Юношите старша на „Волов” взеха шеста поредна победа – 5:2 срещу „Хитрино”

18.Октомври.2018 /Четвъртък/ 16:54:10, 3121 прочитания, 0 коментара

Юношите старша възраст на „Волов” продължават без грешка в първенството на Зона Варна. Те победиха като домакини „Хитрино” с 5:2 и това бе тяхната шеста поредна победа.

На Градския стадион „П. Волов” шуменци вкараха още в 1-ата минута чрез Симеон Иванов. В 7-мата Муса Кавунски покачи на 2:0 и натискът на „Волов” продължи, без обаче да се стигне до нови попадения. Хюсеин Бюлент от гостите излезе сам срещу Теодор Божков, но вратарят спаси.

След почивката възпитаниците на треньора Стоян Чешмеджиев, повечето от които играят и за мъжкия тим, доведоха резултата до 5:0. Точни бяха Муса Кавунски, Теодор Тодоров и Енгинжан Риза. Гостите успяха да върнат два гола чрез Берил Шабан и Сонер Мехмедзаид.

„Волов” е с пълен актив от 18 точки и води класирането, като е отбелязал 32 гола и е допуснал 5.

Интересно е, че в събота отново ще има мач между тези съперници. Пак на стадиона в Шумен за първенството на Североизточната група на Трета лига „Хитрино” ще домакинства на „Волов”.

„ВОЛОВ” – „ХИТРИНО” 5:2

„ВОЛОВ”: 1 Теодор Божков, 71 Сейхан Ахмед, 5 Гьокхан Ведат, 4 Мустафа Мустафа, 11 Янис Янков, 8 Иван Цонев – капитан, 17 Емрал Самиев, 7 Константин Димов, 19 Теодор Тодоров, 9 Муса Кавунски, 23 Симеон Иванов /12 Добромир Дочков, 25 Ида Неджати, 21 Енгинжан Риза, 16 Ярослав Стефанов, 39 Милен Атанасов, 2 Иван Субботин/.

„ХИТРИНО”: 1 Айкут Чауш, 8 Рафи Фехми, 15 Тунджай Али, 4 Сертан Зекерие, 10 Джем Северинов, 9 Дениз Джевдет, 14 Сонер Мехмедзаид, 17 Берил Шабан, 7 Хюсеин Бюлент, 3 Серкан Исмаилов, 11 Богомил Александров /Бехрин Ахмед, 13 Илкер Салиев, Емре Риза/.

СЪДИИ: Веселин Гацев – главен, Костадин Костадинов и Руслан Илиев – асистенти /Шумен/.

ДЕЛЕГАТ: Иван Жечев /Шумен/.

18.Май.2018 /Петък/ 08:37:09

Отлично се представиха бойците на клуб „Шуменска крепост” на държавното първенство в Стара Загора. В двата стила – К1 и фул контакт, те спечелиха общо 21 медала – 5 златни, 7 сребърни и 9 бронзови. На ринга се качиха 22 състезатели, тъй като за вече изявените Пламен Борисов и Иван Иванов не се намериха съперници.

02.Април.2019 /Вторник/ 16:04:14

С четири победи от четири мача приключи участието на „Шумен 98” във втората тройка от първенството на женската хандбална „А” група. В „Арена Шумен” домакините спечелиха убедително срещу „Поморие” с 37:24 и имат пълен актив от 10 точки.

Някаква интрига имаше в началото на срещата, когато гостенките успяваха да поддържат равновесие и дори поведоха с 6:5. Шуменки намериха играта си и дръпнаха в резултата, за да се оттеглят на почивка при 17:11.

През второто полувреме разликата нарасна и премина десетте гола. За първи път пред своята публика игра новото попълнение – гардът Глория Павлова. Потомствената хандбалистка, след прекъсване на кариерата си в чужбеина заради контузия, показа класа и добро сработване с момичетата, като и реализира, и направи страхотни асистенции. Отлично се представи и набиращата скорост Мария Маслева. Румънката Юлияна Таче бе острието и вкара 9 гола. Диляха Христова, Ирене Иванова, Лидия Бакърджиева също завършиха контри, На позицията на пивота и Християна Драганова, и Жана Маразова също имаха добри изяви. Вратарката Фатме Юксел, както и колежката й от „Поморие” Красимира Каръкова на няколко пъти вдигнаха трибуните. В края на мача старши треньорът Николай Начев пусна в игра и три 15-годишни момичета от школата.

След победата на „Етър 64” в Габрово срещу „Бъки” с 24:23 точно отборът от Велико Търново ще играе полуфинален плейоф с „Шумен 98”. Играе се до две победи от три мача. В първия домакин е „Етър 64”, като датата се уточнява /вероятно 11 април/. Втората среща ще бъде в Шумен, почти сигурно на 14 април. Ако се стигне до трети мач, то той ще се играе пак в старата столица.

„ШУМЕН 98” – „ПОМОРИЕ” 37:24 /17:11/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 2 Петромила Инджева, 3 Мария Маслева – 7 гола, 4 Виктория Петрова, 7 Диляна Христова – 3, 8 Глория Павлова – 5, 8 Християна Драганова – 3, 10 Юлияна Таче – 9, 11 Маринела Панайотова – 3, 13 Жана Маразова – 2, 15 Белла Стоянова, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова – 2, 18 Натали Христова, 77 Лидия Бакърджиева – 3.

„ПОМОРИЕ”: 1 Красимира Каръкова, 2 Йорданка Тодорова – 1, 4 Кунка Предьова – 3, 7 Петя Цветанкова – 1, 8 Соня Маринакиева, 9 Гергана Ефтимова, 10 Стефка Цветанкова – 6, 13 Силвия Куманова – 2, 17 Стефка Георгиева, 21 Милена Великова – 6, 25 Димка Предьова – 5, 77 Стоянка Коруджова.

СЪДИИ: Силвия Марковска /Плевен/ и Станислав Стойков /Ловеч/.

ДЕЛЕГАТ: Слави Колев /Ловеч/.

14.Септември.2017 /Четвъртък/ 18:10:58

„ХИТРИНО” – „БЕНКОВСКИ” 3:1

0:1 – Ивайло Вечеславов /30/, 1:1 – Васил Христов /37/, 2:1 – Явор Тодоров /65/, 3:1 – Расим Расимов /81/.

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 21 Симеон Симеонов /99 Васил Христов/, 22 Боян Николов /20 Явор Тодоров/, 9 Максим Недев /капитан/, 5 Александър Иванов /7 Йордан Йорданов/, 4 Енес Кахриев, 77 Даниел Желев, 6 Евгени Стоянов, 8 Христо Александров, 17 Младен Младенов, 10 Расим Расимов.

„БЕНКОВСКИ”: 1 Александър Ангелов, 14 Александър Тодоров /16 Жулиен Михайлов/, 8 Даниел Панайотов – капитан, 13 Ангел Карадаг, 7 Богомил Михалев /22 Роберт Ленарт/, 5 Цветан Ганев /10 Кристиян Косев/, 8 Николай Иванов, 6 Стамен Владимиров, 19 Пламен Божилов, 21 Юлиян Игнатов, 17 Ивайло Вечеславов.

ГЛ. СЪДИЯ –Мирослав Шенков, асистенти – Кристиян Георгиев и Стефан Кръстев /Русе/.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Деян Боев /Добрич/.

ДЕЛЕГАТ: Боян Боянов /Добрич/.

В четвъртия кръг от първенството на Трета лига в Североизточната група отборът на „Хитрино” спечели първата си победа за новия сезон. Като домакин той надделя над „Бенковски” /Бяла/ с 3:1. Гостите поведоха с гол на Ивайло Вечеславов, като преди това удариха и греда. Преди почивката от пряк свободен удар влезлият като смяна Васил Христов изравни. Той замени Боян Николов, който счупи ръката си. В самия край на полувремето тежка контузия получи и другият централен защитник на „Хитрино” Александър Иванов. Има съмнения за скъсани връзки или менискус, а окончателната диагноза ще стане ясна тези дни.

След почивката домакините упражниха сериозен натиск и поведоха с гол на друга резерва в този мач – Явор Тодоров. Макар да атакуваха рядко, гостите имаха своите шансове, но пропуснаха. Девет минути преди края Расим Расимов за пореден път надбяга пазачите си и с диагонален удар затвърди победата – 3:1.

Играещият треньор на „Бенковски” Цветан Ганев каза, че на този терен се играе трудно и благодари на общината в Бяла, която отново е зад футболния клуб. В отсъствието на старши треньора Николай Николов тима на домакините водиха Йордан Гълъбов и Милен Петков. Гълъбов коментира играта на своите футболисти, а сподели и как се е възстановил от тежката контузия синът му Пламен Гълъбов, когото ЦСКА преотстъпи на „Етър”, за да трупа мачове.

14.Септември.2013 /Събота/
Във връзка с началото на учебната година в училищата и предстоящия старт на академичната година във висшите учебни заведения, „Холдинг БДЖ” ЕАД напомня, че всички учащи на възраст до 26 навършени години (ученици, студенти и докторанти редовно обучение) имат право да пътуват с 50 % намаление от редовната цена на билета във втора класа на всички пътнически и бързи влакове.
За да могат младите клиенти на националния железопътен превозвач да ползват тази отстъпка, е необходимо да си закупят железопътна карта „Учащ”. Картата се издава във всички железопътни гари и бюра в страната срещу снимка и уверение от съответното учебно заведение и студентска книжка (за студенти и докторанти редовно обучение). При представяне на снимката и необходимия документ, картата се издава веднага на място. Цената на железопътна карта „Учащ” е 1.00 лв., като нейният валидностен срок е от 1-и октомври до 30-и септември на следващата година.
„Холдинг Български държавни железници” ЕАД предлага и допълнителни преференции за  всички ученици и студенти, които са закупили железопътна карта „Учащ”. Срещу тази карта, учащите могат да закупят отново с 50 % отстъпка и абонаментна карта за един или три месеца, като по този начин цената на всяко тяхно пътуване ще бъде още по-ниска. Допълнително предимство е фактът, че абонаментните карти важат за пътуване както с пътнически, така и с бърз влак без да се доплаща разлика в цената заради различната категория на влака.
Учащите на възраст до 26 навършени години ползват допълнителни намаления и при пътувания в група. „Холдинг Български държавни железници” ЕАД предлага 75 % намаление от редовната цена на билетите за организирани групи от минимум 10 души. За целта е необходимо да се представи писмо и поименен списък в два екземпляра с посочени дати на раждане на участниците в групата, заверени с подпис и печат от учебното заведение. В случай, че пътуващите в групата ученици или студенти са от различни учебни заведения, тогава те трябва задължително да представят и железопътна карта „Учащ”. Преподавателите, които придружават  групата (1 преподавател на 10 учащи), ползват също 75 % намаление от цената на билета.
За улеснение на учебните заведения, „Холдинг Български държавни железници” ЕАД предлага унифициран формуляр за заявка за групово пътуване. Този формуляр, както и пълното съдържание на регламента за организиране на групови пътувания, са публикувани на официалната интернет страница на дружеството (www.bdz.bg).
Ръководството на националния железопътен превозвач пожелава на всички ученици и студенти успешна учебна година!