Иван Иванов тръгва за световното по кик бокс в Будапеща

01.Ноември.2017 /Сряда/ 15:37:06, 3627 прочитания, 0 коментара

Боецът от клуб „Шуменска крепост” Иван Иванов ще участва на започващото в понеделник в Будапеща световно първенство по кик бокс. Ние бяхме на една от последните тренировки в залата на клуба. Иван и треньорът Галин Методиев след заниманието дадоха специални интервюта за 6tv.bg, в които обясниха как е минала подготовката и какво очакват от дебюта на шуменеца на такъв голям форум.

23.Януари.2019 /Сряда/ 17:54:55

Подновени бяха мачовете от първенството на женската хандбална „А” група. „Шумен 98” се върна на третото място във временното класиране, след като победи гостуващия „Ники спорт” /Сливница/ с 31:22, а „Свиленград” загуби от „Бъки” с 22:29.

Шуменки играха без своята топреализаторка Кръстина Касабова, която ще става за втори път майка. Трикратната носителка на голмайсторския приз в „А” група бе на скамейката, но не влезе в игра. Да припомним, че при предишната си бременност Крис влизаше и биеше успешно дузпи. На семейство Касабови желаем едно здраве бебе, за радост и на двегодишната кака Радина!

Срещу последния в класирането домакините нямаха проблеми в добре отоплената зала „Арена Шумен”. След 3:3 момичетата на треньора Николай Начев взеха да трупат разлика и на полувремето водеха с 16:8. Нищо не се промени и след почивката. Маринела Панайотова потвърди имиджа си на голмайстор от завършилия турнир за Купата на България при 19-годишните и вкара 10 гола. Толкова реализира и румънката Юлияна Таче, която на два пъти вдигна зрителите на крак с невероятно атрактивни изпълнения. Мария Маслева също загатна за огромния си потенциал с 5 гола, а току-що завършилата магистратура по икономика Лидия Бакърджиева добави четири попадения в актива на левичарките. На вратата Фатме Юксел даваше сигурност на своите, като хвана и дузпа. С по 7 гола за „Ники спорт” се отличиха Анита Костадинова и Стиляна Павлова. Крайният резултат от мача е 31:22.

В другите срещи от осмия кръг „Свиленград” отстъпи на лидера „Бъки” с 22:29, а „Етър 64” спечели като гост на „Поморие” с 28:21. Така „Бъки” е начело с 14 точки, втори е „Етър 64” с 13, трети – „Шумен 98” с 10, а четвърти – „Свиленград” с 9.

В следващия кръг „Шумен 98” приема „Поморие”, в Габрово е дербито „Бъки” – „Етър 64”, а в Сливница играят „Ники спорт” и „Свиленград”.

„ШУМЕН 98” – „НИКИ СПОРТ” 31:22

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева – 5 гола, 4 Светлана Николаева, 7 Диляна Христова, 8 Кръстина Касабова, 9 Християна Драганова – 1, 10 Юлияна Таче – 10, 11 Маринела Панайотова – 10, 13 Жана Маразова – 1, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова, 18 Десислава Илиева – 1, 77 Лидия Бакърджиева – 4.

„НИКИ СПОРТ”: 1 Лора Петрова, 4 Виктория Кирилова – 2, 5 Анита Костадинова – 7, 6 Теодора Петкова – 2, 7 Стиляна Павлова – 7, 8 Симона Петрова, 10 Габриела Георгиева – 3, 12 Силвия Бондова, 13 Жанета Емилова, 16 Ина Съева, 21 Теодора Николова – 1, 22 Ралица Тодева.

СЪДИИ: Тихомир Иванов и Радослав Георгиев /Велико Търново/.

ДЕЛЕГАТ: Делян Генчев /Велико Търново/.

08.Декември.2017 /Петък/ 12:55:10

В мач от 7-мия кръг на женското първенство по хандбал в „А” група „Шумен 98” бе домакин на „Етър 64”. „Болярките” бяха без загубена точка и водеха класирането с пълен актив.

Момичетата на треньорката Йонка Генчева тръгнаха добре и поведоха с три гола – 4:1. Шуменки обаче се върнаха бързо и не само че изравниха, а завършиха полувремето с два гола преднина – 13:11. Преди почивката резултатът беше изравняван пет пъти.

В средата на второто полувреме „Етър 64” стигна до равенство при 16:16. До края зрителите в зала „Плиска” преживяха драматични моменти. Всичко започваше отначало при 18:18,19:19, 20:20, 21:21...Секунди преди края домакините пак поведоха. И „виолетовите” пак изравниха за крайното 22:22. Така те загубиха първа точка в това първенство, а „Шумен 98” на практика си осигури място в първата четворка.

След края на мача капитанката на „Етър 64” Соня Богданова и треньорката Йонка Генчева казаха, че отдават дължимото на отбора от Шумен и че не се е случило нищо фатално.

Вратарката на „Шумен 98” Фатме Юксел, която беше с ключови спасявания, обеща по-добри игри и повече победи след Нова година. Същото каза и Кръстина Касабова, която вкара в този мач цели 12 гола. Тя коментира и своеобразния си дуел с вратарката Десислава Николова.

Старши треньорът на „Шумен 98” Николай Начев призна, че и съжалява за загубената точка, и е доволен от спечеленвата с добра игра.

„ШУМЕН 98” – „ЕТЪР 64” 22:22

„ШУМЕН 98”: 1Станислава Стоянова, 3 Надежда Димитрова, 4 Ива Георгиева – 3 гола, 7 Диляна Христова /капитан/ - 1, 9 Християна Драганова – 2, 10 Лидия Бакърджиева – 1, 12 Десислава Сашева, 13 Марина Валентинова, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова – 2, 18 Кръстина Касабова – 12, 77 Десислава Илиева – 1, 78 Гизем Мазлъмова.

„ЕТЪР 64”: 1 Мартина Стефанова, 4 Златина Коева, 8 Соня Богданова /капитан/ - 4, 9 Ангелина Симеонова – 1, 10 Мария Йорданова – 2, 11 Кристияна Караманлиева – 7, 12 Десислава Николова, 13 Виктория Маринова, 14 Данислава Петрова – 6, 15 Надежда Димитрова, 18 Деница Иванова – 2, 19 Петя Кръстева.

СЪДИИ: Георги Дойчинов и Нено Башев /Габрово/.

ДЕЛЕГАТ: Красимир Илиев /Русе/.

16.Август.2013 /Петък/ 20:29:06
Източник: Dariknews
35-годишен мъж е с опасност за живота след катастрофа, станала в село Борци, съобщават от ОД на МВР-Шумен. Инцидентът е възникнал около 02. 20 часа тази нощ. Мъжът шофирал лек автомобил "БМВ" с шуменска регистрация, в началото на село Борци загубил управление над автомобила и се преобърнал в канавка.

Следствие на произшествието водачът е откаран в болницата в Шумен, където след преглед е установена фрактура на шиен прешлен и хематом на главата. Мъжът е с опасност за живота. Образувано е досъдебно производство.
16.Август.2013 /Петък/ 20:30:28
Помпата за водоснабдяване на селата Мадара и Кюлевча е била подменена, информират от пресцентъра на областната администрация в Шумен. В разговор новият управител на местното ВиК инж. Светлозар Дамянов е информирал областния управител Венцислав Венков, че вчера е поставена нова помпа, чрез която се подават 19 литра в секунда вода вместо досегашните 14л/сек.

Тази сутрин Венков е разговарял с кмета на Мадара Антоанета Иванова и с кметския наместник на Кюлевча Веселин Тодоров, които са потвърдили, че водоснабдяването в двете населени места вече е нормализирано.