Със 7:2 срещу „Волов” отборът на „Хитрино” продължава за Купата на АФЛ

10.Септември.2018 /Понеделник/ 17:32:32, 3691 прочитания, 0 коментара

Отборите на „Волов” и „Хитрино” се срещнаха на градския стадион в Шумен, за да определят кой ще представлява областта в турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Домакините излязоха с много юноши и логично се стигна до загуба от балансирания тим на „виолетовите”.

Ивелин Василев даде преднина на гостите, след това Янислав Андонов изравни и...интригата беше дотук. Още на полувремето „Хитрино” водеше с 4:1, а крайният резултат е 7:2 в негова полза. Това означава, че отборът продължава в следващата фаза.

„ВОЛОВ” – „ХИТРИНО” 2:7

0:1 – Ивелин Василев /8/, 1:1 – Янислав Андонов /20/, 1:2 – Ивелин Василев /28/, 1:3 – Боян Николов /37/, 1:4 – Христо Александров /44/, 1:5 – Мартин Венков /55/, 1:6 – Берил Шабан /73/, 2:6 – Мустафа Мустафа //83/, 2:7 – Явор Тодоров /90/.

„ВОЛОВ”: 1 Теодор Божков, 17 Емрал Самиев /7 Мирослав Кънев – 7/, 5 Гьокхан Ведат, 2 Иван Субботин, 15 Габриел Загоров /10 Сонер Кязим/, 11 Иван Цонев – капитан, 14 Васил Робчев /6 Христо Димитров/, 9 Теодор Тодоров /6 Мерджан Мустафов/, 4 Мустафа Мустафа, 8 Янислав Андонов, 18 Ида Неджати /20 Симеон Савов/.

„ХИТРИНО”: 76 Румен Стоянов, 4 Енес Кахриев, 77 Даниел Желев /6 Орхан Осман/, 22 Боян Николов, 10 Васил Христов, 99 Евгени Стоянов /5 Васил Марков/, 8 Йордан Йорлданов, 20 Явор Тодоров, 9 Христо Александров – капитан, 3 Ивелин Василев, 24 Мартин Венков /17 Берил Шабан/.

СЪДИИ: Красимир Кръстев – главен, Светослав Стойчев и Христо Деянов – асистенти /Шумен/.

ДЕЛЕГАТ: Румен Вичков /Шумен/.

24.Ноември.2017 /Петък/ 13:08:40

Дербито на 15-ия кръг на Североизочната група в Трета лига беше между отборите на втория - „Хитрино”, и третия – „Суворово 1”. Домакините бяха без загуба от 2 септември, когато паднаха точно от „Суворово” с 0:4 като гости. Те обаче победиха този съперник в контрола през лятото и в мача за Купата на аматьорската лига неотдавна.

След дъждовете теренът в Хитрино беше тежък еи това, наред с напрежението, беше една от причините да има много повече борба и по-малко футбол. „Хитрино” създаде повече положения, но не вкара. Не успяха и гостите. Те играха с човек по-малко цяло полувреме, след като заради втори жълт картон веднага след почивката от игра беше отстранен Любомир Михалев.

След мача и от двата лагера имаха претенции към главния съдия Петър Кирилов от Добрич.

„ХИТРИНО” – „СУВОРОВО 1” 0:0

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 4 Енес Кахриев, 22 Боян Николов, 77 Даниел Желев, 99 Васил Христов, 6 Евгени Стоянов, 20 Явор Тодоров /7 Расим Расимов/, 10 Христо Станчев, 8 Христо Александров, 9 Максим Недев - капитан, 3 Ивелин Василев.

„СУВОРОВО 1”: 88 Костадин Иванов, 4 Костадин Хараламбиев, 16 Теодор Кирчев, 6 Данаил Борисов, 14 Станислав Иванов, 7 Милен Стефанов, 8 Николай Илиев, 15 Даниел Венков, 20 Любомир Михалев, 10 Никола Василев – капитан, 23 Никола Арнаудов /5 Никола Найденов/.

СЪДИИ: главен Петър Кирилов, асистенти Димитър Герчев и Калин Киров, четвърти Йонко Пенев.

ДЕЛЕГАТ: Атанас Петров.

20.Март.2015 /Петък/ 11:09:17
20.Септември.2013 /Петък/ 13:59:56
65-годишна жена почина при пожар в къща в кв. “Дивдядово”.

Съседите забелязали силният огън и дим малко след 9 ч. тази сутрин. След като установили, че има пожар се опитали заедно със съпруга на Ангелина – Камен, да го загасят с маркуч и кофи с вода, но не успели.

Съпругът Камен е бил откаран в шуменската болница, тъй като бил с оплаквания за затруднено дишане заради дима.

Семейството има две дъщери, които от дълги години живеели в Германия. Вчера били изпратили и внучето след гостуване за лятото.

В момента на мястото на инцидента работят екипи на Областната дирекция на МВР Шумен и пожарната.
04.Октомври.2018 /Четвъртък/ 08:55:23

Отборът на „Шумен 98” пътува до Румъния за последната си контрола преди началото на новото първенство в женската хандбална „А” група.

В Букурещ шуменки срещнаха старите си познати от „АCS 181 – SSP”. Румънките са четвърти в тяхната втора лига, като в състава са предимно перспективни момичета от спортно училище в столицата. При тях се подвизават и една опитни състезателки като лявото крило Юлияна Таче, а за мача с Шумен 98” за тях игра и националката Мария-Александра Гаврила. Тя е състезателка на втория в изключително силната Първа лига тим на „Румнику Вълча”. А се озова в състава за контролата, защото е дъщеря на треньора на „ACS 181 – SSP” Дан Гаврила. Николай Начев пък беше без новото попълнение Жана Маразова, която имаше личен ангажимент. Двубоят бе интересен и зрителите в зала ”Ирис” видяха много атрактивни изпълнения. Домакините взеха аванс от 3-4 гола и първото полувреме завърши при резултат 14:10. В края на втората част румънките успяха да увеличат разликата, като умело използваха грешките на съперника за светкавички контри, най-вече с бързоногата Юлияна Таче. Интересно е, че тя можеше да играе и за „Шумен 98” преди време, но високата цена спря ръководството на шуменския клуб да я привлече в състава. Крайният резултат от контролата е 31:21. Юлияна Таче вкара 13 гола, а за гостенките най-резултатна бе топреализаторката на България Кръстина Касабова с 8 попадения.

В неделя „Шумен 98” гостува в Свиленград на едноименния отбор за първия си мач от новото първенство.

„ACS 181 - SSP” – „Шумен 98” 31:21 /14:10/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева – 3 гола, 5 Василена Шомова, 7 Диляна Христова – 2, 9 Християна Драганова – 1, 10 Десислава Илиева – 1, 11 Маринела Панайотова – 3, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Иванова – 1, 18 Кръстина Касабова – 8, 78 Ирене Иванова – 2.