„Шумен 98” направи равен и с „Бъки” -30:30

13.Февруари.2018 /Вторник/ 08:11:11, 3762 прочитания, 0 коментара

Хандбалистките на „Шумен 98” направиха второ домакинкско равенство срещу един от лидерите. След като си разделиха точките с „Етър 64” преди Нова година, сега момичетата на треньора Николай Начев завършиха 30:30 с габровския „Бъки”.

След равенство до 3:3 гостите поведоха в зала „Плиска” с пет гола – 9:14. Все пак шуменки се оттеглиха на почивка с по-малък пасив – 15:17.

През второто полувреме на няколко пъти резултатът беше изравняван – 19:19, 22:22, 23:23...Минути преди края „Бъки” отново дръпна с четири гола – 24:28. Хандбалистките на „Шумен 98” обаче не бяха се предали. След няколко контри, завършени от чудесно включилата се Лидия Бакърджиева, те успяха да изравнят с гол на дясното крило 8 секунди преди края.

Кръстина Касабова потвърди страхотната си форма и завърши с 14 гола. За „Бъки” най резултатна беше Мари Томова с 10 попадения.

До края на първата фаза от първенството в женската „А” група остава само един кръг. С тази точка „Шумен 98” на практика си осигури място в първата четворка.

„ШУМЕН 98” – „БЪКИ” 30:30 /15:17/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 4 Ива Георгиева – 2 гола, 7 Диляна Христова /капитан/ - 3, 9 Християна Драганова – 2, 10 Десислава Илиева – 2, 12 Десислава Сашева, 13 Марина Валентинова, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова – 1, Кръстина Касабова – 14, 77 Лидия Бакърджиева – 6, 78 Гизем Мазлъмова.

Ст. треньор: Николай Начев.

„БЪКИ”: 6 Лидия Ковачева /капитан/ - 3, 7 Йоана Костова – 3, 8 Карина Съменова, 9 Габриела Цонева, 10 Екатерина Стефанова, 14 Маргарита Христова, 15 Милица Колева, 16 Ивон Дюлгерова, 21 Мадлен Тодорова - 8, 22 Рени Еремиева, 23 Емилия Самуилова – 6, 44 Мари Томова – 10, 55 Ивета Христова, 77 Ванеса Найденова.

Ст. треньор: Веселина Златева.

СЪДИИ: Младен Белов, Галин Караджов.

ДЕЛЕГАТ: Пейо Узунов.

29.Август.2017 /Вторник/ 17:16:44

В първия си домакински мач от втория си сезон в Североизточната група на Трета футболна лига отборът на „Хитрино” не можа да вкара на „Калиакра” и завърши наравно – 0:0.

След равенството 1:1 в Търговище срещу „Светкавица” домакините почиваха във втория кръг, тъй като „Доростол” се отказа. Трима футболисти от Силистра вече са картотекирани в „Хитрино” и двама от тях излязоха в стартовия състав срещу „Калиакра” – 31-годишният защитник Боян Николов и 28-годишният Даниел Желев – също бранител. Нападателят Ивелин Василев, който е на 26 години и вече има стаж в отбори като „Добруджа”, „Нефтохимик”, „Калиакра” и „Доростол”, чака жълтата си карта.

Мачът в Хитроно се игра при типична лятна жега, имаше много борба, не липсваха и положения, но гол не беше отбелязан. В 55-ата минута отлично представилият се вратар на „Калиакра” Мирослав Марков спаси дузпа на Христо Станчев.

„ХИТРИНО” – „КАЛИАКРА” 0:0

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 99 Васил Христов, 22 Боян Николов /4 Енес Кахриев/, 24 Даниел Желев /77 – Евгени Стоянов/, 3 Николай Станчев /11 Расим Расимов/, 5 Александър Иванов, 9 Максим Недев – капитан, 10 Христо Станчев, 8 Христо Александров, 7 Младен Младенов, 17 Йордан Йорданов.

„КАЛИАКРА”: 1 Мирослав Марков – капитан, 12 Александър Михайлов /17 Георги Калинков/, 21 Георги Щерев, 5 Георги Христов, 7 Даниел Димитров, 10 Илиян Неделчев, 30 Матио Димов, 20 Стефан Николов, 3 Слави Сталев, 16 Цветан Петров, 11 Калоян Калчев /14 Пламен Георгиев/.

СЪДИИ: Борис Попов, Мирела Иванова, Мирослав Марков – тримата от Русе.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Михаил Михайлов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Димитър Димитров /Варна/.

След мача старши треньорът на „Калиакра” Красен Николов бе доволен от раздаването на своите предимно млади футболисти и обясни, че общината е главен спонсор на клуба. Наставникът на „Хитрино” Николай Николов каза, че поема вината за това равенство и за пореден път обяви сериозните си намерения отборът да расте във времето.

В този кръг „Ботев” /Нови пазар/ се наложи категорично като домакин над „Бенковски” /Бяла/ с 4:1.

05.Юни.2017 /Понеделник/ 18:42:48

За втора година близките на шуменската футболна легенда Цоньо Восилев и футболният клуб „Атлетик” организираха турнир за деца на негово име.

Взеха участие щест отбора с деца, родени през 2007 година. Пред много зрители малките футболисти направиха страхотни мачове. На финала играха двете формации на „Атлетик”. Ето и крайното класиране:

1. „Атлетик-1”

2. „Атлетик-2”

3. „Лудогорец”

4. „Ботев” /Нп/

5. „Шумен 2007”

6. „Светкавица”

Освен купите за призьорите отборите получиха и екипи от Българския футболен съюз.

Носители на индивидуалните призове станаха:

• най-добър вратар – Стоян Стоянов /”Лудогорец”/;

• най-добър защитник – Мартин Йорданов /”Светкавица”/;

• най-полезен играч – Димчо Вичев /”Шумен 2007”/;

• най-добър нападател – Алекс Василев /„Атлетик-1”/, който е и голмайстор на турнира с 11 гола.

30.Август.2017 /Сряда/ 17:45:45

Шуменският пилот Христо Манолов спечели второ поредно състезание от шампионата по планински изкачвания. Дипломираният инженер-икономист беше най-бърз в трите тренировъчни манша в събота и в двете състезателни качвания в неделя на планинско „Осогово”. Така той стана първи в най-силния клас НС1 и в генералното.

ГЕНЕРАЛНО КЛАСИРАНЕ „ОСОГОВО 2017”

1. Христо Манолов „МЛ Ево 9” НС1 5.18.040 мин

2. Юлиян Телийски „МЛ Ево 9” НС2 5.21.860

3. Иван Влъчков „Хонда Сивик” НС 3 5.44.370

Шампион в тази дисциплина за 2017 г. е Юлиян Телийски с актив от 104 точки. Макар и с три победи, Манолов остана втори с 93 точки, заради двете „нули”. Шуменецът е шампион в най-силния клас НС1.

Свърши ли сезонът за Христо Манолов? Какви са шансовете да кара рали? Защо в августовската жега пилотът мисли за зимата и за снега? Отговорите – във видеото по-долу.

15.Януари.2016 /Петък/ 15:04:08

Инцидентът е станал вчера около 21.30 часа. Красимира Чепишева разказа в социалната мрежа, че чула гръм, а след минути вкъщи влязъл синът й, който се прибирал от тренировки по карате в салона на Математическа гимназия.

Детето било обляно в сълзи, но успяло да обясни, че по него и още две деца е стреляно с пушка от човек от съседния блок.

Родителите подали веднага сигнал към 112 и полицията се отзовала.