Филм на 6tv.bg за рали „Стари столици 2016”

06.Октомври.2017 /Петък/ 13:41:19, 5512 прочитания, 0 коментара

Ние, екипът на 6tv.bg, правихме този филм с много любов. И с ясното съзнание и убеждение, че в рали спорта всеки е важен. И всеки заслужава внимание:

Директорът, неговите заместници, съдиите, полицаите, охранителите, медиците и всеки друг, който е част от огромната и сложна организационна машина.

Състезателите – от тези, които се къпят на стълбичката на победителите с шампанско, до последните в класирането. Разбира се и тези, които по една или друга причина отпадат и стават най-компетентната и най-страдаща публика. Понякога наистина ги боли...

Зрителите, заради които се прави всичко. Тези, които застават край завоите в дъжд, студ и пек, за да зърнат за секунди автомобилите и своите любимци.

Всичко това се опитахме да ви покажем в този филм. В навечерието на поредния, 48-ми старт на „Стари столици”. Приятно гледане!

13.Февруари.2017 /Понеделник/ 19:09:07
„ШУМЕН 05” – ЦСКА 1:3 /25:21, 20:25, 12:25, 22:25/

„ШУМЕН 05”: 2 Елина Златева, 6 Светослава Ганчева, 7 Зейнаб Гювех, 9 Елена Борисова, 10 Маедех Борхани, 12 Стела Горанова, 5 Габриела Ангелова – либеро /1 Стефани Стефанова – капитан, 3 Поля Светозарова – либеро, 4 Велизара Начева, 8 Селин Салим, 11 Рафаела Христова, 13 Станимира Тошева, 14 Христина Златева/.
ЦСКА: 1 Ивета Станчулова, 4 Полина Нейкова, 8 Ралина Дошкова, 11 Силвия Кьосева – капитан, 15 Мартина Хикова, 17 Натали Петрова, 19 Михаела Михайлова – либеро /7 Кристина Бончева, 9 Андреа Цветанова, 10 Дарина Куманова, 12 – Кристиана Белецова – либеро, 14 Борислава Съйкова, 16 Янита Николова/.

След 3:8 при първото техническо прекъсване с добри атаки на Маедех Борхани, успешна игра в центъра на Светослава Ганчева, ас на Зейнаб Гювех и добра организация „Шумен 05” успя да стигне до обрат за 16:13, а след това и да затвори гейма в своя полза - 25:21.
Колебливо беше началото и на втората част и пак подкрепяните от малка агитка волейболистки на ЦСКА натрупаха аванс – 7:16. Чудесно включване направи Станимира Тошева. Нейната серия начални удари, включително и два аса,  затрудни посрещането на столичанки, което пък улесни домакините и те скъсиха дистанцията. За съжаление точно посрещането беше проблем и за шумвенки и те загубиха частта с 20:25.
Може би притеснението в тъй или иначе необиграните волейболистки на „Шумен 05” се засили и в третия гейм те бъркаха повече от допустимото. Нямаше го и началният удар, който на тренировките доста от момичетата изпълняват повече от добре. Логично се стигна до 12:25.
В много важния четвърти гейм „Шумен 05” пак догонваше, но разликата беше малка – 13:16, 19:21, 21:23. Уви, силите стигнаха само до 22:25 и загуба на мача с 1:3 гейма.
Зрителите в зала „Младост” пак бяха със своите любимки в най-трудните моменти и се опитваха да им вдъхнат кураж. Тук може би трябва да охладим нечии прекалени амбиции, като припомним, че отбор не се прави за месец. И да кажем, че тъй нашумелите иранки са добри волейболистки, но все пак не са състезателки от световна и европейска класа. Затова – нека да се радваме, че има хора, които опитват да съживят един толкова атрактивен спорт, и да сме търпеливи и реалисти в очакванията си.
След мача старши треньорката на ЦСКА Юлия Иванова призна, че са имали разузнаване и че в първия гейм не са могли да спрат Маедех Борхани и съотборничките й.
Мехмед Башаран на свой ред очаква шуменки да повярват в себе си, да преодолеят притеснението. Според него отборът расте, макар и малко, с всеки мач. Въпросът е дали ще е достатъчно времето до плейофите, за да се стигне до определено задоволително ниво.

09.Юни.2018 /Събота/ 09:50:49

На 1 юни се играха мачовете от отложения 19 кръг на ГАЛФ. По-точно – имаше само три срещи. „Чили алпин” не се яви срещу „Трите мечки” и загуби служебно с 0:5. Заради предстоящия на другия ден финал на областното първенство при аматьорите „Бул Тийм”, чиито футболисти играят в „Енев” /Дибич/, ще срещне на друга дата „Мрежата РОиНИ”. На турнир край морето пък бяха момчетата от ЗК „КЕШ” и по тази причина мачът им с „Траки” ще бъде в друг ден.

Поредна победа записаха футболистите на „Опълченците”, които надделяха над „Калбо” с 6:3. Ние ще ви покажем разширен репортаж от този много интересен мач. След като изоставаше с 1:5, отборът на „Смядово” направи пълен обрат и спечели с 6:5 срещу „Студио Х”.

„Траки” – ЗК „КЕШ” /отложен/

Насрочените за четвъртък, 7 юни, отложени мачове така и не се играха. Вероятно заради празненствата след спечелването на областното първенство от „Енев” футболистите от Дибич не се събраха за срещата с „Мрежата РОиНИ” и загубиха служебно с 0:5. „Траки” също не се явиха и им бе присъдена служебна загуба от ЗК „КЕШ” с 0:5. Това не доведе до някакви промени във временното класиране.

Последният, 21 кръг, ще се играе в събота, 9 юни. Първите мачове са от 10 ч, а вторите – от 11 ч преди обед на игрищата на „Атлетик арена”. Решителен за първото място е двубоят ЗК „КЕШ” – „Вълците”. Победата означава първо място за всеки от съперниците. При равенство има и други варианти за крайното класиране.

04.Май.2016 /Сряда/ 11:14:44
Източник: Сдружение "Приятели с лапи"
По повод наближаващия Ден на детето, Сдружение "Приятели с лапи" организира детски конкурс на тема "Моят приятел с лапи". Всички деца от 6 до 16 години могат да се включат със своя творба в една от следните категории:

• Изобразително изкуство
• Литература
• Фотография

С тази инициатива целим да мотивираме децата да развиват творческите си умения и да се себеизразяват чрез изкуство. Творбите трябва да бъдат предоставени за участие не по-късно от 25 май 2016 г. Конкурсът  ще завърши с изложба на избрани творби и награждаване на победителите в БНР Радио Шумен на 1. юни 2016г.

За допълнителна информация и контакт с организаторите:
e-mail: priatelislapi@abv.bg
25.Септември.2018 /Вторник/ 19:32:26

„Хитрино” игра домакинския си мач от петия кръг на първенството в Североизточната група на Трета лига на стадион „П. Волов” в Шумен. Така ще бъде, докато бъде подновен теренът в Хитрино.

Гостите от „Калиакра”дойдоха със скромния актив от 2 точки, а „виолетовите” имаха 6, при това в предния кръг почиваха. Стана хубав мач, като имаше опасности и пред двете врати. През първото полувреме обаче гол не падна. Това се дължи и на пропуските на футболистите от „Хитрино”, и на добрите изяви на вратаря на гостите Християн Славов. Веждъж, след удар на Ивелин Василев, му помогна и лявата греда.

В 62-ата минута Ивелин Василев навлезе в наказателното поле на „Калиакра”, елиминира бранител и с диагонален удар намери далечния ъгъл – 1:0. Малко по-късно Иво вкара отново, но бе маркирана засада. Домакините създадоха пак много положения и не успяха да ги вкарат. От друга страна, тимът от Каварна изненада с добрата си игра и беше достоен съперник.

От интервютата след мача ще научите защо треньорът Николай Николов опита някои рокади в своя състав. Голмайсторът Ивелин Василев говори за своето партньорство с Христо Александров и за това как се чувстват на терена в Шумен. Петьо Василев игра за „Хитрино”, „Ботев” /Нови пазар/, а сега е в „Калиакра” и също коментира мача за 6tv.bg.

„ХИТРИНО” – „КАЛИАКРА” 1:0

1:0 – Ивелин Василев /62/

„ХИТРИНО”: 76 Румен Стоянов, 4 Енес Кахриев /10 Васил Христов/, 19 Даниел Желев, 99 Боян Николов, 6 Евгени Стоянов /7 Георги Колев/, 8 Йордан Йорданов, 18 Явор Тодоров, 9 Христо Александров – капитан, 3 Ивелин Василев, 20 Мустафа Мустафа /17 Берил Шабан/, 5 Васил Марков.

„КАЛИАКРА”: 1 Християн Славов, 3 Денислав Недев, 8 Каан Дервиш, 16 Кирил Кръстев, 5 Георги Христов – капитан, 9 Денислав Андреев, 11 Венцислав Желев /17 Мартин Михайлов/, 12 Александър Димитров /4 Кристиян Събев/, 2 Петьо Василев, 14 Кристиян Великов /6 Николай Димитров/, 19 Ани Пешков.

СЪДИИ: Джунейт Мюмюн – главен, Христо Димитров и Иван Димитров – асистенти /Добрич/.

ЧЕТВЪРТИ: Калоян Цветков /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Васил Симеонов /Варна/.