Два турнира на Футбол 5 в Шумен, „Атлетик” игра с пет русенски отбора

14.Май.2018 /Понеделник/ 16:25:17, 2662 прочитания, 0 коментара

За първи път Шумен бе домакин на турнир във формата Футбол 5. на 21-ви април. Това означава, че на терена за всеки отбор има по един вратар и четирима полеви играчи. На игрищата на „Атлетик Арена” съперници бяха пет русенски формации и домакините от ФК „Атлетик”. Футболистите са родени 2009-2010 година.

В изиграните 12 мача имаше много борба и добри за възрастта на играчите технически изпълнения. Момчетата на треньорите Захари Димитров и Тодор Янков от „Атлетик” започнаха с победа срещу „Локомоив-1” /Рс/ с 4:2. След това дойдоха загубите от „Дунав-1” и „Дунав-2” съответно с 3:10 и 0:10. В последния си мач шуменци отстъпиха на „Локомотив-2” с 3:5.

„Дунав-2” – „Дунав-1” 2:4

На 13 май на игрищата на „Атлетик арена” се играха мачовете от последния за сезона турнир на Футбол 5 в Зона Варна. Момчетата от „Атлетик” записаха две победи – срещу „Дунав-2” с 5:3 и срещу „Локомотив-1” с 3:0. Две бяха и загубите – с 2:7 от „Дунав-1” и с 1:6 от „Локомотив.2”.

29.Август.2018 /Сряда/ 11:02:16
В първия си домакински мач от новото първенство на Североизточната група на Трета лига „Хитрино” записа убедителна победа с 4:0 срещу „Бенковски” /Бяла/. Тимът на Николай Николов имаше тотално превъзходство и гостите, сред които доста млади футболисти, само няколко пъти доближиха вратата на Румен Стоян

Първия гол вкара Георги Колев и това бе всичко до почивката. Добри изяви на вратата на „Бенковски” имаше бившият вратар и на „Шумен” Александър Ангелов. През второто полувреме великолепен гол на Мустафа Мустафа в горния десен ъгъл на вратата вдигна адреналина. Последваха нови пропуски, но в края на мача новото попълнение Мартин Венков и Йордан Йорданов доведоха резултата до 4:0.

Всичко най-интересно от срещата и интервютата след нея – тук, на 6tv.bg.

„ХИТРИНО” – „БЕНКОВСКИ” 4:0

„ХИТРИНО”: 1 Румен Стоянов, 4 Енес Кахриев, 77 Даниел Желев, 10 Васил Христов, 11 Мустафа Мустафа, 20 Явор Тодоров, 6 Евгени Стоянов /19 Васил Марков/, 8 Йордан Йорданов, 5 Георги Колев /23 Мартин Венков/, 3 Ивелин Василев, 9 Христо Александров – капитан /17 Берил Шабан/.

„БЕНКОВСКИ”: 13 Александър Ангелов, 4 Ивайло Красимиров, 44 Даниел Панайотов, 77 Ивайло Лазаров – капитан, 90 Никола Хаджиев, 19 Пламен Божанов, 11 Ивайло Вечеславов, 8 Николай Иванов, 15 Александър Тодоров, 5 Цветан Ганев, 10 Кристиан Косев /20 Момчил Караиванов, 23 Димитър Тодоров, 14 Димитър Тодоров/.

СЪДИИ: Николай Стайков – главен, Мариян Хараланов и Светослав Христов – асистенти /Търговище/.

ЧЕТВЪРТИ: Иван Руменов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Велико Трифонов /Варна/.

15.Януари.2016 /Петък/ 15:04:08

Инцидентът е станал вчера около 21.30 часа. Красимира Чепишева разказа в социалната мрежа, че чула гръм, а след минути вкъщи влязъл синът й, който се прибирал от тренировки по карате в салона на Математическа гимназия.

Детето било обляно в сълзи, но успяло да обясни, че по него и още две деца е стреляно с пушка от човек от съседния блок.

Родителите подали веднага сигнал към 112 и полицията се отзовала.

19.Януари.2017 /Четвъртък/ 16:34:12

В края на седмицата два отбора ще защитават хандбалната чест на Шумен на финалите за Купата на България в различни възрасти.

В Горна Оряховица девойките до 19 години на „Шумен 98”, водени от треньорката Диляна Христова, са в група с тимовете на „Панагюрище”, „Хасково” и домакините от „Раховец”. В другата група са „Етър 64” /ВТ/, „Бъки” /Габрово/, „Сливница” и „В. Левски” /Нови пазар/. Наред с натрупалата опит и при жените националка Ирене Иванова и другите момичета от школата, са и две подкрепления отвън – 17-годишната русенка Лора Атанасова и 18-годишната бургазлийка Златина Джанаварова.

В Кубрат, пак в петък, се събират осемте финалисти при 14-годишните юноши младша. Треньорът на „Шумен 61” Юлиян Касабов имаше много силна селекция в тази възраст, но момчетата пораснаха и сега на тяхно място дойдоха не по-малко талантливи хандбалисти от школата. Шуменци са в тежка група заедно с бургаските „Фрегата” и „Албатрос” и „Добруджа” /Добрич/. Затова младият специалист малко съжалява, че в другата група са отбори от зоната, в която неговите момчета станаха първи без загубен мач. Въпреки това, той очаква добро класиране.

17.Октомври.2017 /Вторник/ 08:30:16

В този четвърти кръг на ГАЛФ се срещнаха два отбора, които са ставали градски първенци на Шумен по мини футбол. „Трите мечки” бяха с три победи, а „Вълците” – с една победа, един равен и една загуба. Мачът мина през обрати, имаще много запомнящи се изпълнения, а и бе украсен с 10 гола. Загубата на „мечките” с 3:7 и четвъртата поредна убедителна победа на „Калбо” качи момчетата на капитана Георги Георгиев на първото място с пълен актив от 12 точки.

„ТРИТЕ МЕЧКИ” – „ВЪЛЦИТЕ” 3:7

0:1 – Петър Петров, 1:1 – Петър Петров, 2:1 – Юлиян Загоров, 2:2 – Лъчезар Луков, 3:2 – Атанас Антонов, 3:3 – Мирослав Петров, 3:4 – Кяшиф Фахрединов, 3:5 – Николай Николов, 3:6 – Кяшиф Фахрединов, 3:7 – Николай Николов.

„ТРИТЕ МЕЧКИ”: 1 Христо Бойчев, 5 Димо Димов, 7 Атанас Антонов, 8 Ивайло Николов, 9 Георги Никифоров, 11 Стойко Стойков – капитан, 14 Захари Димитров, 19 Валентин Иванов,20 Петър Петров, 99 Юлиян Загоров.

„ВЪЛЦИТЕ”: 1 Петър Петров, 2 Борил Андреев, 3 Мартин Петров, 4 Лъчезар Луков, 6 Петър Петров – капитан, 8 Николай Николов, 9 Мирослав Петров.

СЪДИЯ: Емил Димитров.