„Шумен” пак изтормози ИУ и пак загуби - 75:85

23.Януари.2018 /Вторник/ 08:43:29, 2988 прочитания, 0 коментара

Баскетболистите на „Шумен” се пребориха в Правец с „Академик” /Сф/ и с преднина от 6 точки на баража влязоха в първата шестица на мъжката „А” група. И още в първия мач там бяха домакини на основния претендент за спечелването на първенството във втория баскетболен ешелон – ИУ /Варна/.

По различни причини шуменци бяха с променен състав. Играещият старши треньор Янко Янков е контузен и ще почива поне месец. Високият Андрей Иванов не бе пуснат за този мач от своя клуб „Ямбол”. Гардът Антон Диков се върна в тима на ИУ, игра срещу „Шумен” и вкара 17 точки за варненци. Домакините имаха обаче три нови попълнения – братята Манол и Ростислав Тончеви и Николай Георгиев от бургаския „Делфин”.

Както и в домакинския мач през есента „Шумен” играеше добре и на полувремето водеше с 11 точки – 45:34. След почивката само за пет минути ИУ излезе напред. Преди последната част презултатът беше 59:61, а веднага дойде и изравняването за 61:61. Гостите спечелиха борбата под своя кош и с няколко контри стигнаха до победата 85:75.

„ШУМЕН”: 6 Димитър Радев – 5 точки, 7 Виктор Серафимов – 13, 8 Манол Тончев – 16, 13 Милен Чолаков – 9, 22 Кирил Кирилов - капитан - 16 /4 Никола Николов – 3, 9 Георги Минчев, 10 Теодор Димитров, 11 Николай Георгиев – 3, 12 Андрей Джамбазов – 2, 14 Ростислав Тончев – 8, Мерсин Сали/.

„ИУ”: 5 Николай Георгиев – 19 точки, 11 Николай Николов – 9, 13 Мишо Борисов - 12, 15 Ивайло Тодоров – капитан – 8, 33 Димитър Илиев – 2 /3 Милен Дудев – 3, 6 Петко Петков, 7 Димитър Добрев, 10 Цветомир Куртев – 6, 21 Антон Диков – 17, 23 Дамян Шишков, 42 Кристиян Кръстев – 9/.

СЪДИИ: Мирослав Томов, Иван Николов, Петър Петров.

ДЕЛЕГАТ: Васил Добрев.

14.Ноември.2013 /Четвъртък/ 13:29:01
15.Септември.2015 /Вторник/ 10:31:32
Източник: Общинска избирателна комисия Шумен
Срокът за подаване на документи за регистрация на партии, коалиции, местни коалиции и инициативни комитети за участие в изборите за общински съветници и кметове в Община Шумен на 25.10.2015г. , изтече днес в 18.00 часа. За участие в изборите за общински съветници и кметове в Община Шумен в Общинска Избирателна комисия Шумен, са регистрирани 17 партии, коалиции, местни коалиции и инициативни комитети, както следва:

ОБЩО РЕГИСТРИРАНИ 17

ПОЛИТИЧЕСКИ ПАРТИИ - 11

ПП ГЕРБ
БЪЛГАРСКА СОЦИАЛИСТИЧЕСКА ПАРТИЯ
АБВ(АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ)

МЕСТНИ КОАЛИЦИИ - 2

МК „Патриоти за Шумен” - ВМРО-БНД, Нова алтернатива, СПС „Защита” и ОБН „Целокупна България”.
МК „Земеделци заедно за Шумен”
С включени в състава й - ПП „Обединени замеделци” и ПП „Никола Петков”

ИНИЦИАТИВНИ КОМИТЕТИ - 2

ИК    За издигане на   ИВА ВАСИЛЕВА ВЪЛЧАНОВА - ЙОРДАНОВА     за независим кандидат за кмет на кметство  ВЕХТОВО
ИК     За издигане на  ДИЯНА ХРИСТОВА МИЛАНОВА    за независим кандидат за кмет на кметство  ЦАРЕВ БРОД

От 15.09.2015г. ОИК ще приема документи за регистрация на кандидатски листи на партии, коалиции, местни коалиции и инициативни комитети за участие в и изборите за общински съветници и кметове. Документи ще се приемат всеки календарен ден от 09.00 до 17.00 часа в сградата на Община Шумен бул. „Славянски” №17, ет.3, зала 304. Крайният срок за подаване на документи за регистрация на кандидатски листи е 18.00 часа на 22.09.2015г.
20.Октомври.2017 /Петък/ 08:47:27

„ШУМЕН” – ИУ/ВАРНА/ 67:98

/23:21, 44:46, 56:81, 67:98/

„ШУМЕН”: 4 Никола Николов – 1 точка, 5 Атанас Колев, 6 Димитър Радев – 6, 7 Виктор Серафимов – 10, 8 Антон Диков – 6, 9 Георги Минчев – 4, 10 Мирослав Генчев /капитан/ - 18, 12 Андрей Джамбазов – 6, 14 Андрей Иванов, 15 Мерсин Сали – 3, 21 Росен Иванов – 13, 22 Теодор Димитров.

ИУ: 5 Николай Георгиев – 8 точки, 7 Димитър Добрев – 2, 9 Мартин Коцев – 10, 11 Николай Николов – 26, 12 Николай Грозев – 17, 13 Милчо Борисов – 6, 14 Даниел Божилов - 6, 15 Ивайло Тодоров /капитан/ - 8, 22 Венелин Христов – 9, 23 Дамян Шишков, 33 Димитър Илиев – 5, Кристиян Кръстев – 1.

СЪДИИ: Петър Петров, Иван Николов, Ангел Порожанов.

ДЕЛЕГАТ: Ивелин Тонков.

Баскетболистите на “Шумен” започнаха новия сезон в Източната ”А” група при мъжете с домакинство на Икономическия университет – Варна. Гостите вече няколко години доминират във втория ешелон и сега пак са добре селектиран отбор.

„Шумен” пък имаше много кадрови проблеми. Играещият старши треньор Янко Янков остана цивилен на пейката заради контузия. Там седеше и центърът Андрей Иванов, по същата причина. Пак заради травма го нямаше и Милен Чолаков.

Въпреки това мачът беше равностоен в първите две части. Първата завърши при резултат 23:21 за „Шумен”, а на почивката преднината на ИУ бе само две точки – 44:46. В тази втора част домакините дори водеха с 8 точки.

Почти ведната след подновяването на играта новото попълнение на „Шумен”, гардът Антон Диков, трябваше да напусне след две отсъдени неспортсменски нарушения. Това е по новия правилник и явно ще трябва време, за да се нагодят баскетболистите към промяната.

ИУ бързо натрупа солиден аванс, който на моменти стигаше 30 точки. Може би е показателно, че варненци взеха два пъти повече борби от своите съперници.

Похвално за младите баскетболисти на домакините е, че се държаха мъжки и отново показаха потенциал.. Чудесно завръщане след продължило повече от година лечение на контузия направи гардът Мирослав Денчев.

29.Август.2018 /Сряда/ 11:02:16
В първия си домакински мач от новото първенство на Североизточната група на Трета лига „Хитрино” записа убедителна победа с 4:0 срещу „Бенковски” /Бяла/. Тимът на Николай Николов имаше тотално превъзходство и гостите, сред които доста млади футболисти, само няколко пъти доближиха вратата на Румен Стоян

Първия гол вкара Георги Колев и това бе всичко до почивката. Добри изяви на вратата на „Бенковски” имаше бившият вратар и на „Шумен” Александър Ангелов. През второто полувреме великолепен гол на Мустафа Мустафа в горния десен ъгъл на вратата вдигна адреналина. Последваха нови пропуски, но в края на мача новото попълнение Мартин Венков и Йордан Йорданов доведоха резултата до 4:0.

Всичко най-интересно от срещата и интервютата след нея – тук, на 6tv.bg.

„ХИТРИНО” – „БЕНКОВСКИ” 4:0

„ХИТРИНО”: 1 Румен Стоянов, 4 Енес Кахриев, 77 Даниел Желев, 10 Васил Христов, 11 Мустафа Мустафа, 20 Явор Тодоров, 6 Евгени Стоянов /19 Васил Марков/, 8 Йордан Йорданов, 5 Георги Колев /23 Мартин Венков/, 3 Ивелин Василев, 9 Христо Александров – капитан /17 Берил Шабан/.

„БЕНКОВСКИ”: 13 Александър Ангелов, 4 Ивайло Красимиров, 44 Даниел Панайотов, 77 Ивайло Лазаров – капитан, 90 Никола Хаджиев, 19 Пламен Божанов, 11 Ивайло Вечеславов, 8 Николай Иванов, 15 Александър Тодоров, 5 Цветан Ганев, 10 Кристиан Косев /20 Момчил Караиванов, 23 Димитър Тодоров, 14 Димитър Тодоров/.

СЪДИИ: Николай Стайков – главен, Мариян Хараланов и Светослав Христов – асистенти /Търговище/.

ЧЕТВЪРТИ: Иван Руменов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Велико Трифонов /Варна/.