Тихомир Стратиев и Григор Григоров за трасето и спора за титлата

06.Октомври.2017 /Петък/ 13:14:24, 1705 прочитания, 0 коментара

Днес екипажите опознаваха трасето на рали „Стари столици“. След като минаха по първите три отсечки, претендентите за титлата в шампионата застанаха пред нашата камера. Тихомир Стратиев и Добрин Борисов, които са с „Пежо 208 R2“, водят във временното класиране със 123.4 точки. След тях са Григор Григоров и Даниел Миленков със същия автомобил и 103.8 точки.

Състезателите са готови за битката и реално оценяват своите шансове и рисковете, които могат да поемат. Те харесват промяната на трасето с включването на макадамовия участък.

Днес стана ясно, два от заявените екипажи няма да стартират. Варненците Станимир Стоянов и Атанас Николов, които бяха записани с „Мицубиши Лансър Ево 9“, имаха произшествие по време на тестове край Аксаково. С тях беше и собственикът на колата, миналогодишният победител в „Стари столици“ Йордан Атанасов. Щетите по автомобила по предварителна информация са за над 10 000 евро.

Няма да карат и Стоян Апостолов и неговата дъщеря Павлина. На пистата в Стара Загора тяхната „Хонда Сивик“ получи повреда в мотора. Бургазлията е редовен участник в шуменското рали и както сам казва, след 30-ия път е престанал да брои колко пъти е стартирал в „Стари столици“.

05.Април.2017 /Сряда/ 14:26:41

Вицешампионът в най-силния клас НС1 и в генералното класиране на първенството по планински изкачвания Христо Манолов ще стартира на домашното си състезание. Това решение шуменецът взе в понеделник сутринта и направи преглед на своето състезателно „Мицубиши Лансър Ево 9”.

Във вторник ние с него минахме по трасето и той коментира за 6tv.bg спецификата на завоите и начина, по който те се вземат. След това Ицо сподели успял ли е в тези изключително кратки срокове да се подготви за стартовете в събота и неделя на мемориала „В. Великов”, какво е за него легендарният пилот, каква конкуренция очаква и ще продължи ли и в другите състезания през сезона.

Организаторите обявиха, че в определения срок са подадени заявки от 47 пилоти. Списъкът може да нарасне, ако някой закъснял плати и предвидената допълнителна такса. След дълго отсъствие в Шумен идва седемкратният победител в планинското „В. Великов” Илия Царски с „Мицубиши Лансър Ево 9”. Сред заявените обаче не е неговият съгражданин от Панагюрище, шампионът в тази дисциплина от последните три години Любен Каменов. 12-те шуменци пък са рекорд за домакините в досегашните 17 издания на мемориала.

18.Април.2018 /Сряда/ 20:43:22

Като домакини шуменки загубиха от „Етър 64” с 27:34 мача си в първата четворка. С две точки те заемат четвъртото място в крайното класиране.

Победата бе нужна на „виолетовите”, за да останат надеждите им да се класират за финалния плейоф. Те я взеха.

Началото бе отлично за „Шумен 98”, който игра без двете попълнения от „Поморие” – Гергана Ефтимова и Димка Предьова, и без двете габровки – Надежда Димитрова и Ива Георгиева. Въпреки това домакините поведоха с 3:0. Водеха и почти до края на полувремето, но с няколко контри „Етър 64” изравни и се оттегли на почивка с три гола аванс – 12:15.

След нея се повтори същият сценарий. Момичетата на треньора Николай Начев стигнаха до 15:15 и надеждите за достоен завършек на шампионата се върнаха. Да си припомним, че във Велико Търново точно „Шумен 98” препъна „болярките”, като им направи равен. Гостенките пак излязоха напред и разликата дълго време се задържа 2-3 гола. В самия край на мача грешки доведоха до тези типични и започващи от вратарката на „Етър” Деси Николова контраатаки, които затвърдиха успеха – 27:34.

Цели 14 гола за отбора от Шумен вкара Кръстина Касабова. Така нейният актив е вече 127 попадения. Младата майка и капитанката на „Бъки” Лидия Ковачева са основните претендентки за титлата голмайстор на първенството в женската „А” група.

Старши треньорката на „Етър 64” Йонка Генчева обясни на какво се дължи срива в нейния тим и увери, че ще се борят докрай. А това значи на всяка цена победа срещу вече класиралия се за финалния плейоф „Бъки” в старата столица. Този мач ще се играе във вторник. На „Ш,умен 98” в неделя му предстои госстуването на ”Свиленград”, който все още има шансове да спори за титлата. Николай Начев иска да завърши това първенство и тогава вече да се мисли за бъдещето.

„ШУМЕН 98” – „ЕТЪР 64” 27:34 /12:15/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 9 Християна Драганова, 10 Десислава Илиева /капитан/ - 2 гола, 12 Десислава Сашева, 13 Марина Валентинова, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова – 6, 18 Кръстина Касабова – 14, 77 Лидия Бакърджиева – 3, 78 Гизем Мазлъмова – 2.

„ЕТЪР 64”: 1 Мартина Стефанова, 6 Цветомира Долчинкова, 7 Десислава Кръстева – 5 гола, 8 Соня Богданова /капитан/ - 6, 9 Ангелина Симеонова, 10 Мария Йорданова – 2, 11 Кристина Караманлиева – 1, 12 Десислава Николова, 13 Виктория Маринова, 14 Данислава Петрова – 5, 15 Надежда Димитрова, 18 Деница Иванова – 8, 19 Петя Кръстива – 7.

СЪДИИ: Младен Белов, Галин Караджов.

ДЕЛЕГАТ: Пейо Узунов.

06.Февруари.2017 /Понеделник/ 18:22:27
„Шумен 05” – „Казанлък волей” 0:3 /20:25, 10:25, 20:25/

„ШУМЕН 05”: 6 Светослава Ганчева, 7 Зейнаб Гювех, 9 Елена Борисова, 10 Маедех Борхани, 12 Стела Горанова, 13 Габриела Ангелова, 3 Поля Светозарова – либеро  / 1 Стефани Стефанова, 2 Елина Златена, 4 Велизара Начева – либеро, 5 Лора Илиева, 8 Моника Иванова, 11 Рафаела Христова, 14 Христина Златева/.
„КАЗАНЛЪК ВОЛЕЙ”: 11 Василена Папанова, 2 Елица Баракова, 14 Радостина Маринова, 13 Йоана Николова, 9 Янита Борисова, 5 Диана Казакова, 7 Златена Салабашева – либеро /1 Пламена Кораменова, 4 Мариела Салиева, 10 Виктория Ветчакова, 12 Анжела Симеонова, 17 Дариа Георгиева/.
СЪДИИ: Ваня Първанова /Плевен/ международна категория, Красимир Димитров /Плевен/ национална категория. Делегат на БФВ – Валери Йорданов /Варна/.

Шуменската публика препълни зала „Младост” и това не беше се случвало от години за волейболна среща. С нови екипи избраниците на Мехмед Башаран, който е вече и старши треньор, и на неговата помощничка Людмила Любенова започнаха мотивирано, предоляха нормалното притеснение в този първи домакински мач и не само заличиха преднината на „розите”, но и поведоха – 17:15. Чудесно включване направи Рафаела Христова. В края на гейма бяха направени и други смени, като влязоха Христина Златева и Стефани Стефанова. Грешки в посрещането позволиха на „Казанлък волей” да стигне до обрат и да спечели с 25:20.
Проблемите с посрещането продължиха и във втората част, като голяма заслуга за това има диагоналът на гостенките Йоана Николова, която направи уникална серия начални и доведе резултата до 1:11, а в мача записа 10 аса. В този гейм се появи и опитният център Лора Илиева, но нещата бяха необратими – 10:25.
Третият гейм отново беше равностоен, но в него може би си каза думата и натрупаната умора у волейболистките на „Шумен 05”. Маедех Борхани и Зейнаб Гювех пътуваха до Малдивите и обратно и играха там три мача с националния отбор на Иран. Няколко момичета пък в петък и събота също играха три мача за девойките старша възраст на клуба, които с три победи се класираха за финалите на държавното първенство. След 20:20 геймът отново беше записан в сметката на „Казанлък волей” – 20:25 и загуба с 0:3.
Състезателките и клубното ръководство благорят на зрителите за подкрепата и се надяват на нея и за следващите мачове.
Веднага след края на срещата старши треньорът на ВК „Казанлък волей” Страхил Балов поздрави шуменския тим и каза, че той има потенциал и му трябва обиграване. Специалистът отрече пред нашата камера нашумялото селфи с покривала на главите на неговите волейболистки да е било провокация и да има нещо общо с иранките в „Шумен 05”.
Старши треньорът на „Шумен 05” Мехмед Башаран пое вината за загубата на първата част, не прави драми и се извини на шуменската публика.
Чудесен финал на мача и доказателство, че спортът е все пак само игра, беше прегръдката между Елина Златева и диагонала на „розите” Йоана Николова. Те бяха съотборнички в Казанлък миналия сезон, като там беше и другата близначка – Христина.
В този девети кръг на Националната волейболна лига при жените лидерът „Марица” продължи победната си серия и спечели като гост на „Славия” с 3:0, а ЦСКА надделя над „Раковски” с 3:1. В класирането „Марица” е с пълен актив от 30 точки, следван от „Казанлък волей” с 22 и мач по-малко. „Шумен 05” е на шесто място с 8 точки.
19.Януари.2017 /Четвъртък/ 14:24:32

В сряда двете нови попълнения на „Шумен 05” – иранките Маедех Борхани и Зейнаб Гювех, си стегнаха багажа. Не, не си тръгват от Шумен! Двете волейболистки имат ангажименти с иранския национален отбор по волейбол, а Зейнаб е и негов капитан.

Иранките бяха придружени до Турция от мениджъла на шуменския клуб Мехмед Башаран, а оттам отпътуваха за своята родина, където ще се яват на лагера на националния тим. Той се готви за квалификации на Малдивите – едно далеч по-топло място от скованата в студ България.

Мади и Зизи, както за кратко наричат двете предизвикали толкова медиен шум момичета, ще се върнат в Шумен в края на януари или началото на февруари. След като „Бургас 2007” спря участието си в Националната волейболна лига, се отлага със седмица и стартът на втория дял от първенството за обновения състав на треньорката Людмила Любенова. . На всички отбори вече са присъдени служебни победи с 3:0 гейма за пролетните срещи с тима от Бургас. Така вместо на 28-чи януари, първата домакинска среща в зала „Младост” е на 3-и февруари с „Казанлък волей”.