„Шумен” пак изтормози ИУ и пак загуби - 75:85

23.Януари.2018 /Вторник/ 08:43:29, 3067 прочитания, 0 коментара

Баскетболистите на „Шумен” се пребориха в Правец с „Академик” /Сф/ и с преднина от 6 точки на баража влязоха в първата шестица на мъжката „А” група. И още в първия мач там бяха домакини на основния претендент за спечелването на първенството във втория баскетболен ешелон – ИУ /Варна/.

По различни причини шуменци бяха с променен състав. Играещият старши треньор Янко Янков е контузен и ще почива поне месец. Високият Андрей Иванов не бе пуснат за този мач от своя клуб „Ямбол”. Гардът Антон Диков се върна в тима на ИУ, игра срещу „Шумен” и вкара 17 точки за варненци. Домакините имаха обаче три нови попълнения – братята Манол и Ростислав Тончеви и Николай Георгиев от бургаския „Делфин”.

Както и в домакинския мач през есента „Шумен” играеше добре и на полувремето водеше с 11 точки – 45:34. След почивката само за пет минути ИУ излезе напред. Преди последната част презултатът беше 59:61, а веднага дойде и изравняването за 61:61. Гостите спечелиха борбата под своя кош и с няколко контри стигнаха до победата 85:75.

„ШУМЕН”: 6 Димитър Радев – 5 точки, 7 Виктор Серафимов – 13, 8 Манол Тончев – 16, 13 Милен Чолаков – 9, 22 Кирил Кирилов - капитан - 16 /4 Никола Николов – 3, 9 Георги Минчев, 10 Теодор Димитров, 11 Николай Георгиев – 3, 12 Андрей Джамбазов – 2, 14 Ростислав Тончев – 8, Мерсин Сали/.

„ИУ”: 5 Николай Георгиев – 19 точки, 11 Николай Николов – 9, 13 Мишо Борисов - 12, 15 Ивайло Тодоров – капитан – 8, 33 Димитър Илиев – 2 /3 Милен Дудев – 3, 6 Петко Петков, 7 Димитър Добрев, 10 Цветомир Куртев – 6, 21 Антон Диков – 17, 23 Дамян Шишков, 42 Кристиян Кръстев – 9/.

СЪДИИ: Мирослав Томов, Иван Николов, Петър Петров.

ДЕЛЕГАТ: Васил Добрев.

19.Август.2013 /Понеделник/ 10:50:08
Източник: ШУМ.БГ
1580 е броят на първолаците в областта, които се очаква да прекрачат училищния праг на 15-ти септември. Точната цифра ще стане ясна след първия учебен ден, съобщиха от шуменския Регионален инспекторат по образование. Броят на очакваните първокласници остава почти непроменен през последните четири години.

„Нямаме информация за училища, които няма да могат да отворят врати, заради забавени ремонти или други причини“, каза Светлана Милева, старши експерт в РИО.
05.Април.2017 /Сряда/ 08:06:39

„ХИТРИНО” – „КАЛИАКРА” 3:0

1:0 – Илиян Дуков /37/, 2:0 – Христо Станчев /44/, 3:0 Явор Тодоров /84/.

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 99 Васил Христов, 5 Илиян Дуков, 4 Енес Кахриев, 3 Александър Иванов, 10 Христо Станчев, 9 Максим Недев – капитан, 22 Сердар Шевкетов /7 Младен Младенов/, 6 Антон Базелков, 8 Христо Александров /17 Петьо Василев/, 20 Явор Тодоров /Орхан Осман/.

„КАЛИАКРА”: Владислав Мачев, Стефан Николов, Станислав Стаматов, Дарин Андонов – капитан, Георги Гушлев, Димитър Михайлов, Теодор Ганчев, Тодор Вълканов, Калоян Калчев, Марин Сираков, Лионел Матадос.

СЪДИИ: Мартин Великов, Иван Руменов, Христо Христов /Варна/. Четвърти – Михаил Михайлов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Валентин Събев /Силистра/.

„Хитрино” спечели класическа победа срещу третия доскоро в Североизточната група на Трета лига тим на „Калиакра”. С два гола в края на първото полувреме и един в края на мача футболистите на домакините взеха трите точки и закръглиха актива си на 20, което ги оставя на деветото място.

Двама от голмайсторите – Илиян Дуков и Христо Станчев, благодариха един на друг за асистенциите и на колегите си. Те твърдят, че отборът на „Хитрино” расте от мач на мач. На същото мнение е и треньорът Николай Николов, който този път направи и вътрешни рокади.

Лидер в групата продължава да бъде „Черноморец” /Балчик/ с 51 точки. „Ботев” също вкара три безответни гола на гостуващия „Светкавица”. Така с 34 точки отборът от Нови пазар е четвърти.

06.Септември.2013 /Петък/ 08:33:37

Има ли мода при татуировките? Какви са рисковете от  една рисунка по тялото  и вярно ли е, че след първата задължително следва втора?

Доста хора в момента се водят от звездите така наречени или от филмите.

Самите татуировки са начин на живот и всяка татуировка изразява дадена личност. Напоследък тук от няколко години има тенденция повече надписи се правят – като имена или дадена фраза или нещо такова.

Трябва да внимаваме обаче, защото модата се мени. Но все пак има начин да поправим всяка грешка.

Има два начина или лазерна терапия, където ти пърлят кожата или пак идва при нас, при мен или даден колега и се прави нова върху старата, но пак зависи от старата татуировка.

А какви са рисковете?

Първият риск който съществува при татуиране е риса от заразяване. Заразяване може да стане от хепатит, спин, сифилис, туберкулоза, малария и ред други инфекции.

Освен това може да имаме и кожна бактериална инфекция т.е. локализирана реакция на кожата, която е бактериална поради вкарването на бактерии в кожата. Друго което може да се случи след татуиране, това е алергичната реакция.

Като алергени могат да действат всички бои които се използват още повече, че понякога м ладите хора разчитат на съзнанието на човека който извършва манипулацията.

И въпреки че татуирането е изкуство не бива да прекаляваме. И за да не ходим с дълги ръкави през лятото трябва да внимаваме с избора на татуировка, защото той не винаги се оказва сполучлив.

29.Ноември.2018 /Четвъртък/ 08:29:54

В много драматичен мач от 6-ия кръг на първенството в женската хандбална „А” група „Шумен 98” победи „Свиленград” с 24:23 и вече е трети във временното класиране, а южнячките се спуснаха до четвъртото място.

През първото полувреме в „Арена Шумен” домакините поведоха и започнаха да трупат аванс – 6:2, 10:5, 12:5...Много силно за шуменки в тази част играха Маринела Панайотова и Ирене Иванова, които най-често бележеха. Те завършиха съответно с пет и шест гола. Почивката дойде при резултат 14:11.

След нея „Свиленград” успя не само да стопи разликата, но и поведе с четири гола – 16:20. Момичетата на Николай Начев вдигнаха отново трибунитее и се върнаха с гол на Светлана Николаева за 20:20. Резултатът през второто полувреме беше изравняван пет пъти, като за последно това стана при 21:21 и 22:22. Решителна роля имаше и влязлата като резерва капитанка Диляна Христова – с гол и сърцата игра тя поведе своите. Кръстина Касабова не сбърка нито една дузпа, а вкара и последния гол за „Шумен 98” с пробив през центъра. Тя бе и най-резултатна със 7 попадения. Румънката Юлияна Таче отново беше изключителен боец, пак игра на различни постове, успяваше да ангажира вниманието на съперничките и да освобождава позиции за съотборничките си. С изключителни заслуги са и двете вратарки. Станислава Стоянова бе почти непробиваема през първата част, а Фатме Юксел направи страхотни спасявания през второто полувреме.

Само тук, в 6tv.bg ще видите разширен репортаж от мача и всички голове. Ще видите и интервютата с двамата треньори и с хандбалистки от двата отбора.

В този шести кръг „Етър 64” победи „Ники спорт” с 36:18, а „Бъки” спечели като гост на „Поморие” с 38:32. Така тимът от Габрово води класирането с 10 точки, следван от „Етър 64” с 9. След като последователно победи първия и втория, „Шумен 98” е вече трети с 8 точки, а на четвърто място е „Свиленград” със 7.

На 16 декември е последният мач на шуменки за тази година, в който те са домакини на „Етър 64”.

„ШУМЕН 98” – „СВИЛЕНГРАД” 24:23 /14:11/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 4 Светлана Николаева – 1 гол, 7 Диляна Христова – 1, 9 Християна Драганова – 1, 11 Маринела Панайотова – 5, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Петрова, 18 Кръстина Касабова – 7, 77 Лидия Бакъдржиева, 78 Ирене Иванова – 6, 10 – Юлияна Таче – 3.

„СВИЛЕНГРАД”: 1 Гергана Александрова, 4 Антония Игнатова – 4, 6 Зорница Стефанова – 3, 7 Жаклин Петкова, 10 Ралица Димитрова – 3, 12 Кристина Миланова – 4, 13 Райна Георгиева, 17 Айсун Агуш, 24 Антония Димитрова, 64 Роксана Радева – 6, 88 Стефка Агова – 3.

СЪДИИ: Младен Белов /Добрич/ и Галин Караджов /Горна Оряховица/.

ДЕЛЕГАТ: Виктор Найденов /Добрич/.