След драматични обрати „Хитрино” и „Спартак” /Варна/ завършиха наравно – 3:3

11.Октомври.2018 /Четвъртък/ 19:41:55, 3627 прочитания, 0 коментара

Страхотен мач направиха „Хитрино” и „Спартак” /Варна/ за първенството в Североизточната група на Трета лига. На градския стадион в Шумен те държаха зрителите под напрежение до последния съдийски сигнал и завършиха наравно – 3:3.

Сочените за сигурни победители футболисти на „соколите” с два бързи гола в 8-ата и 11-ата минута поведоха убедително. В края на полувремето домакините създадоха няколко положения, като след чудесен пробив и асистенция на новото попълнение Мехмед Сабри капитанът Христо Александров плонжира и с глава върна един гол.

След почивката юношата на „Лудогорец” Сабри намери добре в наказателното поле Ивелин Василев и той засече топката за 2:2. Това не беше всичко в този луд мач. След две асистенции Мехмед Сабри се мушна между двама бранители в центъра и не остави надежди за влезлия като резерва вратар Дянков – 3:2. Пълен обрат! Това се случи в 89-ата минута. Веднага след центъра последва центриране на „Спартак”, вратарят Румен Стоянов излезе, но от главата на съотборника му Йордан Йорданов топката влезе във вратата на „Хитрино” – 3:3.

След мача старши треньорът на „Спартак” Енгибар Енгибаров потвърди, че задачата на тима е завръщане в професионалния футбол, независимо от загубата на точки.

Само тук, в 6tv.bg, ще видите разширен репортаж с всичко най-интересно в мача. Ще чуете и защо старши треньорът на „Хитрино” Николай Николов каза, че след 0:2 бил много спокоен. Той разказа и как върви подмяната на терена на стадиона в Хитрино. Мехмед Сабри не се мисли за герой и е убеден, че сегашният му отбор може още много и ще го покаже.

„ХИТРИНО” – „СПАРТАК” /ВАРНА/ 3:3

0:1 – Ивайло Русев /8/, 0:2 – Илиян Неделчев /11/, 1:2 – Христо Александров /31/, 2:2 – Ивелин Василев /60/, 3:2 – Мехмед Сабри /89/, 3:3- Йорда Йорданов-автогол /90/.

„ХИТРИНО”: 1 Румен Стоянов, 10 Васил Христов, 99 Боян Николов, 19 Даниел Желев /5 Васил Марков/, 18 Явор Тодоров, 6 Евгени Стоянов /23 Мартин Венков/, 8 Йордан Йорданов, 7 Георги Колев /20 Дилян Ганев/, 11 Мехмед Сабри, 3 Ивелин Василев, 9 Христо Александров – капитан.

„СПАРТАК”: 1 Иван Атанасов /27 Калин Дянков/, 16 Александър Йовчев, 6 Милен Николов, 4 Стефан Иванов, 15 Боян Илиев – капитан, 19 Тодор Вълканов, 11 Илиян Неделчев /9 Десислав Дяков/, 13 Васко Боев, 5 Валентин Веселинов, 18 Ивайло Русев, 7 Даниел Димитров /17 Владислав Георгиев/.

СЪДИИ: Ивелин Занев – главен, Мирела Иванова и Християн Георгиев – асистенти /Русе/.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Росен Минев /Добрич/.

ДЕЛЕГАТ: Димитър Тодоров /Добрич/.

25.Април.2017 /Вторник/ 12:41:16

„ХИТРИНО” – „ДОРОСТОЛ 2013” 0:0

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 4 Енес Кахриев /7 Младен Младенов/, 3 Александър Иванов, 99 Васил Христов /11 Раасим Расимов/, 5 Илиян Дуков, 10 Христо Станчев, 9 Максим Недев – капитан, 8 Христо Александров, 20 Явор Тодоров, 6 Антон Базелков /22 Сердар Шефкетов/, 17 Петьо Василев.

„ДОРОСТОЛ 2013”: 1 Веселин Василев, 2 Красен Димитров, 3 Даниел Желев – капитан, 4 Владимир Перчемлиев, 15 Боян Николов, 5 Денис Ридван, 7 Десислав Андреев /14 Гален Йорданов/, 6 Илиян Стоянов, 9 Самуел Копринджийски /17 Симеон Колев/, 8 Емре Акиф, 18 Михаил Димитров/.

СЪДИИ: Борис Попов, Кристиян Георгиев, Стефан Кръстев /Русе/.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Йордан Минчев /Шумен/.

ДЕЛЕГАТ: Светлозар Маринов /Русе/.

Започнаха плейофните мачове в Североизточната група на Трета футболна лига. В тъй наречената втора четворка „Хитрино” прие „Доростол” /Силистра/. Домакините имаха игрово превъзходство, създадоха и положения, но не стигнаха до гол. Гостите имаха една по-сериозна възможност, но и те пропуснаха.

След срещата старши треньорът на „Хитрино” Николай Николов каза, че има известно отпускане у футболистите. Ръководството на клуба вече мисли за следващия сезон и е с амбиции той да бъде по-добър от дебютния.

18.Май.2018 /Петък/ 08:37:09

Отлично се представиха бойците на клуб „Шуменска крепост” на държавното първенство в Стара Загора. В двата стила – К1 и фул контакт, те спечелиха общо 21 медала – 5 златни, 7 сребърни и 9 бронзови. На ринга се качиха 22 състезатели, тъй като за вече изявените Пламен Борисов и Иван Иванов не се намериха съперници.

„ШУМЕН 05” – „РАКОВСКИ” 1:3 /18:25, 25:10, 21:25, 18:25/

„ШУМЕН 05”: 7 Зейнаб Гювех, 9 Елена Борисова, 10 Маедех Борхани, 12 Стела Горанова, 13 Габриела Ангелова, 15 Лора Илиева, 5 Поля Светозарова – либеро /2 Елина Златева, 3 Светослава Ганчева, 6 Стефани Стефанова – капитан, 6 Диана Филипова/.
„РАКОВСКИ”: 8 Елизабет Касъджикова, 10 Даниела Димитрова, 13 Ана Илиева, 16 Симона Николова, 17 Силвия Андреева – капитан, 19 Мирела Шахпазова, 9 Кристиана Караджова – либеро, 12 Габриела Златкова – либеро /3 Теодора Симеонова, 5 Гергана Моллова, 7 Виктория Ангелова, 11 Михаела Мартинова, 15 Мария Обалиева/.
СЪДИИ: Ваня Първанова /Плевен/- международна категория, Александър Виналиев /Варна/ - международна категория.
ДЕЛЕГАТ: Юлиян Гюров /Варна/.

След загубата и във втория четвъртфинален плейоф от „Раковски” /Димитровград/ с 1:3 отборът на „Шумен 05” приключи участието си в първенството на Националната волейболна лига при жените на седмо място. От щаба на шуменци вярваха, че могат да стигнат до крайния успех, но признаха, че на практика не им е стигнало времето.
Мачът се игра в спортната зала на СУ „Й. Е. Български” и домакините положиха похвални усилия това ново съоръжение да бъде максимално комфортно за зрителите и за състезателките. За целта бяха поставени специални подвижни трибуни, с което седящите места станаха 280.
Мачът започна с оспорван първи гейм, спечелен от гостите, последва бърз отговор и домакините взеха втория гейм на 10 точки. Успехът обаче не беше развит и дойде загубата с 1:3.
Посрещачката на „Шумен 05” Габриела Ангелова, която направи добър мач, потърси причините за загубата и изрази надежда този отборл да има време да разкрие потенциала си.
Старши треньорът на „Раковски” Иван Радичев беше доволен от победата и обеща, че ако се стигне до мач с „Марица”, той ще бъде истински.
Треньорката на „Шумен 05” Людмила Любенова Людмила Любенова също съжаляваше за малкото време, което тимът имаше да се сработва. Според нея покрай по-опитните волейболистки растат и местните таланти, на които тя разчита в първенствата на девойките.
„Казанлък волей” спечели и гостуването си на „Славия” с 3:0 и продължава. Като домакин „Левски” загуби от ЦСКА с 2:3 и двата отбора стигнаха до  трети плейоф. Той беше спечелен от „Левски” с 3:1 и това отвори пътя на „сините” напред.
18.Септември.2018 /Вторник/ 07:31:06

Младите футболисти на „Волов” взеха своята първа точка в първенството на Североизточната група на Трета лига. Като домакините те завършиха 1:1 срещу „Кубрат 2016”.

Старши треньорът на жълто-сините Стоян Чешмеджиев можеше да използва някои от завърналите се свои момчета, но му липсваше наказаният капитан Симеон Савов. Колегата му Диян Кирилов пък имаше на разположение опитни бойци със стотици мачове и в „А” група като Ивелин Спасов, например.

На зрителите се понрави техничната и комбинативна игра на шуменци и те често ги аплодираха. А на вратата Добромир Дочков спаси невероятни топки и заедно с бранителите пред себе си успяваше да внесе сигурност. В градивен план също имаше добри ходове и всичко това е едно обещание за бъдещето. Засега липсва опитът...

След като пропусна изгодни положения, „Волов” поведе в 73-ата минута с гол на Муса Кавунски. Равенството възстанови след изпълнението на пряк свободен удар бившият играч на „Шумен” и столичния „Левски” Ивелин Спасов. Това се случи 4 минути преди края на мача.

Стоян Чешмеджиев имаше претенции към съдията Ивайло Недялков, който спести червен картон на „Кубрат” в самия край на първата част. Треньорът е убеден, че отборът му расте. Колегата му Диян Кирилов поздрави футболистите на „Волов” за добрата игра и беше недоволен от своите играчи. Какво казаха вратарят на домакините Добромир Дочков и голмайсторът на гостите Ивелин Спасов? Вижте тук, в 6tv.bg.

„ВОЛОВ” – „КУБРАТ 2016” 1:1

1:0 – Муса Кавунски /73/, 1:1 – Ивелин Спасов /86/

„ВОЛОВ”: 1 Добромир Дочков, 3 Мартин Кръстев, 2 Иван Субботин, 15 Георги Георгиев, 5 Гьокхан Ведат, 11 Иван Цонев –капитан /19 Теодор Тодоров/, 4 Мустафа Мустафа /9 Муса Кавунски/, 6 Мерджан Мустафов, 8 Янислав Андонов /18 Сейхан Ахмед/, 20 Християн Андонов, 10 Сонер Кязим.

„КУБРАТ 2016”: 1 Димитър Лазаров, 7 Атила Юмер, 19 Ивелин Спасов /капитан/, 4 Николай Николов, 18 Аян Ирфан, 5 Александър Недев, 15 Петър Петров, 10 Юзкан Ахмед, 3 Диян Димитров, 20 Лъчезар Георгиев, 9 Младен Младенов.

СЪДИИ: Ивайло Недялков – главен, Светлин Станчев и Георги Димов – асистенти /Добрич/.

ЧЕТВЪРТИ: Мирослав Шенков /Русе/.

ДЕЛЕГАТ : Светлозар Маринов /Русе/.