„Шумен” затрудни лидера „Буба Баскет” и загуби със 75:78

16.Февруари.2018 /Петък/ 11:01:50, 2510 прочитания, 0 коментара

В своята пълна зала „Младост” баскетболистите на „Шумен” бяха на крачка от успех срещу лидера в първата шестица „Буба баскет”. Гостите пристигнаха само с 8 души, взеха лидерството от самото начало и водеха през цялото време в резултата. Само че разликата падна от 12 точки в първите десет минути до крехката преднина от един кош – 70:72, в заключителната четвърта част. Драматични бяха последните секунди, в които шуменци изоставаха само с три точки. За съжаление, не можаха да избегнат четвъртата загуба – 75:78.

Милен Чолаков потвърди добрата си форма и вкара 15 точки за „Шумен”, в това число и три тройки. С толкова завърши и Андрей Иванов. За тима от столицата най-резултатен беше Александър Милов с 21.

„ШУМЕН”: 4 Никола Николов – 4 точки, 7 Виктор Серафимов – 9, 13 – Милен Чолаков – 15, 21 Андрей Иванов – 15, 22 Кирил Кирилов - капитан – 5 /6 Димитър Радев – 11, 8 Манол Тончев – 7, 9 Георги Минчев, 10 Тихомир Иванов, 11 Николай Георгиев, 12 Андрей Джамбазов, 14 Ростислав Тончев – 8/.

„БУБА БАСКЕТБОЛ”: 5 Лъчезар Димитров – 14 точки, 8 Иван Алипиев – 20, 10 Александър Милов – 21, 13 Марин Маринов – 7, 22 Йордан Атанасов – 6 /9 Лъчезар Везирски – 3, 20 Николай Леков – капитан – 5, 24 Андрей Петков – 2/.

СЪДИИ: Калоян Костов, Мирослав Камбуров, Невен Димов.

ДЕЛЕГАТ: Стихомир Стоянов.

10.Януари.2018 /Сряда/ 09:10:41

Между Коледа и Нова година 14-годишните момчета хандбалисти на клуб „Шумен 61” взеха участие в международен турнир в Гърция. В Александруполис те играха с 16-годишни съперници и се представиха повече от достойно.

„Локомотив” /Горна Оряховица/

В късен мач след дългото пътуване момчетата на треньорката Галина Александрова, на която помагаха Диляна Христова и Християна Драганова, се пребориха мъжки и взеха победа с 23:22 /14:11/ срещу домакините от „Кикльопес”. На следващия ден те играха две срещи и пак се бориха здраво срещу батковците. Загубите с 8:18 от „Драма 86” и от „Фрегата” с 13:15 дойдоха заради видимото физическо превъзходство на съперниците. Малките шуменски хандбалисти обаче показаха много от добрите страни на хандбала и получиха много аплодисменти. Заради натрупаната умора от двата мача щабовете на „Шумен 61” и „Асти” решиха да не играят почти полунощната среща помежду си. Последен съперник на шуменските хандбалисти бе много здравият тим на гръцкия „Астера”. Гърците трябваше да хвърлят всичките си сили, за да вземат победата с 21:18 /13:11/.

Така най-малките участници завършиха на четвърто място в своята възрастова група. Браво, момчета! Ние знаем, че това не е коледно чудо! То се дължи на огромната, тиха и незабележима работа, която вече много години вършат ръководството и треньорите в двата шуменски хандбални клуба – „Шумен 61” и „Шумен 98”.

Първи при 16-годишните момчета е отборът на бургаския „Фрегата”, втори е „Асти”, а трети – „Астера”. За най-добър състезател бе определен Виктор Ванчев от „Асти”, а за най-добър вратар – Красимир Костов от „Фрегата”.

„Прошочани” от едноименния град завърши първи при 16- и 14-годишните момичета. Втори са съответно българските „Нове” и „Бъки”.

Всичко най-интересно от пътуването и мачовете в Гърция можете да видите единствено тук - в 6tv.bg.

„ШУМЕН 61” МОМЧЕТА 14 ГОДИНИ: 12 Иван Кисьов, 3 Берг Муталибов, 4 Никола Стоянов, 6 Андрей Жечев – капитан, 8 Тихомир Стоянов, 9 Християн Иванов, 10 Георги Атанасов, 11 Манол Николов, 13 Виктор Каников, 14 Кадир Мехмедов, 15 Денис Ихсан, 17 Стефан Георгиев.

10.Август.2018 /Петък/ 16:57:50

След третото място в миналия сезон на Североизточната група на Трета футболна лига отборът на ФК „Хитрино” опитва да влезе в новото първенство добре подготвен. Колкото и трудно да е това в аматьорския футбол, водят се тренировки, играят се контроли.

Ние бяхме на поредното занимание. Със старши треньора Николай Николов разговаряхме за липсващите и за новите попълнения, за конфузната ситуация в края на миналото първенство, когато купата за третото място бе връчена първо на друг отбор, за целите, за първия мач с „Ботев” /Новеи пазар/... Вижте това интервю.

Новите в състава са засега петима. Трима са от Варна: халфовете Мустафа Мустафа и Георги Колев, крилото Михаил Ангелов. Десният защитник Васил Марков идва от „Светкавица” /Търговище/. Изненадата е свързана с вратарския пост. Там вече е...бившият дългогодишен централен бранител и капитан на „Светкавица” Румен Стоянов. Опитният футболист вече има стаж и на този пост в отбора на Ямбол.

„Хитрино” изигра две контроли. В Тервел загуби от „Септември” с 0:2, а в Суворово победи местния тим с 3:2. Третата проверка е в Каварна с „Калиакра”.

20.Март.2017 /Понеделник/ 21:20:54

ХИТРИНО” – „ДОБРУДЖА 1919” 0:1

0:1 - Илиян Капитанов /81 – дузпа/.

„ХИТРИНО”:12 Харун Якубов, 20 ЯворТодоров, 5 Илиян Дуков, 99 Васил Христов, 3 Александър Иванов, 10 Христо Станчев, 9 Максим Недев – капитан, 22 Сердар Шевкетов, 6 Антон Базелков / 17 Симеон Симеонов/, Младен Младенов /11 Ердуан Акиф – 8 Христо Александров/, 17 Петьо Василев.

„ДОБРУДЖА 1919”: 12 Злати Златев, 16 Александър Йовчев, 3 Явор Колев, 4 Даниел Граматиков, 89 Станимир Андонов, 6 Петър Казаков, 32 Тодор Венциславов, 31 Емил Илиев /94 Мердин Мехмедов/, 10 Илиян Капитанов, 83 Дейвид Венциславов /9 Кристиян Пешков/, 17 Тодор Андонов /7 Даниел Димитров/.

СЪДИИ: Димитър Желязков, Иван Димитров, Тони Георгиев /Силистра/.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Мирослав Шенков /Русе/.

ДЕЛЕГАТ: Светлозар Маринов /Русе/.

С гол в самия край „Хитрино” загуби домакинския си мач за първенството на Североизточната Трета лига срещу втория в класирането отбор на „Добруджа 1919”. Въпреки многото положения за гостите, те не стигнаха до гол, като вратарят Харун Якубов спаси всичко. При едно единоборство във въздуха между Христо Станчев и резервата на „Добруджа” Кристиян Пешков в 81-ата мин главният съдия Димитър Желязков отсъди дузпа. Илиян Капитанов я изпълни точно и добруджанци взеха тъй ценните за тях три точки, които ги оставиха в борбата за първото място с „Черноморец” /Балчик/.

В този мач „Хитрино” игра без наказаните защитници Евгени Стоянов и Енес Кахриев, а нападателят Христо Александров се появи в последните минути въпреки контузията си. Той похвали своите съотборници за духа и не се нае да коментира дузпата.

Треньорът Николай Николов обаче не скри огорчението си от това отсъждане и каза, че силните отбори не се нуждаят от такава помощ.

Старши треньорът на „Добруджа 1919” Радослав Вардаров се оплака от лошия терен и потвърди, че целта на неговия отбор е да се върне в професионалния футбол, като за това са създадени отлични условия в Добрич.

15.Февруари.2017 /Сряда/ 13:46:19
Отборът на девойките старша възраст на „Шумен 05” се класираха за финалите на държавното първенство по волейбол в тази възраст. Това те направиха, след като спечелиха първото място във финалния турнир на Регион „Добруджа”.
В зала „Младост” възпитаничките на треньорката Людмила Любенова записаха три победи и оставиха другите тимове да се борят за второто и третото място, които даваха право на квалификации.
„ШУМЕН 05”: 1 Христина Златева, 2 Елина Златева, 3 Симона Иванова – либеро, 4 Станимира Тошева, 5 Шуле Изет, 6 Фунда Мехмед – либеро, 7 Арзу Джемалова, 8 Стела Минчева, 9 Елена Борисова – капитан, 10 Айля Мехмедали, 11 Рафаела Христова, 12 Славяна Ченкова, 14 Селин Салим, 15 Десислава Ганевска.
В първия мач варненският „Перун” не можа да окаже сериозна съпротива на шуменки и те спечелиха с 3:0 /25:11, 25:16, 25:13/.
Втората среща с „Добруджа” не започна добре и момичетата от Добрич спечелиха първата част с 25:21.  В следващия гейм много силно оръжие да „Шумен 05” се оказа началният удар. Дълги серии направиха Рафаела Христова и Станимира Тошева, а затрудненото посрещане от другата страна на мрежата доведе до организирането на отлични атаки. Логично се стигна до 25:13. Другите два гейма затвърдиха превъзходството на шуменки във всички елементи на играта. Елина Златева, Рафаела Христова, Арзу Джемалова завършваха от двата края на мрежата, в центъра Славяна Ченкова и направилата дебют като център 14-годишна Селин Салим и блокираха, и реализираха къси топки...Така се стигна до 25:12, 25:17 и до победа с 3:1 гейма.
Решаващ за първото място се оказа двубоят със „Спартак” /Варна/, който също беше с две победи до този момент.  Първият гейм пак беше загубен, с 22:25. Волейболистките на „Шумен 05” сякаш се и поядосаха, стегнаха се и спечелиха следващите три части с 25:14, 25:13 и 25:20. Чудесно включване в решителни моменти от мачовете направи разпределителката Христина Златева, която се завърна след половин година прекъсване.Така с пълен актив от 9 точки те заеха първото място и взеха квота за финалите на държавното първенство. Това става за четвърти пореден път.
Правото да стигнат до тази последна фаза си запазиха „Спартак” /Варна/ и „Добруджа”, но те ще трябва да минат през квалификационни турнири.
Тук трябва да добавим, че някои от игралите до 14,30 при старшата взеха участие два часа и половина по-късно в мача на женските състави на „Шумен 05” и „Казанлък волей”. Три от тях – разпределителката Елена Борисова, диагоналът Рафаела Христова и посрещачката Елина Златева, застанаха пред нашата камера и са на мнение, че отборът им е добър. Затова и искат най-после да се изкачат по-нагоре от осмото място, което остана за тях в предните три години. Единствено за 6tv.bg Рафаела Христова разкри какъв ще бъде нейният тоалет за абитуриентския бал тази пролет. А треньорката Людмила Любенова този път, и от суеверие, се въздържа от прогнози. Но определено беше доволна от показаното, което пък е плод на години неин труд в залата.