С румънката Юлияна Таче ”Шумен 98” нанесе първо поражение на шампиона „Бъки” – 26:22

20.Ноември.2018 /Вторник/ 09:39:36, 5150 прочитания, 0 коментара

В последния мач от първото завъртане на първенството в женската хандбална „А” група „Шумен 98” нанесе първо поражение на лидера „Бъки” - 26:22. Шампионките за миналия сезон от Габрово досега имаха четири победи от четири мача.

В състава на шуменки дебют направи 32-годишната румънка Юлияна Таче, за която клубът плати на румънската и на европейската федера;ия по хандбал. Така състезателката на „АСS 181 – SSP” вече е собственост на „Шумен 98”. Тя оправда очакванията, игра добре и завърши със 7 гола.

Габровки поведоха с 3:0, след това домакините изравниха за 6:6 и на свой ред излязоха напред. Полувремето завърши при резултат 12:9. Веднага след почивката разликата започна да набъбва, за да стигне до 7 гола – 17:10. С добра игра в защита, с чудесната Станислава Стоянова, която заключи вратата си, с топреализаторката Кръстина Касабова, с невероятно бързата и технична Юлияна Таче, с точните попадения на „левите ръце” Маринела Панайотова и Светлана Николаева, с умната игра на пивота Християна Драганова тимът на треньора Николай Начев убеди зрителите в „Арена Шумен”, че има сериозни намерения в шампионата. След 24:17 мотивацията малко спадна и от това се възползваха съперничките, водени от капитанката си Лидия Ковачева, за да намалят разликата. В крайна сметка – 26:22. Чудесна победа! Интересно е, че само след седмица двата отбора ще играят в Габрово решителен четвъртфинален мач за Купата на България.

Само тук, в 6tv.bg, ще видите всички голове в този мач. Ще чуете как треньорът Николай Начев оцени играта на своите; кое дава сили на младата надежда Маринела Панайотова и на трикратната топреализаторка на „А” група Кръстина Касабова; защо пазилата като лъвица вратарка Станислава Стоянова можеше да не влезе в този мач; кои са първите български думи, научени от румънката Юлияна Таче.

„ШУМЕН 98” – „БЪКИ” 26:22

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева, 4 Светлана Николаева – 2 гола, 5 Василена Шомова, 7 Диляна Христова /капитан/, 9 Християна Драганова – 2, 11 Маринела Панайотова – 4, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Петрова – 2, 18 Кръстина Касабова – 9, 77 Лидия Бакърджиева, 78 Ирене Иванова, 10 Юлияна Таче – 7.

„БЪКИ”: 6 Лидия Ковачева /капитан/ - 7, 7 Йоана Костова – 3, 8 Карина Съменова – 1, 9 Габриела Цонева, 10 Екатерина Стефанова, 11 Силвия Якова – 1, 14 Маргарита Христова, 15 Милица Колева – 1, 16 Ивон Дюлгерова, 18 Теодора Якова, 21 Мадлен Тодорова – 2, 22 Рени Еремиева, 23 Емилия Самуилова, 30 Моника Христова, 44 Мари Томова – 5, 55 Ивета Христова – 2.

СЪДИИ: Младен Белов /Добрич/ и Галин Караджов /Горна Оряховица/.

ДЕЛЕГАТ: Виктор Найденов /Добрич/.

13.Септември.2013 /Петък/ 06:58:46
Източник: Източник: ЕПА/БГНЕС

Жълт код е обявен за 13 септември в 24 области на страната, заради силен вятър, съобщиха от НИМХ.

Кодът е в сила за всички области на Северна, Централна, Източна, Южна и част от Западна България.

Зелен код е обявен само в 4 области на страната – Кюстендилска, Благоевградска, Смолянска и Кърджалийска.

Още около обяд в Дунавската равнина ще се появи умерен вятър, който ще продължи да се засилва, обхващайки вечерта и източната част от страната. Поривите на вятъра из Северна България, а през нощта и по Черноморието и Източна Тракия ще достигат, на места около 20-25 м/сек. В следобедните часове в Западна и Централна България ще духа западен вятър, достигащ на моменти 15-18 м/сек.

Преди обяд ще преобладава слънчево време. По-значителна облачност ще има над Западна България, където ще превали. След пладне облачността ще се увеличи. На много места ще има валежи, по-значителни привечер в Централна, а през нощта срещу събота и в Източна България. Ще има и гръмотевична дейност. След обяд вятърът в по-голямата част от страната вече ще е запад-северозапад, ще се усилва и с него ще започне да нахлува хладен въздух.

Вечерта и през нощта срещу събота в Дунавската равнина и Източна България ще има локални пориви до около 20-25 м/сек. Максималните температури за деня ще са предимно между 24° и 29°, в София около 24°.

НИМХ предупреждава, че времето е потенциално опасно.

26.Януари.2018 /Петък/ 08:33:59

На 27-ми януари отборът на „Хитрино” започва подготовката си за пролетния дял от първенството на Североизточната група в Трета футболна лига. Да припомним, че при втория си сезон в третия ешелон тимът е на трето място след 17 кръга. Активът му е 31 точки, като пред него са лидерът „Добруджа” с 41 и „Суворово-1” с 33. В изиграните 15 мача „Хитрино” има 9 победи, 4 равни и само 2 загуби.

Старши треньорът Николай Николов в специално интервю за 6tv.bg каза, че това класиране е резултат от сравнително добрата работа, постоянството и най-вече на добрия климат и на сплотения колектив.

Тръгва ли си някой от футболистите? Ще има ли нови попълнения? – отговорите в интервюто с Николай Николов.

Вече е ясно, че започва работата на стадиона в Хитрино, за да стане той едно добро място за футбол. Къде „Хитрино” ще играе мачовете си? – отговорът е пак там, във видеото.

21.08.2013 г.

Минало, настояще и бъдеще събра двудневното арт-изложение под мотото „Заедно можем повече“.  Ателиета  по грънчарство, стъклопис, изработване на бижута, рисуване върху керамика и текстил, плетене на дантели и фолклорно фото бяха разположени на около 30 кв.м. и трудно побираха желаещите да вземат участие в занаятите.  Девет годишната Лиляна се включи първа в занаятите.

На втория ден от арт-изложението ще се проведе занаятчийски търг. За най-добрите търговци са предвидени и награди. А средствата събрани от търга ще бъдат използвани за благотворителност.

08.Март.2019 /Петък/ 11:46:16

Шумен бе домакин на финалния турнир за Купата на България по хандбал за девойки старша възраст Ж-16. Приза си оспорваха отборите на „Бъки” /Габрово/, „Албатрос” /Бургас/, „Ники спорт” /Сливница/ и домакините от „Шумен 98”.

Мачовете бяха интересни, а се получи и въртележка, при която „Бъки”, „Ники спорт” и „Албатрос” имаха по две победи и една загуба, т. е. равни точки, по 4. Така головата разлика определи трофеят да замине за Габрово, втори да са хандбалистките от Сливница, а бронзовите медали останаха за момичетата от Бургас. С три загуби шуменки са четвърти.

- най-добър защитник – Натали Христова /”Шумен 98”/

- най-полезен състезател – Симона Петрова „Ники спорт”