Тодоров, 8 Йордан Йорданов, 9 Христо Александров, 11 Мехмед Сабри /20 Дилян Ганев/, 3 Ивелин Василев.

„СЕПТЕМВРИ 98”: 12 Деним Александров, 3 Младен Димитров, 13 Танер Юсню, 17 Михаил Михайлов, 16 Симеон Митев, 2 Николай Станчев /4 Христо Христов/, 10 Стефан Стефанов – капитан, 9 Мартин Кирилов, 6 Николай Димитров, 11 Дейвид Венциславов, 15 Пламен Панайотов /18 Никита Стелиянов/.

СЪДИИ: Калоян Цветков – главен, Живко Петров и Цветомир Колев – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ: Мирослав Шенков /Русе/.

ДЕЛЕГАТ: Светлозар Маринов /Русе/.

20.Февруари.2018 /Вторник/ 18:11:38

В средата на март в Тайланд ще се проведе световното първенство по муай тай. За него се готвят и двама шуменци. Бойците от клуб „Шуменска крепост” Християн Тотев и Пламен Борисов бяха на лагер в Банско, а във вторник заминаха за последната сбирка на националите преди поредната тайландска експедиция. В понеделник, на тренировката в клубната зала, където на практика те провеждат огромната част от подготовката, Християн и Пламен дадоха специално интервю за 6tv.bg.

Вижте го!

27.Октомври.2017 /Петък/ 08:52:53

В 11-ия кръг от първенството на Североизточната група на Трета футболна лига се игра регионалното дерби между „Хитрино” и „Ботев”. Домакините бяха в добра серия от победи и на призовото трето място в класирането. Захари Василев пък имаше проблеми с наказани и контузени футболисти в тима от Нови пазар.

„Хитрино” поведе с гол на Христо Станчев , а след почивката Христо Александров удвои преднината на „виолетовите”. След изпълнението на ъглов Юлиян Загоров върна един гол и гостите опитаха да стигнат до равенството. Така те поеха риска да бъдат контраатакувани и „Хитрино” на няколко пъти създаде напрежение пред вратата на съперника. Пак след ъглов Ивелин Василев вкара за 3:1.

След мача Петьо Василев, който игра за „Хитрино”, а сега е в „Ботев”, каза, че съперникът се е борил повече за победата. След като тримата от нападателната тройка на „Хитрино” вкараха в тази среща, Христо Станчев и Ивелин Василев бяха доволни от направеното и очакват още победи. Старши треньорът на победителите Николай Николов и президентът на „Ботев” Мирчо Мирчев бяха единодушни, че е имало много малко футбол в този двубой. Вижте разширения репортаж от мача и интервютата след него.

В събота „Хитрино” е домакин на следващия го в класирането „Светкавица”.

„ХИТРИНО” – „Ботев” 3:1

1:0 – Христо Станчев, 2:0 – Христо Александров, 2:1 – Юлиян Загоров, 3:1 – Ивелин Василев.

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 5 Енес Кахриев, 77 Даниел Желев, 99 Васил Христов /20 – Явор Тодоров/, 22 Боян Николов, 11 Йордан Йорданов, 9 Максим Недев – капитан /21 Берил Шабан/, 8 Христо Александров /17 Расим Расимов/, 6 Евгени Стоянов, 10 Христо Станчев, 3 Ивелин Василев.

„БОТЕВ”: 14 Илиян Илиев, 2 Алдин Атанасов, 5 Петьо Василев, 99 Йордан Миленов – капитан, 44 Банко Банков, 7 Георги Гушлев /10 Иво Михайлов/, 19 Тодор Вълканов /80 Йордан Котев/, 8 Иван Жеков, 33 Михаел Михалев, 86 Юлиян Загоров, 38 Валентин Валентинов.

СЪДИИ: главен – Красимир Кръстев, асистенти – Христо Деанов и Любомир Любомиров.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Надежда Белчева.

ДЕЛЕГАТ: Ангел Ангелов.

26.Януари.2017 /Четвъртък/ 15:30:26
От днес Шумен е домакин на финалния турнир за Купата на България по хандбал за девойки младша до 14 години. В зала „Плиска” шест отбора, разделени в две групи, играят квалификации за попълване на финалната осмица. Там ще влязат първите два от всяка група. В група „А” са „Нове-99” /Свищов/, „Мартен 67” /Мартен/ и „Албатрос” /Бургас/. В група „Б” жребият постави „В. Левски” /Нови пазар/, „Ники спорт” /Сливница/ и „Етър 64” /Велико Търново/.
В двете групи за финалната осмица вече са по два отбора, а другите ще станат ясни след квалификациите. Домакините от „Шумен 98” са в група „А” заедно с много силния тим на „Опака-1974”. Там ще бъдат вторият от квалификационна група „А” и първият от квалификационна група „Б”. В група „Б” са „Панагюрище” и „Бъки” /Габрово/, а към тях ще се присъединят вторият от квалификационна група „Б” и първият от квалификационна група „А”.
30.Август.2018 /Четвъртък/ 19:01:51
Новото първенство в Североизточната група на Трета аматьорска лига започна с регионално дерби на Шуменска област. В Нови пазар местният „Ботев” посрещна „Хитрино”. Домакините направиха почти нова селекция с млади играчи от варненски клубове и с треньор от Варна – Радостин Димов. От „Хитрино” също привлякоха футболисти от морската столица, като запазиха състава, стигнал до третото място тази прол

Стана здрав мач, с много борба и сравнително малко положения пред двете врати. И двата опитваха да играят добър футбол и голямата битка се водеше в средата на терена. След нулевото равенство през първото полувреме „Ботев” стигна до гол почти веднага след почивката. С параболичен удар Кирил Радев прати топката под гредата на дългогодишния централен защитник и капитан на „Светкавица” Румен Стоянов, който сега е вратар на „Хитрино”. Гостите имаха претенции към главния съдия Красен Георгиев, че преди това е имало нарушение в тяхна полза.

„Хитрино” тръгна напред и капитанът Христо Александров можеше да изравни, но търсейки далечния ъгъл на вратата на Тодор Тодоров, прати топката край гредата. Няколко удара на Ивелин Василев също не намериха целта или бяха спасени от вратаря. В 82-ата минута току-що влезлият Ерхан Чете при първото си докосване на топката я прати във вратата на „Хитрино” – 2:0.

В самия край на мача втори жълт и съответно червен картон за оспорване на съдийското решение получи централният бранител на гостите Боян Николов.

В нашия репортаж вие ще видите всички по-интересни моменти от мача и интервютата с футболисти и с двамата старши треньори.

„БОТЕВ” – „ХИТРИНО” 2:0

1:0 – Кирил Радев /50/, 2:0 – Ерхан Чете /82/

„БОТЕВ”: 1 Тодор Тодоров, 16 Николай Николаев, 2 Деян Йорданов /21 Георги Щерев/, 17 Йордан Миленов – капитан, 4 Банко Банков, 6 Николай Илиев, 44 Драгомир Демирев, 8 Влад Михайлов, 20 Георги Никифоров, 9 Калоян Калчев /7 Симеон Симеонов/, 3 Кирил Радев /11 Ерхан Чете/.

„ХИТРИНО”: 1 Румен Стоянов, 4 Енес Кахриев, 77 Даниел Желев, 5 Боян Николов, 10 Васил Христов, 11 Мустафа Мустафа /8 Михаил Ангелов/, 6 Евгени Стоянов,18 Йордан Йорданов /7 Георги Колев/, 20 Явор Тодоров /17 Берил Шабан/, 9 Христо Александров – капитан, 3 Ивелин Василев.

СЪДИИ: Красен Георгиев – главен, Христо Христов и Георги Николов – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Росен Минев /Добрич/.

ДЕЛЕГАТ: Иван Манолов /Добрич/.