ГАЛФ 2017/2018 - XVII КРЪГ: С 3:1 „Трите мечки” си върнаха на „Опълченците”

30.Април.2018 /Понеделник/ 15:57:57, 3583 прочитания, 0 коментара

Възловият мач в 17-ия кръг на ГАЛФ бе между лидера „Трите мечки” и „Опълченците”, които са в челото на класирането и които спечелиха срещу мечките през есента с 9:5. Многократните шампиони взеха реванш, като победиха с 3:1 и продължават да водят колоната.

Интересно е, че първите три отбора – „Мечките”, „Вълците” и ЗК „КЕШ”, са на по две точки и вече се откъснаха от преследвачите.

Оспорвана е битката и след тях. Там следващите три позиции са заети от „Опълченците”, „Бул Тийм” и „Калбо”, които пък са само на точка един от друг. Тимът от Дибич се изкачи до петото място, а „Студио Х” изпревари „Смядово” и вече е осми.

В оставащите пет кръга има директни двубои между претендентите за титлата и всяка грешна стъпка може да бъде фатална.

Нашият разширен репортаж е от мача „Трите мечки” – „Опълченците”, в който имаше страхотни голове и технически изпълнения. Атрактивни моменти и попадения камерата ни е уловила и от другите пет срещи.

„ТРИТЕ МЕЧКИ” – „ОПЪЛЧЕНЦИТЕ” 3:1

0:1 – Константин Костадинов, 1:1 – Мартин Великов, 2:1 - Захари Димитров, 3:1 – Мартин Великов

„ТРИТЕ МЕЧКИ”: 1 Димитър Димов, 8 Стойко Стойков, 9 Георги Никифоров, 11 Мартин Великов, 14 Захари Димитров, 18 Михаил Неделчев, 19 Милен Петков, 99 ЮлиянЗагоров.

„ОПЪЛЧЕНЦИТЕ”: Йордан Йорданов, Тунай Хюсеин, Месут Заид, Ърфан Мехмедов, Константин Костадинов, Гюрсел Мустафа, Айгюн Реджеб.

29.Май.2018 /Вторник/ 14:48:15

Завърнаха се от Унгария кик боксьорите на „Шуменска крепост” и „Авитохол”, които взеха участие в турнира за Световната купа. И петимата са медалисти и бяха посрещнати подобаващо от съотборници и близки.

Полина Галинова и Георги Атанасов спечелиха златото, а Виктор Иванов и Никола Николов - сребърни отличия за шуменци. Поли взе реванш за миналата година и се върна с приза в К1 в категория до 60 кг при девойките старша възраст. Георги Атанасов и в двата си мача отказа съперниците си и стана носител на Световната купа на лоу кик при юношите младша в категория до 60 кг. Виктор е втори в К1 при юношите старша в категория до 54 кг, а Никола, известен с прозвището Стюарта, е сребърен медалист на лоу кик при юношите старша в категория 75 кг.

Състезателят на „Авитохол” Радослав Радков е с бронзов медал от надпреварата на фул контакт при юношите младша в категория до 81 кг.

05.Април.2017 /Сряда/ 14:26:41

Вицешампионът в най-силния клас НС1 и в генералното класиране на първенството по планински изкачвания Христо Манолов ще стартира на домашното си състезание. Това решение шуменецът взе в понеделник сутринта и направи преглед на своето състезателно „Мицубиши Лансър Ево 9”.

Във вторник ние с него минахме по трасето и той коментира за 6tv.bg спецификата на завоите и начина, по който те се вземат. След това Ицо сподели успял ли е в тези изключително кратки срокове да се подготви за стартовете в събота и неделя на мемориала „В. Великов”, какво е за него легендарният пилот, каква конкуренция очаква и ще продължи ли и в другите състезания през сезона.

Организаторите обявиха, че в определения срок са подадени заявки от 47 пилоти. Списъкът може да нарасне, ако някой закъснял плати и предвидената допълнителна такса. След дълго отсъствие в Шумен идва седемкратният победител в планинското „В. Великов” Илия Царски с „Мицубиши Лансър Ево 9”. Сред заявените обаче не е неговият съгражданин от Панагюрище, шампионът в тази дисциплина от последните три години Любен Каменов. 12-те шуменци пък са рекорд за домакините в досегашните 17 издания на мемориала.

18.Септември.2017 /Понеделник/ 18:53:49

По нова формула започна поредното издание на Градската аматьорска футболна лига в Шумен. Сега ще се играе есен-пролет, тъй като на практика започва държавно първенство по мини футбол под егидата на Българския футболен съюз. От футболната централа делегираха правата на Българската асоциация по мини футбол. Новостите ще научите от интервюто с председателя на сдружение ГАЛФ Ивайло Тошев.

В петък, 15-и септември, на трите игрища на „Атлетик арена” се играха шестте мача от първия кръг на турнира. Организацията пак бе безупречна, има нови отбори, направени бяха и обичайните трансфери, а гръмна и първата бомба. Коравият отбор на „Траки” победи категорично новосформирания „Бул Тийм”, където са събрани футболисти от „Енев” /Дибич”, които доминират в аматьорски футбол вече няколко години. Ние ще ви покажем най-важното от този мач. Ше можете да видите и как „Калбо” спечели с 8:0 срещу „Чили алпин”, а и моменти от други срещи.

„КАЛБО” – „ЧИЛИ АЛПИН” 8:0

„КАЛБО”: 1 Станислав Лазаров, 2 Димитър Пеев, 4 Венцислав Янков, 5 Георги Гочев, 7 Георги Георгиев, 10 Мартин Куртев, 21 Иван Цонев.

„ЧИЛИ АЛПИН”: 1 Васил Борисов, 2 Даниел Йорданов, 3 Диян Узунов, 5 Васил Петров, 7 Панайот Вълчев, 8 Калоян Димитров, 8 Ивайло Георгиев, 10 Стилян Христов.

СЪДИЯ: Емил Димитров.

10.Март.2017 /Петък/ 10:49:03
Състезатели на двата шуменски фехтовални клуба – „Шумен” и „Волов”, участваха на завършилото в Пловдив европейско първенство за кадети и кадетки и за младежи и девойки.
Председателят на УС на ФК „Шумен” Младен Младенов, който е и треньор, е доволен от представянето на Габриела Колева, която влезе в директните елиминации в Пловдив. Той очаква от нея, Виктория Михалева и Добромира Пандова да дублират финала на държавното първенство при кадетките и да се преборят за отборната титла. При младежите надеждите са свързани с Калоян Николов.
Николай Николов, който е и председател на УС на ФА „Волов”, и главен треньор в клуба, съжалява за контузията на Вичко Николов по време на боя му с европейския шампион от Италия. Дали Вичко ше играе в Шумен, ще бъде решено в последния момент. Сигурни са Георги Иванов и Иван Славчев, а ще има и състав за отборния турнир. При девойките на пътеката ще се завърне Паола Пенчева заедно с Тея Стилиянова и Александра Тодорова.