Книжарница ПЕГАС вече 17 години предлага на своите клиенти набор от качествени и финансово достъпни за шуменския пазар продукти в сферата на канцеларските материали, художествени и хоби материали, всичко за ученика както за учебното му време така и извън него. Стремим се непрекъснато да увеличаваме асортимента на предлаганите продукти и услуги, да подобрим качеството на обслужване, с цел да задоволим специфичните изисквания на своите клиенти.

„Шумен 98” направи равен и с „Бъки” -30:30

13.Февруари.2018 /Вторник/ 08:11:11, 3410 прочитания, 0 коментара

Хандбалистките на „Шумен 98” направиха второ домакинкско равенство срещу един от лидерите. След като си разделиха точките с „Етър 64” преди Нова година, сега момичетата на треньора Николай Начев завършиха 30:30 с габровския „Бъки”.

След равенство до 3:3 гостите поведоха в зала „Плиска” с пет гола – 9:14. Все пак шуменки се оттеглиха на почивка с по-малък пасив – 15:17.

През второто полувреме на няколко пъти резултатът беше изравняван – 19:19, 22:22, 23:23...Минути преди края „Бъки” отново дръпна с четири гола – 24:28. Хандбалистките на „Шумен 98” обаче не бяха се предали. След няколко контри, завършени от чудесно включилата се Лидия Бакърджиева, те успяха да изравнят с гол на дясното крило 8 секунди преди края.

Кръстина Касабова потвърди страхотната си форма и завърши с 14 гола. За „Бъки” най резултатна беше Мари Томова с 10 попадения.

До края на първата фаза от първенството в женската „А” група остава само един кръг. С тази точка „Шумен 98” на практика си осигури място в първата четворка.

„ШУМЕН 98” – „БЪКИ” 30:30 /15:17/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 4 Ива Георгиева – 2 гола, 7 Диляна Христова /капитан/ - 3, 9 Християна Драганова – 2, 10 Десислава Илиева – 2, 12 Десислава Сашева, 13 Марина Валентинова, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова – 1, Кръстина Касабова – 14, 77 Лидия Бакърджиева – 6, 78 Гизем Мазлъмова.

Ст. треньор: Николай Начев.

„БЪКИ”: 6 Лидия Ковачева /капитан/ - 3, 7 Йоана Костова – 3, 8 Карина Съменова, 9 Габриела Цонева, 10 Екатерина Стефанова, 14 Маргарита Христова, 15 Милица Колева, 16 Ивон Дюлгерова, 21 Мадлен Тодорова - 8, 22 Рени Еремиева, 23 Емилия Самуилова – 6, 44 Мари Томова – 10, 55 Ивета Христова, 77 Ванеса Найденова.

Ст. треньор: Веселина Златева.

СЪДИИ: Младен Белов, Галин Караджов.

ДЕЛЕГАТ: Пейо Узунов.

03.Март.2016 /Четвъртък/ 10:54:36
02.Март.2017 /Четвъртък/ 09:07:41
„ШУМЕН” – „ДЕЛФИН” 97:72

„ШУМЕН”: 7 Виктор Серафимов – 15 точки, 9 Росен Иванов – 6, 13 Янко Янков – 16, 14 Андрей Иванов – 24, 22 Кирил Кирилов - 21 /4 Никола Николов, 5 Атанас Колев, 6 Димитър Радев – 9, 8 Никола Славов, 12 Андрей Джамбазов – 4, 15 Милен Чолаков – 2/.
„ДЕЛФИН”: 7 Николай Колев – 4, 21 Терънс Гриър – 26, 24 Тодор Банев – 2, 28 Ростислав Тончев – 19, 45 Манол Тончев – 19 /5 Иван Анестиев, 10 Николай Геортиев, 12 Марио Христов – 2, 15 Йосиф Горельов, 44 Стоил Аладжов/.
СЪДИИ: Станимир Русев, Ангел Корожанов, Живко Маринов.
ДЕЛЕГАТ: Пламен Минков.

Баскетболистите на „Шумен” записаха четвърта победа във втората шестица на „А” група. Този път те победиха в своята препълнена зала   „Делфин” и водят м класирането. Шанс получиха всички от състава на домакините. В тима от Бургас силен мач направиха американецът Теренс Гриър и Ростислав Тончев, които вкараха по пет тройки.
След срещата Янко Янков беше доволен, че този път не се е налагало да наваксват. Двама от талантите – Милен Чолаков и Никола Николов, благодариха за възможността да трупат опит с мъжете. Те, заедно с още други момчета от първия състав, взеха победа и с юношите старша на „Шумен”, като спечелиха срещу „Академик” /Варна/ с 85:73.
26.Януари.2017 /Четвъртък/ 14:45:40
На финалния турнир за Купата на България в  Горна Оряховица девойките до 19 години на „Шумен 98” завършиха на крачка от медалите – четвърти.
В групата те започнаха с победа срещу „Панагюрище” с три гола, след като на полувремето губеха с 10:15. Домакините от „Раховец” не можаха да окажат сериозна съпротива и шуменки записаха втори успех, този път с десет гола разлика. След това дойде загубата от „Хасково” с три гола. Без да търсят оправдание, от щаба на „Шумен 98” казаха, че съдиите позволили прекалено твърда, а на моменти и груба игра на южнячките. Така с травма в болницата се озова Марина Валентинова. Слава богу, изследванията показаха, че няма сериозно нараняване, но все пак последва забрана момичето месец да не влиза в залата. Така отборът от Шумен влезе във финалната четворка като втори в групата.
В единия полуфинал „Шумен 98” нямаше как да се противопостави на изключителната селекция на габровския „Бъки” и след загубата трябваше отново да играе с „Хасково”, вече в спор за бронзовите медали. Загубата този път беше по-тежка и шуменки трябваше да се задоволят с четвъртото място.
Кубрат беше домакин на финалния турнир за купата на страната при юношите младша до 14 години. Както каза преди заминаването треньорът Юлиян Касабов, жребият беше жесток и стана така, че с четири победи и две загуби „Шумен 61” се класира пети. Ето как младият специалист видя това състезание.
07.Март.2017 /Вторник/ 17:20:56
Футболната легенда Емил Костадинов стъпи на терена в Хитрино. Той дойде в качеството си на съветник на министъра на спорта в служебното правителство проф. Даниела Дашева и на член на Изпълкома на БФС. С него беше и зам.-изпълнителният директор на футболната централа Антон Попов. В съвземащото се от шока Хитрино бяха  и председатели на областните съвети на БФС от градове в Североизточна България, както и шефът на Зоналния съвет Георги Мирчев.
Кметът на Хитрино Нуридин Исмаил прие с благодарност плакети от спортното министерство и от БФС. Той обеща тревното покритие на стадиона да бъде подменено. Специален плакет получи и треньорът Николай Николов, който вдигна футбола в селото на ново по-високо ниво. Той, от своя страна, отдаде дължимото на местните хора с принос за най-популярната игра.
След това официалните лица гледаха мача за първенството на Североизточната група на Трета лига между отборите на „Хитрино” и „Кубрат” заедно с близо 500 зрители.
„ХИТРИНО” – „КУБРАТ” 2:0
1:0 – Петьо Василев /60/, 2:0 – Илиян Дуков /75/.

„ХИТРИНО”: 1 Харун Якубов, 4 Енес Кахриев, 5 Илиян Дуков, 99 Васил Христов /7 Младен Младенов/,
3 Александър Иванов, 77 Евгени Стоянов, 10 Христо Станчев, 8 Христо Александров, 11 Расим Расимов /22 Сердар Шевкетов/, 9 Максим Недев – капитан, 17 Петьо Василев /6 Антон Базелков/.
СЪДИИ: Димитър Гебешев, Теодор Петров, Христо Димитров /тримата от Силистра/. Четвърти – Венцислав Великов /Шумен/.
ДЕЛЕГАТ: Милен Христов /Шумен/.

Футболистите на „Хитрино” започнаха малко колебливо, може би им повлия напрежението и желанието да покажат най-доброто от себе си в този първи домакински мач след трагедията. Като цяло положенията пред вратата на гостите не бяха много, а головете паднаха след статични положения.
След срещата капитанът Максим Недев и авторът на единия гол Илиян Дуков казаха, че отборът още се сработва. Същото заяви и треньорът Николай Николов, който е доволен от двете победи след паузата и от сухата все още мрежа след тези 180 минути.

В този 20-и кръг „Ботев”  загуби като домакин на „Добруджа 1919” с 0:3, като от щаба на новопазарския тим имат сериозни претенции към съдийството.
В класирането води „Черноморец” /Балчик/ с 42 точки, втори е „Добруджа 1919” с две по-малко. „Ботев” е пети с 25, а „Хитрино” е на 9-о място със 17 точки.