„Шумен 98” направи равен и с „Бъки” -30:30

13.Февруари.2018 /Вторник/ 08:11:11, 3883 прочитания, 0 коментара

Хандбалистките на „Шумен 98” направиха второ домакинкско равенство срещу един от лидерите. След като си разделиха точките с „Етър 64” преди Нова година, сега момичетата на треньора Николай Начев завършиха 30:30 с габровския „Бъки”.

След равенство до 3:3 гостите поведоха в зала „Плиска” с пет гола – 9:14. Все пак шуменки се оттеглиха на почивка с по-малък пасив – 15:17.

През второто полувреме на няколко пъти резултатът беше изравняван – 19:19, 22:22, 23:23...Минути преди края „Бъки” отново дръпна с четири гола – 24:28. Хандбалистките на „Шумен 98” обаче не бяха се предали. След няколко контри, завършени от чудесно включилата се Лидия Бакърджиева, те успяха да изравнят с гол на дясното крило 8 секунди преди края.

Кръстина Касабова потвърди страхотната си форма и завърши с 14 гола. За „Бъки” най резултатна беше Мари Томова с 10 попадения.

До края на първата фаза от първенството в женската „А” група остава само един кръг. С тази точка „Шумен 98” на практика си осигури място в първата четворка.

„ШУМЕН 98” – „БЪКИ” 30:30 /15:17/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 4 Ива Георгиева – 2 гола, 7 Диляна Христова /капитан/ - 3, 9 Християна Драганова – 2, 10 Десислава Илиева – 2, 12 Десислава Сашева, 13 Марина Валентинова, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова – 1, Кръстина Касабова – 14, 77 Лидия Бакърджиева – 6, 78 Гизем Мазлъмова.

Ст. треньор: Николай Начев.

„БЪКИ”: 6 Лидия Ковачева /капитан/ - 3, 7 Йоана Костова – 3, 8 Карина Съменова, 9 Габриела Цонева, 10 Екатерина Стефанова, 14 Маргарита Христова, 15 Милица Колева, 16 Ивон Дюлгерова, 21 Мадлен Тодорова - 8, 22 Рени Еремиева, 23 Емилия Самуилова – 6, 44 Мари Томова – 10, 55 Ивета Христова, 77 Ванеса Найденова.

Ст. треньор: Веселина Златева.

СЪДИИ: Младен Белов, Галин Караджов.

ДЕЛЕГАТ: Пейо Узунов.

29.Ноември.2017 /Сряда/ 13:29:26

С три международни състезания ще завърши сезонът за кик боксьорите на клуб „Шуменска крепост”. За Беларус тръгват Християн Тотев и Пламен Борисов. В Минск от 28 ноември до 4 декември те ще търсят своите съответно четвърта и трета титла на европейското първенство по муай тай. Бойците са в своите установени категории: Християн до 91 кг, а Пламен - +91 кг.

Двама състезатели и треньорът Галин Методиев на 1 декември ще бъдат Турция. В Истанбул Полина Галинова ще се качи на ринга в К1 и категория до 60 кг срещу местно момиче. Иван Иванов ще играе също срещу представител на домакините в К1 и 91 кг.

Четирима шуменци пътуват за Сърбия. От 1 до 3 декември те ще вземат участие в голям международен турнир. В Ниш на ринга ще излязат:

- Виктор Иванов – К1, 54 кг юноши старша;

- Георги Атанасов – лоу кик, 60 кг юноши младша;

- Димитър Стоянов – лоу кик, 63,5 кг юноши старша;

- Никола Николов – лоу кик, 71 кг юноши старша.

Ето очакванията на треньора Галин Методиев и неговите състезатели за предстоящите битки.

22.Юни.2017 /Четвъртък/ 17:34:17

Нигериецът Пол Отофе, с чиито решителни голове „Витоша” /Бистрица/ влезе в Първа футболна лига, се ожени за шуменката Елина Петрова. Двамата се познават повече от година. Да припомним, че Пол игра в отбора на „Шумен 1929” и точно в града под Илчов баир пламна любовта между нападателя и Елина.

Брачната церемония се състоя в ритуалната зала на Посетителския център на паметника „Създатели на българската държава”.

12.Ноември.2013 /Вторник/ 11:49:34
22-годишен водач е пострадал при пътен инцидент  по пътя Шумен- Силистра вчера по обяд. Произшествието станало около 12 часа на разклона за кариерата в село Хитрино Х.И. от село Владимировци който управлявал лек автомобил Ауди “А3” с разградска регистрация не спазил дистанция с движещият се пред него самосвал “Волво” с варненска регистрация и го блъснал отзад. Следствие на  удара е пострадал водачът, който бил зад волана на аудито. Откаран е с екип на Центъра за спешна медицинска помощ в МБАЛ- Шумен. След преглед е установена фрактура на тазобедрена кост. Настанен е за лечение, без опасност за живота. Образувано е досъдебно производство.
10.Март.2018 /Събота/ 09:37:27

Баскетболистите на „Шумен записаха първа победа в първата шестица на баскетболната „А” група. В среща от 7-мия кръг шуменци победиха като домакини „Чавдар” /Троян/ с 86:80.

Първата част завърши наравно – 18:18, след втората част „Шумен” водеше с три точки – 41:38. В третата четвъртина гостите излязоха напред с няколко точки, а преди последните 10 минути резултатът беше 62:59. Драматичен беше финалът на срещата – равенства за 65:65 и 70:70 и в крайна сметка победа за „Шумен” с 86:80.

В този двубой и двата тима заложиха на добрата стрелба от дистанция, като вкараха общо 25 тройки – 14 шуменци и 11 гостите от Троян. В това отношение се отличиха Виктор Серафимов с 5 и Милен Чолаков с 4 попадения. Четири тройки за „Чавдар” отбеляза Николай Маринов.

Според старши треньора на „Чавдар” Лъчезар Диков решаваща роля е изиграла борбата под кошовете и в това отношение голяма е заслугата на Андрей Иванов, завършил с 19 борби. Това потвърди и завърналият се в игра след контузия старши треньор на „Шумен” Янко Янков, който похвали момчетата от местната школа и отново благодари на невероятната шуменска публика.

„ШУМЕН” – „ЧАВДАР” 80:86

„ШУМЕН”: 6 Димитър Радев – 2 точки, 7 Виктор Серафимов – 24, 8 Манол Тончев – 5, 13 Янко Янков /капитан/ - 16, 22 Андрей Иванов – 16 /4 Никола Николов, 9 Георги Минчев, 10 Теодор Димитров, 11 Николай Геортиев – 2, 14 Ростислав Тончев – 7, 15 Мерсин Сали, 21 Милен Чолаков – 14/.

„ЧАВДАР”: 6 Ценко Наков /капитан/ - 22 точки, 9 Николай Маринов – 16, 11 Филип Каменов – 17, 15 Тодор Колев – 15, 20 Павлин Ганчев – 2 /5 Мирослав Славков, 7 Леонид Бажанов - 6, 13 Габриел Йонков – 2, 14 Васил Найденов, 21 Димитър Павлов/.

СЪДИИ: Станимир Русев, Живко Маринов, Владимир Вълчев.

ДЕЛЕГАТ: Костадин Иванов.