„Хитрино” победи „Волов” с 4:1

25.Октомври.2018 /Четвъртък/ 11:31:48, 3064 прочитания, 0 коментара

Представителите на Шуменска област в Североизточната група на Трета лига се срещнаха в деветия кръг. Този път на Градския стадион в Шумен „Хитрино” бе домакин на „Волов” и спечели с 4:1.

По-опитният тим на „виолетовите” опита бързо да реши мача и създаде немалко положения пред шуменската врата. Първият гол обаче падна в 25-ата минута, когато от дистанция Дилян Ганев с нисък удар даде преднина на своите – 1:0 за „Хитрино”. Последваха нови пропуски, като това явно не бе денят на иначе много бързия и техничен Мехмед Сабри. При изпълнението на ъглов удар централният бранител Боян Николов отблизо вкара за 2:0.

След почивката момчетата от „Волов” опитаха да се върнат и спечелиха няколко ъглови удара, при които новият вратар на „Хитрино” Дилян Димов, бивш страж на „Светкавица”, се намесваше убедително. Ивелин Василев пък направи поредният си рейд и постави топката на главата на останалия на празна врата Мехмед Сабри, който този път не сбърка – 3:0. Почти веднага акция отляво на Сонер Кязим завърши с негов гол и - 3:1. „Волов” допусно ново попадение във вратата си от статично положение – с глава Христо Александров доведе резултта до 4:1. Мачът така и завърши.

Трябва да се отбележи, че след тримесечна пауза заради травма в игра за „Хитрино” се появи капитанът Максим Недев. От интервюто с него ще разберете как бяха разсеяни съмненията за тежка контузия. Неговият съотборник Боян Николов говори за своя гол и за обиграването на отбора. Треньорът Николай Николов обаче не се зарадва много на победата и ще разберете защо. Колегата му Стоян Чешмеджгиев пък похвали играта на своите до 20-ата минута и се надява скоро те да вземат първа победа

„ХИТРИНО” – „ВОЛОВ” 4:1

1:0 – Дилян Ганев /25/, 2:0 – Боян Николов /40/, 3:0 – Мехмед Сабри /58/, 3:1 – Сонер Кязим /60/, 4:1 – Христо Александров /68/

„ХИТРИНО”: 77 Дилян Димов, 23 Максим Недев – капитан /10 Васил Христов/, 99 Боян Николов, 19 Даниел Желев, 18 Явор Тодоров, 6 Евгени Стоянов, 8 Йордан Йорданов, 20 Дилян Ганев /5 Васил Марков/, 11 Мехмед Сабри /24 Мартин Венков/, 3 Ивелин Василев, 9 Христо Александров.

„ВОЛОВ”: 1 Добромир Дочков, 3 Мартин Кръстев, 15 Георги Георгиев /5 Гьокхан Ведат/, 2 Иван Субботин, 4 Мустафа Мустафа /21 Сейхан Ахмед/, 8 Иван Цонев – капитан, 13 Мерджан Мустафа /6 Янис Янков/, 20 Христо Димитров, 9 Муса Кавунски, 11 Айхан Ведат, 10 Сонер Кязим.

СЪДИИ: Надежда Белчева /Варна/ – главен, Йордан Митев /Шумен/ и Николай Сурдов /Варна/ - асистенти.

ЧЕТВЪРТИ: Емил Димитров /Шумен/.

ДЕЛЕГАТ: Кольо Данев /Варна/.

31.Май.2017 /Сряда/ 12:25:51

На националните първенства по карате шинкиокушин за деца до 10 и до 14 години в зала „Младост” отлично се представиха състезателите на домакините от клуб „Киокушин” – Шумен. Те спечелиха 6 шампионски титли, 6 сребърни и 2 бронзови медала.

• Антонио Атанасов – 14 г., 32 кг

За най-техничен състезател при 14-годишните момчета съдийската колегия единодушно определи шуменеца Калоян Марчев.

26.Януари.2018 /Петък/ 08:32:57

В първите дни на 2018-а приемете пожеланието на каратистите от СК „Киокушин” – Шумен. Сенсей Даниел Димитров и неговите възпитаници съчетаха традициите на своя спорт и българското „Щастлина нова година!”

Като продължение – втората подборка от спортни куриози. Защото...

Години вече ние сме със спортистите от Шумен. Снимахме стотици състезаниs във всички видове спорт. И събрахме голяма колекция от интересни, смешни и дори куриозни моменти с тяхно участие. Направихме компилации и от днес периодично ще пускаме по някоя от тях. С най-добро чувство към тези, които понякога бъркат комично, понякога ги боли, понякога се поддават на емоциите...Заради спорта!

15.Март.2017 /Сряда/ 07:43:02
„ШУМЕН 05” – „РАКОВСКИ” 1:3 /18:25, 25:10, 21:25, 18:25/

„ШУМЕН 05”: 7 Зейнаб Гювех, 9 Елена Борисова, 10 Маедех Борхани, 12 Стела Горанова, 13 Габриела Ангелова, 15 Лора Илиева, 5 Поля Светозарова – либеро /2 Елина Златева, 3 Светослава Ганчева, 6 Стефани Стефанова – капитан, 6 Диана Филипова/.
„РАКОВСКИ”: 8 Елизабет Касъджикова, 10 Даниела Димитрова, 13 Ана Илиева, 16 Симона Николова, 17 Силвия Андреева – капитан, 19 Мирела Шахпазова, 9 Кристиана Караджова – либеро, 12 Габриела Златкова – либеро /3 Теодора Симеонова, 5 Гергана Моллова, 7 Виктория Ангелова, 11 Михаела Мартинова, 15 Мария Обалиева/.
СЪДИИ: Ваня Първанова /Плевен/- международна категория, Александър Виналиев /Варна/ - международна категория.
ДЕЛЕГАТ: Юлиян Гюров /Варна/.

След загубата и във втория четвъртфинален плейоф от „Раковски” /Димитровград/ с 1:3 отборът на „Шумен 05” приключи участието си в първенството на Националната волейболна лига при жените на седмо място. От щаба на шуменци вярваха, че могат да стигнат до крайния успех, но признаха, че на практика не им е стигнало времето.
Мачът се игра в спортната зала на СУ „Й. Е. Български” и домакините положиха похвални усилия това ново съоръжение да бъде максимално комфортно за зрителите и за състезателките. За целта бяха поставени специални подвижни трибуни, с което седящите места станаха 280.
Мачът започна с оспорван първи гейм, спечелен от гостите, последва бърз отговор и домакините взеха втория гейм на 10 точки. Успехът обаче не беше развит и дойде загубата с 1:3.
Посрещачката на „Шумен 05” Габриела Ангелова, която направи добър мач, потърси причините за загубата и изрази надежда този отборл да има време да разкрие потенциала си.
Старши треньорът на „Раковски” Иван Радичев беше доволен от победата и обеща, че ако се стигне до мач с „Марица”, той ще бъде истински.
Треньорката на „Шумен 05” Людмила Любенова Людмила Любенова също съжаляваше за малкото време, което тимът имаше да се сработва. Според нея покрай по-опитните волейболистки растат и местните таланти, на които тя разчита в първенствата на девойките.
„Казанлък волей” спечели и гостуването си на „Славия” с 3:0 и продължава. Като домакин „Левски” загуби от ЦСКА с 2:3 и двата отбора стигнаха до  трети плейоф. Той беше спечелен от „Левски” с 3:1 и това отвори пътя на „сините” напред.
29.Септември.2017 /Петък/ 08:23:13

След края на шампионата по планински изкачвания и второто място в генералното пилотът Христо Манолов каза, че ще използва всяка възможност да кара повече своето „Мицубиши Лансър Ево 9” със 700 коня под капака.Той направи вече два старта в Румъния, като първото състезание беше край Брашов.

Миналия уикенд шуменецът заърши четвърти в генералното и трети в своя клас на „Трофеул Кампулунг” в предпоследния кръг от румънското първенство. Там беше и друг българив – трикратният шампион от последните три години Любен Каменов.

За 6tv.bg дипломираният инженер икономист разказа как е минало последното състезание в северната ни съседка. Ние само ще споменем, че в него е имало... 80 автомобила.

Как се държа колата на вицешампиона на мокро? Кого той „вози” до себе си на специално поставената навигаторска седалка? Кои са новите му механици? Ще може ли Христо Манолов да кара през следващия сезон и в България, и в Румъния? Ще видим ли пилота на домашното му рали „Стари столици? Както вече знаете, отговорите на тези въпроси са малко по-долу!