С румънката Юлияна Таче ”Шумен 98” нанесе първо поражение на шампиона „Бъки” – 26:22

20.Ноември.2018 /Вторник/ 09:39:36, 4576 прочитания, 0 коментара

В последния мач от първото завъртане на първенството в женската хандбална „А” група „Шумен 98” нанесе първо поражение на лидера „Бъки” - 26:22. Шампионките за миналия сезон от Габрово досега имаха четири победи от четири мача.

В състава на шуменки дебют направи 32-годишната румънка Юлияна Таче, за която клубът плати на румънската и на европейската федера;ия по хандбал. Така състезателката на „АСS 181 – SSP” вече е собственост на „Шумен 98”. Тя оправда очакванията, игра добре и завърши със 7 гола.

Габровки поведоха с 3:0, след това домакините изравниха за 6:6 и на свой ред излязоха напред. Полувремето завърши при резултат 12:9. Веднага след почивката разликата започна да набъбва, за да стигне до 7 гола – 17:10. С добра игра в защита, с чудесната Станислава Стоянова, която заключи вратата си, с топреализаторката Кръстина Касабова, с невероятно бързата и технична Юлияна Таче, с точните попадения на „левите ръце” Маринела Панайотова и Светлана Николаева, с умната игра на пивота Християна Драганова тимът на треньора Николай Начев убеди зрителите в „Арена Шумен”, че има сериозни намерения в шампионата. След 24:17 мотивацията малко спадна и от това се възползваха съперничките, водени от капитанката си Лидия Ковачева, за да намалят разликата. В крайна сметка – 26:22. Чудесна победа! Интересно е, че само след седмица двата отбора ще играят в Габрово решителен четвъртфинален мач за Купата на България.

Само тук, в 6tv.bg, ще видите всички голове в този мач. Ще чуете как треньорът Николай Начев оцени играта на своите; кое дава сили на младата надежда Маринела Панайотова и на трикратната топреализаторка на „А” група Кръстина Касабова; защо пазилата като лъвица вратарка Станислава Стоянова можеше да не влезе в този мач; кои са първите български думи, научени от румънката Юлияна Таче.

„ШУМЕН 98” – „БЪКИ” 26:22

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева, 4 Светлана Николаева – 2 гола, 5 Василена Шомова, 7 Диляна Христова /капитан/, 9 Християна Драганова – 2, 11 Маринела Панайотова – 4, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Петрова – 2, 18 Кръстина Касабова – 9, 77 Лидия Бакърджиева, 78 Ирене Иванова, 10 Юлияна Таче – 7.

„БЪКИ”: 6 Лидия Ковачева /капитан/ - 7, 7 Йоана Костова – 3, 8 Карина Съменова – 1, 9 Габриела Цонева, 10 Екатерина Стефанова, 11 Силвия Якова – 1, 14 Маргарита Христова, 15 Милица Колева – 1, 16 Ивон Дюлгерова, 18 Теодора Якова, 21 Мадлен Тодорова – 2, 22 Рени Еремиева, 23 Емилия Самуилова, 30 Моника Христова, 44 Мари Томова – 5, 55 Ивета Христова – 2.

СЪДИИ: Младен Белов /Добрич/ и Галин Караджов /Горна Оряховица/.

ДЕЛЕГАТ: Виктор Найденов /Добрич/.

18.Април.2017 /Вторник/ 12:50:42

„ШУМЕН” – „ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА-2” 83:82

„ШУМЕН”: 5 Атанас Колев – 5 точки, 6 Димитър Радев – 10, Виктор Серафимов – 24, 13 Янко Янков, капитан – 19, 22 Кирил Кирилов – 13 /4 Никола Николов – 4, 10 Теодор Димитров, 12 Андрей Джамбазов – 2, 15 Мерсин Сали/.

„ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА-2”: 5 Наско Христов 1 точка, 10 Петър Христов – 2, 12 Симеон Георгиев – 2, Кристиян Кръстев, капитан – 20, 15 Мартин Стефанов – 24 /7 Жилбер Баев – 7, 8 Александър Кръстев – 21, 21 Йоан Йоргов – 5/.

СЪДИИ: Мирослав Камбуров, Ивайло Иванов, Невен Димов.

ДЕЛЕГАТ: Стихомир Стоянов.

В последния си мач от първенството в мъжката баскетболна „А” група „Шумен” победи само с една точка лидера „Черно море Тича-2” – 83:82. Тимът от Варна завърши първи, а шуменци са втори във втората шестица. Което означава, че в крайното класиране на втория баскетболен ешелон „Черно море Тича-2” е седми, а „Шумен” – осми.

Домакините, в чиито редици, както и при съперника, имаше момчета от юношите, взеха първата част с 28:16 и поддържаха разликата. Минути преди края на срещата резултатът беше изравнен за 78:78. Малко преди сирената гостите излязоха с точка напред, но най-резултатният за „Шумен” Виктор Серафимов даде победата на своите.

Така „Черно море Тича-2” е първи във втората шестица с 8 победи, две загуби и 18 точки. „Шумен” е втори със седем победи, три загуби и 17 точки. Което означава и осмо място в крайното класиране на „А” група.

23.Ноември.2017 /Четвъртък/ 08:02:41

В деветия кръг на ГАЛФ след здрава битка „Бул Тийм” и „Калбо” си вкараха само по един гол. Разширен репортаж от този мач можете да видите по-долу.

Сравнително слаба беше резултатността и в срещата, в която „Опълченците” победиха „Смядово”с 2:1. За сметка на това „Трите мечки” вкараха 14 на „Мрежата РОиНИ”, за да спечелят с 14:3. „Вълците” се наложиха убедително с 8:1 над коравите „Траки” и държат втората позиция. На върха е отборът на „ЗК КЕШ”, който трлябваше да хвърли много сили за трите точки и 7:3 срещу „Чили” алпин”. „Студио Х” пак игра добре и това се вижда от резултата с „Лисиците” – 10:0.

Този петък ще се изиграе последният за годината кръг. Срещите от 11-ия и всички мачове от втория полусезон на ГАЛФ ще се играят през пролетта на 2018-а година.

1:0 – Миле Пенчев, 1:1 – Мартин Куртев

„БУЛ ТИЙМ”: 1 Красимир Иванов, 12 Борислав Борисов, 3 Тодор Миленов, 4 Николай Димитров, 10 Йордан Милков, 66 Росен Радославов, 77 Росен Иванов, 88 Милен Пенчев.

„КАЛБО”: 1 Станислав Лазаров, 3 Димитър Пеев, 4 Венцислав Янков, 5 Георги Гочев, 7 Георги Георгиев – капитан, 8 Борис Косев, 10 Мартин Куртев, 23 Симеон Савов.

СЪДИЯ: Николай Генов.

05.Октомври.2017 /Четвъртък/ 09:05:35

„ОЛИМПИЯ”- „РИАЛ” 1:10

0:1 – Полина Ръсина, 0:2 – Полина Ръсина, 1:2 – Марияна Георгиева, 1:3 – Алисия Велинова, дузпа, 1:4 – Полина Ръсина, 1:5 – Полина Ръсина, 1:6 – Полина Ръсина, 1:7 – Никол Николова, 1:8 – Полина Ръсина, 1:9 – Полина Ръсина, 1:10 – Полина Ръсина

„ОЛИМПИЯ”: 1 Лора Атанасова, 13 Анастасия Недялкова, 23 Десислава Хаджиева, 15 Петя Каракашева, 3 Деница Янкова, 10 Гизем Мазлъмова, 11 Илияна Петрова – капитан, 22 Стефани Момчилова, 5 Марияна Момчилова, 7 Юлияна Адриянова, 9 Росияна Димитрова /16 Виолина Георгиева, 2 Хатидже Александрова, 8 Виктория Ангелова/.

„РИАЛ” /КОВАЧЕВЦИ/: 1 Ива Тодорова, 11 Петя Петрова, 10 – Алисия Велинова – капитан, 4 Таня Илиева, 16 Евгения Милчева, 8 Илина Стоянова, 14 Деа Попова, 21 Адриана Мирославова, 15 Стефани Методиева, 9 Полина Ръсина, 19 Теодора Данева /2 Анита Стоянова, 13 Виктория Върбанова, 22 Джесика Георгиева, 18 Ивета Касева, 20 Никол Николова, 6 Александра Стоилова/.

ЧЕРВЕН КАРТОН – Росияна Димитрова.

СЪДИИ: главен - Деян Павлов, асистенти – Мариян Хараланов и Светослав Христов /Търговище/.

ДЕЛЕГАТ: Милен Христов /Шумен/.

Домакините от „Олимпия” /Шумен/ и гостите от „Риал” започнаха от еднакви позиции в класирането – без спечелена точка. Гостенките от „Риал” поведоха с два гола на безспорно многи силната си нападателка Полина Ръсина. Марияна Георгиева върна едно попадение. Момичетата на треньорката Албена Тодорова обаче трябваше да играят повече от час с десет души. Росияна Димитрова не сдържа нервите си, при спряна игра удари съперничка и получи червен картон. Публиката пък настояваше, че преди това е имало нарушение в полза на шуменки. Преди това заради контузия напусна принудително капитанката Илияна Петрова.

„Олимпия” доигра мача с 9 души, тъй като Петя Каракашева също получи травма, а записаните всичко на всичко три резерви вече бяха в игра.

Невероятните осем гола от всичките десет за „Риал” вкара Полина Ръсина, която беше просто неудържима. Въпреки че на вратата на шуменки хандбалистката с медал от европейското за девойки до 17 години Лора Атанасова извади много топки.

След тази си победа в Шумен тимът на „Риал” се изкачи до шестото място във временното класиране на първенството при жените, а „Олимпия” заема последното 11-о място. Първото място делят „НСА” /София/ и ЖФК „Берое” с пълен актив от 9 точки след трите кръга.

Двеге хандбалистки в отбора на „Олимпия” – Лора Атанасова и Гизем Мазлъмова, обясниха защо играят и футбол и защо пътуват от Русе и Нови пазар до Шумен. Двамата треньори също застанаха пред нашата камера с мнението си за мача и за онова, което предстои.

06.Февруари.2017 /Понеделник/ 18:22:27
„Шумен 05” – „Казанлък волей” 0:3 /20:25, 10:25, 20:25/

„ШУМЕН 05”: 6 Светослава Ганчева, 7 Зейнаб Гювех, 9 Елена Борисова, 10 Маедех Борхани, 12 Стела Горанова, 13 Габриела Ангелова, 3 Поля Светозарова – либеро  / 1 Стефани Стефанова, 2 Елина Златена, 4 Велизара Начева – либеро, 5 Лора Илиева, 8 Моника Иванова, 11 Рафаела Христова, 14 Христина Златева/.
„КАЗАНЛЪК ВОЛЕЙ”: 11 Василена Папанова, 2 Елица Баракова, 14 Радостина Маринова, 13 Йоана Николова, 9 Янита Борисова, 5 Диана Казакова, 7 Златена Салабашева – либеро /1 Пламена Кораменова, 4 Мариела Салиева, 10 Виктория Ветчакова, 12 Анжела Симеонова, 17 Дариа Георгиева/.
СЪДИИ: Ваня Първанова /Плевен/ международна категория, Красимир Димитров /Плевен/ национална категория. Делегат на БФВ – Валери Йорданов /Варна/.

Шуменската публика препълни зала „Младост” и това не беше се случвало от години за волейболна среща. С нови екипи избраниците на Мехмед Башаран, който е вече и старши треньор, и на неговата помощничка Людмила Любенова започнаха мотивирано, предоляха нормалното притеснение в този първи домакински мач и не само заличиха преднината на „розите”, но и поведоха – 17:15. Чудесно включване направи Рафаела Христова. В края на гейма бяха направени и други смени, като влязоха Христина Златева и Стефани Стефанова. Грешки в посрещането позволиха на „Казанлък волей” да стигне до обрат и да спечели с 25:20.
Проблемите с посрещането продължиха и във втората част, като голяма заслуга за това има диагоналът на гостенките Йоана Николова, която направи уникална серия начални и доведе резултата до 1:11, а в мача записа 10 аса. В този гейм се появи и опитният център Лора Илиева, но нещата бяха необратими – 10:25.
Третият гейм отново беше равностоен, но в него може би си каза думата и натрупаната умора у волейболистките на „Шумен 05”. Маедех Борхани и Зейнаб Гювех пътуваха до Малдивите и обратно и играха там три мача с националния отбор на Иран. Няколко момичета пък в петък и събота също играха три мача за девойките старша възраст на клуба, които с три победи се класираха за финалите на държавното първенство. След 20:20 геймът отново беше записан в сметката на „Казанлък волей” – 20:25 и загуба с 0:3.
Състезателките и клубното ръководство благорят на зрителите за подкрепата и се надяват на нея и за следващите мачове.
Веднага след края на срещата старши треньорът на ВК „Казанлък волей” Страхил Балов поздрави шуменския тим и каза, че той има потенциал и му трябва обиграване. Специалистът отрече пред нашата камера нашумялото селфи с покривала на главите на неговите волейболистки да е било провокация и да има нещо общо с иранките в „Шумен 05”.
Старши треньорът на „Шумен 05” Мехмед Башаран пое вината за загубата на първата част, не прави драми и се извини на шуменската публика.
Чудесен финал на мача и доказателство, че спортът е все пак само игра, беше прегръдката между Елина Златева и диагонала на „розите” Йоана Николова. Те бяха съотборнички в Казанлък миналия сезон, като там беше и другата близначка – Христина.
В този девети кръг на Националната волейболна лига при жените лидерът „Марица” продължи победната си серия и спечели като гост на „Славия” с 3:0, а ЦСКА надделя над „Раковски” с 3:1. В класирането „Марица” е с пълен актив от 30 точки, следван от „Казанлък волей” с 22 и мач по-малко. „Шумен 05” е на шесто място с 8 точки.