„Волов” издържа едно полувреме срещу „Спартак 1918” и загуби с 0:5

16.Ноември.2018 /Петък/ 16:24:31, 3175 прочитания, 0 коментара

В мач от 12-ия кръг на първенството на Североизточната група на Трета лига в Шумен „Волов” посрещна „Спартак 1918”. С дежурните вече кадрови проблеми, този път заради отсъствието на трима играчи поради заболяване, домакините играха добре срещу сочения за основен фаворит тим от Варна, имаха своите шансове и първото полувреме завърши без гол – 0:0.

След почивката „Волов” пак не сполучи да вкара след статично положение и след удар с глава. „Спартак 1918” поведе с гол на Ивайло Русев в 58-ата минута.Той вкара още веднъж четири минути по-късно, а до 68-ата резултатът набъбна до четири гола за гостите, като се разписаха Александър Йовчев и Десислав Дяков. Крайното 0:5 оформи резервата Даниел Димитров.

Интересно е, че заради протестите срещу цената на горивата и другите неуредици в държавата автобусът на „Спартак” бе блокиран на отбивката от автомагистрала „Хемус”. Така на футболистите се наложи да повървят пеш, за да стигнат до автобуса на „Черно море”, който Бе с юношите и децата на тима в Шумен и който дойде да помогне в трудния момент.

В състава на Стоян Чешмеджиев игра дошлият по „някаква програма” французин Жозе Ндог. След мача треньорът на шуменци каза, че те играят на мускули, на практика с нулев бюджет.

Колегата му Енгибар Енгибаров призна, че първата част е била трудна за неговите футболисти. Той отново потвърди, че целта на „Спартак 1918” е промоция във Втора лига, като очаква и нова селекция през зимата.

„ВОЛОВ” – „СПАРТАК 1918” 0:5

0:1 – Ивайло Русев /58/, 0:2 – Ивайло Русев /62/, 0:3 – Александър Йовчев /65/, 0:4 – Десислав Дяков /68/, 0:5 – Даниел Димитров /80/

„ВОЛОВ”: 1 Добромир Дочков, 2 Иван Субботин, 3 Георги Георгиев /5 Гьокхан Ведат/, 4 Мустафа Мустафа /7 Сейхан Ахмед/, 6 Симеон Савов – капитан, 17 Иван Цонев, 11 Айхан Ведат /19 Теодор Тодоров/, 9 Муса Кавунски, 22 Христо Димитров, 19 Жозе Ндог, 10 Сонер Кязим.

„СПАРТАК 1918”: 1 Иван Атанасов, 16 Александър Йовчев, 6 Милен Николов /24 Благовест Гачев/, 15 Боян Илиев – капитан, 3 Иван Великов, 4 Стефан Иванов, 13 Васко Боев, 11 Илиян Неделчев /9 Десислав Дяков/, 5 Валентин Веселинов, 14 Иво Михайлов /7 Даниел Димитров/, 18 Ивайло Русев.

СЪДИИ: Росен Минев – главен, Светлин Станчев и Валентин Атанасов – асистенти /Добрич/.

ЧЕТВЪРТИ: Борис Попов /Русе/.

ДЕЛЕГАТ: Володя Сурдов /Русе/.

17.Октомври.2018 /Сряда/ 16:06:02

Заради тръгнали на гурбет играчи и здравословни проблеми на други футболисти „Волов” излезе с променен състав, предимно от юноши, срещу гостуващия „Тополи 2010”. Така дойде и петата загуба в първенството на Североизточната група на Трета лига, този път с 0:3.

Гостите поведоха бързо с два гола – в 8-ата и 12-ата минута. Те нацелиха веднъж и страничната греда. Момчетата от „Волов” не можаха да покажат своята игра и почти не застрашиха вратата на гостите през първото полувреме.

След почивката шуменци все по-често тръгваха в атака, имаха и няколко положения, но рядко се решаваха да стрелят към вратата на „Тополи”. А когато на няколко пъти го направиха, не им стигна малко, за да попаднат в целта. За сметка на това след изпълнението на пряк свободен удар балонна топка изненада вратаря Добромир Дочков и влезе в мрежата за 0:3. В никакъв случай вината не трябва да се хвърля върху стража, защото почти във всички мачове досега Добчо направи невероятни спасявания и вдъхваше увереност на бранителите пред себе си. В края на този мач той пак се раваншира, като отрази удар на останал сам срещу него нападател.

В специално интервю за 6tv.bg старши треньорът на „Волов” Стоян Чешмеджиев обясни защо неговите момчета играят силно при юношите и по-колебливо при мъжете. Специалистът изтъкна и главната причина да се хване с тази работа – да има къде шуменските таланти да играят, за да не стане както с толкова перспективния негов набор 1993. Теньо запита и защо не може шуменските клубове да работят заедно...

В този осми кръг на Североизточната група се получиха интересни резултати. В Търговище „Светкавица” загуби от „Ботев”, което позволи на тима от Нови пазар да оглави класирането с 18 точки. Във Варна пък ”Спартак 1018” неочаквано завърши наравно – 1:1, с „Калиакра”. „Хитрино” спечели с 2:1 гостуването си на „Устрем” /Дончево/.

В събота, 20 ноември, на Градския стадион в Шумен „Хитрино” е домакин на „Волов”. Срещата е от 16 часа.

„ВОЛОВ” – „ТОПОЛИ 2010” 0:3

0:1 – Христо Христов /10/, 0:2 – Симеон Николов /12/, 0:3 – Славомир Събков /69/

„ВОЛОВ”: 1 Добромир Дочков, 3 Мартин Кръстев, 15 Георги Георгиев, 6 Симеон Савов – капитан, 2 Иван Субботин, 8 Иван Цонев, 13 Мерджан Мустафов, 18 Христо Христов, 9 Муса Кавунски, 10 Сонер Кязим, 11 Айхан Ведат /12 Теодор Божков, 19 Теодор Тодоров, 5 Гьокхан Ведат, 4 Мустафа Мустафа, 17 Емрал Самиев, 7 Зафер Кадир, 22 Симеон Иванов/.

„ТОПОЛИ 2010”: 84 Пламен Роев – капитан, 4 Димитър Йонков, 5 Славчо Чиликов, 15 Димитър Стефанов, 21 Йордан Атанасов, 6 Симеон Николов, 7 Роберто Марков, 22 Славомир Събков, 17 Вилиян Денчев, 8 Христо Христов, 16 Симеон Виденов /12 Георги Георгиев, 23 Венелин Колимечков, 14 Димитър Димитров, 13 Неделин Николов, 2 Евгени Младенов, 10 Динко Динков, 3 Андрей Николов/.

СЪДИИ: Георги Минев – главен, Светлин Станчев и Георги Димов – асистенти /Добрич/.

ЧЕТВЪРТИ: Димитър Михайлов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Живко Димитров /Варна/.

27.Септември.2017 /Сряда/ 11:40:02

Двама състезатели на клуб „Шуменска крепост” участваха на балканиадата по кик бокс в Черна гора, като и двамата станаха шампиони. Полина Галинова с две победи спечели титлата на лоу кик в категория до 60 кг при девойките старша възраст. Два пъти вдигнаха ръката на ринга и на Иван Иванов, който стан първи в същия стил при мъжете в категория до 86 кг.

Шампионите бяха посрещнати в тяхната зала и заедно с президента и треньор на клуба Галин Методиев дадоха първите си интервюта за 6tv.bg.

23.Май.2017 /Вторник/ 14:06:02

От Будапеща се върнаха петимата кик боксьори на клуб „Шуменска крепост”, които взеха участие в Световната купа.

Димитър Стоянов е носител на Световната купа при юношите старша възраст в категория 60 кг и стила уол кик.

Иван Иванов е сребърен медалист при мъжете в категория 86 кг и уол кик.

Виктор Иванов също е сребърен медалист при юношите младша, но му се наложи да играеи в К1, а не както беше заявен в уол кик.

Полина Галинова също трябваше да смени стила. Тя премина от К1 в уол кик и спечели бронзовия медал при девойките младша в категория до 60 кг.

Никола Николов в категория е носител на бронзов медал след лекарска забрана в първия му мач при юношите младша на уол кик и категория 71 кг.

На жп гарата в Шумен бойците бяха посрещнати от близки и съотборници с традиционната вече за клуба и много българска церемония.

Очаквайте разширен репортаж от това уникално посрещане и интервюта с тези достойни шуменски спортисти и техния треньор Галин Методиев.

11.Август.2019 /Неделя/ 11:20:21

За втора поредна година „Ботев” и „Хитрино” се срещат в първия кръг на първенството в Североизточната група на Трета аматьорска лига. И пак мачът бе в Нови пазар.

И двата тима имат промени в съставите, а в горещото време повече бе борбата и по-малко бяха чисто футболните аргументи. Нямаше и много положения пред двамата вратари. Капитанът на гостите Максим Недев получи контузия още преди да е минал четвърт час и на негово място като полеви играч влезе вратарят Харун Якубов.

Малко след почивката шут от дистанция прати топката върху напречната греда на вратата на „Хитрино”. А малкото възможности за гол не бяха оползотворени. В 70-ата минута след спречкване помежду им съдията Димитър Гебешев показа директни червени картони на Калоян Петров от „Ботев” и новото попълнение на „Хитрино” Светослав Славчев. В този първи кръг отборът на „Шумен 2007” отложи домакинския си мач с „Бенковски” /Бяла/.

„БОТЕВ” – „ХИТРИНО” 0:0

„БОТЕВ”: 1 Симеон Симеонов, 17 Йордан Миленов - капитан, 21 Радослав Петков, 16 Пламен Петков, 4 Димитър Бузини, 8 Петър Петров, 19 Васил Димитров /30 – Николай Асенов/, 89 Калоян Петров, 15 Иван Иванов, 10 Димитър Димитров /7 Севдалин Димитров/, 9 Митко Митков.

„ХИТРИНО”: 12 Дилян Димов, 10 Васил Христов, 4 Енес Кахриев, 19 Даниел Желев, 5 Боян Николов, 8 Йордан Йорданов, 11 Светослав Славчев, 6 Живко Парашкевов, 3 Ивелин Василев, 9 Христо Александров, 23 Максим Недев - капитан /20 Харун Якубов/.

СЪДИИ: Димитър Гебешев – главен, Христо Димитров и Мариян Хараланов – асистенти /Силистра/.

ЧЕТВЪРТИ: Николай Стайков /Търговище/.

ДЕЛЕГАТ: Валентин Вълчев /Търговище/.