В Шумен „Калиакра” би с дузпа „Волов”, домакините с претенции към съдийството

30.Октомври.2018 /Вторник/ 09:30:35, 3554 прочитания, 0 коментара

С дузпа в началото на второто полувреме „Калиакра” спечели с 1:0 гостуването си на „Волов”. Мачът бе от 10-ия кръг на първенството на Североизточната група на Трета лига.

Първото полувреме бе със сравнително малко положения пред двете врати. Футболистите от Каварна биха няколко удара край вратата на Добромир Дочков, а страхотен параболичен шут на Симеон Савов от 40-ина метра бе с мъка избит от вратаря на „Калиакра”.

Почти веднага след почивката бранител на домакините необмислено препъна Ани Петков и Венци Желев превърна отсъдената дузпа в гол. След това централният бранител на „Волов” Иван Субботин напусна заради обърнат глезен и това наложи рокади.

Напречната греда помогна на Дочков, а след това той спаси добавката с глава. „Жълто-черните” организираха няколко опасни атаки, като малко не им стигаше да изравнят, а веднъж и вратарят Христан Славов парира удар на резервата Гьокхан Ведат. Друга резерва на „Волов” – Сейхан Ахмед, нахлу в наказателното поле, като и от щаба на домакините, и от трибуните бурно настояваха, че трябва да се свири дузпа след намесата на защитника Стефан Николов. По-късно, след изпълнението на тъч, от коляното на футболист на „Калиакра” топката срещна неговата вдигната ръка. Главният съдия Мартин Иванов и асистентът Диян Вълков отново не видяха основание да свирят дузпа за „Волов”. Така гостите спечелиха с 1:0. Треньорът Стоян Чешмеджиев протестира пред делегата Радослав Станев, а изтъкна своите аргументи и пред нашата камера.

„ВОЛОВ” – „КАЛИАКРА” 0:1

0:1 – Венци Желев - дузпа /48/

„ВОЛОВ”: 1 Добромир Дочков, 2 Иван Субботин /5 Гьокхан Ведат/, 3 Мартин Кръстев, 4 Мустафа Мустафа /21 Сейхан Ахмед/, 15 Георги Георгиев, 6 Симеон Савов – капитан, 8 Иван Цонев, 22 Христо Димитров, 9 Муса Кавунски, 11 Айхан Ведат /19 Теодор Тодоров/, 10 Сонер Кязим.

„КАЛИАКРА”: 1 Христан Славов, 19 Ани Петков /16 Денислав Недев/, 11 Венци Желев /30 Николай Петров/, 9 Денислав Андреев, 5 Георги Христов – капитан, 2 Петьо Василев, 8 Каан Дервиш, 21 Георги Калинков /14 Мартин Михайлов/, 20 Стефан Николов, 6 Кристиян Великов, 10 Живодар Владев.

СЪДИИ: Мартин Иванов – главен, Диян Вълков и Цветомир Колев – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ: Калоян Кирилов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Радослав Станев /Варна/.

08.Юни.2018 /Петък/ 17:20:58

Както вече ви съобщихме, организаторите направиха промени в програмата на Градската аматьорска лига по футбол. Така първо се игра последният, 22-ри кръг, на 1 юни бяха мачовете от отложения 19-и, а първенството ще завърши със срещите от 21-ия, когато има интересни директни сблъсъци. Те ще бъдат в събота, 9 юни, предиобед, на игрищата на „Атлетик арена”.

За съжаление, два от отборите загубиха служебно. Заетите с абитуриентски балове момчета от „Студио Х” и „Лисиците” не се явиха и загубиха служебно с по 0:5 съответно срещу ЗК „КЕШ” и „Бул Тийм”.

Много интересно се разви мачът между „Вълците” и „Чили алпин”. Няколко минути преди края лидерът водеше едва с 2:1, но успя да се успокои с победата от 5:1. Така на практика във временното класиране не настъпиха промени.

18.Януари.2017 /Сряда/ 09:22:42

На 17-и януари хандбалното бебе Радина Юлиян Касабова стана на...един месец. Ние бяхме заедно с майка – топреализаторката на „Шумен 98” и на хандбалната „А” група при жените в последните два сезона Кръстина Сабо, и баща й Юлиян Касабов, който играе с мъжете на „Шумен 61” и води млади хандбалисти на клуба, при изписването на малката госпожица.

Тогава щастливите родители се хвалеха, че Радина само папка и спинка. Месец по-късно е малко по-различно, призна пред нашата камера главата на съвсем новото семейство, което узакони съжителството си през лятото на миналата година.

Бъдещата хандбалистка четвърто поколение е пораснала с 5 сантиметра и има грижата майка й и баша й да не скучаят в дългите зимни нощи.

А Юлиян отправи и едно важно предупреждение към нас, хората от медиите - жена му, тъй добре познатата Кръстина Сабо, е приела неговата фамилия. Така че – оттук нататък - Кръстина Касабова!!! И както е тръгнало, нищо чудно скоро да ни се наложи да се съобразяваме с новата реалност.

23.Януари.2019 /Сряда/ 17:54:55

Подновени бяха мачовете от първенството на женската хандбална „А” група. „Шумен 98” се върна на третото място във временното класиране, след като победи гостуващия „Ники спорт” /Сливница/ с 31:22, а „Свиленград” загуби от „Бъки” с 22:29.

Шуменки играха без своята топреализаторка Кръстина Касабова, която ще става за втори път майка. Трикратната носителка на голмайсторския приз в „А” група бе на скамейката, но не влезе в игра. Да припомним, че при предишната си бременност Крис влизаше и биеше успешно дузпи. На семейство Касабови желаем едно здраве бебе, за радост и на двегодишната кака Радина!

Срещу последния в класирането домакините нямаха проблеми в добре отоплената зала „Арена Шумен”. След 3:3 момичетата на треньора Николай Начев взеха да трупат разлика и на полувремето водеха с 16:8. Нищо не се промени и след почивката. Маринела Панайотова потвърди имиджа си на голмайстор от завършилия турнир за Купата на България при 19-годишните и вкара 10 гола. Толкова реализира и румънката Юлияна Таче, която на два пъти вдигна зрителите на крак с невероятно атрактивни изпълнения. Мария Маслева също загатна за огромния си потенциал с 5 гола, а току-що завършилата магистратура по икономика Лидия Бакърджиева добави четири попадения в актива на левичарките. На вратата Фатме Юксел даваше сигурност на своите, като хвана и дузпа. С по 7 гола за „Ники спорт” се отличиха Анита Костадинова и Стиляна Павлова. Крайният резултат от мача е 31:22.

В другите срещи от осмия кръг „Свиленград” отстъпи на лидера „Бъки” с 22:29, а „Етър 64” спечели като гост на „Поморие” с 28:21. Така „Бъки” е начело с 14 точки, втори е „Етър 64” с 13, трети – „Шумен 98” с 10, а четвърти – „Свиленград” с 9.

В следващия кръг „Шумен 98” приема „Поморие”, в Габрово е дербито „Бъки” – „Етър 64”, а в Сливница играят „Ники спорт” и „Свиленград”.

„ШУМЕН 98” – „НИКИ СПОРТ” 31:22

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева – 5 гола, 4 Светлана Николаева, 7 Диляна Христова, 8 Кръстина Касабова, 9 Християна Драганова – 1, 10 Юлияна Таче – 10, 11 Маринела Панайотова – 10, 13 Жана Маразова – 1, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова, 18 Десислава Илиева – 1, 77 Лидия Бакърджиева – 4.

„НИКИ СПОРТ”: 1 Лора Петрова, 4 Виктория Кирилова – 2, 5 Анита Костадинова – 7, 6 Теодора Петкова – 2, 7 Стиляна Павлова – 7, 8 Симона Петрова, 10 Габриела Георгиева – 3, 12 Силвия Бондова, 13 Жанета Емилова, 16 Ина Съева, 21 Теодора Николова – 1, 22 Ралица Тодева.

СЪДИИ: Тихомир Иванов и Радослав Георгиев /Велико Търново/.

ДЕЛЕГАТ: Делян Генчев /Велико Търново/.